Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 05.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: холдеман [re: ivz]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано11.11.08 17:03



Вярно е. Има доста народ сред писателите фантасти, който се е занимавал с астрономия. Сега се сещам още за Алистър Рейнолдс който доста време е работил в ЕСА и има статии с висока цитируемост по X-ray астрономия, а също и Джефри Ландис, който е име в планетарната астрономия и е част от екипа, който направи и още кара марсоходите. Дейвид Брин също е физик, но май е ядрен. Във всеки случай в астр. бази със статии излизат само две негови публикации, и те са по-скоро по астробиология.

В защита на Холдеман ще кажа, че той веднага след дипломирането си е бил мобилизиран и е воюва във Виетнам, и май никога не е работил като астроном. Ако беще, щеше да пише по-добре. :) Войната във Виетнам навярно е причината сега да четем книги като "Вечна война" и "Вечен мир".



Тема Re: холдеман [re: valio_98]  
Автор ПpинцътKoйтoБeTeraв (тринайска)
Публикувано11.11.08 18:00



Съгласен съм. Всъщност, аз имах предвид именно "Вечната война", просто на двете им обърках местата. Чуеш ли Андонски - "Вечната война".



Тема Re: холдеман [re: ПpинцътKoйтoБeTeraв]  
Автор alvin (orange)
Публикувано11.11.08 20:00



Изтеглих си я, дочитам тази и я почвам. Ако не камуфлажът не ми хареса, тъкмо войната ще е по-добра на фона


Интересна случка - братчеда в странство ми пише вчера: "а, да знаеш, чета едно сцифи, аз не съм чел сцифи от 15 години, но това е страхотно, казвам ти честно, прочети го и ти - вечната война!"
И аз какво.. тегля.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: Eндъp]  
Автор caiko (Idiot)
Публикувано12.11.08 09:23



нещо не ме кефи Даун Браун
много ми е изкуствен - сглобява общоизвестни факти за да открие америка
и много имитира някои автори със стила на писане
например Кинг

културизъм, идиотизъм и курви
FileO99


Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: caiko]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано12.11.08 10:51



Де да можеше да пише като Кинг, щеше да става за четене поне.




I believe

Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: Naia]  
Автор caiko (Idiot)
Публикувано12.11.08 10:58



не става наистина
вече втора книга му чета - насила и от любопитство
опитва се да имитира кинг с начина по които развива фабулата през опита да ужаси отврати и шокира читателя и спира разказа в субливни моменти за да ги продължи по-късно....
but far away from greatness!



културизъм, идиотизъм и курви
FileO99

Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: caiko]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано14.11.08 00:03



А, не ме разбирай погрешно - едва ли ще прочета втора книга от Дан Браун. Само споделих какво чета и че се е оказало изненадващо четивно. Да си призная, малко съм се излъгал с първото си впечатление - на места карах по диагоналната система, за да стигна до действие и да прескоча доста досадните описания на безсмислени детайли. От друга страна оценката ми е: "Книга, написана от професионалист - знае как се "вързва" фабула, знае как да "излъже" читателя по убедителен начин, знае, че милионен хонорар не се избива с тънки книжки и е раздул каквото е успял".
Не забелязах за се опитва да подражава на Кинг. За мен Кинг е велик и неподражаем. При него дори описанията не са ми досадни.



Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.

Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: alvin]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано14.11.08 00:42



Владимир Брайт, "Цвят на кръвта - черен"
Това е втора книга, първата е "Цвят на кръвта - сив"
Много, много прилично фентъзи с магия, война и ситуации в коите изборът на героите често е ограничен не между доброто и злото, само между две злини. И още - тук всеки си носи отговорността от делата и думите си - от боговете и до последния презрян гоблин. А временна неприкосновенност (в книгата - преминаване от бог в смъртен) може да се купи срещу артефакти като сърце, тяло на бог и половин негова душа. Но никой не гарантира, че на сутринта спасения няма да се опита да унищожи спасителя си. Нищо лично - просто бизнес. = )
Интересна, макар и малко мрачна книга.
От същия автор има и две дилогии киберпънк. Също написани добре, с мярка кървави, но без захаросване на текста.
Уви, не зная да има български превод на книгите.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: Eндъp]  
Автор caiko (Idiot)
Публикувано14.11.08 08:06



така е когато Кинг описва нещо си ужасен отвратен уплашен или поне заинтригуван
но никога безразличен....
а тоя Браун....пълна скръб

културизъм, идиотизъм и курви
FileO99


Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: caiko]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.11.08 08:50



"Клетката" страшно ми хареса. Не съм чела друго ново, но знам, че излезе още една или две книги и при първа възможност ще си ги потърся.


I believe


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.