Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 20.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема хайнлайннови  
Автор БOГ-MACTPУБATOP (ТВОЯТ ВИБРАТОР!)
Публикувано21.09.08 19:33



Интересува ме Хайнлайн,има ли нови преведени произведения в последните няколко години?

СИГНАТУРА ДА ТИ ГО ТУРА



Тема Re: хайнлайннови [re: БOГ-MACTPУБATOP]  
Автор Ataklena (свободна)
Публикувано24.09.08 15:19



Дядо ми Каменния разправяше, че Луната била единственият открит затвор в историята. Без решетки , без стражари, без правила – и без никаква потребност от тях. Казваше, че по-рано, в началото, преди да се изясни, че каторгата означавала доживотна присъда отделни пандизчии пробвали да се чупят. С кораб, разбира се, а тъй като масата на кораба е измерена едва ли не до последното грамче, трябвало да подкупят някой офицер.



"Луната е наставница сурова"
Още не съм я дочела. Отличава се с доста печатни грешки, в това издание. Което е малко смущаващо

п.с.

За пръв път виждам тази книга такава. А е възможно да съм я чела в друг вариант :

Много, много тъмно синя корица и заглавие Луната е спътница странна



Тема Re: хайнлайннови [re: Ataklena]  
Автор БOГ-MACTPУБATOP (ТВОЯТ ВИБРАТОР!)
Публикувано27.09.08 00:39



благодаря мн,но ве4е съм я 4ел


последното, което знам 4е преведоха негово беше "Достатъ4но време за любов" и "Отвъд залеза" (от които не останах съвсем във възторг)
Във въпросните произведения ми се стори ,4е Хайнлайн се подиграваше открито ,както с табутата и ограни4енията на публиката,така и със самия факт 4е 4есто пъти е купуван защото е популярен и скандален,прогресивен автор.
Този извод си вадя от 1 негова мисъл в "Странник в странна страна",гласяща "Не приемай нещо за вярно само защото идва от утвърден авторитет"
На няколко места беше споменал и 4е "Не желая благодарности за твор4еството си ,единственото признание което търся е под формата на финикийски знаци"
Та така...
абе друго си е да се подиграе 4овек с аудиторията
пп: извинявам се за нето4ностите в цитиането ...



СИГНАТУРА, ДА ТИ ГО ТУРА

Редактирано от БOГ-MACTPУБATOP на 27.09.08 00:41.



Тема Re: хайнлайннови [re: БOГ-MACTPУБATOP]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано27.09.08 12:18



След "Достатъчно време за любов" не е излизало нищо ново, или поне аз не съм засякъл (Хайнлайн ми е в графа "задължително да се купи и прочете").



Тема Re: хайнлайн [re: Kopo]  
Автор БOГ-MACTPУБATOP (ТВОЯТ ВИБРАТОР!)
Публикувано27.09.08 15:03



мерси :)

СИГНАТУРА,

ДА ТИ ГО ТУРА

Тема Re: хайнлайннови [re: БOГ-MACTPУБATOP]  
Автор Ataklena (свободна)
Публикувано05.10.08 13:05



Ами, щом е тръгнало на литературни анализи, ...
Бидейки един от "великата тройка на твърдата фантастика" явно е важен този автор, откъм значението и нагарадите си. впечатлявам се от наградите.
а по отношение на нещата... които пише, има едно което е интересно
"Поетът, който чете собствените си стихове пред публика, може да има и други неприятни навици" ...



Малко трудно ми тече мисълта, тук ... сигурно се смущавам от ника ти И големите букви.

Все пак смятам, че Хайнлайн, има значително изчистени виждания за човешкия род, и значението му.
ето: точен цитат от книгата му на БГ:
От всички странни "престъпления" в които хората са обвинявани неоснователно, най-смайващото е "богохулството".
"Неблагоприличието" и "Явната съблазън" се борят за второто и третото място.


Друг цитат, който ми действа яко на фантазията, щото в днешния "див битовизъм" (израза е също е цитат), около нас...направо ми се плаче понякога...


Когато на една планета се натрупа толкова народ, че станат необходими документите за самоличност, социалния колапс е близо. Време е да се преместиш някъде.
Най-хубавото на космическите пътешествия е, че можеш да отидеш някъде където си поискаш.


На трето място, защо е популярен и прогресивен автор, ... и до ден днешен не мога да си уточня отношението към неговото освободено/либерално/всеопрощаващо и (акос е сещаш за подходяща дума ,моля помогни....) носещо уважение , отношение към жената, като към курва
Мила моя, истинската дама сваля достойнството си заедно с дрехите, след
което се превръща с порочна развратница. Дръж се с достойнството и скромността които ти подобават - в други ситуации.

Това ме дразнеше през всичкото време, в което четох, премеждията на Лазарус Лонг, и майка му Морийн... и се борех с фрустрацията

Анализът ми не е обективен. По-скоро е израз на моите чувства.
Всеки има нужда, от Достатъчно Време за Любов

И аз "меррси" за съвпадението на интересите ни....

Редактирано от Ataklena на 05.10.08 13:19.



Тема Re: ще иманови [re: БOГ-MACTPУБATOP]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано14.11.08 20:39







Тема Re: ще иманови [re: Kopo]  
Автор disha (непознат )
Публикувано22.11.08 11:32



А кога ще излезе?Знаеш ли издателството?
Хайнлайн е моя любимец, събрала съм всичко негово, включително и разказите, издадени в различни сборници. Сега седя и чакам да да се сетят да преведат нещо неиздавано.
Страхотно е да попадна на други като мен!
Всичко добро!



Тема Re: ще иманови [re: disha]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано22.11.08 16:38



Ами дбре дошла тъдява.


Ако беше натиснала линка, щеше да прочетеш, че издателя е Сиела и излиза в периода 24-28.11.08.



Тема Re: ще иманови [re: disha]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано25.11.08 11:03



любимец ти е? да разбирам ли, че споделяш сексуалните му възгледни ;)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.