Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 27.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Предложениенови  
Автор Xoминиaнa (непознат)
Публикувано04.08.08 13:12



чисто хипотетично
може би повечето ще се смеят, но
тъй като фантастичните разкази, които печеля конкурси и ги печатат в книги не са най-доброто, което се пише
представете си 20 млади автори, участват с по 1 разказ и всеки кихва по 100 лв. примерно и от спонсори успея да откача още 1-2 хилки
та идеята ми е що като има самиздат на книги досега никой не е направил такъв сборник
с малко по-нестандартна реклама и разпространение всички ще са доволни
а? смешна ли е идеята ми


приятно ми е, ще надничам тук, хареса ми клуба

Редактирано от Xoминиaнa на 04.08.08 13:14.



Тема Re: Предложениенови [re: Xoминиaнa]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано04.08.08 13:57



"Пирамиди, фараони..."

Имаше такава чалгия преди време.



Тема Re: Предложениенови [re: Xoминиaнa]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано04.08.08 14:24



Що па реши, че никой не се е сетил?

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Предложениенови [re: ladyMarian]  
Автор Xoминиaнa (непознат)
Публикувано04.08.08 14:30



говоря за сборник български фантастични разкази на неиздавани млади автори
давай, обори ме с факти



Тема Re: Предложениенови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор Xoминиaнa (непознат)
Публикувано04.08.08 14:31



хе, обсъждаме идеята хипотетично
то 2 хилки пари ли са
имам пари да издам нещо мое сама, просто харесвам антологии с много различни автори, но никак не ми се чака да печеля конкурс
в момента ми щукна идеята да издам най-най-добрия си разказ, наред с най-най-доброто от още хора, които не могат да си позволят или още не са готови за собствена книга



Тема Re: Предложениенови [re: Xoминиaнa]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано04.08.08 14:39





Полвината неща са на утвърдени автори, другата полвина - на млади и напълно неизвестни. Първоначалната идея беше точно твоята - всеки сам да си плати своята част, а авторите да са само млади и неизвестни. Причината това да не се получи според замисъл, а и причината никой никога след това да не издаде такова нещо е че малко хора си купуват бг фантастика, а още по-малко - бг фантастика на напълно неизвестни автори.

Вярвам, че имаш добри намерения, но помисли си само какви бесни продажби ще имаш - "никумунеизвестният едикойси, който е саморешил, че има много добри творби, не е спечелил нито един конкурс, но пък за сметка на това се е самоиздал, ви предлага най-новите си произведения, дайте пари за да ги прочетете!" Дори за момент да допуснем, че нещата ти са добри, едва ли някой ще го разбере по този начин.

А твърдението че това, което печели конкурсите, не е най-доброто е повече от смешно. Така де, обори ме с факти .

П.П. И, да, вземи първо се пробвай на някой конкурс

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Редактирано от ladyMarian на 04.08.08 14:41.



Тема Re: Предложениенови [re: ladyMarian]  
Автор Xoминиaнa (непознат)
Публикувано04.08.08 14:54



аха, това не ми е попадало, грешката е моя
да ти кажа пуснах в един конкурс, сега ме е яд, че избързах
изобщо това с конкурсите ми опорочава цялото писане
защото после изчетох предишни печелили там от минали години и ми се сториха егати спечените работи
дори за бесни продажби не копнея - искам една готина книга, с готина корица, и с много готини разкази измежду които и моят готин такъв
ако има още хора, които искат същото - що пък не



Тема Re: Предложениенови [re: Xoминиaнa]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано04.08.08 15:05



Готина мечта, за съжаление трудно изпълнима при сегашните обстоятелства. Не знам какво и как пишеш, заради това няма да бързам да класифицирам нещата ти като добри или лоши, но дори да приемем, че са добри, вярвай ми, трудно ще се намерят достатъчно много други добри неща извън конкурсите. Не твърдя и че нещата, които печелят конкурсите са МНОГО добри, а само че са по-доброто от наличните към момента фантастични бг активи. Прави си сметка какво е общото ниво.
И дори по някаква неведома магия да се окаже, че всъщнсот в бг има голямо количество гениални млади автори, които по някаква тяхна си елитарна причина се крият от читателите и не пускат разкази по конкурси и заради това не сме ги и чували, то едва ли за всеки от тях 2 бона ще са никакви пари. За проблемите с печата, разпространението и продажбите няма и да се обаждам...

Повярвай ми, идеята ти не е нова, причини да не се е случила има....

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Предложениенови [re: ladyMarian]  
Автор Xoминиaнa (непознат)
Публикувано04.08.08 15:22



да, сигурно има причина
винаги съм си мислила, че истинските творци не се интересуват от конкурси, те си пишат ли пишат унесено...





Тема Бих се радвал да видя нещо подобно...нови [re: Xoминиaнa]  
Автор Zvezdichko (минаващ)
Публикувано04.08.08 15:25



Защото със сигурност добри творби събират прах из чекмеджетата на авторите, докато връзкаджиите се самоиздават...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.