Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 22.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мартин Петков, Тервел Пейковнови  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано12.05.08 13:54



Излязоха от печат книгите на Мартин Петков - "Те не вярват в приказки" и на Тервел Пейков - "Домът на Велзевул", второ, преработено издание. Съответно №№ 4 и 5 от поредицата "Тера фантастика".

Другата сряда ще има бройки в клуб "Иван Ефремов", а представянето на двете книги ще бъде през юли, или август, след като се изпълни програмата за тримесецието април-юни. Като се пуснат в продажба, ще кажа къде откъде могат да се купят.
Напомням също, че довечера в ъндърграунд клуб "Три уши" на едноименната улица на последната спирка на трамвай №5 ще има среща с Дмитрий Глуховский и представяне на книгата му "Метро 2033".



Тема Re: Мартин Петковнови [re: Гeнepaлa]  
Автор hamelin (непознат )
Публикувано26.05.08 14:29



Текстът по-долу е авторски и цели единствено реклама.



"Те не вярват в приказки" вече е по книжарниците. Книгата включва две повести, писани в периода 2001 - 2004 година.
Едноименната повест спечели конкурса на Квазар през 2004г. в категорията роман. Тогава повестта спечели и награда за публикация, но както често се случва - едно е да искаш, друго да можеш, трето, четвърто и т.н. Както и да е - след голямо ходене по мъките, книгата е факт.

Ще се радвам на всякакви коментари.

И за да е по-интересно, прилагам и текст, който не е включен в книгата, но има пряко отношение към нея


“ТЕ НЕ ВЯРВАТ В ПРИКАЗКИ”

Имало едно време... но вече го няма!

Приказка за тези, които не вярват в приказки.

И за тези, които още вярват...



“ТЕОРИЯ НА ЗАКОННОСТТА ИЛИ ДОПЪЛНЕНИЕ КЪМ ПЕТАТА КНИГА”

Чл. 1. Законът е над всички.
Чл. 2. Властта е над закона и може по всяко време да отмени член 1.
Чл. 3. Властта също има нужда от закони.
Чл. 4. По-лесно е да променим закона, отколкото себе си.
Чл. 5. Законът не ни казва как да живеем. Той само показва как сме живяли.


§ 1 – Автор: Мартин Петков
§ 2 – Книга: Те не вярват в приказки
§ 3 – Цена: 6-7 лв.
§ 4 – Места, където може да се намери книгата (а от време на време и автора):
1. В Български книжици на Кристал
2. В Нисим (на бул. Левски, малко преди Славейков)
3. На маса № 6 (на самия Славейков)
4. В http://bgbook.dir.bg
5. На мейл: tenevqrvatvprikazki@gmail.com



Тема Re: Мартин Петков, Тервел Пейковнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано14.07.08 23:45



Напомням, че тази сряда, 16.07 от 20.00 по вечерно време в клуба ще има представяне на книгата "Те не вярват в приказки" и среща с автора Мартин Петков. Цена на книгата - 5 лв. Автографи - на място!


Следващата сряда Звездичко ще говори за Голямата марсианска одисея 2008



Тема Марсианска одисеянови [re: Гeнepaлa]  
Автор Zvezdichko (минаващ)
Публикувано15.07.08 11:55



Следващата сряда... съм ви подготвил нещо по-интересно :) Понеже вече говорих за Марс...



Тема Re: Мартин Петков, Тервел Пейковнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано18.07.08 12:53



За сведение на интересуващите се. Идната сряда, 23.07.2008 Звездичко ще говори в клуба за най-новите изследвания на Марс от американските сонди и т. н. В срядата на 30.07.2007 Вальо Аризонски-Чилийски ще говори на тема "Цената на бездната или колко струват космическите изследвания". Тогава ще уточним темите за август. Две от тях са ясни - презентации на книгите на Андрея Илиев и Спасимир Тренчев, за другото ще се уточним и ще бъде съобщено предварително. Който пропусне тези интересности - за негова сметка си е





Тема Re: Мартин Петков, Тервел Пейковнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано28.07.08 17:30



Възникнал е проблем при Вальо Аризонски-Чилийски и в сряда няма да може да дойде

Част от това, което е искал да каже ми го е изпратил на файл, така че се очертават два варианта:
1. Някой да донесе лаптоп, да видим текста, картинките, схемите и диаграмите и да ги обсъдим.
2. Обсъжда се резервна тема, а тази ще направи на следващото идване на Вальо в България. Какви са предложенията?



Тема Re:нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Дeйнa ()
Публикувано29.07.08 07:14



Здравей, Генерале



Преди седмица направих опит да се регистрирам в клуб "Иван Ефремов", но и досега получавам отговор, че акаунтът ми не е активиран. Какво става? Защо сте се изолирали така? А и Наско никакъв не се появява...

Жалко, че Вальо няма да дойде! Мисля, че без него темата няма да бъде успешна и че ще е по-добре след време той лично да я проведе.



Тема Re:нови [re: Дeйнa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано29.07.08 15:08



Здравей, Дейна! Ужасно се радвам, че се появяваш отново!

За акаунта - говори с Наско, аз съм просто момче и не разбирам от тези неща... Мисля, че си права за Вальо и най-добре ще е да изчакаме по-благоприятно разположение на звездите, когато отново дойде в България. Какво става с тебе? Пишеш ли нещо ново? Мини някоя сряда през Младежкия дом, ей така, неангажиращо, на биричка. Ще се радвам да си поговорим.



Тема Re: [re: Гeнepaлa]  
Автор Дeйнa ()
Публикувано29.07.08 17:42



Здрасти пак



Утре, или най-късно другата сряда, непременно ще дойда в клуба. Решила съм вече да не се лишавам от приятната ви компания А иначе, за писането - пиша, но не точно фантастика. Намерението ми обаче е скоро да се върна към жанра.

Генерале, аз също ще се радвам - дори МНОГО ще се радвам! - да се видим и да си поговорим. На биричка, разбира се, та и на две, три...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.