Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 21.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бъз Олдрин наплю научната фантастиканови  
Автор Zvezdichko (минаващ)
Публикувано16.07.08 12:39



Е това вече не го очаквах от него:

http://www.scifi.com/scifiwire/index.php?category=1&id=57491
http://blogs.discovermagazine.com/badastronomy/2008/07/15/buzz-kill/

Накратко за какво става въпрос:

Астронавтът от мисията Аполо 11 - Едуин "Бъз" Олдрин казал, че космическите фантастични филми и шоупрограми са отчасти отговорни за липсата на интерес към истинските космически изследвания сред младите хора. Защо ли? Защото същите тези шоу програми представяли космическата програма в лоша светлина, защото не я представяли в нейната реална светлина...

Което е доста абсурдно според мен.

Фил Плейт е доста разочарован от това изказване. Според него научната фантастика вдъхновява младежите, вкл. лошата. Вярно, наистина много шоупрограми са неточни от научна гледна точка. Но все пак, основните идеи в тези шоупрограми - като напр. космическите пътешествия са тези, които карат хората да мечтаят и да продължават напред!

Фил Плейт продължава, че повечето от нас разбират разликата между реалността и научната фантастика и че много от нас са може би разочаровани от факта, че междузвездните пътешествия са невъзможни - поне на този етап. Но това не е по вина на фантастиката! Това е по вина на нас, хората, които живеем в реалността - че не следваме нейните темпове! Фил Плейт казва, че вижда много блогъри, които се оплакват от това например: "Къде е летящата ми кола". Той казва, че би попитал: А ти какво правиш, че това да стане реалност?



Тема Re: Бъз Олдрин наплю научната фантастика [re: Zvezdichko]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано16.07.08 18:08



Не само научната фантастика, а и много филми са абсолютно вредни. Виж Сащ. във филмите се справят с какви ли не абсурдни ситуации - справка филма Вулкан - снощи го гледах по тв1000. а какво стана като се напълни чашата в Ню-Орлиънс при последния им голям ураган по онези места? Слаби и неподготвени. ама населението от изгледаните филми си въобразява съвсем друго.


Въображението е голяма работа. В реалността по-вредно от него няма

Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Бъз Олдрин наплю научната фантастиканови [re: glig_an]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано16.07.08 18:12



Научната фантастика в киното отдавна умря.
НЕнаучната обаче - не.
Няма как нещо научно да се прави от неуки хора.
(Дали в това число не влизам и аз?!

)

----------
Дограмата ми хлопа!

Тема За филмите...нови [re: cineman]  
Автор Zvezdichko (минаващ)
Публикувано16.07.08 18:15



И в най-лошия филм има частица истина. Пример- Армагедон - бе ужасен филм, ама има три истинни неща. Едното е, че има астероиди (макар и не такива, показани във филма). Другото е, че са реална заплаха за човечеството. Третото е, че при подходяща мобилизация човек може и да се спаси от тях.

По отношение на Нови Орлеан - ми можело е да се предотврати при навременна евакуация. Или да се намалят жертвите при по-кадърна реакция след трагедията.



Тема Re: За филмите...нови [re: Zvezdichko]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано16.07.08 18:29



Радвам се, че споделяме еднакво мнение за най-лошия филм.


Но това, че в него имало капка истина, не може да го направи по-добър.
"Deep Impact" беше доста по-реалистичен, макар и не чак толкова дай-хард героичен.
Аз наскоро си направих неколкодневен фантастичен киномаратон със стари класики, така че... изводите се самоналожиха.

----------
Дограмата ми хлопа!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.