Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 21.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "Реваншът на Тангра"нови  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано25.06.08 20:43



Имам удоволствието да ви съобщя, че от 1 юли на пазара излиза фентъзи романът ми "Ревашът на Тангра". За повече информация :

Редактирано от hanko на 25.06.08 22:30.



Тема Re: "Реваншът на Тангра" [re: hanko]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано26.06.08 09:56



поздравления!










---------------------------
днес на Марс е Сол 2 Бета, 20-ти орбитал




Тема Re: Шаркане...нови [re: Шapkaн]  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано26.06.08 10:42



...да ти се връща двойно!



Тема Re: "Реваншът на Тангра"нови [re: hanko]  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано26.06.08 20:13



Добавени на адреса са и части от романа.
Отделно бих препоръчал на тези, които им е интересно, в раздел Фантастика на сайта разказа "Те още бдят" Той беше за мен една репетиция за влизане в темата "прабългарска митология"



Тема Re: "Реваншът на Тангра"нови [re: hanko]  
Автор Spermwhale (новак)
Публикувано27.06.08 16:43



Поздравления за новата книга

На първи юли съм в "Хеликон" да я дебна

Имам обаче едно питане, при описанието на книгата на сайта ми направи впечатление следния пасаж:
"Много ми помогнаха бележките на Ахмед ибн Фадлан от пътешествието му до Волжка България през 920 - 921 г. Да напомня, че това е „Тринайстият воин” на Майкъл Крайтън. Използвайки написаното от добросъвестния арабски дипломат в същия труд за викингите, световно известният авнор създава своя популярен роман"

Доколкото знам, Майкъл Крайтън е ползвал бележките на ибн Фадлан само за първата глава на книгата си, останалото е чиста проба художествена измислица. Та въпросът ми е каква част от "Реванша на Тангра" почива върху реални документи? Не че ще ми намали удоволствието от четенето, просто любопитствам


---



Тема Re: За ибн Фадланнови [re: Spermwhale]  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано27.06.08 19:24



Обичаите и начинът на живот, които описва ибн Фадлан срещнах дори с нюансите в Крайтън. Сигурно има и други древни хронисти писали за тях, но едва ли така интересно. Мога да говоря доста за ибн Фадлан - в него има толкова податки за добра литература - историческа, фантастична... Например той описва мъртъв гигант - около 2.50 м, когото реката довлякла удавен... За явлението с облаците, които изглеждат като сражаващи се конници. То е вътре и в "Сказание за дъщерята на хана", там вече са описани като богове с конкретно име. Ако те интересува, мога да ти ги пратя на файл или да те насоча къде са в интернет/второто май ще е по-трудно/ Но пък чичко Гугъл сигурно ще помогне... А някога, някъде може и просто да побъбрим.



Тема Re: За ибн Фадлан и Крайтъннови [re: hanko]  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано27.06.08 20:21



Като заговорих за Фадлан и се отплеснах. Значи Крайтън сам признава, че първите 3 глави са препис на Фадлан със съвсем козметични поправки. А останалото не е чиста измислица. Крайтън го отределя като "игрива версия на "Беоулф". Цитирам по памет.
Аз правих една сметка навремето: някъде около 60 процента от текста се отнасяше за българите и сродните им племена; около 15-ина процента за пътуването и други степни народи; останалото за викингите. И тоя пич Крайтън само споменава там като пътуват по реката, че на брега живеят българи... Но да не забравяме, че писането на романа доста прилича на поръчка за популяризиране на викингите. Поне това се долавя в следговора към романа. И в тоя смисъл защо да пише за такива, от които полза няма. Пък и тогава е имало още т.н Желязна завеса.



Тема Re: "Реваншът на Тангра"нови [re: hanko]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано29.06.08 08:05



Моите поздравления!
Романът ти е страхотен.



TANSTAAFL

Тема Re: "Реваншът на Тангра"нови [re: Kopo]  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано29.06.08 14:32



Чакай. Ти я чете на файл преди 1.5 година. От стоене може да се е развалила





Тема Re: "Реваншът на Тангра"нови [re: hanko]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано29.06.08 21:15



Ще е прецедент при теб.



TANSTAAFL


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.