Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 20.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Лунната конспирация (е вече нямам думи)нови  
Автор Zvezdichko (новак)
Публикувано12.06.08 11:03



Здравейте,
Сигурно се чудите защо пускам тази тема тук?!?
Ще ви кажа...
Преди няколко седмици си отивам в клуба на фантастите и кротко сядам на една маса. Докато чакам дискусията да почне, отварям си аз учебника по микробиология и почвам да си чета за изпита. Дотук добре... ама нали съм новак и хората се интересуват що за птица съм. И един човек дойде да ме пита с какво се занимавам, какво ми е хобито... И аз си му казах, занимавам си се с космическа техника, поддържам голям сайт за космонавтика и т.н. и т.н.

Въпросният човек, който изобщо не познавам, започна да ми развива всякакви теории как НАСА никога не са изпратили хора на Луната, как Лунният модул не е могъл да носи достатъчно гориво (?!?) е това вече ново 20... И ... да ви кажа, направо не мога да повярвам, че има сериозни хора, които подлагат на съмнение най-великото постижение на човешката цивилизация!!!

Добре де, айде да попитам един въпрос... Защо сред астрономите, примерно, сред Звездно общество има 100% съгласие че лунните мисии са факт?!?
И защо за всяка една уж "аномалия" (в кавички е, щото няма никакви аномалии) има логично обяснение?

Искам в тази тема всеки, който не вярва, че НАСА са пратили човек на Луната да си кажат доводите...
А паралелно ето няколко линка:

- НА АНГЛИЙСКИ
- НА БЪЛГАРСКИ
- НА РУСКИ



Тема Re: Лунната конспирация (е вече нямам думи)нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано12.06.08 11:29



А че Гагарин е загинал на Луната в тайна мисия не ти ли обясниха:))
Има и тая легенда.

Като цяло СССР в лицето на КГБ и други подобни е изхарчило близо 2 милиарда рубли за да провери всичко около кацането на Луната. Има запазени документи.
И не са намерили нищо. /Айде сега световната конспирация, как са се крили един друг/.

П.С Все пак има лекото подозрение, че част от снимките да донапрайвани на земята. Поради издънки при снимките горе.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Лунната конспирация (е вече нямам думи) [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (новак)
Публикувано12.06.08 11:50



По принцип снимките винаги подлежат на обработка от всички мисии, вкл. Хъбъл - там играе много Фотошоп - има цяла статия в space.com за това. Това, обаче, не прави мисията фалшифицирана. Разбира се, като се спомене примерно, че всяка снимка търпи процесинг да стане от черно-бяла та цветна, веднага започват: "Видиш ли, те НАСА фалшифицират снимките".



Тема Re: Лунната конспирация (е вече нямам думи)нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано12.06.08 12:11



Първата версия на Фотошопа излезе 91 година. 69 не е имало компютри с графични възможности. Фон Нойман тъкмо ги е дефинирал.

Тогава ретуша е правен ръчно, с четчица.

Но в случая ставаше дума за това, че поради 1001 причини, снимките на луната не са се оказали качествени и може би се е наложило преснимане.
А за останалото - Пресли е жив, нали знаеш:)


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Лунната конспирация (е вече нямам думи)нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (новак)
Публикувано12.06.08 12:15



О, да.. разбира се. И Земята е плоска и лежи на голяма костенурка.



Тема Re: Лунната конспирация (е вече нямам думи)нови [re: Zvezdichko]  
Автор Georg55 (непознат)
Публикувано12.06.08 13:22



Не си прав. На гърба на костенурката стоят три слона (чети Пратчет), а Земята се държи на техните гърбове.
А луната е един голям балон, с който слоновете си играят нощем, за да не им е скучно. Прехвърлят си го един на друг и той минава над главите ни.
Така че, разбира се, не е имало никакъв полет - инак при кацането балона щеше да се пукне и целия номер ще отиде на кино.



Тема Не знам защо, но Пратчет не ми се нрави особено :)нови [re: Georg55]  
Автор Zvezdichko (новак)
Публикувано12.06.08 13:29



Може би, защото съм sci-fi душа



Тема Re: Лунната конспирация (е вече нямам думи)нови [re: Zvezdichko]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано12.06.08 19:16



ти от небето ли падаш че не си чувал до сега за лунната конспирация?
що се отнася до Добре де, айде да попитам един въпрос... Защо сред астрономите, примерно, сред Звездно общество има 100% съгласие че лунните мисии са факт?!?
И защо за всяка една уж "аномалия" (в кавички е, щото няма никакви аномалии) има логично обяснение?
мен лично логичните обяснения не ме интересуват. аз си изграждам мирогледа чисто индуктивно - гледам какво вярват идиотите и не го вярвам и гледам какво вярват умните хора и вярвам на него. затова не вярвам в НЛО, не вярвам в задргобен живот, не вярвам на екстрасенси и на астролози - не заради фактите (за които не давам пет пари), а заради това че в тези неща вярват по-нискочелата част от човечеството.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Лунната конспирация (е вече нямам думи)нови [re: zaphod]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано12.06.08 20:05



Чисто теоритичен въпрос, вярата на някой/и в нещо си променя ли неговото съществуване?
Иначе принципно е ОК индукцията...



Welcome to the real world!



Тема Re: Лунната конспирация (е вече нямам думи)нови [re: Бorдaнoв]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано12.06.08 20:26



В отговор на:

Но в случая ставаше дума за това, че поради 1001 причини, снимките на луната не са се оказали качествени и може би се е наложило преснимане.




Не точно. Снимките, които са правени на Луната и са донесени тук са качествени. Тези, които са изпратени директно от там имат проблеми, защото това предаване е свързано с много трудности, които тогава са били оеще далеч от сегашното ниво на решаване.

Но има монтажи, които са обявени, че са монтажи, но чешитите, дето драпат, че не са годили хора на Луната ги цитират като фалшификати.

А има и други снимки, които са нарочно ретуширани, за да изглеждат обектите по-ясни. Което не значи, че са фалшиви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.