Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 22.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Добри фантастични филми???нови  
Автор Zvezdichko (новак)
Публикувано18.05.08 23:30



Здравейте,

Търся си добри фантастични филми, за да си запълвам ползотворно времето между бодротата и просъницата.
Лошото е, че съм много придирчив.
Защото:

1. Не понасям филми, които са писани по книга и й развалят атмосферата.

Типичен пример за ЛОШ филм: Денят на трифидите (О, небеса, откога водата стана достатъчно мощна, за да унищожава цели растения), Война на световете (просто ми иде да се изхрача).
Пример за ДОБЪР филм: Машината на времето (старата версия от 1962 г.).

2. Не понасям филми с лоша научна постановка.

Някой казвал ли ви е, че Армагедон е ужасен филм? Е, такъв е... Да сте виждали досега такъв астероид, какъвто е изобразен там?!?
Същото се отнася и за бледото му копие Earthstorm, доколкото си спомням, ако така се казваше.

3. Фантастични сапунени сериали.

Тук влизат 90% от филмите, писани по Стивън Кинг. Е, има и изключения- Rose Red, Stand ... Но такива неща като Томичукалата не вървят при мен...

4. Понеже е за лека нощ... без много хорърни елементи...

Дагон е брилянтен филм, ей, винаги съм желал да видя нещо по Лъвкрафт, ама това, което видях си е жива гавра!



Тема Re:нови [re: Zvezdichko]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано19.05.08 22:20



"Мъглата" е съвсем приличен филм.
Прогностичен елемент почти няма, понеже историята е разказана от гледната точка на "обикновен човек"(тм).

"Everything that can happen does"
----------



Тема Re: Добри фантастични филми???нови [re: Zvezdichko]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано20.05.08 01:18



Препоръчвам ти "Изгубената стая", 4 серии, "по мотиви"

от Пикник край пътя!
Next - по произведение на Филип Дик, също добър според мене.
Машината на времето на Джордж Пал, мисля че беше от 1960 и аз викам, че е много добър
Армагедон не е ужасен филм, пълна пръдня е.



Тема Искам да отбележа и още нещонови [re: Zvezdichko]  
Автор Zvezdichko (новак)
Публикувано20.05.08 13:14



Бих искал да направя още едно уточнение, феновете на Стенли Кубрик - по-добре да не гледат този пост.

Първата одисея - филм... просто разваля атмосферата от книгата, като видоизменя сюжета (ГРЕШКА НОМЕР 1).
Да направиш следващите поредици продължение на ФИЛМА е ГРЕШКА НОМЕР 2.

Не знам каква е причината за първата голяма грешка, но предполагам-липса на детайлни снимки от Сатурн и системата му през 1968 година. Това не е оправдание да се прави филма и да се издава преди книгата.



Тема Re: Искам да отбележа и още нещонови [re: Zvezdichko]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано20.05.08 15:35



ако не се лъжа, първо е заснет филмът, а после сценарият е романизиран от Кларк




Тема Re: Добри фантастични филми???нови [re: Zvezdichko]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано20.05.08 16:00



Пищялки!

Да не се взема на сериозно...


Тема няма такиванови [re: Zvezdichko]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.05.08 08:10



междузвездни войни много ми хареса навремето, но тогава бях малък и всичко фантастично ми харесваше, новите серии ми се видяха безумно тъпи, а казват че феновете ги харесват.
разни матрици и пети елементи са ми също тъпи. наскоро гледах едно филмче, което е близо до фантастика и ми хареса - златния компас. дори да е фантастика, определено не е научна фантастика, но не е и фентъзи.
а, много ми хареса "зов за завръщане". ето това е добър фантастичен филм. значи има един все пак. но не може да се мери с книгите, явно фантастиката се възприема добре от мене само ако е на книга.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Добри фантастични филми???нови [re: Zvezdichko]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.05.08 10:15



Джурасик Парк, първа част.





Тема Re: Добри фантастични филми???нови [re: Zvezdichko]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано26.05.08 21:28



Контакт, Изкуствен интелект...
Одисеята и Соларис не ми харесват- направени са прекалено претенциозно, макар книгите да са ми любими. Едно време май имаше екранизация и на Часът на бика и Мъглевината Андромеда, но нямам добър спомен...

I got headaches and toothaches
And bad times too
Like you


Тема Re: няма такиванови [re: zaphod]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано28.05.08 08:47



Аз пък харесах продълженията на Войните, а Компасът не ми допадна, нито като филм, нито като книга... "Зов за завръщане" е страхотен, да!
Ако някой си пада по Тим Бъртън в комбинация с Джони деп /пр. "Едуард ножиците"/, може да изгледа Суини Тод. Не е фантастика, но е доста добър. При това, актьорите пеят

Мюзикълче е, но се лее доста кетчуп


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.