Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 21.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фантастика ли?!нови  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.04.08 13:38







Тема Re: Фантастика ли?! [re: Roxy]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано24.04.08 13:50



свързването на мозъчната активност с декодиране на конкретни мисли е твърде сложна задача, мисля;
твърде е възможно всеки мозък да има свой собствен ЕЗИК, така че буквалният превод надали ще е възможен;

и въпреки това - ако тази новина не е повод да се ревне за ограничаване на пълномощията на държавата, какво още!




Тема Re: Фантастика ли?!нови [re: Roxy]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано24.04.08 14:16



Три пъти "Ха- ха" в чест на американската наука.
Това първоаприлска шега ли е?
///
Само да предположим, че има такова четящо мислите "нещо" в действителност, а сега нека да се огледаме наоколо - колко источници на електромагнитни смущения ще има от работещи телефони, радио и т.н.? Плюс неизбежните разработки на заглушители за "наши хора, чийто мисли не трябва да се четат". Че туко-виж някой разбрал какво закусва президента и с кого спи, когато президентшата е на почивка... = )
И колко ли време заглушаващите технологии ще останат единствено в ръцете на разните спецслужби? Година, половин година, три месеца или по-малко?
А екранирането на сигналите от мозъка кой ще го забрани - духът на бащата на известния датски принц или камериерът на Далай Лама? = )
Да не говорим за разните комитети, кръжоци и завери за защита правата на човека (без уточняване на името на човека = )
Те всички ще се втурната на кръстоносен поход срещу четенето на мисли. При това походът им ще се финансира от хората, направили пари със спекулации, афери и престъпления, т.е. от по- и най- богатата част на света.
Накратко - нищо няма да излезе от тази идея. Освен оборудване за затвори и концлагери, разбира се.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Фантастика ли?!нови [re: aspid]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано24.04.08 14:27



не е важно дали ще успеят
аканото е, че ОПИТВАТ

(и харчат средства за умни работи)




Тема Re: Фантастика ли?!нови [re: Шapkaн]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано24.04.08 15:41



Ключовата дума е "харчат".
В руския език има непреводим идеоматичен израз "попил бабок" , мисля че идва от "Дванадесетте стола" или от "Златния телец" на Илф и Петров. Е точно такова "пилене на пари" - харчене залудо имаме с тези четци на мисли. Поне аз така смятам = )
ДАРПА има достатъчен бюджет да развива всякакви ку-ку проекти. Ако един от десет или двадесет стане реалност, това би възвърнало доста вложени инвестиции. Наскоро, например, гледах клип на който изпитваха по хълмове и дерета крачещ четирикрак механизъм. Идеята е войниците да го ползват като робот-муле за пренос на оръжия и муниции на фронта. Със перспективата да стане автономна оръжейна платформа, разбира се = )
Но четене на мисли извън лаборатория не ми се вижда реално, или поне толкова реално, колкото дистанционно да запишеш кристален звук на оркестър, който свири сред стотици други окестри и инструменти. При това условието е да не пропуснеш нито един от изпълнителите.

Колкото до това, че опитват - така е, гадно и долно е. Но нито една от съществуващите държави не би се отказала от допълнителна власт и възможност за контрол над електоралните единици (нас), за съжаление.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.

Редактирано от aspid на 24.04.08 15:44.



Тема Re: Фантастика ли?!нови [re: aspid]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано24.04.08 16:19



и на мен ми изглежда крайно сложно, но засега се въздържам да го обявя за невъзможно; писах вече защо

иначе да - така се прави, не се знае откъде ще изскочи заекът




Тема Re:нови [re: aspid]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано26.04.08 10:58



http://www.gametrailers.com/player/usermovies/64599.html

+15$ към крайната цена на всеки продукт? браво! :)

"Everything that can happen does"
----------


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано26.04.08 12:11



Според мен това е пътечка към управление на екзокостюми, а не към четене на мисли.
Чел съм (беше отдавна и не помня с подробности) за опити, при които пациентът вижда на екран какво прави с мозъка си (нещо като синусоиди с различна амплитуда и честота от датчици по цялото тяло и главата) и се опитва да се приближи към някакъв еталон. Мисля, че така се обучаваше да контролира ритъма на сърцето или нещо подобно.
И това не е четене на мисли = )
Между другото, проблемът на тези технологии ще е загубата на концентрация.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: лисиче,нови [re: firefox]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано26.04.08 21:52



къде се загуби от "Езичество" и "История"?! освен ако не бъркам никнейма, разбира се...





Тема Re: лисиче,нови [re: Roxy]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано27.04.08 00:10



о, аз съм винаги наоколо :)

"Everything that can happen does"
----------




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.