Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 23.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Внимание телулист или за новата вътрешна емиграция  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано20.04.08 22:43



Внимание, телулист във форума на "Чикън Груп", или за новата вътрешна имиграция


Вървя си оня ден по "Витошка" и чета табелите по витрините. "Bvlgari", "Prada" и какво ли още не. Комай единствената табелка на български е с името на улицата. Разбираемо - това са световноизвестни вериги, няма да променят името си от уважение към черните ни очи, или дори към азбуката ни. Пък и ние не се натискаме особенно, нали в края на краищата в масовото съзнание англоезичното е символ на прогресивното и напредничавото.

Нещо повече, ние не просто понасяме писането на чужди езици, което донякъде е разбираемо, особенно в случаите със запазени марки и фирмени знаци. Но ние отиваме по-нататък като активно го търсим. Пресен пример е електронното списание за фаLтастика "Чикън Груп"(1). Един от феновете на "Чикън Груп" беше толкова разлютен от обидата, че ме заплаши с бомба. Прави чест на модераторката на техния форум, че затвори темата, но факта че телулистът (както навярно би го нарекла невръстната ми щерка) от Ахсаково не беше "бан-нат" говори че в някаква степен "Чикън Груп" го подкрепя. Но за свое успокоение открих, че в съседната тема той бурно протестира против закона за равнището на изучаване на Български език. Хора, чието мнение е въпрос на удобство, а не на принципи не се жертват за каузи.

Обаче проблемът с "Чикън Груп" всъщност отразява по-дълбок процес, който на фона на пламенните мнения за името на фаLтастичния електронен вестник остана на заден план.

През последните години в България се появи любопитен феномен - вътрешна емиграция от нов тип. По същността си това не е ново явление. При социализма, както при всяка тоталитарна система също имаше вътрешна емиграция. За много хора, които не можеха физически да напуснат страната поради икономически, законови, семейни или други причини, това беше единствената възможност да се саморазграничат от заобикалящата ги действителност. Най-често вътрешната емиграция беше срещана сред интелигенцията и имаше идейна основа. Може би най-характерния случай в българската литература е този с писателката Яна Язова, а във фантастиката мога само да предполагам, затова няма да давам примери.

Съвременната вътрешна емиграция е по-скоро културна. Тя започва от заместване на родния език с английски и стига до възприемане на културните модели и начина на живот на доминиращите англоезични страни. Случайност е, че става дума точно за английски и англоезични страни - ако Наполеон беше победил в битката при Ватерло, сега щяхме да се оплакваме от френския и френскоезичните страни, ако кайзер Вилхелм беше спечелил Първата световна война - от немския и от Германия.

Конкретните прояви - като гореспоменатия "Чикън Груп" или електронните издания "Starlighter" и "Shadowdance" са толкова много и до такава степен са навлезли в ежедневието ни, че не ги забелязваме. Но те са само външните прояви на стремежа на една огромна част от българското население ако не физически да напуснат страната, то поне мислено да се пренесат извън нея.

Смятам, че има две главни причини за това. От една страна разбира се е глобализацията и превръщането на света в едно голямо "село", в което всичко е на разстояние едно щракване с мишката, а от друга - незавидното положение на българската икономика, поредицата от правителства, които гледат на държавата като на собствен двор и не на последно място - на самите нас, които сме израсли с мъдрости като "учи, че да не работиш" и "наведена глава секира не я сече" и други подобни.

Лошо ли е това? - Най-напред, независимо дали ни харесва, трябва да примем действителността, защото стратегията на криене на главата в пясъка едва ли е спасила и един щраус. Смятам, че на кирилицата и остават две-три поколения преди да стане "паралелна" или "дублираща" азбука. Процесът вече е започнал в автомобилите регистрационни номера, в които се използват само букви с аналог в латиницата. На българския език в обогатена форма, приближаваща го до английския и есперанто-то, вероятно му остава малко повече.

Както всичко, и този процес има две страни. От една страна се приближаваме до световната култура и прагматично погледнато отпада една пречка, която не ни позволява да я възприемаме директно. От друга - губим своята индивидуалност.

Да си емигрант, дори вътрешен, е много особена позиция. Повечето получават съжаление, защото са били принудени да напуснат родината си заради някакво зло - война, терор, бедност, епидемия. Почти е невъзможно да те възприемат като равен.

В романа на Алек Попов "Черната кутия" има една сцена на западния бряг на Атлантика, която доста добре обяснява проблема. Български професор, математик, поканен да преподава за една година в американски университет, обяснява на петнадесетина годишния си син защо не иска да остане в Щатите като започва с "камъкът си тежи на мястото", и стига до начина, по който те възприемат местните - като равен или като беден роднина, дошъл на гости у богатия си чичо.

В тази ситуация има две възможности - едната е, човек да се представя за част от световната култура като я имитира, например поставяйки английско име на ... птицефермата си. Другата е да бъде в част от световната култура с това, което самият той представлява, с това, което е. Както беше казал един велик художник, в изкуството можеш да бъдеш само имитатор или революционер.


____________________________________________
(1) "Чикън Груп" е лингвистично недоразумение с цвят на патешки дрисък, което се мъдри от дясната страна на магистралата за София, близо до изхода от Бургас. Не бих се учудил ако се е разпълзяло и на други места из страната, както обикновено се случва с подобни недоразумения.



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емиграциянови [re: valio_98]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано21.04.08 00:00



А да си забелязал, че българска национална кухня се предлага в ТРОПС КЪЩИ??? Това би ли ми го превел, че домашният ми преводач не го знае какво е туй чудо? Аз пък хептен.





Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Гeнepaлa]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано21.04.08 02:53



Не, до тез _зияйни_висоти_ не стигнах - аз българскаат кухня си я консумирам главно от собствената кухня. :)



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано21.04.08 08:15



що е българска кухня? - онова дето се готви в България от гръцки чушки, македонски яйца и румънско мляко на прах, превърнато в "кисело"?
от китайски ориз и турско зеле?

Вальо, за много неща не си прав. Например, че нямаме производство (не знам дали си засегнал този въпрос, а и няма значение) - произвеждаме много и качествени лайна (никакви намеци и метафори, лайна, изпражнения). За целта внасяме суровина от чужбина, вместо да преминем към затворен цикъл (да, ето това наистина е пример за изостанала технология...)

по същия начин внасяме идеи, концепции, езици, клишета, дрън-дрън и тра-ла-ла, след което ги преработваме - всеки добросъвестно и всеотдайно в... лайна?
НЕ - КУЛТУРА!

айде чао, отивам да гледам д-р Хаус
(Вальо, още съм ти сърдит за Марс. Имахме някакъв шанс да запазим кирилицата и един-два български термина там... обаче ти си траеш и не приобщаваш родно постижение към световната мисъл. Значи си... саботьол? Или си деликатен и не искаш да кажеш, че проектът не струва?)

вътрешната емиграция се дели на плазмодийна и революционна. Революционната ще направи революция - някой ден. Плазмодийната ще се превърне в протоплазма - съвсем скоро.
И може да удави революционната в слуз преди да е настъпила революцията.

затова - отивам да... е, вие си го знаете



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано21.04.08 10:41



"И може да удави революционната в слуз преди да е настъпила революцията. .."

Дай боже! Аман от прекрояване на обществото по нечий тертип. ДА оставим еволюцията да свърши нещо най сетне и тя. Тя горката, току набере инерция и изходен материал и бам - цъфне някой кретен с нови идеи и айде всичко от нула. А блондинките не си губят времето, излизат все по нови и по усъвършенствани модели...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано21.04.08 13:32



... и чилийско грозде за десерт (само по 15 лж/кг), както открих на една отбивка по пътя от Стара Загора за Бургас. Да си бях донесъл една торбичка, щях да понаправя малко пари...

Не съм забравил за Марс, нито за "Кеплер" и за цените, но то изиксква няколко дни активна работа, а не 30 мин. в някоя чакалня.



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано21.04.08 13:34



Хайде да опитам пак - тук се бунтувам против сляпото подражание на чуждата култура, а не ти предлагам да прекрояваме обществото. По дефиниция подражателят не може да създаде нищо ново.

ПС Камо ли пък да направи революция.

Редактирано от valio_98 на 21.04.08 13:34.



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано21.04.08 15:01



вече знам - ти си в първата десетка изправени до стената
щеше да е по-лесно, ако беше юрист
но ще го преглътна

точно ти, ламаркистки еретико, ще ми говориш за еволюция
хмък
освен това - еволюцията е за безмозъчните и неосъзнатите
на мен лично не ми трябва прекрояване на обществото - ампутацията е по-добро, да не ми се пречкат разни общества по сияйната пътека към бъдещето (теб не те каня да я следваш; нали и без това ще те разстрелят, ако бюджетът за боеприпаси позволи)



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: valio_98]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано21.04.08 15:04



недей така грубо - диагнозата му е "разстрел", трябва да сме по-деликатни

шегувам се, че ти се сърдех; ти пък се върза... Уилсън


не ме безпокойто до довечера - гледам д-р Хаус



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: valio_98]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано21.04.08 16:08



Едно време му викаха глобализация. А още по преди - "западно влияние" /там някъде с печатите по бедрата и рязането на тесните дънки/.
Няма вътрешна емиграция Вальо, има липса на ценности.
Нали помниш, че Азис беше в първата десетка на най-великите българи.
Изборй ми 3-4 имена от последните години /независимо в коя област/ които да са пример за подражание. И ще ти стане много ясно останалото.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: И_Baн]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано21.04.08 17:56



може ли аз да дам пример?



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: valio_98]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано22.04.08 11:03



Не знам откъде я взе тази дефиниция. Ти си човек с деца, знаеш много добре, че всеки човек започва пътя си към разумното с подражание на разумното. (Ма-ма, ма-ма, та-та, та-та...).
Или пък друг пример - Елена Павлова. Тя започна като подражател и стигна до много хубави произведения, които с удоволствие препрочитам от време на време

Също така няма ИДЕАЛНО сляпо подражание, рано или късно, подражателя проглежда.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано22.04.08 11:07



Ще ти се... Това вече се е случвало и не доведе до нищо хубаво.

Еволюцията е за всички, независимо дали го осъзнаваш или не. Ако беше само за безмозъчните и неосъзнаните, ти сега нямаше да имаш мозък и съзнание. Съвсем друг е въпроса дали от теб ще стане добра блондинка или не. Изходния материал има значение, макар че битовата химия напредва доста, напоследък...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емиграциянови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано22.04.08 15:46



Много моля някой да ме светне какво е туй чудо "Тропс къща" с подзаглавие "Българска национална кухня", явно Вальо не знае... Сериозно питам.

Ресторанти-закусвални са, но какво все пак значи???



Тема Тропс къшланови [re: Гeнepaлa]  
Автор Spermwhale (новак)
Публикувано22.04.08 17:18



Името идва от бод-тропоска, в училище навремето така ни учеха да шием в 4-ти клас по трудово обучение. Принципът е същия като ученически стол: едноръкият готвач приготвя пълнени чушки, яденетата се нареждат на един голям шубер (като малки му викахме шублер) и всеки се пресяга да си вземе каквото си поиска. В резултат се кръстосват (тропосват) ръце, крака и други органи, завързват се социални контакти и други работи.

Иначе е вкусно... за тези, които са преживели студентски стол и казарма без да хванат язва.

---



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Didimus (новак)
Публикувано22.04.08 17:23



Най-вероятно са си измислили някаква дума и им е харесало как звучи. Може и "спорт" да са обърнали наопаки. А може и да е калпава транслитерация на чужда дума. Знае ли човек?



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано22.04.08 18:58



уви, така се надявах да имам повод да ти отменим присъдата

ще ни липсваш


(вместо последно желание: еволюцията като си е свършила работата и породила същества с претенции за разум, тези същества вече не би трябвало да продължават да бъдат еволюционен МАТЕРИАЛ; еволюцията е сляп и стихиен процес - затова колкото по-подвластни са разумните същества на него, толкова по-малко разумни имат право да се наричат; ако не си съгласен... знаеш си диагнозата)



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано22.04.08 18:59



няма да давам пример

скромността преди всичко



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано22.04.08 21:48



"еволюцията като си е свършила работата и породила същества с претенции за разум, тези същества вече не би трябвало да продължават да бъдат еволюционен МАТЕРИАЛ; еволюцията е сляп и стихиен процес - затова колкото по-подвластни са разумните същества на него, толкова по-малко разумни имат право да се наричат" - Под това се подписвам с двете си ръце!


Ама като са ни промити тиквите и пердашим без да се замислим. Революция е мръсна дума като социализъм, комунизъм/най-паче/, ДДС, СДС, БСП и нататъка все така
Като и за чичко Ленин дето бил казал жените да станат общи. Сега ако попитам има ли нещо свястно да е казал чичко Ленин, отговорътще е "Ами няма!" - и то защото баш той го казва, а он в когне и изначально не пгав. Те жените са си изначално общи и който не го е осъзнал - предстоят му тежки сблъсъци с реалността.



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано22.04.08 22:03



ама Инеса Арманд творчески допълнила Владимир Илич така:
"мужчины тоже общие!"



Тема Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.04.08 22:06



Всичко е мода, мързел и липса на основа.
Подражанието на някакви "модни тенденции" не е толкова страшно, по-страшно става когато модата се превърне в идеал за следване.
Мързела не мори а мъчи, не можем да мислим в татови категории за обществото, финансовите взаимоотношения, труда и да искаме да имаме благата на "презрелия капитализъм"... естествено мързеливия/та най-лесно обвинява това или онова, тоя или оня като виновни за неговия мързел.
А основата ни я подкопават от векове, едни от една страна други от друга... последните 45 + 20 години особенно сполучливо. Та без нея няма как да се гради ценностна система, а без тая система всяко удобно поднесено промиване на мозъци от медиите или околните избуява в неизмерими мащаби.

Welcome to the real world!




Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано22.04.08 22:17



анархистка революция! (100 децибела)

ето това звукосъчетание НЕ Е мръсно, даже и написано с мазни ръце по изцапана с майонеза клавиатура! (патетично)

и за да стане без припряни движения (като тикове на показалци върху спусъци) - провеждането й трябва да стане в рамките на 20-30 години по схемата, дето се опитах да очертая на примера на държавата Хикс, ама темата там се отплесна.

ще кажеш, че програмата ми за Хикс е "реформи", а не "революция"? Реформи, които преобрзяват в рамките на едно поколение цялата структура на обществото (тоест отношенията между индивидите и техните групи и сдружения - моя кратка дефиниция за "общество"), такива реформи се наричат революция.
Эволюцията (условно речено) изисква повече от едно поколение да премине в небитието, така че живущите днес да не помнят без историци (и манипулатори) какво се е случвало вчера.
РЭволюцията пък за разлика от Э-волюцията дава възможност за пряко съзнателно сравнение между вчера и днес без посредничеството на летописци (и пиздолизци) - тоест с минимално отклонение от истината като факти (понеже историци и истерици имат лошия навик да крият факти и да вземат хляба на честните фантасти; къде ги крият? ами там, където е тъмно... и може би смрадливо... то затова се казва "аналите на историята"...)



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано22.04.08 23:16



Другарката Арманд е също права!

Но бърка курварлъка с агресията...
Нещо много си назлобял в последно време, но от еволюционна и революционна гледна точка май злобно гръбначно е по-добре от мекотела дрисня
Ето ти тука един поздрав от световната анархистична революция Е не става поздрава, тъп съм. Влез във Vbox7 и пиши смърт за чалгата и виж първите два клипа. Ако можеш да се оправиш - дай тука линкове да се посмее народа! Който не ги е гледал, де




Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 07:19



аз?!

назлобял?!

стига бе! за същия ли аз говорим?


щото на мен ми се струва, че околната среда е затъпяла напоследък и ръси едни такива, че да не реагирам А-декватно (та чак до Я-декватно по списък) би било престъпление против екологията, а простотията би завладяла света, а той (светът) още ми трябва за лични нужди (малки, средни и големи), та така /да се чете на един дъх без препънителни знаци/.


нищо не излезе с търсенето на клиповете
явно и аз съм тъп, но не съм изненадан - знам го като аксиома
все някой умник ще се погрижи

а ти давай насам материала за преработване от кирилица на кириллица, че ме сърбят ръчичките (и щото трябва да водя котката на ваксинация)

ПП: стига бе... курвалък... революционна разкрепостеност! звучи по-дълго, има си "к", "р"... няма "У", но това са временни затруднения



Тема Re: Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 07:21



питам се обаче... а защо ние не се опитваме да промиваме ганглиите на медиите и околните?
не е важно дали ще успеем на първо време!
защо не опитваме ХИЧ?

какво ще речеш?



Тема Re: Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.04.08 09:43



На принципа - това не е моя работа...
На навика - преклонена главица...
На веруюто - майната им на другите, аз да съм добре...
На манталитета - на Вуте да му е зле...

И обективно погледнато, нямаме инструменти за целта и "легенда" с която емоционално да преборим емоционално насадените шаблони и разделения.
Можем да въздействаме на отделни хора, за въздействие върху масите са необходими средства за "масово поразяване".

Всъщност ти и още някои тук имате едно такова средство, макар косвено - творчеството си.

Welcome to the real world!




Тема Re: Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 12:35



щом пишеш това, значи поне за теб изложените принципи, навици и манталитети не важат

масите пак се състоят от отделни хора

не споменавай думата "обективно", докато моята Драконче наднича в монитора!

ще ме сръфа (заслужено) покрай теб!



умора чувствам в теб (каза Йода) и огорчение (а то е път към Тъмната страна на Дъртия Вейдър, нищо че е от друг филм)... и те разбирам.
НО!
"Веруюто", поправи ме ако греша, съдържа логическо противоречие: няма как да ти е добре, ако на другите им е зле, защото най-малкото ще ти развалят настроението с киселите си физиономии
(е, има патологии, при които това доставя удоволствие - на другите да им е зле... това е тъпо схващане, което, виждам, и теб те дразни... и отчайва)
(тъпо, защото в стратегически план е непродуктивно... и неегоистично. Развитият егоизъм ИЗСКВА да искаш на другите да им е добре - за да са по-слонни да те разведрят, когато си кисел! - ето в това ако успеем да убедим критична маса хора (а то донякъде е реализирано в отделни страни), тогава нищо не е загубено за нас ПРИЖИВЕ)



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано23.04.08 15:56



Това е вярно само ако си толкова суетен, че да допуснеш, че Еволюцията си е поставила за цел да създаде именно разумни същества и в частност - теб. В действителност такова допускане не следва отникъде и блондинките (с които ти давам пример непрекъснато) са едно живо опровержение на тази идея. Те са все по глупави и все по масово се самовъзпроизвеждат.
Релацията - разумност/еволюция, също не е задължителна, защото подходящ материал да по нататъчно развитие винаги се намира. Ако не от сапиенсите, то от патки или блондинки ще бъде създаден следващия доминиращ вид

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.04.08 16:52



Поне си мисля, че не важат... никой не е идеален


Масите и хората, как се пренася по-бързо и лесно пясък, песъчинка по песъчинка от мравки или с багер и камион?
Да уморих се от циклене, от нескончаемо повтаряне на едно и също.
За това и единственото което правя напоследък е да провокирам тоя или оня да помисли, колко успешно е друга тема.
То ако нямаше логическо противоречие нямаше да сме на тоя хал... няма как да палим постоянно къщата, че да гори на Вуте плевнята и да имаме хубава къща.
Но дори в това е трудно да убедиш масата, че състоянието на твоята къща е в права зависимост от това на плевните около нея.
Приживе ли, не мисля, че ще стане... без критична маса и "ядрен синтез", а за тая маса пак опираме до мравките, багера и камиона от по-горе.


Какъв е проблема с обективното, че не зацепвам?

Welcome to the real world!



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано23.04.08 16:52



Ще накарам глупавия ЦУПО да пусне линка. Глупав, глупав, ама в това отношение по-умен от нас.


А в текста има велики моменти:
"Черепи и кости,
мрат чалгари прости!" И по-нататък:
"В деня на изгрева чалгари мрат!" Блеск, дьет са вика! Бунт! На оружие!

Сауле, потърси в ютубето тия песнички металистки и дай активен линк, ако четеш тук. Молим те.



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 22:15



еволюцията може да се гордее с мен

от теб вероятно би се позасрамила... малко
все пак си дребна грешчица, а аз съм нейното утешение - големият й успех


вече ще те игнорирам, Иво.

Редактирано от Шapkaн на 23.04.08 23:00.



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано24.04.08 09:49



Чак сега ли стигна до това решение? И то след редакция на поста си?
Нещо съм загубил форма...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано24.04.08 18:58



http://www.vbox7.com/search/?offline=1&vbox_q=%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82+%D0%B7%D0%B0+%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0 Ей го глупавия ЦУП свърши работа

Това е специален поздрав за всички металисти и античалгари




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.