Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 23.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.04.08 22:06



Всичко е мода, мързел и липса на основа.
Подражанието на някакви "модни тенденции" не е толкова страшно, по-страшно става когато модата се превърне в идеал за следване.
Мързела не мори а мъчи, не можем да мислим в татови категории за обществото, финансовите взаимоотношения, труда и да искаме да имаме благата на "презрелия капитализъм"... естествено мързеливия/та най-лесно обвинява това или онова, тоя или оня като виновни за неговия мързел.
А основата ни я подкопават от векове, едни от една страна други от друга... последните 45 + 20 години особенно сполучливо. Та без нея няма как да се гради ценностна система, а без тая система всяко удобно поднесено промиване на мозъци от медиите или околните избуява в неизмерими мащаби.

Welcome to the real world!




Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано22.04.08 22:17



анархистка революция! (100 децибела)

ето това звукосъчетание НЕ Е мръсно, даже и написано с мазни ръце по изцапана с майонеза клавиатура! (патетично)

и за да стане без припряни движения (като тикове на показалци върху спусъци) - провеждането й трябва да стане в рамките на 20-30 години по схемата, дето се опитах да очертая на примера на държавата Хикс, ама темата там се отплесна.

ще кажеш, че програмата ми за Хикс е "реформи", а не "революция"? Реформи, които преобрзяват в рамките на едно поколение цялата структура на обществото (тоест отношенията между индивидите и техните групи и сдружения - моя кратка дефиниция за "общество"), такива реформи се наричат революция.
Эволюцията (условно речено) изисква повече от едно поколение да премине в небитието, така че живущите днес да не помнят без историци (и манипулатори) какво се е случвало вчера.
РЭволюцията пък за разлика от Э-волюцията дава възможност за пряко съзнателно сравнение между вчера и днес без посредничеството на летописци (и пиздолизци) - тоест с минимално отклонение от истината като факти (понеже историци и истерици имат лошия навик да крият факти и да вземат хляба на честните фантасти; къде ги крият? ами там, където е тъмно... и може би смрадливо... то затова се казва "аналите на историята"...)



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано22.04.08 23:16



Другарката Арманд е също права!

Но бърка курварлъка с агресията...
Нещо много си назлобял в последно време, но от еволюционна и революционна гледна точка май злобно гръбначно е по-добре от мекотела дрисня
Ето ти тука един поздрав от световната анархистична революция Е не става поздрава, тъп съм. Влез във Vbox7 и пиши смърт за чалгата и виж първите два клипа. Ако можеш да се оправиш - дай тука линкове да се посмее народа! Който не ги е гледал, де




Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 07:19



аз?!

назлобял?!

стига бе! за същия ли аз говорим?


щото на мен ми се струва, че околната среда е затъпяла напоследък и ръси едни такива, че да не реагирам А-декватно (та чак до Я-декватно по списък) би било престъпление против екологията, а простотията би завладяла света, а той (светът) още ми трябва за лични нужди (малки, средни и големи), та така /да се чете на един дъх без препънителни знаци/.


нищо не излезе с търсенето на клиповете
явно и аз съм тъп, но не съм изненадан - знам го като аксиома
все някой умник ще се погрижи

а ти давай насам материала за преработване от кирилица на кириллица, че ме сърбят ръчичките (и щото трябва да водя котката на ваксинация)

ПП: стига бе... курвалък... революционна разкрепостеност! звучи по-дълго, има си "к", "р"... няма "У", но това са временни затруднения



Тема Re: Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 07:21



питам се обаче... а защо ние не се опитваме да промиваме ганглиите на медиите и околните?
не е важно дали ще успеем на първо време!
защо не опитваме ХИЧ?

какво ще речеш?



Тема Re: Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.04.08 09:43



На принципа - това не е моя работа...
На навика - преклонена главица...
На веруюто - майната им на другите, аз да съм добре...
На манталитета - на Вуте да му е зле...

И обективно погледнато, нямаме инструменти за целта и "легенда" с която емоционално да преборим емоционално насадените шаблони и разделения.
Можем да въздействаме на отделни хора, за въздействие върху масите са необходими средства за "масово поразяване".

Всъщност ти и още някои тук имате едно такова средство, макар косвено - творчеството си.

Welcome to the real world!




Тема Re: Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 12:35



щом пишеш това, значи поне за теб изложените принципи, навици и манталитети не важат

масите пак се състоят от отделни хора

не споменавай думата "обективно", докато моята Драконче наднича в монитора!

ще ме сръфа (заслужено) покрай теб!



умора чувствам в теб (каза Йода) и огорчение (а то е път към Тъмната страна на Дъртия Вейдър, нищо че е от друг филм)... и те разбирам.
НО!
"Веруюто", поправи ме ако греша, съдържа логическо противоречие: няма как да ти е добре, ако на другите им е зле, защото най-малкото ще ти развалят настроението с киселите си физиономии
(е, има патологии, при които това доставя удоволствие - на другите да им е зле... това е тъпо схващане, което, виждам, и теб те дразни... и отчайва)
(тъпо, защото в стратегически план е непродуктивно... и неегоистично. Развитият егоизъм ИЗСКВА да искаш на другите да им е добре - за да са по-слонни да те разведрят, когато си кисел! - ето в това ако успеем да убедим критична маса хора (а то донякъде е реализирано в отделни страни), тогава нищо не е загубено за нас ПРИЖИВЕ)



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано23.04.08 15:56



Това е вярно само ако си толкова суетен, че да допуснеш, че Еволюцията си е поставила за цел да създаде именно разумни същества и в частност - теб. В действителност такова допускане не следва отникъде и блондинките (с които ти давам пример непрекъснато) са едно живо опровержение на тази идея. Те са все по глупави и все по масово се самовъзпроизвеждат.
Релацията - разумност/еволюция, също не е задължителна, защото подходящ материал да по нататъчно развитие винаги се намира. Ако не от сапиенсите, то от патки или блондинки ще бъде създаден следващия доминиращ вид

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Каква емиграция какви 5 лева?нови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.04.08 16:52



Поне си мисля, че не важат... никой не е идеален


Масите и хората, как се пренася по-бързо и лесно пясък, песъчинка по песъчинка от мравки или с багер и камион?
Да уморих се от циклене, от нескончаемо повтаряне на едно и също.
За това и единственото което правя напоследък е да провокирам тоя или оня да помисли, колко успешно е друга тема.
То ако нямаше логическо противоречие нямаше да сме на тоя хал... няма как да палим постоянно къщата, че да гори на Вуте плевнята и да имаме хубава къща.
Но дори в това е трудно да убедиш масата, че състоянието на твоята къща е в права зависимост от това на плевните около нея.
Приживе ли, не мисля, че ще стане... без критична маса и "ядрен синтез", а за тая маса пак опираме до мравките, багера и камиона от по-горе.


Какъв е проблема с обективното, че не зацепвам?

Welcome to the real world!



Тема Re: Внимание телулист или за новата вътрешна емигрнови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано23.04.08 16:52



Ще накарам глупавия ЦУПО да пусне линка. Глупав, глупав, ама в това отношение по-умен от нас.


А в текста има велики моменти:
"Черепи и кости,
мрат чалгари прости!" И по-нататък:
"В деня на изгрева чалгари мрат!" Блеск, дьет са вика! Бунт! На оружие!

Сауле, потърси в ютубето тия песнички металистки и дай активен линк, ако четеш тук. Молим те.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.