Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 28.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Kонкурс “ФАНТАСТИЧНО ИЗКУСТВО” - БУРГАС ‘2008нови  
Автор centsche (всемиетая)
Публикувано06.03.08 11:35



Регионален център за изкуство и култура при ЦУР “Компас”
обявява конкурс
“ФАНТАСТИЧНО ИЗКУСТВО” - БУРГАС ‘2008

РЕГЛАМЕНТ

I.Конкурсът е национален.

II.Включва три категории
I-ВА КАТЕГОРИЯ / допускат се за участие по едно произведeние от автор /:
1.За литература /за непубликувано произведение на фантастична тематика/ :
а/ разказ - до 10 стр., б/ стихотворение - до 2 стр., поема - до 5 стр., /стандартна машинописна страница -30 реда / 60 знака /, в / пиеса - с приблизително времетраене - 50 мин.
2. За изобразително изкуство – живопис, малка пластика
II-РА КАТЕГОРИЯ - за сценични изкуства:
1. За музика - с приблизително времетраене – до 10 мин.
2. За танц - с приблизително времетраене – до 10 мин.
3. За театрална постановка - с приблизително времетраене – 50 мин.
III-ТА КАТЕГОРИЯ - допускат се за участие до три произведения от автор
1. За видеоклип - до 3 мин.
2. За анимация - до 10 мин.
3. За игра с фантастичен сюжет - без ограничения

III. Творбите да се изпращат както следва:
За Категория I.1. - по интернет като прикачен файл на e-mail: fant_bs@abv.bg
За Категория I.2. - по пощата се изпраща копие или снимка на DVD / за малката пластика – min 4 ракурса
За Категории II и III - Творбите да се изпращат на CD / за II.1. / и на DVD / за останалите подкатегории /

IV. Конкурсът е анонимен.
Личните данни на автора - име, адрес, телефони, е -mail / задължително да е посочен, тъй като всички съобщения до участниците относно резултатите от конкурса, съпътстващата програма и пр. ще бъдат изпратени по Интернет /, творческата биография - в т.ч. публикации, награди, издадени книги, участие в сборни издания, изложби, конкурси, фестивали и пр./ако има такава /. Снимка на автора или колектива трябва да бъдат изпращани: За категория I.1. - на отделен прикачен файл; За останалите категории - приложени в малко запечатано пликче в пощенската пратка.

V. Краен срок за приемане на творбите - 01 юни 2008 г.,

* Няма да бъдат допуснати до участие в конкурса или ще бъдат дисквалифицирани:
- вече публикувани текстове
- творби, пристигнали след крайния срок
- автори, за които е ходатайствано пряко или косвено

VI. Резултатите и съпътстващата програма ще бъдат обявени на 09. 06. 2008г. в сайта на
конкурса http://burgasfant.hit.bg

VII. Наградите ще бъдат определяни от 5-членно жури с различен състав за всеки отделен жанр.

VIII. Награждаването ще се състои на 13, 14 и 15 юни 2008 г.

IХ. Награди. За всеки жанр /вид изкуство/ ще бъдат присъдени:
А/ по една първа награда: - за индивидуални творби - 150 лв
- за колективни – 250 лв.
Б/ други материални и парични награди и грамоти

Внимание! С участието си в конкурса авторите отстъпват безвъзмездно на организатора авторските права върху представените творби за еднократно публикуване или представяне, ако изрично не е уговорено друго. Материалите не се редактират и рецензират.
__________________________________________________________________________________________________________________

Ц У Р “Компас”, гр.Бургас 8 000, ул.”Странджа” 28, ет.2, тел/факс. 056 / 91-99-42

По-добре усмихнат шут, отколкото намръщен интелектуалец.

Редактирано от Йopooл-Гyй на 06.03.08 13:45.



Тема Re: конкурснови [re: centsche]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано06.03.08 11:35



Организаторите могат да си посдят глупавите условия в саксийка и да си ги поливат с простотии. Ще пожънат едни чудни образци на световната култура...

Не случайно най-лошата поезия във вселената загива заедно с унищожаването на Земята

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Kонкурс “ФАНТАСТИЧНО ИЗКУСТВО” - БУРГАС ‘2008нови [re: centsche]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано06.03.08 15:34



" * Няма да бъдат допуснати до участие в конкурса или ще бъдат дисквалифицирани:
................
- автори, за които е ходатайствано пряко или косвено "


Това условийце ми е интересно, как ще се изпълни - може би авторът трябва да си носи табела - "За мен ходатайстваха". Щото иначе остава членовете на журито да си вярват безпрекословно.

Този ми пост да се счита за ходатайство за всички потенциални кандидати




Редактирано от HeaндepтaлeцaДжo на 06.03.08 15:35.



Тема Re: Kонкурс “ФАНТАСТИЧНО ИЗКУСТВО” - БУРГАС ‘2008нови [re: centsche]  
Автор vira ()
Публикувано06.03.08 19:04



Искам да попитам две неща:
1. За "публикуван" счита ли се разказ, публикуван в личен блог?
2. Мога ли да копирам обявата в блога си?



Тема Re: Kонкурс “ФАНТАСТИЧНО ИЗКУСТВО” - БУРГАС ‘2008нови [re: vira]  
Автор centsche (всемиетая)
Публикувано06.03.08 22:55



От мен се искаше да пусна обявата тук, понеже съм регистрирана.
Този път няма да навивам никого за участие. Искате - не искате - всеки си преценя.
Ако някой мисли, че му е под нивото - добре. Да не участва.
Ако някой иска само да плюй - ами да плюй. Храчки поемаме всякакви. Ей къде е морето - ще е оплакнем.
Който смята да се включи в конкурса, нека поне знае: със сигурност ще има читатели от журито и ако е достатъчно добър, може да получи шанс и за по-голяма аудитория. Такива са намеренията ни. Дано се сбъднат.

По-добре усмихнат шут, отколкото намръщен интелектуалец.


Тема Re: Kонкурс “ФАНТАСТИЧНО ИЗКУСТВО” - БУРГАС ‘2008нови [re: centsche]  
Автор vira ()
Публикувано06.03.08 23:14



Явно днес всички тук сте в лошо настроение - и Робин и ти, Центче - но моля те, обърни ми внимание на въпросите, нямам намерение да се заяждам!



Тема Re: конкурснови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано07.03.08 05:52



Ти пък... Вярно, че звучи наивно, но все пак хората е направено за анонимност, което е добра идея за такъв конкурс.



Тема Re: Kонкурс “ФАНТАСТИЧНО ИЗКУСТВО” - БУРГАС ‘2008нови [re: vira]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано07.03.08 05:53



Едва ли ще се обидят - това си е реклама.



Тема Re: конкурснови [re: valio_98]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано07.03.08 09:59



Започва да ме смайва упоритостта с която организаторите на конкурси претендират за неиздадени произведения. Сакаш в БГ се спъваме от десет странични шедьоври издадени в по 5-6 хил тираж.
Всеки си знае какво иска да постигне, далеч съм от мисълта да давам акъл на някого за това, реакцията ми беше като за поредния спам...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: конкурснови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор vira ()
Публикувано07.03.08 10:43



Аз тук съм напълно съгласна с теб. За мен лично: ако не си сложа разказите в блога (за което го и създадох) - просто скоро никой няма да ги прочете. А не виждам смисъл да стоят с години ей-така - на сигурно място в компютъра - и да чакат да се случи чудо.
За анонимността - интересно ми е как ще стане - ако пощата ми се казва vira111, както се и казва, какво тогава? Айде, аз не съм толкова известна, но ако твойта поща се казва robin_loksli примерно, дали никой няма да разбере от кого са разказите?
А относно конкурса - не искам да го подценявам, може би тепърва ще се развива. Така де...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.