Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 26.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема формално ОФФ: за българския езикнови  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано07.04.08 13:26



Предлага се закон Българският Език да не е задължителен!



Стенограма от парламента, че са го приели:

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmSteno&SType=show&gid=163&id=883

разпращай, че си минава тихомълком

звук от плясък с една ръка - шамар

Редактирано от Шapkaн на 07.04.08 13:29.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.04.08 17:34



То май не е точно както пише в петицията.
Ако някой има повечко познания по материята да поясни защото това което намирам по въпроса е, че се предлага да отпадне задължението на Министерство на образованието да определя що е то книжовен български език... което не им е и работа - имаме си БАН за целта.

Welcome to the real world!




Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.04.08 18:31



Не съм се задълбочил в "материята", но от година и половина използвам в определени моменти лафа, че предпоследната крачка към... /цензурирано/ ще бъде когато българският език стане свободноизбираем в училище. Каква ще бъде последната крачка към... /цензурирано/ ще кажа когато му дойде времето.
Тая фатка, обаче, за книжовния език я знаем. Много ми прилича на смяната на името Българска телевизия с Българска национална телевизия, което както обясняваше в зората на демокрацията Михаил Неделчев е "се в гъз" /естествено не го каза така

/ Смисълът на играта с понятията беше, че днес закриваме Българската телевизия, утре откриваме Българската национална телевизия, то си е същата работа, само дето някои които са работили в първата, във втората са "Айде чупката!"



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано07.04.08 22:29



БАН според теб на кого е "подчинен" (сиреч откъде му дават парите)?

а Генерала право го каза - стане ли българският език свободно избираем - без цензура си го казвам: ще сърбаме редки лайна, за да преглъщаме по-твърдите.

По принцип съм за толерантността.
Но не и за толерантност спрямо падането на летвата на определени стандарти.

Впрочем, гласи се усилено въвеждане на вероучение в даскалото. И наред с това - незадължителност на българския (в крайна сметка, на практика ТОЧНО това ще стане; защо? нека друг го каже, аз само мога да псувам в отговор)

звук от плясък с една ръка - шамар


Тема Re: формално ОФФ: за българския език [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано07.04.08 22:35



то като дойде времето - на кой език ще си пишем?
пак добре ако е руски - англицки незнам
ако е руски обаче, става акано
ако все пак ще е англицки - акано с парфюм (все смърди, но цивилизовано).

Предложения? Да си говорим на марсиански? Аз поне съм подготвен - имам съобразен с Новите тухленочервени покрайнини календар и часовник (на кирилица)

звук от плясък с една ръка - шамар


Тема Явнонови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.04.08 16:50



са ме подвели.
Поредната тухличка в турцизирането и циганизирането ни е на път да бъде положена.
Но не вярвам, че някаква петицийка в нета ще промени нещо.
Промените не се извоюват така, а на площада...
Е като гледате какви са реакциите на безумията ставащи напоследък, смятате ли, че някой ще се засили да протестира реално за нещо толкова некасаещо ежедневието му (то не е дребно ама така се приема) ... не ми се вярва


Честито.

Welcome to the real world!



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор Delvig (непознат)
Публикувано08.04.08 17:02



Словно мухи, тут и там
Ходят слухи по домам,
А беззубые старухи
Их разносят по умам!

Ходят слухи, будто все подорожает -
абсолютно, -
А особенно - штаны и алкоголь!

I dream of a fortunate rival...


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано09.04.08 14:20



мисля да отворя едно магазинче за ибрици, фереджета, фесчета и специалният артикул- малка гилотинка с вградено говорителче.
този многофункционален артикул ще служи за хигиенично и естетическо обрязване, като по време на този сакрален акт ще се чува от говорителчето специално подбрани сури от корана, с които се освещава акта на сюнета (обрязването)


Машаллах

АЛЛАХ-у АКБАР
БЕССМИЛЛЯХ-у и-РАХМАННИ и-РАХИМ



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор vanilla* (безгрупна)
Публикувано11.04.08 04:19



Еееееееее, не...

Безсрамие и тъпота, това е мракът на тоя свят. Какво точно искат наште "горе", не знам дали самите знаят; така или иначе - дано не става!! Подписах и аз тая петиция, но наистина протестите трябва да са на улицата, а не в нета, защото ония разбират само от близко ръчкане... Освен това, когато изобщо ги има, тия протести не трябва да са строго централизирани в Сф, за да имат истински ефект.

Никой, к-то ме познава, не може да ме обвини в расизъм, нацизъм, национализъм и пр. - от най-толерантните съм, дори да е грешка; обаче тая щуротия ми се струва прекалена. Ще оставя линка тук-там.

Възможно е твоите грешки да са това, от което се нуждае светът. Вантала


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: vanilla*]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано11.04.08 09:02



Честно казано, не виждам улични протести днес - апатията е поразила доста народ;
другата част е поразена като ЦУПа от светкавично намиране на елементарното обяснение, което моментално измества нещата и по-добре протести наистина да няма, ако ще е в духа на ЦУПа.

Проблемът даже не е в турски, руски или друг език и влияние, макар че по-преди си позволих да се пошегувам по въпроса.
Проблемът е в настъплението на недообразованите, интелектуално мързеливите, но иначе напористи кадри, които на практика нямат друга националност и етническа принадлежност, освен глупостта и алчността. Заради тях смъкнаха образователния ценз за редица административни постове, май даже и министър вече можеш да станеш без висше образование; заради тях отмениха изискването да получаваш шофьорска книжка само ако имаш средно образование... а ето че сега се дава зелена улица и на плоскомозъчните, дето толкова не могат да се справят с членуването.
(защо? ами защото такъв е политическият ни елит. Както и икономическият - пролича им в тъпото шоу на Кънчев!)

За сравнение: в Хамбург кандидатите за пожарникари първо държат изпит по ЕЗИК, немски, естествено - диктовка. Чак издържалите ЕЗИКА продължават с тестове по математика, логика, физика, физически упражнения...
Но Германия затова е Германия, защото НЕ ТОЛЕРИРА неграмотните. Иначе и аз съм толерантен. Но толерантността има граници - и това е едната от тях.

звук от плясък с една ръка - шамар



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.