Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема формално ОФФ: за българския език  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано07.04.08 13:26



Предлага се закон Българският Език да не е задължителен!



Стенограма от парламента, че са го приели:

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmSteno&SType=show&gid=163&id=883

разпращай, че си минава тихомълком

звук от плясък с една ръка - шамар

Редактирано от Шapkaн на 07.04.08 13:29.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.04.08 17:34



То май не е точно както пише в петицията.
Ако някой има повечко познания по материята да поясни защото това което намирам по въпроса е, че се предлага да отпадне задължението на Министерство на образованието да определя що е то книжовен български език... което не им е и работа - имаме си БАН за целта.

Welcome to the real world!




Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.04.08 18:31



Не съм се задълбочил в "материята", но от година и половина използвам в определени моменти лафа, че предпоследната крачка към... /цензурирано/ ще бъде когато българският език стане свободноизбираем в училище. Каква ще бъде последната крачка към... /цензурирано/ ще кажа когато му дойде времето.
Тая фатка, обаче, за книжовния език я знаем. Много ми прилича на смяната на името Българска телевизия с Българска национална телевизия, което както обясняваше в зората на демокрацията Михаил Неделчев е "се в гъз" /естествено не го каза така

/ Смисълът на играта с понятията беше, че днес закриваме Българската телевизия, утре откриваме Българската национална телевизия, то си е същата работа, само дето някои които са работили в първата, във втората са "Айде чупката!"



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано07.04.08 22:29



БАН според теб на кого е "подчинен" (сиреч откъде му дават парите)?

а Генерала право го каза - стане ли българският език свободно избираем - без цензура си го казвам: ще сърбаме редки лайна, за да преглъщаме по-твърдите.

По принцип съм за толерантността.
Но не и за толерантност спрямо падането на летвата на определени стандарти.

Впрочем, гласи се усилено въвеждане на вероучение в даскалото. И наред с това - незадължителност на българския (в крайна сметка, на практика ТОЧНО това ще стане; защо? нека друг го каже, аз само мога да псувам в отговор)

звук от плясък с една ръка - шамар


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано07.04.08 22:35



то като дойде времето - на кой език ще си пишем?
пак добре ако е руски - англицки незнам
ако е руски обаче, става акано
ако все пак ще е англицки - акано с парфюм (все смърди, но цивилизовано).

Предложения? Да си говорим на марсиански? Аз поне съм подготвен - имам съобразен с Новите тухленочервени покрайнини календар и часовник (на кирилица)

звук от плясък с една ръка - шамар


Тема Явнонови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.04.08 16:50



са ме подвели.
Поредната тухличка в турцизирането и циганизирането ни е на път да бъде положена.
Но не вярвам, че някаква петицийка в нета ще промени нещо.
Промените не се извоюват така, а на площада...
Е като гледате какви са реакциите на безумията ставащи напоследък, смятате ли, че някой ще се засили да протестира реално за нещо толкова некасаещо ежедневието му (то не е дребно ама така се приема) ... не ми се вярва


Честито.

Welcome to the real world!



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор Delvig (непознат)
Публикувано08.04.08 17:02



Словно мухи, тут и там
Ходят слухи по домам,
А беззубые старухи
Их разносят по умам!

Ходят слухи, будто все подорожает -
абсолютно, -
А особенно - штаны и алкоголь!

I dream of a fortunate rival...


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано09.04.08 14:20



мисля да отворя едно магазинче за ибрици, фереджета, фесчета и специалният артикул- малка гилотинка с вградено говорителче.
този многофункционален артикул ще служи за хигиенично и естетическо обрязване, като по време на този сакрален акт ще се чува от говорителчето специално подбрани сури от корана, с които се освещава акта на сюнета (обрязването)


Машаллах

АЛЛАХ-у АКБАР
БЕССМИЛЛЯХ-у и-РАХМАННИ и-РАХИМ



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор vanilla* (безгрупна)
Публикувано11.04.08 04:19



Еееееееее, не...

Безсрамие и тъпота, това е мракът на тоя свят. Какво точно искат наште "горе", не знам дали самите знаят; така или иначе - дано не става!! Подписах и аз тая петиция, но наистина протестите трябва да са на улицата, а не в нета, защото ония разбират само от близко ръчкане... Освен това, когато изобщо ги има, тия протести не трябва да са строго централизирани в Сф, за да имат истински ефект.

Никой, к-то ме познава, не може да ме обвини в расизъм, нацизъм, национализъм и пр. - от най-толерантните съм, дори да е грешка; обаче тая щуротия ми се струва прекалена. Ще оставя линка тук-там.

Възможно е твоите грешки да са това, от което се нуждае светът. Вантала


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: vanilla*]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано11.04.08 09:02



Честно казано, не виждам улични протести днес - апатията е поразила доста народ;
другата част е поразена като ЦУПа от светкавично намиране на елементарното обяснение, което моментално измества нещата и по-добре протести наистина да няма, ако ще е в духа на ЦУПа.

Проблемът даже не е в турски, руски или друг език и влияние, макар че по-преди си позволих да се пошегувам по въпроса.
Проблемът е в настъплението на недообразованите, интелектуално мързеливите, но иначе напористи кадри, които на практика нямат друга националност и етническа принадлежност, освен глупостта и алчността. Заради тях смъкнаха образователния ценз за редица административни постове, май даже и министър вече можеш да станеш без висше образование; заради тях отмениха изискването да получаваш шофьорска книжка само ако имаш средно образование... а ето че сега се дава зелена улица и на плоскомозъчните, дето толкова не могат да се справят с членуването.
(защо? ами защото такъв е политическият ни елит. Както и икономическият - пролича им в тъпото шоу на Кънчев!)

За сравнение: в Хамбург кандидатите за пожарникари първо държат изпит по ЕЗИК, немски, естествено - диктовка. Чак издържалите ЕЗИКА продължават с тестове по математика, логика, физика, физически упражнения...
Но Германия затова е Германия, защото НЕ ТОЛЕРИРА неграмотните. Иначе и аз съм толерантен. Но толерантността има граници - и това е едната от тях.

звук от плясък с една ръка - шамар


Тема 11.04.2008 -нови [re: Шapkaн]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано11.04.08 14:05



Протест пред "Александър Невски" - сега видях залепена обява на вратата на института.

А от [url=http://www.gatchev.info/blog/?p=628]блога на Григор разбрах, че от 17 и 30 щяло да има на "Батенберг" протест против убийствата, запалките и т.н.[/url]



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор vanilla* (безгрупна)
Публикувано11.04.08 15:54



Аз за протестите го казвам в пожелателен смисъл



"... настъплението на недообразованите, интелектуално мързеливите, но иначе напористи кадри, които на практика нямат друга националност и етническа принадлежност, освен глупостта и алчността." Държа да кажа, че по-добра формулировка за момента не съм чувала. И това настъпление не само се подпомага излеко, ами целенасочено се управлява. По всичките знайни начини, вкл. тв предавания в съответния формат (Кънчев сред тях е цвете вс пак; лошото е, че ония, дето сега помагат ч/з него, могат да помогнат и без него - т.е. от наличности, а не с "отказ от печалба"). Изобщо... темата е голяма, но все си остава само тема. С нови и нови издънки. Тъжна работа, на която обаче не й знам решението. И да има такова, пречи му се.

Възможно е твоите грешки да са това, от което се нуждае светът. Вантала

Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.04.08 20:53



Моите уважения за формулировката.

TANSTAAFL


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: vanilla*]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано11.04.08 22:40



къв национализъм , къв расизъм


най после българите трябва да станат наистина българолюбци...
и да се стремят да се сдобият със собствено ядрено оръжие и средство да доставката му барем до Лондон... та тогава така да имат подходяща изходна позиция за преговори
такава каквато има да речем Израел заобиколена сред морето от арабски маймуняци

щото все пак като имаш такова средство гарантиращо ти подобна изходна позиция може спокойно да поставяш едни такива националистически въпроси за предоговаряне, като да речем с добро връщане на окупираните от 90 години от враговете на България - изконно български територии...
Иначе- прилагане на челен американски ядрен опит
пък който оцелее - халал да му е
само при такова положение разни сегашни интелектуални упражнения за протести заради незадължителния български език просто няма да имат почва за повдигането им...
иначе ще си има продължаваща безгръбначна позиция на всякакви плазмодии независимо от партийна разцветка- дето даже не смеят да се опънат от кумова срама за излислената държава Македония барем да си смени името на Западна България- поне като условие за приемането й в НАТО...

Редактирано от ЦУПO Глyпaви на 11.04.08 22:45.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано11.04.08 22:51



и какво стана?
на митинга се явили шепа хора
ами да, българинът толко е отчаян от всичко и толко му е ясно положението, че си казва: и да се вдигнем, нищо няма да стане, те тия отговоре са го решили.
е точно оттам ни идват проблемите, че лесно се примиряваме, а иначе не спираме да мрънкаме.
овча нация!!!
малко са й тия проблеми, още трябва...докато България стане част от югоизточната ни съседка.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано12.04.08 08:13



само едно недоразбирам:
как съчетаваш българолюбието с русофилията и американофобията (+ още други фобии)?
МАй имаш голямо сърце за филиите и разтревожена жлъчка, предизвикваща фобиите, приятелю



и, прощавай, но на мен Западни и други нови Българии не ми трябват. Не живея там. Каква ми е файдата? Освен да се надуя - вижте ме, аз принадлежа на голяяяям народ с атомни бомби!
ами че това е позицията на бедните руснаци, на които една гордост им е останала - ядрената тояга.
отчасти - позицията и на американците (велики сме, защото сме силни).
Някак и двата мирогледа не ми допадат.

звук от плясък с една ръка - шамар

Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано12.04.08 09:17



цитат "След "развиването" на България ни очаква алтернативата онова, което е останало от българския народ, да не може и хляб да си поиска на роден език......"



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор vanilla* (безгрупна)
Публикувано12.04.08 13:52



Разбирам ти позицията; и ясно е, че това усещане за "ядрена (примерно) слабост" на политиците ни ги кара да ни кланят на всички посоки от компаса. Обаче... натрупването на челен опит от вида, за който говориш, все някога наистина ще доведе до "който оцелее, халал да му е"; само дето оцелелите пак ще са нечии политици някъде - а това, сам разбираш, нито ни касае нас, "обикновените", нито е добре в някакъв план изобщо

. Затва не мога да се съглася, че е решение... защото не е решение за онези, к-то имат проблем.

Конкретно за темата тук - не бива да позволяваме да се избърсва от картинката онова, к-то всъщност е лицето ни в тая картинка; вярвам, че ще се съгласиш. А езикът определено е 1 от тия неща.

За българолюбието съм с 2 ръце и с крака също - но като вътрешна нагласа, дано се изразявам правилно.

Възможно е твоите грешки да са това, от което се нуждае светът. Вантала

Редактирано от vanilla* на 12.04.08 13:59.



Тема Съвсем ОФФнови [re: vanilla*]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано12.04.08 17:55



Стана ми приятно, че някой цитира Вантала.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Съвсем ОФФнови [re: И_Baн]  
Автор vanilla* (безгрупна)
Публикувано12.04.08 18:14



Всъщност, точно от "Буквите" пък аз го научих за 1ви път и ме респектира на момента. Цитатът също е оттам, имам и още 1 наум: "Не съжалявай, че радостта ти е била малко, защото така я превръщаш в тъга."

Възможно е твоите грешки да са това, от което се нуждае светът. Вантала

Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: vanilla*]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано13.04.08 11:17



аз пък не му разбирам позицията
никак даже
както и стремежа отново да се намери лесното оправдание и обяснение: турците (или циганите) са виновни

лошото е че повечето изразяващи подобна позиция САМИ и ЛИЧНО не са готови да ходят да гинат и/или убиват (било с атомни бомби, било със сатър), но призовават други да го правят.
Трагичното при ЦУПа е, че той НАИСТИНА би отишъл ЛИЧНО... язък за човека, ъм когото въпреки всичко изпитвам приятелски чувства.
Какво го е прихванало напоследък?
Е, млад е още, може и да му мине...



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано13.04.08 11:56



Кириле, другарите в Северна Корея мислят като теб, обаче кой знае защо никой не им "връща" Южна Корея, а собственото има население мре от глад. Е, поне за момента не ги бомбардират, но пък и те внимават с размахването на "ядрената тояга".

Основния проблем на нас, българите е, че не обичаме дори и себе си.

TANSTAAFL


Тема То, българската кауза си е загубена!нови [re: Шapkaн]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано13.04.08 18:08



Логично! Щом загубихме армията си, защото нямало вече кой да ни напада!!! Загубихме икономиката си, защото имало в изобилие прекомерно евтини китайски и турски стоки и за това нямало защо и да произвеждаме каквото и да било (вече и пиперките ни са испански а ябълките ирански)... То-о, тогава Защо да не загубим и езика си... респективно защото вече нямало кой да говори на него. Българите така или иначе са на измиране а оцелелите са в чужбина, за да изкарат някое и друго евро за китайски ориз и турска вафла... Така или иначе гаджалите и мангалите се плодят в пропорции на които биха завидели и хлебарките... така след не кой знае колко дълго време гаджалоидите ще са мнозинство по нашите земи а тъй като и историята ще изчезне от предметите за обучение то и понятието България ще бъде анихилирано, дори и като спомен.... Някои си мислят, че с петиции може да се влияе на високо ниво, че и на политиката!!! Прекомерна доверчивост и наивност е най-мекия израз за подобни увлечения. Факт е че България е вече завладяна по парламентарен път от най-продажната и предателска официална професия (юристите). Повече от две трети от така наречените народни представители са нагли юристи, които са готови да осъдят и майка си и да оправдаят убиеца на собствените им деца (задължителни за съвременния политик качества)! Да се надяваме, че на такива хора може да се повлияе чрез петиция е абсурдна идея!... За съжаление е забранено основаването на партия базирана на български национални убеждения (имаме си все пак турска такава, но тя си е платила пребогато на юристите). Основните начини за запазване на България са три: 1/ Парламентарна - Твърдолинейна, чисто българска партия (от неюристи) с потенциал и стремеж за яростна реклама на всичко българско, и която да заеме доминантна позиция в парламента! 2/ Въоръжено сваляне на сегашната система и замяната и с чисто българска. 3/ Някой супер богата българска групировка да купи продажните юристи, които кой знае защо се наричат народни представители. Така те биха прокарали необходимите про-български закони... Дали тези три вероятности са възможни?! Да, възможни са, но жичките за енергията им са подрязани и колкото и да натискаме бутона нищо няма да се получи. Ако рекламираме българското ще ни обвинят в шовинизъм и дори фашизъм. Армията ни е сведена до чисто символични размери а за понятието боен дух и патриотизъм, висшите ни офицери проверяват в речника, за да си припомнят какво означават изобщо тези понятия... Богати българи има, но все още никой от тях не може да се мери с богатствата на петролните шейхове, които плащат за джамии, гаджалоидни училища и за всякакъв просперитет на исляма по нашите земи (все още нашите БЪЛГАРСКИ земи)... Поне за сега българската кауза ми изглежда загубена... А на вас?!



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано14.04.08 09:22



Глупости!
Които в случай, че се реализират, ще станат причина за още по-големи глупости.



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано14.04.08 15:33



българолюбието е само за себе си.., а филията и фобията е в зависимост до това до колко е по-малко зло за България и българите...
ако всеки като теб се обособи в индивидуална затворена черупка- аз там не живея - майната им- наистина сме тръгнали към обособяването ни в един цигански катун и при това разздрипан
а това дето си го писал за дуенето от факта за принадлежността към големия народ и атомните бомби е много елементарно...
защо така пък иранците си направиха стратегия за развитие на космическите и ядрените технологии- да не би да са излезли от някои други съображения- или са много глупави и ей така от някаква излишна мегаломания хвърлят ресурси...
ама нещо някои си сепнаха мераците за демократизирането им и разни други планове по териториялни разцепвания...
сещаш се какво имам предвид



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Kopo]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано14.04.08 15:43



драги- на вас форумните талибани все тая Северна Корея ви е в устата... я дайтее някой друг пример- да речем Англосаксия що така си направиха ядрени сили , Франия тоже...
а за проспериращият братския комунистичеки Китай защо не е споменат
явно де що е талибан като се сети за Китай и бълвате жаби и гущери- хем комунисти пък хем пазарна икономика и интензивност на икономиката- нещо да ми кажеш против за атомните им бомбички:):)) защо така са го комбинирали
а от по-средна и долна ръка страни дето като Пакистан, Индия, ЮАР, Израел... след година - две Иран...и те изрипали с оформена изходна ядрена позиция
нали се сещаш как с подобни държави меко и благо се преговаря-
че дори и със супер бедняците от Северна Корея...и там изходната позиция е една особенна
ама нейсе запуши я както е казал бай Ганьо



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано14.04.08 20:32



обособяването е първата стъпка към поемане на лична отговорност за това, с което си се захванал
после идва солидарността с хора, с които ти е драго или поне достъпно да общуваш - в най-елементарния случай това са тия, които говорят с теб един език и споделят някакви базови духовни и интелектуални ценности
обаче никъде не виждам защо трябва да съм някакво-фил или някакво-фоб от гледна точка на някаква СВРЪХобщност, която МАСОВО ОТРИЧА МОИТЕ ценности, моите вкусове, моите схващания за добро и зло.
Защо да съм солидарен (и съпричастен) с чалгаджии, с пропаднали пияндета, с измамници, с тъпанари, с простаци и т.н.? Само защото са "българи"? Че аз с тях дори нямам обща дефиниция за "българщина"!

но дори да приемем филията и фобията като външнополитически инструмент... и не ни пука, че това е позицията на фурнаджийската лопата... тогава пак имаме разминаване с МНОЗИНА, не само между нас с теб, кое е ПО-МАЛКОТО ЗЛО за т.нар. БЪЛГАРИЯ, която като ПОНЯТИЕ не е ясна.
Защото от МОЯТА България в ТАЗИ има твърде, твърде, изчезващо малко - с всеки ден.
И още: ако ще сме "прагматици", демек "без задръжки", - да се ориентираме към тези, от които ще имаме изгода. И при това положение разни емоционални предпочитания отиват на кино. Каква ни е изгодата от Русия? От Иран? От Китай (вярваш ли, че там е толкова гот?)?
Или принципно трябва да кажем: обичаме по полуда еди-коя-си нация и на нея ще държим без оглед дали ще ни завлече в помийна яма или ще ни изведе към сияйни (от какво ли?) висини!

НО! Цялата работа всъщност се направлява от шепа хорица, които имат лични облаги от едната или друга филия, респективно - фобия. А иначе залагат задниците на ВСИЧКИ нещастници, които се именуват "българи" (ама питай ги тия нещастници какво разбират под това! жалка картина ще видиш!). Не и своя задник.
Защото не са свикнали да го правят. Защото са пропуснали първата стъпка... за която виж началото на постинга - и така докато не схванеш какво ти думам... българино.


АВАРИЙНО ИЗЛИЗАНЕ ОТ БЕЗКРАЙНИЯ ЦИКЪЛ ГОРЕ:
Киро, когато се запознахме със Светлев, той ме поздрави така: Здравей, българино!
И се почувствах горд.
Но има люде, които със същото приветствие ще ме накарат да се почувствам унизен.

туй то

Редактирано от Шapkaн на 14.04.08 20:35.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано14.04.08 22:59



Кириле, ядреното оръжие на Великобритания и Франция е мил спомен от края на империите им, в момента не биха и се опитали да го разработват от 0.
Израелското ядрено оръжие е като чудовището от Лох Нес - много се знае за него, но малко са го виждали.
ЮАР - не ставай смешен, африканерите имаха програма за ядрено оръжие, защото черните живееха на компактни маси в гетата и бяха лесна мишена, днешна та Южна африка върви уверено по пътя на някогашна Родезия - т.е. от процъфтявала колония се превръща в негърска държава, там ядрено оръжие тоя век надали ще направят. А и никога не са имали идея да плашат с ядрено оръжие дори и комшиите си, камо ли Великите сили.
Индия и Пакистан трупат ядрено оръжие за следващия рунд на продължаваща вече векове гражданска война между хиндуисти и мюсулмани, и там никой дори не си мисли да заплашва много близките Китай и Русия, а за САЩ и ЕС и през ум не им минава.
Иран ще разработи атомно оръжие колкото и Либия или Ирак.
И къде в тая група намираш пример близък до милата ни татковина, та си мислиш, че и ние можем да запашем междуконтинентални ракети?

Апропо, ако не си схванал, доларовия резерв на Китай е със значително по-голяма разрушителна мощ, отколкото ядрения арсенал на страната. А ако Китай някога наистина си е мислил да използва атомно оръжие, по времето на Мао имаха идеални възможности/причини да праснат САЩ или СССР, само дето никога не го направиха - да ти хрумва ЗАЩО?

И за последно, ако ние сме форумните талибани ти какво си - форумния мироналагащ контингент ли, смешнико?

TANSTAAFL


Тема Това за икономиката ми хареса ...нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Пивo (куче)
Публикувано15.04.08 08:15



Това за икономиката ми хареса. Ако дадеш и малко данни по въпроса, да се просветим и ние, ще сме ти много благодарни.

По въпроса с "гаджалите и мангалите" само не разбрах. Като вземем властта как ще се справим с тяхното размножаване ?

а/ масова стерилизация
б/ масова депортация (ей... 89г. носталгия, как изгониха турчолята)
в/ добрия стар сапун марка Аушвиц

Ad astra per aspera


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор Пивo (куче)
Публикувано15.04.08 08:29



Как да ти го кажа... оставяш впечатление че "недообразованите, интелектуално мързеливите, но иначе напористи кадри, които на практика нямат друга националност и етническа принадлежност, освен глупостта и алчността" са някакво досадно малцинство, което се е наместило във властта.

Няма такова нещо, България е истинска демокрация и политическата върхушка прекрасно отразява преобладаващите народни течения и настроения.

Фактът, че обществото толерира корупцията говори за това, че тя е нужна на хората. Българите нямат проблем с корупцията на морално равнище, просто повечето завиждат на тези които са се добрали до възможност да бъркат в кацата в меда, а цялата изборна система е борба за достъп до кацата, в която играят всички.

Самият факт, че в днешното българско общество няма идейни политически конфликти е показателен сам по себе си. Всичко се свежда до разпределителни процеси и кой ще ги контролира.
Дори омразата към комунизма в България е базирана не на морални основи, ами на материални такива.

Дори националистическата тема, толкова популярна в наши дни има материална основа - тезата на националистите е, че държавата е ресурс и трябва да ограничим достъпа на не-българи до нея. Всички приказки за българщина са опаковка на горната теза.

Накрая, ако горната ситуация изразява българската народност и култура, а аз вярвам че е така, нямам нищо против упадъка на българщината. Апропо, тези които се чувстват слаби индивиди са тези които търсят упование в групата. Факт.

Ad astra per aspera


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Пивo]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано15.04.08 19:51



нямам какво да ти възразя.
прав си.
(взе да ти става навик)

само ще вметна: хубаво е обществото да се води (увлича, да ме се дава пример, абе - ръководи) не от типичните му масови представители, а от творческото малцинство

лошото е, че творческото малцинство (по смисъла даден му от Арнолд Тойнби) рядко се натиска да управлява

и пак по Тойнби - държавите в крайна сметка се ръководят от ДОМИНИРАЩИ МАЛЦИНСТВА - сиреч: най-наглите, общо казано, от дребните масови наглеци

утопични идеи ме тресат, туй то

и пак - прав си
просто на мен действителността не ми допада


(върколака - мани го. Щом не знае, че гаджали и мангали е едно и също, кво можеш да искаш от него?)

СПРАВКА: българите наричат циганите "мангали", турците викат на същите "гаджали". Повечето българи, които мразят турците, просто не познават лично нито един турчин.
Чудно е как при това положение ТИЯ българи не мразят по-силно българите КАТО ЦЯЛО, защото от тях СЪС СИГУРНОСТ познават БАЯ повече отрепки.

парадокси



Тема ехехенови [re: Kopo]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано16.04.08 17:18



още малко и ще ме набиеш


успокой нервата- пий некви хапчета или малко дай релакс...
Сега мен специално искренно ме забавлява проявата на всяка форма на талибанщина...и как да не нарека някоиталибани, такива които постоянно ми навират в очите като абсолютно правоверна и единствено възможната гледната точка на разни съвременни неоконсерватори за Прекрасния нов свят- опа световен ред...Или пък зазубрените като мантри или сури от Корана - направо меродавни постулати на лайното Резун- за това как лошия СССР готвил колосални сили да нападне Германия и цяла Европа и урааа- добре че Хитлер го нападнал него пръв та Свободния и демократичен Западен свят рахат видял....
Или пък други талибански мантри- как през соца толкова зле сме били, че чак в каменната ера сме съществували- пък сега толкова сме цъфнали и вързали икономически и всячески , че направо полет на щастието имаме. Готвим поредния български космонавт, строим язовири, нови АЕЦ, Коплекси за процесори, СД-та и квото се сетиш... Селското стопанство невиждан разцвет преживява.. Изобщо Орфеус попаднал в Рая:):):)..
Ама това като лирически фон де да си изясним някои принципни положения...

Да си дойдем малко на думата за ядрената изходна позиция...Ядрената позиция е напъната изходна позиция, която по принцип дава на една страна правото или да доминира над другите, или да си запази териториялната цялост или да преговаря от по-силни позиции при подобни спорове при очертаващ се затегнат локален конвенционален конфликт със страна или група от страни непритежаващи ядрено оръжие....

Да почнем по ред на номерата в твоето изложение

Американската изходна ядрена позиция се роди от двойно напънато състояние, еднто страхът да не бъде изпреварена от Германия а другото напънато състояние поради , че на тихоокеанския театър на бойните действия има 4 години размотаване с японците и перспективата за колосални жертви при един десант... а и перспективата за монопол на ново ударно средство , което изменя съществено баланса на силите- все пак имаш ефективно средство за доставка в лице на добре изграден и тестван механизъм на стратегическата авиация като Б-29...
Не виждам в близка а и средносрочна перспектива САЩ да искат тотално да си унищожат целия си термо-ядрен потенциал- да си зададем въпроса защо?

Английската изходна позиция- е от това да запази статуквото си след разпада на империя- и да е с по-тежки позиции в НАТО, както и да защитава останалите доминиони от съветско влияние и трансформиране в соц модел... Пример за това оказаната дружеска ядрена помощ на ЮАР, Израел, почти взетото решение за използването му във англо-аржентинския конфликт...
Франция също загуби колониите си- но нейната изходна позиция в ядрения клуб беше вследствие на решението да бъде самостоятелен не само икономически но и вонен център- това по стратегия на Де Гол
Всъщност ядрената позиция на Англия и Франция може да бъде обобщена с едно изречение, че ТЕРИТОРИАЛНИТЕ разпарчелосвания, в които те са взимали дейно участие и са се облажили никога няма да им бъдат забравени, нито пък още по-малко ПРОСТЕНИ...
Я да видим дали някога Алзас и Лотарингия ще бъдат забравени или простени... Защо така в САЩ където има немски културни домове или центрове- основани от разни немски преселници идващи от АЛЗАс и Лотарингия все на такава паметна дата като 20 април все се чествали рожденни дни- ама да питаш кой е рожденникът и много учтиво ще ти кажат узвинителни причини , че липсвал за някоя друга минута докато не те сбутат да не се правиш на албански реотан...
А не можеш си представиш пък франсетата как нервно подритват когато им се каже с немско произношение АлзаСС
Също така да не би Испания някога ще прости или забрави Гибралтар на Англия? И бая рипат за бъдещо възвръщане...

Израел- ех ако само наполовината имахме от бройките на израелските ядрени боезаряди... Изрелската ядрена програма- изработена от Шимон Перец- по-точно инициаторът на изнудването на САЩ да си гепнат малко оръжеен плутонии и после построяването на Димона с френски реактор... и после скришното тестване на ядрени заряди по време на редица мащабни американски ядрени учения- за трупане на база данни за поведението му при инсталациите на носителите...
Я да видим на колко мига бяха израелтяните от използването му през 1973 г. когато мяха много ама много здраво напънати от арабите... Защо ли държаха Ванук Мардухай 17 години в затвора?
ЮАР- където има много злато и диаманти, както и мераци за финансови центрове на англосаксонския свят на Африка няма начин да не ти дадът рамо да си направиш някоя и друга бомбичка- с оглед надигащата се вълна на кубинска инвазия и колкото и да е чудно китайски опити на пробив в африка през 60-те и 70-те...
ЮАР бяха в много напънато положение през 1977 г. там покрай нея се е биеха още 4 африкански държави и тя самата...
В момента маймунизирането на ЮАР вследствие на появата на ЮАР-ския Горбачов- Леклерк който докара на власт мандела- още по резонно е притежаването му от бялото малцинство при едно отделяне в Трансваал
Да си дойдем на думата за братски Китай, който все пак се мушна в ядрения клуб за да избегне едно бъдещо в перспектива разделяне от велики сили каквото е имало през 19 век веднага след Втората опиумна и подписване на разни капитулационни Пекински договори...
Тъкмо както спомена за доларовия резерв. всъщност първоначално Китай поради криворазбран и най-вече приложен Марксизъм се беше изправил фатално да бъде изпепелен или от Север- заради териториялни претенции към СССР или при сблъскване със Запада заради Южна Корея и Япония...
Но все пак там се подписа един корпоративен договор между Форд и Дън Сяо Пин.. Че Китай влиза в ролята си на сборъчен цех за износ на предприятията на Запада- още тогава се е ковяла сегашната неоконсерваторска политика за износ на предприятия и технологии към Китай с цел яки печалби прикрити пред пропагандата Китай да е противовес на СССР в региона... Но пък китайците го извъртяха в своя полза- доста успешно в момента смачкват разни теории на Тофлър и сие ... Но все пак яката им далавера ще свърши когато на американците им свърши доларовата далавера- , но да имам предвид че все пак това е Китай- страна на 5000 години и всякакви пишки са й минали през главата

Индийското-пакистанската позиция е малко по-особенна.. Пакистан беше изкуствено иззет от Индия- отново английска отработка както беше същото и с Западните покрайни и Буеломорието и Македония, както стана Кувейт за Ирак заради прогерманската му насоченост през ПСВ...
И изобщо се нагнети още от самото начало през 1949 г. един териториялни спорове между Индия и Пакистан- и чак тогава се намесиха разни религиозни противоречия- избуели на фона на обособена национална идея заради национални независимости... Пак виждаме тук териториални претенции.
Индия в добавка има и ще поддържа дълъг спомен и претенции към Китай също...

Иранската ядрена програма е като противовес на еврейски мераци за американско демократизиране... Все пак нагледен пример им беше демократизирането на Ирак и в какво благополучие в момента живее иракският народ, както и факта че според последната реч на Шимпанзето- в момента ираският народ се намирал там където била американската нация преди 293 години... Някакво прозрение ли -, че в момента единствената светска и високоразвита технологична арабска държава беше докарана до първобитното състояние на първите американски заселници изправени пред индиянско и най-вече английско колониялно дивачество)::):)
Някой път и идиотите имат прозрения които техните Пи Ар конструктури на речите не винаги могат да възпрат

И така все пак с оглед на горепосоченото и изхождайки от много напъната Българска позиция заради Косово и предишни турски сепаратистко подкрепяни мераци- мисля , че става ясно колко български Гибралтара и Алзаса и Лотарингии имаме , а и има перспективата за нови... е нужно България да се сдобие с порядъчна бройка ядрени бонбони и експресната им доставка до столиците на българските врагове Франция и Англия- нещо като превенция при едно бъдещо договаряне за завръщането на окупираните от 90 години насам изконни български земи...

Редактирано от ЦУПO Глyпaви на 16.04.08 17:23.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано16.04.08 17:39



аз обособяването го гледам под малко по различен ъгъл... за мен обособяването ни като българи е нещо като категория на предпочитанията
и тях трябва да ги приемем като изява на основната човешка биологическа функция - продължение на личната ДНК. Предпочитания винаги ще има. Тези предпочитания са създали човешката цивилизация - защото целта на цивилизацията е точно да улеснява биологическата функция. Редица предпочитания са приети за природни: тези към личните роднини. Предпочитанията към сънародници споделящи култура и - много вероятно - генофонд - също са приети за природни. Сега някой по-чувствителни ил да кажем с дресирано самосъзнание веднага това ще го окачествят като национализъм
И това е национализъм, да! И ако някой ти каже че национализмът е отживялост, отнеси се към модерните съдебни дела на еврейски организаций срещу Германия и съюзниците й: преносът на репараций е изцяло основан на национализъм, на приемането на обвързване между различни личности от различни поколения чрез предполагаем общ генофонд - заради обща религия! (Даже не заради обща култура, а заради обща религия само!)

Нормално и най-природно е група хора, свързани с обща култура и генофонд, да желаят да живеят в тяхно си общество, в тяхна си държава. Ако някой не желае да се приобщи към тези хора и да стане част от тяхната култура и генофонд - свободен е да напусне и да отиде другаде. Където ще бъде приет с отворени обятия от рупорите на "световното гражданство", нали? Примерно, Холандия и Франция ще приемат всички български турци и цигани, и ще им подсигурят съществуванието, което лошите българи не са способни да доставят, така ли? Или тия интелектуалци (хайде да съм по-учтив, и да ги нарека лицемерни путьовци) хленчат за турски и цигански права в България, или където и да е - но само да е по-далече от тях самите, нали така? Което пък поставя въпроса защо истинските малцинства в България като арменците, примерно, не са считани за малцинства, а стотици-хилядните групи от турци и цигани са малцинства? Май в България, както в САЩ, "малцинство" също е много усукан въпрос, по оруелски, да означава не малобройност, а малоумност.
Ето защо ние трябва да си изработим или да си възвърнем своето самоуважение, като наистина допренесем с нашите действия да има равни права за всички,
А проявята на предпочитания към българския народ, е нещо много здравословно и естествено и правилно - и е редно да бъде подкрепяно от всеки българин със способност да осъзнае биологическата функция на човешката цивилизация, и със желание българските вариаций на ДНК да продължат да съществуват в човешкото развитие.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано16.04.08 20:24



ясно.

щом така мислиш...

само едно да питам: към КОГО е редно да се приобщя? Към чалгаджиите и простаците? Понеже били "българи"?
О, извинявай, вече те питах за това - и ти в грамаден постинг се изхитри да подминеш дребнавите ми въпроси. Което също е отговор.

И ти си утопист, Кире...
И според теб аз заради позицията си трябва да ида нейде другаде. Но защо АЗ да ходя някъде? Защо "баш българите" не ходите някъде, където повече ви харесва? Да превземате Македония. Тракия. Косово. Сърбия. Румъния. Украйна. Кавказ. Памир. Все български земи.
Това имам предвид, Кире - убеден си в нещо - вършиш го. Но не караш тия, които не са убедени, да правят същото. И да ги заклеймяваш по принципа "който не е с нас, е против нас".
Защото това си е точно талибанщина.

И нека за последен път се уточним: за ПРАВА една държава могат да претендират само ЛИЧНОСТИ, сиреч грамотни, отговорни и осъзнати люде. Не елементарни единици на тълпа: партийна, расова, полова, национална, религиозна или някаква друга.

И аз, примерно, се чувствам много повече свързан с мои състудент от Кърджали, който се казва Мехмед, отколкото със съселянина си Пешо, който е пълен боклук и безделник. Много повече уважавам циганчето Любо, с когото бачкахме преди време в АРЗ, а после ми беше за кратко в отделението в казармата и беше войникът, комуто бих поверил да ми пази гърба в бой, а не на българчето Аршинков, тъпо пловдивско копеле, което за нашивки натопи цялата рота.
Биологията, братко, е все още важен фактор, да. Ама по идея значението на този фактор би трябвало да намалява у т.нар. разумни същества. А популациите - животински или национални - не се държат като сбор от мислещи индивиди. А като същински животни. Стадо. Глутница.

И това, че "цивилизовани" страни не се държат кой знае колко по-различно, не говори в тяхна полза и не е пример за подражаване.
И сред примерите за неподражаване стоят доста от страните, към които храниш необяснимо топли чувства. При все че си уж националист. Хубаво де, ама и аз се мисля за такъв. Разликата, поне в декларациите ни, обаче е очевидна. Или някой от нас двамата бърка, или означаваме с една и съща дума различни неща. И, което е най-вероятно - и двамата сме далеч от "абсолютната истина", но не на равно разстояние и не на същия азимут спрямо нея. Ако изобщо я има.



Тема Re: ехехенови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.04.08 21:53



Кириле, бих ти отговорил, ако беше казал поне нещо що-годе смислено в тоя разтеглен постинг.
Резун бил лайно, ерго - лъже, значи единствената истина е в съветската историческа наука.
Ти някога със средностатистически германец срещал ли си се, говорил ли си? Да, ако удари повечко бири може и да се разтъжи за Елзас, Судетите или Източна Прусия, ако случайно ги знае къде са. Но реплики ""никога няма да забрави и прости" - да ме прощаваш, нещо си прекалил с комсомолския патос.
Огледай се надолу какви тъпотии пишеш - точно в стил съветски учебник по история, в който всичко се обяснява със стратегически интереси и глобални конспирации и нито дума на тема икономика (ама от простичкото потребителско ниво, не колотоново-гигаватовите безсмислици от соцбукварите) . А Кириле, уви, в тоя живот няма безплатен обяд, за сметка на това властва римския принцип "родината е там, където е добре". Ако не схващаш за какво говоря - емигрирай смело в Северна Корея, Иран, Индия, Китай или поне братска Русия, там има ядрено оръжие.

TANSTAAFL


Тема Re: ехехенови [re: Kopo]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано17.04.08 12:42



Копо а какво ще кажеш на потвърденото от свидетел очевидец в Германия -на гости у така интелигентен немец- работещ престижна професия със специална гордост показал на очевидеца- смятайки го за човек който ще разбере подтиснатите и съкровенни трепети в немската душа- в гардероба един изгладен мундир на полковник от войските на СС -наследство от дядо му..
и със такъв особен глас споменал- че той мундир само чака подходящото време и час отново да се облече


Сега ако ти си имал срещи с някой дресирани немци и приучени от 60 години от американците да им е комплекс Холокоста- свят широк - хора разни

А за съветската наука - нека лайното Резун да покаже бяло на черно документите със специалния гриф за допуск от архивите и тогава мога и да му обърна внимание.. Ама такива документи каквито миналата година Путин накара архива с хастара навън да се обърне- щото явно и на тях им писнаха разни резунщини..., че даже сума ти журналя и историци на свободна практика бяха приятно учудени и сега кълват по тия хранилища няколко милиона документи..

А виж Копо за Родината и кой къде му е добре-
специално за теб и останалите един линк
подаръче





Тема Re: ехехенови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано17.04.08 17:05



май почваш да се нуждаеш от професионална лекарска помощ



Тема Re: ехехенови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано17.04.08 23:07



Всеки народ си има своите чалгаджии и простаци. Ако заради тях престанем да бъдем патриоти - какви сме?
А от лекарска помощ имат нужда както патологичните русофили, така и патологичните русофоби.


Патологията си е патология...

Редактирано от Гeнepaлa на 17.04.08 23:08.



Тема Re: ехехенови [re: Гeнepaлa]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано18.04.08 10:21



един ден България да е пак на 3 морета и с пътни знаци на български до Лондон- пък тогава ме правете квото искате





Тема Re: ехехенови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано18.04.08 10:49



Нищо няма да те правим, щото няма да стане тая работа...

По-лошо ще стане.



Тема Re: ехехенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано19.04.08 00:29



ама не всеки народ е управляван от чалгаджии и простаци
и понеже народите си заслужават управлението - ?

само че аз не съм избирал нито тоя мухльо президента, нито лайнарчето премиера
те са там против моята воля

това непатриотично ли е?

или патологично?

впрочем, ако намекваш, че съм патологичен русооб, очевидно съм и патологичен българофоб. Което съм доказал с българоненавистническите си книжки, на исани на антибългарски кирилицофобски език


двамата с Киро ме изумявате понякога - патриотично



Тема Re: ехехенови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано19.04.08 11:53



SHSHSHSHT! Toja muhljo prezidenta tocho ti go izbira!





Тема Re: ехехенови [re: Шapkaн]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано19.04.08 16:10



БЪЛГАРИНО, че аз твойти книги и в САЩ съм ги пращал- знаеш на кого


и каква върло българска позиция предизвика и отзивите...
ами аз нито президента и нито педала- премиер съм гласувал за тях...
ама нали сега ако кажа за кой съм гласувал и веднага за фашист ще ме обявите



Тема Re: ехехенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано19.04.08 23:15



за първия мандат - признавам; алтернатиата беше отчайваща, пък и успяваше да прави добро впечатление.
После по делата (безделието) се разбра що за стока е. Ще ми позори той рождената дана, хмък!

е, и?


сигурен съм обаче, че и гласувалите за БСП не са искали коалиция със сегашните... парнтьори



Тема Re: ехехенови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано19.04.08 23:28



отзиви? къде са тия отзиви? смях и подигравки - масово, на висок глас
и шепнешком - так таме: ау, готино...
готино. В същото време: аз български автори за какво да чета

та какъв е смисълът от тоя твой патриотизъм?
след като мнозинството (сиреч "РОДИНАТА") не е патриотична?
хайде стига глупости... тая въдица патриотизмът толкова шарани е обирала, обира и ще продължи да ги вади на сухо...
и какво? в крайна сметка нещата опират до ЛИЧНОТО и ЛОКАЛНОТО. И там или се поддържат и дори развиват, или се занемарява и пропада - заедно с грамотността, елементарната грамотност



мен за фашист отдавна са ме обявили (и то хора, които не знаят що е това)
и на миналите избори гласувах за АТАКА - поради липса на друг вот "против всички"
а и защото бяха просто възхитителни - едно вярно нещо казано, три простотии наквасени отгоре, за чудо и приказ. По-абсурдна партия - НЯМА.
Надявах се чрез тях целият парламент да се абсурдизира.
и то стана де...
ама "родината" си го преглътна тоя хап с мляскане - и парламентът не падна като абсурдно образувание
защото орган, наделен с такава власт, без да носи отговорност пред НИКОГО - това си е абсурд, когато се нарича "демократичен"
обаче - не рухна. На "родината" й изнася

затова съм в пълното право да смятам, че "родината" ми е изменила. И не само на мен. На себе си е изменила.
Така че - хайде стига за патриотизъм. И русофилия - също.
там пък размерите на измяната са направо ненадминати - в миналото, в настоящето, а и със заявки за бъдещето



Тема Re: ехехенови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано20.04.08 11:52



I az sam greshen

glasuvah za muhljoto za parvija mu mandat na vtorija tur, ottogava obache ne sum si capal racete da hvashtam buletina A trebe, za da ne ni onozdat manafite...



Тема Re: ехехенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано20.04.08 13:07



бойкот
бойкот
бойкот

не Бойко

в краен случай - Ваньо Костов (ама наистина в краен)


пълна промяна на избирателната система - хирургически с моторна резачка
гласуват само тия, дето после носят последиците (живеят и патят от избраниците си);
гласуват само тия, дето имат завършено средно образование (и поне се предполага, че поради този факт имат понятие какво става);
не гласуват хорица с влязла в сила присъда (еле пък за шофиране пияни, защото това свидетелства за безотговорността им към ближния, то по-добре вместо бюлетина направо автомат да им дадат - ще е по-малко зло!)
не гласуват изкукуригали бабички;
не гласуват тия, дето не живеят постоянно в страната (вече го писах, но да го повторя), независимо колко чисти та пречисти българи били;

избраните получават не каквото си гласуват, а колкото е писано в конституцията (а то не пише; извод: к-цията ни и за бърсане на гъз не става);
колкото по-високо място заема човек в държавната система, толкова по-безкомпромисен да е към него съдът за разни нарушения и престъпления (и в онова парче тоалетна хартия да го пише, за да престане да бъде тоалетна хартия: /провинение/ на гражданин - 1 година пандиз или 100 лв глоба, депутат или министър - 3 до 5 или 1000 и повече лева глоба, и т.н.) (не може? всички трябва да са равни пред закона? ами точно така ще бъдат равни, не другояче)
пряко избираеми да са премиер, областни управители, кметове (един град - един кмет, стига глупости), съдии, полицейски шефове в региони, кварталните (селски) шерифи (съдии и ченгета - само с ценз за подходящо образование);
образователен ценз за всички, които се натискат да бъдат избирани (хванати в измама - завинаги губят правото да се кандидатират)
механизъм за отзоваване на всички избрани лица и задници ако не си вършат работата според избирателите;
изборният процес да е перманентен - не на вълни и кампании; парламентът се подменя целият в продължение на 4-5 години човек по човек ако ще;

армията - превод от швейцарски

... кой да е от четирите швейцарски "диалекта"
данъците - гражданите и без това достатъчно плащат ДДС и други косвени дивотии, стига глупости!
обикновен данък потребление (въпросното ДДС) е достатъчно за гражданите;
от търговци - два пъти повече данък от този на производители; данък за ползване на природните ресурси - колкото повече замърсяваш, толкова повече плащаш;
задължително средно образование - финансирано от бюджета;
във връзка с "опълченската" армия здравеопазването няма как да не е елемент, асоцииран с минобороны - тоест ДЪРЖАВНО задължение; немарливите и некадърните доктори така отиват на военен съд, а не ги милват и покриват лекарски съюзи;
акцизи от алкохол, тютюн - ПРЯКО в здравеопазваето; за издънка - ефективни присъди, без намаления: писали са ти 5 години, ще седиш пет години до ден... ако имаш добро поведение. Иначе присъдата се увеличава - както в казармата се дослужваха арестите. Обществен контрол над това.
легализация на т.нар. наркотици (акциз!) - така ще са под открит контрол за химическа чистота; изнасянето им в чужбина - стрелба на място;
(горките ни мафиоти остават без пари, милите)
инвеститори - само ако създават високотехнологични производства
и т.н.

хайде, стига, вадя пирона от контакта, че вече ми пари на пръстите и сядам да си гледам д-р Хаус, не да се занимавам с глупости



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Пивo]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано20.04.08 20:05



... Накрая, ако горната ситуация изразява българската народност и култура, а аз вярвам че е така, нямам нищо против упадъка на българщината.

Жестоко, но точно.
Собствените ми наблюдения и последното ми идване в Б-я ме карат да мисля, че и на азбуката и на страната ни остават 2-3 поколения. Като измрат "динозаврите" от моето поколение и нашите деца, българската народност и култура ще свършат. Което може би е за добро.
В момента върви много силен процес на нова "вътрешна емиграция", този път културна. Ама за това трябва отделна тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.