Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ехехенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано19.04.08 00:29



ама не всеки народ е управляван от чалгаджии и простаци
и понеже народите си заслужават управлението - ?

само че аз не съм избирал нито тоя мухльо президента, нито лайнарчето премиера
те са там против моята воля

това непатриотично ли е?

или патологично?

впрочем, ако намекваш, че съм патологичен русооб, очевидно съм и патологичен българофоб. Което съм доказал с българоненавистническите си книжки, на исани на антибългарски кирилицофобски език


двамата с Киро ме изумявате понякога - патриотично



Тема Re: ехехенови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано19.04.08 11:53



SHSHSHSHT! Toja muhljo prezidenta tocho ti go izbira!





Тема Re: ехехенови [re: Шapkaн]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано19.04.08 16:10



БЪЛГАРИНО, че аз твойти книги и в САЩ съм ги пращал- знаеш на кого


и каква върло българска позиция предизвика и отзивите...
ами аз нито президента и нито педала- премиер съм гласувал за тях...
ама нали сега ако кажа за кой съм гласувал и веднага за фашист ще ме обявите



Тема Re: ехехенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано19.04.08 23:15



за първия мандат - признавам; алтернатиата беше отчайваща, пък и успяваше да прави добро впечатление.
После по делата (безделието) се разбра що за стока е. Ще ми позори той рождената дана, хмък!

е, и?


сигурен съм обаче, че и гласувалите за БСП не са искали коалиция със сегашните... парнтьори



Тема Re: ехехенови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано19.04.08 23:28



отзиви? къде са тия отзиви? смях и подигравки - масово, на висок глас
и шепнешком - так таме: ау, готино...
готино. В същото време: аз български автори за какво да чета

та какъв е смисълът от тоя твой патриотизъм?
след като мнозинството (сиреч "РОДИНАТА") не е патриотична?
хайде стига глупости... тая въдица патриотизмът толкова шарани е обирала, обира и ще продължи да ги вади на сухо...
и какво? в крайна сметка нещата опират до ЛИЧНОТО и ЛОКАЛНОТО. И там или се поддържат и дори развиват, или се занемарява и пропада - заедно с грамотността, елементарната грамотност



мен за фашист отдавна са ме обявили (и то хора, които не знаят що е това)
и на миналите избори гласувах за АТАКА - поради липса на друг вот "против всички"
а и защото бяха просто възхитителни - едно вярно нещо казано, три простотии наквасени отгоре, за чудо и приказ. По-абсурдна партия - НЯМА.
Надявах се чрез тях целият парламент да се абсурдизира.
и то стана де...
ама "родината" си го преглътна тоя хап с мляскане - и парламентът не падна като абсурдно образувание
защото орган, наделен с такава власт, без да носи отговорност пред НИКОГО - това си е абсурд, когато се нарича "демократичен"
обаче - не рухна. На "родината" й изнася

затова съм в пълното право да смятам, че "родината" ми е изменила. И не само на мен. На себе си е изменила.
Така че - хайде стига за патриотизъм. И русофилия - също.
там пък размерите на измяната са направо ненадминати - в миналото, в настоящето, а и със заявки за бъдещето



Тема Re: ехехенови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано20.04.08 11:52



I az sam greshen

glasuvah za muhljoto za parvija mu mandat na vtorija tur, ottogava obache ne sum si capal racete da hvashtam buletina A trebe, za da ne ni onozdat manafite...



Тема Re: ехехенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано20.04.08 13:07



бойкот
бойкот
бойкот

не Бойко

в краен случай - Ваньо Костов (ама наистина в краен)


пълна промяна на избирателната система - хирургически с моторна резачка
гласуват само тия, дето после носят последиците (живеят и патят от избраниците си);
гласуват само тия, дето имат завършено средно образование (и поне се предполага, че поради този факт имат понятие какво става);
не гласуват хорица с влязла в сила присъда (еле пък за шофиране пияни, защото това свидетелства за безотговорността им към ближния, то по-добре вместо бюлетина направо автомат да им дадат - ще е по-малко зло!)
не гласуват изкукуригали бабички;
не гласуват тия, дето не живеят постоянно в страната (вече го писах, но да го повторя), независимо колко чисти та пречисти българи били;

избраните получават не каквото си гласуват, а колкото е писано в конституцията (а то не пише; извод: к-цията ни и за бърсане на гъз не става);
колкото по-високо място заема човек в държавната система, толкова по-безкомпромисен да е към него съдът за разни нарушения и престъпления (и в онова парче тоалетна хартия да го пише, за да престане да бъде тоалетна хартия: /провинение/ на гражданин - 1 година пандиз или 100 лв глоба, депутат или министър - 3 до 5 или 1000 и повече лева глоба, и т.н.) (не може? всички трябва да са равни пред закона? ами точно така ще бъдат равни, не другояче)
пряко избираеми да са премиер, областни управители, кметове (един град - един кмет, стига глупости), съдии, полицейски шефове в региони, кварталните (селски) шерифи (съдии и ченгета - само с ценз за подходящо образование);
образователен ценз за всички, които се натискат да бъдат избирани (хванати в измама - завинаги губят правото да се кандидатират)
механизъм за отзоваване на всички избрани лица и задници ако не си вършат работата според избирателите;
изборният процес да е перманентен - не на вълни и кампании; парламентът се подменя целият в продължение на 4-5 години човек по човек ако ще;

армията - превод от швейцарски

... кой да е от четирите швейцарски "диалекта"
данъците - гражданите и без това достатъчно плащат ДДС и други косвени дивотии, стига глупости!
обикновен данък потребление (въпросното ДДС) е достатъчно за гражданите;
от търговци - два пъти повече данък от този на производители; данък за ползване на природните ресурси - колкото повече замърсяваш, толкова повече плащаш;
задължително средно образование - финансирано от бюджета;
във връзка с "опълченската" армия здравеопазването няма как да не е елемент, асоцииран с минобороны - тоест ДЪРЖАВНО задължение; немарливите и некадърните доктори така отиват на военен съд, а не ги милват и покриват лекарски съюзи;
акцизи от алкохол, тютюн - ПРЯКО в здравеопазваето; за издънка - ефективни присъди, без намаления: писали са ти 5 години, ще седиш пет години до ден... ако имаш добро поведение. Иначе присъдата се увеличава - както в казармата се дослужваха арестите. Обществен контрол над това.
легализация на т.нар. наркотици (акциз!) - така ще са под открит контрол за химическа чистота; изнасянето им в чужбина - стрелба на място;
(горките ни мафиоти остават без пари, милите)
инвеститори - само ако създават високотехнологични производства
и т.н.

хайде, стига, вадя пирона от контакта, че вече ми пари на пръстите и сядам да си гледам д-р Хаус, не да се занимавам с глупости



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Пивo]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано20.04.08 20:05



... Накрая, ако горната ситуация изразява българската народност и култура, а аз вярвам че е така, нямам нищо против упадъка на българщината.

Жестоко, но точно.
Собствените ми наблюдения и последното ми идване в Б-я ме карат да мисля, че и на азбуката и на страната ни остават 2-3 поколения. Като измрат "динозаврите" от моето поколение и нашите деца, българската народност и култура ще свършат. Което може би е за добро.
В момента върви много силен процес на нова "вътрешна емиграция", този път културна. Ама за това трябва отделна тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.