Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 25.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Пивo]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано15.04.08 19:51



нямам какво да ти възразя.
прав си.
(взе да ти става навик)

само ще вметна: хубаво е обществото да се води (увлича, да ме се дава пример, абе - ръководи) не от типичните му масови представители, а от творческото малцинство

лошото е, че творческото малцинство (по смисъла даден му от Арнолд Тойнби) рядко се натиска да управлява

и пак по Тойнби - държавите в крайна сметка се ръководят от ДОМИНИРАЩИ МАЛЦИНСТВА - сиреч: най-наглите, общо казано, от дребните масови наглеци

утопични идеи ме тресат, туй то

и пак - прав си
просто на мен действителността не ми допада


(върколака - мани го. Щом не знае, че гаджали и мангали е едно и също, кво можеш да искаш от него?)

СПРАВКА: българите наричат циганите "мангали", турците викат на същите "гаджали". Повечето българи, които мразят турците, просто не познават лично нито един турчин.
Чудно е как при това положение ТИЯ българи не мразят по-силно българите КАТО ЦЯЛО, защото от тях СЪС СИГУРНОСТ познават БАЯ повече отрепки.

парадокси



Тема ехехенови [re: Kopo]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано16.04.08 17:18



още малко и ще ме набиеш


успокой нервата- пий некви хапчета или малко дай релакс...
Сега мен специално искренно ме забавлява проявата на всяка форма на талибанщина...и как да не нарека някоиталибани, такива които постоянно ми навират в очите като абсолютно правоверна и единствено възможната гледната точка на разни съвременни неоконсерватори за Прекрасния нов свят- опа световен ред...Или пък зазубрените като мантри или сури от Корана - направо меродавни постулати на лайното Резун- за това как лошия СССР готвил колосални сили да нападне Германия и цяла Европа и урааа- добре че Хитлер го нападнал него пръв та Свободния и демократичен Западен свят рахат видял....
Или пък други талибански мантри- как през соца толкова зле сме били, че чак в каменната ера сме съществували- пък сега толкова сме цъфнали и вързали икономически и всячески , че направо полет на щастието имаме. Готвим поредния български космонавт, строим язовири, нови АЕЦ, Коплекси за процесори, СД-та и квото се сетиш... Селското стопанство невиждан разцвет преживява.. Изобщо Орфеус попаднал в Рая:):):)..
Ама това като лирически фон де да си изясним някои принципни положения...

Да си дойдем малко на думата за ядрената изходна позиция...Ядрената позиция е напъната изходна позиция, която по принцип дава на една страна правото или да доминира над другите, или да си запази териториялната цялост или да преговаря от по-силни позиции при подобни спорове при очертаващ се затегнат локален конвенционален конфликт със страна или група от страни непритежаващи ядрено оръжие....

Да почнем по ред на номерата в твоето изложение

Американската изходна ядрена позиция се роди от двойно напънато състояние, еднто страхът да не бъде изпреварена от Германия а другото напънато състояние поради , че на тихоокеанския театър на бойните действия има 4 години размотаване с японците и перспективата за колосални жертви при един десант... а и перспективата за монопол на ново ударно средство , което изменя съществено баланса на силите- все пак имаш ефективно средство за доставка в лице на добре изграден и тестван механизъм на стратегическата авиация като Б-29...
Не виждам в близка а и средносрочна перспектива САЩ да искат тотално да си унищожат целия си термо-ядрен потенциал- да си зададем въпроса защо?

Английската изходна позиция- е от това да запази статуквото си след разпада на империя- и да е с по-тежки позиции в НАТО, както и да защитава останалите доминиони от съветско влияние и трансформиране в соц модел... Пример за това оказаната дружеска ядрена помощ на ЮАР, Израел, почти взетото решение за използването му във англо-аржентинския конфликт...
Франция също загуби колониите си- но нейната изходна позиция в ядрения клуб беше вследствие на решението да бъде самостоятелен не само икономически но и вонен център- това по стратегия на Де Гол
Всъщност ядрената позиция на Англия и Франция може да бъде обобщена с едно изречение, че ТЕРИТОРИАЛНИТЕ разпарчелосвания, в които те са взимали дейно участие и са се облажили никога няма да им бъдат забравени, нито пък още по-малко ПРОСТЕНИ...
Я да видим дали някога Алзас и Лотарингия ще бъдат забравени или простени... Защо така в САЩ където има немски културни домове или центрове- основани от разни немски преселници идващи от АЛЗАс и Лотарингия все на такава паметна дата като 20 април все се чествали рожденни дни- ама да питаш кой е рожденникът и много учтиво ще ти кажат узвинителни причини , че липсвал за някоя друга минута докато не те сбутат да не се правиш на албански реотан...
А не можеш си представиш пък франсетата как нервно подритват когато им се каже с немско произношение АлзаСС
Също така да не би Испания някога ще прости или забрави Гибралтар на Англия? И бая рипат за бъдещо възвръщане...

Израел- ех ако само наполовината имахме от бройките на израелските ядрени боезаряди... Изрелската ядрена програма- изработена от Шимон Перец- по-точно инициаторът на изнудването на САЩ да си гепнат малко оръжеен плутонии и после построяването на Димона с френски реактор... и после скришното тестване на ядрени заряди по време на редица мащабни американски ядрени учения- за трупане на база данни за поведението му при инсталациите на носителите...
Я да видим на колко мига бяха израелтяните от използването му през 1973 г. когато мяха много ама много здраво напънати от арабите... Защо ли държаха Ванук Мардухай 17 години в затвора?
ЮАР- където има много злато и диаманти, както и мераци за финансови центрове на англосаксонския свят на Африка няма начин да не ти дадът рамо да си направиш някоя и друга бомбичка- с оглед надигащата се вълна на кубинска инвазия и колкото и да е чудно китайски опити на пробив в африка през 60-те и 70-те...
ЮАР бяха в много напънато положение през 1977 г. там покрай нея се е биеха още 4 африкански държави и тя самата...
В момента маймунизирането на ЮАР вследствие на появата на ЮАР-ския Горбачов- Леклерк който докара на власт мандела- още по резонно е притежаването му от бялото малцинство при едно отделяне в Трансваал
Да си дойдем на думата за братски Китай, който все пак се мушна в ядрения клуб за да избегне едно бъдещо в перспектива разделяне от велики сили каквото е имало през 19 век веднага след Втората опиумна и подписване на разни капитулационни Пекински договори...
Тъкмо както спомена за доларовия резерв. всъщност първоначално Китай поради криворазбран и най-вече приложен Марксизъм се беше изправил фатално да бъде изпепелен или от Север- заради териториялни претенции към СССР или при сблъскване със Запада заради Южна Корея и Япония...
Но все пак там се подписа един корпоративен договор между Форд и Дън Сяо Пин.. Че Китай влиза в ролята си на сборъчен цех за износ на предприятията на Запада- още тогава се е ковяла сегашната неоконсерваторска политика за износ на предприятия и технологии към Китай с цел яки печалби прикрити пред пропагандата Китай да е противовес на СССР в региона... Но пък китайците го извъртяха в своя полза- доста успешно в момента смачкват разни теории на Тофлър и сие ... Но все пак яката им далавера ще свърши когато на американците им свърши доларовата далавера- , но да имам предвид че все пак това е Китай- страна на 5000 години и всякакви пишки са й минали през главата

Индийското-пакистанската позиция е малко по-особенна.. Пакистан беше изкуствено иззет от Индия- отново английска отработка както беше същото и с Западните покрайни и Буеломорието и Македония, както стана Кувейт за Ирак заради прогерманската му насоченост през ПСВ...
И изобщо се нагнети още от самото начало през 1949 г. един териториялни спорове между Индия и Пакистан- и чак тогава се намесиха разни религиозни противоречия- избуели на фона на обособена национална идея заради национални независимости... Пак виждаме тук териториални претенции.
Индия в добавка има и ще поддържа дълъг спомен и претенции към Китай също...

Иранската ядрена програма е като противовес на еврейски мераци за американско демократизиране... Все пак нагледен пример им беше демократизирането на Ирак и в какво благополучие в момента живее иракският народ, както и факта че според последната реч на Шимпанзето- в момента ираският народ се намирал там където била американската нация преди 293 години... Някакво прозрение ли -, че в момента единствената светска и високоразвита технологична арабска държава беше докарана до първобитното състояние на първите американски заселници изправени пред индиянско и най-вече английско колониялно дивачество)::):)
Някой път и идиотите имат прозрения които техните Пи Ар конструктури на речите не винаги могат да възпрат

И така все пак с оглед на горепосоченото и изхождайки от много напъната Българска позиция заради Косово и предишни турски сепаратистко подкрепяни мераци- мисля , че става ясно колко български Гибралтара и Алзаса и Лотарингии имаме , а и има перспективата за нови... е нужно България да се сдобие с порядъчна бройка ядрени бонбони и експресната им доставка до столиците на българските врагове Франция и Англия- нещо като превенция при едно бъдещо договаряне за завръщането на окупираните от 90 години насам изконни български земи...

Редактирано от ЦУПO Глyпaви на 16.04.08 17:23.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано16.04.08 17:39



аз обособяването го гледам под малко по различен ъгъл... за мен обособяването ни като българи е нещо като категория на предпочитанията
и тях трябва да ги приемем като изява на основната човешка биологическа функция - продължение на личната ДНК. Предпочитания винаги ще има. Тези предпочитания са създали човешката цивилизация - защото целта на цивилизацията е точно да улеснява биологическата функция. Редица предпочитания са приети за природни: тези към личните роднини. Предпочитанията към сънародници споделящи култура и - много вероятно - генофонд - също са приети за природни. Сега някой по-чувствителни ил да кажем с дресирано самосъзнание веднага това ще го окачествят като национализъм
И това е национализъм, да! И ако някой ти каже че национализмът е отживялост, отнеси се към модерните съдебни дела на еврейски организаций срещу Германия и съюзниците й: преносът на репараций е изцяло основан на национализъм, на приемането на обвързване между различни личности от различни поколения чрез предполагаем общ генофонд - заради обща религия! (Даже не заради обща култура, а заради обща религия само!)

Нормално и най-природно е група хора, свързани с обща култура и генофонд, да желаят да живеят в тяхно си общество, в тяхна си държава. Ако някой не желае да се приобщи към тези хора и да стане част от тяхната култура и генофонд - свободен е да напусне и да отиде другаде. Където ще бъде приет с отворени обятия от рупорите на "световното гражданство", нали? Примерно, Холандия и Франция ще приемат всички български турци и цигани, и ще им подсигурят съществуванието, което лошите българи не са способни да доставят, така ли? Или тия интелектуалци (хайде да съм по-учтив, и да ги нарека лицемерни путьовци) хленчат за турски и цигански права в България, или където и да е - но само да е по-далече от тях самите, нали така? Което пък поставя въпроса защо истинските малцинства в България като арменците, примерно, не са считани за малцинства, а стотици-хилядните групи от турци и цигани са малцинства? Май в България, както в САЩ, "малцинство" също е много усукан въпрос, по оруелски, да означава не малобройност, а малоумност.
Ето защо ние трябва да си изработим или да си възвърнем своето самоуважение, като наистина допренесем с нашите действия да има равни права за всички,
А проявята на предпочитания към българския народ, е нещо много здравословно и естествено и правилно - и е редно да бъде подкрепяно от всеки българин със способност да осъзнае биологическата функция на човешката цивилизация, и със желание българските вариаций на ДНК да продължат да съществуват в човешкото развитие.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано16.04.08 20:24



ясно.

щом така мислиш...

само едно да питам: към КОГО е редно да се приобщя? Към чалгаджиите и простаците? Понеже били "българи"?
О, извинявай, вече те питах за това - и ти в грамаден постинг се изхитри да подминеш дребнавите ми въпроси. Което също е отговор.

И ти си утопист, Кире...
И според теб аз заради позицията си трябва да ида нейде другаде. Но защо АЗ да ходя някъде? Защо "баш българите" не ходите някъде, където повече ви харесва? Да превземате Македония. Тракия. Косово. Сърбия. Румъния. Украйна. Кавказ. Памир. Все български земи.
Това имам предвид, Кире - убеден си в нещо - вършиш го. Но не караш тия, които не са убедени, да правят същото. И да ги заклеймяваш по принципа "който не е с нас, е против нас".
Защото това си е точно талибанщина.

И нека за последен път се уточним: за ПРАВА една държава могат да претендират само ЛИЧНОСТИ, сиреч грамотни, отговорни и осъзнати люде. Не елементарни единици на тълпа: партийна, расова, полова, национална, религиозна или някаква друга.

И аз, примерно, се чувствам много повече свързан с мои състудент от Кърджали, който се казва Мехмед, отколкото със съселянина си Пешо, който е пълен боклук и безделник. Много повече уважавам циганчето Любо, с когото бачкахме преди време в АРЗ, а после ми беше за кратко в отделението в казармата и беше войникът, комуто бих поверил да ми пази гърба в бой, а не на българчето Аршинков, тъпо пловдивско копеле, което за нашивки натопи цялата рота.
Биологията, братко, е все още важен фактор, да. Ама по идея значението на този фактор би трябвало да намалява у т.нар. разумни същества. А популациите - животински или национални - не се държат като сбор от мислещи индивиди. А като същински животни. Стадо. Глутница.

И това, че "цивилизовани" страни не се държат кой знае колко по-различно, не говори в тяхна полза и не е пример за подражаване.
И сред примерите за неподражаване стоят доста от страните, към които храниш необяснимо топли чувства. При все че си уж националист. Хубаво де, ама и аз се мисля за такъв. Разликата, поне в декларациите ни, обаче е очевидна. Или някой от нас двамата бърка, или означаваме с една и съща дума различни неща. И, което е най-вероятно - и двамата сме далеч от "абсолютната истина", но не на равно разстояние и не на същия азимут спрямо нея. Ако изобщо я има.



Тема Re: ехехенови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.04.08 21:53



Кириле, бих ти отговорил, ако беше казал поне нещо що-годе смислено в тоя разтеглен постинг.
Резун бил лайно, ерго - лъже, значи единствената истина е в съветската историческа наука.
Ти някога със средностатистически германец срещал ли си се, говорил ли си? Да, ако удари повечко бири може и да се разтъжи за Елзас, Судетите или Източна Прусия, ако случайно ги знае къде са. Но реплики ""никога няма да забрави и прости" - да ме прощаваш, нещо си прекалил с комсомолския патос.
Огледай се надолу какви тъпотии пишеш - точно в стил съветски учебник по история, в който всичко се обяснява със стратегически интереси и глобални конспирации и нито дума на тема икономика (ама от простичкото потребителско ниво, не колотоново-гигаватовите безсмислици от соцбукварите) . А Кириле, уви, в тоя живот няма безплатен обяд, за сметка на това властва римския принцип "родината е там, където е добре". Ако не схващаш за какво говоря - емигрирай смело в Северна Корея, Иран, Индия, Китай или поне братска Русия, там има ядрено оръжие.

TANSTAAFL


Тема Re: ехехенови [re: Kopo]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано17.04.08 12:42



Копо а какво ще кажеш на потвърденото от свидетел очевидец в Германия -на гости у така интелигентен немец- работещ престижна професия със специална гордост показал на очевидеца- смятайки го за човек който ще разбере подтиснатите и съкровенни трепети в немската душа- в гардероба един изгладен мундир на полковник от войските на СС -наследство от дядо му..
и със такъв особен глас споменал- че той мундир само чака подходящото време и час отново да се облече


Сега ако ти си имал срещи с някой дресирани немци и приучени от 60 години от американците да им е комплекс Холокоста- свят широк - хора разни

А за съветската наука - нека лайното Резун да покаже бяло на черно документите със специалния гриф за допуск от архивите и тогава мога и да му обърна внимание.. Ама такива документи каквито миналата година Путин накара архива с хастара навън да се обърне- щото явно и на тях им писнаха разни резунщини..., че даже сума ти журналя и историци на свободна практика бяха приятно учудени и сега кълват по тия хранилища няколко милиона документи..

А виж Копо за Родината и кой къде му е добре-
специално за теб и останалите един линк
подаръче





Тема Re: ехехенови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано17.04.08 17:05



май почваш да се нуждаеш от професионална лекарска помощ



Тема Re: ехехенови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано17.04.08 23:07



Всеки народ си има своите чалгаджии и простаци. Ако заради тях престанем да бъдем патриоти - какви сме?
А от лекарска помощ имат нужда както патологичните русофили, така и патологичните русофоби.


Патологията си е патология...

Редактирано от Гeнepaлa на 17.04.08 23:08.



Тема Re: ехехенови [re: Гeнepaлa]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано18.04.08 10:21



един ден България да е пак на 3 морета и с пътни знаци на български до Лондон- пък тогава ме правете квото искате





Тема Re: ехехенови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано18.04.08 10:49



Нищо няма да те правим, щото няма да стане тая работа...

По-лошо ще стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.