Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема 11.04.2008 -нови [re: Шapkaн]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано11.04.08 14:05



Протест пред "Александър Невски" - сега видях залепена обява на вратата на института.

А от [url=http://www.gatchev.info/blog/?p=628]блога на Григор разбрах, че от 17 и 30 щяло да има на "Батенберг" протест против убийствата, запалките и т.н.[/url]



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор vanilla* (безгрупна)
Публикувано11.04.08 15:54



Аз за протестите го казвам в пожелателен смисъл



"... настъплението на недообразованите, интелектуално мързеливите, но иначе напористи кадри, които на практика нямат друга националност и етническа принадлежност, освен глупостта и алчността." Държа да кажа, че по-добра формулировка за момента не съм чувала. И това настъпление не само се подпомага излеко, ами целенасочено се управлява. По всичките знайни начини, вкл. тв предавания в съответния формат (Кънчев сред тях е цвете вс пак; лошото е, че ония, дето сега помагат ч/з него, могат да помогнат и без него - т.е. от наличности, а не с "отказ от печалба"). Изобщо... темата е голяма, но все си остава само тема. С нови и нови издънки. Тъжна работа, на която обаче не й знам решението. И да има такова, пречи му се.

Възможно е твоите грешки да са това, от което се нуждае светът. Вантала

Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.04.08 20:53



Моите уважения за формулировката.

TANSTAAFL


Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: vanilla*]  
Автор ЦУПO Глyпaви (The Black Adder)
Публикувано11.04.08 22:40



къв национализъм , къв расизъм


най после българите трябва да станат наистина българолюбци...
и да се стремят да се сдобият със собствено ядрено оръжие и средство да доставката му барем до Лондон... та тогава така да имат подходяща изходна позиция за преговори
такава каквато има да речем Израел заобиколена сред морето от арабски маймуняци

щото все пак като имаш такова средство гарантиращо ти подобна изходна позиция може спокойно да поставяш едни такива националистически въпроси за предоговаряне, като да речем с добро връщане на окупираните от 90 години от враговете на България - изконно български територии...
Иначе- прилагане на челен американски ядрен опит
пък който оцелее - халал да му е
само при такова положение разни сегашни интелектуални упражнения за протести заради незадължителния български език просто няма да имат почва за повдигането им...
иначе ще си има продължаваща безгръбначна позиция на всякакви плазмодии независимо от партийна разцветка- дето даже не смеят да се опънат от кумова срама за излислената държава Македония барем да си смени името на Западна България- поне като условие за приемането й в НАТО...

Редактирано от ЦУПO Глyпaви на 11.04.08 22:45.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано11.04.08 22:51



и какво стана?
на митинга се явили шепа хора
ами да, българинът толко е отчаян от всичко и толко му е ясно положението, че си казва: и да се вдигнем, нищо няма да стане, те тия отговоре са го решили.
е точно оттам ни идват проблемите, че лесно се примиряваме, а иначе не спираме да мрънкаме.
овча нация!!!
малко са й тия проблеми, още трябва...докато България стане част от югоизточната ни съседка.



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано12.04.08 08:13



само едно недоразбирам:
как съчетаваш българолюбието с русофилията и американофобията (+ още други фобии)?
МАй имаш голямо сърце за филиите и разтревожена жлъчка, предизвикваща фобиите, приятелю



и, прощавай, но на мен Западни и други нови Българии не ми трябват. Не живея там. Каква ми е файдата? Освен да се надуя - вижте ме, аз принадлежа на голяяяям народ с атомни бомби!
ами че това е позицията на бедните руснаци, на които една гордост им е останала - ядрената тояга.
отчасти - позицията и на американците (велики сме, защото сме силни).
Някак и двата мирогледа не ми допадат.

звук от плясък с една ръка - шамар

Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: Шapkaн]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано12.04.08 09:17



цитат "След "развиването" на България ни очаква алтернативата онова, което е останало от българския народ, да не може и хляб да си поиска на роден език......"



Тема Re: формално ОФФ: за българския езикнови [re: ЦУПO Глyпaви]  
Автор vanilla* (безгрупна)
Публикувано12.04.08 13:52



Разбирам ти позицията; и ясно е, че това усещане за "ядрена (примерно) слабост" на политиците ни ги кара да ни кланят на всички посоки от компаса. Обаче... натрупването на челен опит от вида, за който говориш, все някога наистина ще доведе до "който оцелее, халал да му е"; само дето оцелелите пак ще са нечии политици някъде - а това, сам разбираш, нито ни касае нас, "обикновените", нито е добре в някакъв план изобщо

. Затва не мога да се съглася, че е решение... защото не е решение за онези, к-то имат проблем.

Конкретно за темата тук - не бива да позволяваме да се избърсва от картинката онова, к-то всъщност е лицето ни в тая картинка; вярвам, че ще се съгласиш. А езикът определено е 1 от тия неща.

За българолюбието съм с 2 ръце и с крака също - но като вътрешна нагласа, дано се изразявам правилно.

Възможно е твоите грешки да са това, от което се нуждае светът. Вантала

Редактирано от vanilla* на 12.04.08 13:59.



Тема Съвсем ОФФнови [re: vanilla*]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано12.04.08 17:55



Стана ми приятно, че някой цитира Вантала.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Съвсем ОФФнови [re: И_Baн]  
Автор vanilla* (безгрупна)
Публикувано12.04.08 18:14



Всъщност, точно от "Буквите" пък аз го научих за 1ви път и ме респектира на момента. Цитатът също е оттам, имам и още 1 наум: "Не съжалявай, че радостта ти е била малко, защото така я превръщаш в тъга."

Възможно е твоите грешки да са това, от което се нуждае светът. Вантала


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.