Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 29.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Героинови  
Автор sinsky ()
Публикувано25.02.08 23:51



По нова телевизия върви някакъв странен клип - 3 дни до герои, 2 дни.. едва ли казвам нещо ново на някой, но аз чак сега зацепих. Та от 27 ще ни зарадват с нов фантастичен сериал. По БТВ върви Батълстар Галактика ама той не ме кефи, дано този е по-интересен. Иначе и двата ми изглеждат малко.. евтини (на героите съм им гледал само реклами, а пък на галактиката изобщо нямам инфо за бюджета, просто ми изглежда кофти. В заключение на пледоарията, понеже не се сещам какво друго да кажа - надявам се да е нещо забавно :)



Тема Re: Героинови [re: sinsky]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано26.02.08 02:52



За Герои-те нищо не мога да кажа, но гледах частично два сезона на Батълстар Галактика. Направен е в стил ретро и затова изглежда странно (напр. косм. кораби и старинни телефони с ръчки тип чакрък ;) Но за всичко това си има причини от сюжетно естество. Повечето му епизоди са самостоятелни и в края нещата се връщат към статуквото, както беше в Стар Трек (без ДС9, където често имаше сюжети от по 3-4 епизода). Общо взето БГ ми хареса, има интересни герои, на които човек лесно започва да симпатизира. По атмосфера малко ми напомня на сериала "Спешно отделение" - и двете в известен смисъл са "производствени драми". :) От друга страна БГ не блести с някакви големи идеи. Това е продължение на сериал от преди 20-ина години. Само дето са сменили пола на единия пилот в съответствие с политическата коректност. :( В моята класация БГ е над СТ, но далеч под Фарскейп.



Тема Re: Героинови [re: valio_98]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано26.02.08 03:00



Heroes си е готино сериалче:) Нещо като Х-мен, ама с малко повече смисъл.
А Батълстар Галактика е класи и над Фарскейп и над SGXX. На Командора му се налагаше да решава толкова организационни проблеми, че гледах с широко отворени очи, направо като учебен филм.
Имаше силно възхитителна тема от Боби_ някъде назад /"Търси и ще намериш" пише в светото писание/.
П.С Всъщност въвеждащите два пълнометражни филма и първите няколко серии са по-слаби, като започнат откъснатите кораби да се чустват като колектив, нещата стават интересни. И Старбак, Старбак - дъ супер херо /да пишем на български де/.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Героинови [re: И_Baн]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано26.02.08 03:11



Ще ме накараш да ги търса по уеба. (така де, да пишем с кирилица ;)
Това, което аз гледах си беше стрелби в космоса, игра на гоненица по някакъв астероиден пояс и единствените организационни проблеми бяха свързни с президентката. Всъщност, той и Атанас го хвалеше, така че определено ще го гледам.
На мен много ми допадна ретростила. Сега съм в период на ретро фантастика и му се кефех.



Тема Re: Героинови [re: valio_98]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано26.02.08 03:42



"Отдавна не съм писал тук, а и май отдавна не съм казвал нещо хубаво за сериал. Отдавна ли казах? Не, всъщност никога не съм казвал нещо хубаво за сериал.
Но да не се отплесвам. Наскоро по AXN случайно хванах минисериала "Battlestar Galactica". Заинтригува ме, та изтеглих и двата сезона, минали досега по Sci-Fi Channel.
Е, изгледах ги на един дъх. 2 встъпителни серии, 13 епизода от първи сезон и 20 от втори. "
Boby_




Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Героинови [re: И_Baн]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано26.02.08 03:51



Забравил съм. );



Тема Re: Героинови [re: sinsky]  
Автор alvin (orange)
Публикувано26.02.08 09:28



Аз гледах десетина серии на Heroes преди месец, в торентите ги има от доста време. Баналната тема за единиците със свръхвъзможности, които биват търсени от Добрия Доктор и залавяни от Лошия Тайнствен Тип. Единия лети, друг може да спира времето, трети чете мисли и т.н.
В началото е доста интересно, но по едно време осезаемо се усеща, че просто разтягат локум и аз нямах търпение да видя края на дъвката.
Не е лош, но муден. Особено около тая десета серия, в която рпосто не ставаше нищо.
Малко е детски, малко наивен. Сериозният сци-фи фен ще си задава доста въпроси и ще се мръщи тук-там.

Иначе аз изгледах Firefly сега. Фантастичен уестърн яко



- няколко думи от читателя

Тема Re: Героинови [re: alvin]  
Автор ПpинцътKoйтoБeTeraв (тринайска)
Публикувано26.02.08 13:45



Имаше няколко моменти дето надъхваха, много тъпня, капитана беше готин, а на мадамата бих показал кой е джунглар номер едно. Тва за firefly :)



Тема Re: Героинови [re: valio_98]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано26.02.08 14:13



много ми е архаичен.
И нелогичен.
Търсят вода горките. Върху планети. ЗА рециклиране чували ли са? Съставът на кометните тела ясен ли им е?
Много плосък свят е създаден - единствено с планетарни колонии/светове. Тоталитарно ще да е там - щом са забранили (как другояче) възникване на орбитални селища с нова човешка раса, приспособила се към безтегловност, или същата, но тя плаща за лукса гравитация с по-сложни съоръжения.

Според мен става за деца от 8 до 12 най-много години. Иначе възпитава архаични стереотипи.
Впрочем, "ретро"-фантасти и футуролози като Циолковски или Беляев, като Джеймс Блиш и дори Кларк са предлагали по-голямо разнообразие. Или поне драстично ЛИПСВАЩОТО в "Галактика".
Не, Вальо, тоя филм е тъпчене на място, кастрация на въображението и астрономическа дезинформация!

звук от плясък с една ръка - шамар


Тема Re: Героинови [re: Шapkaн]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано26.02.08 15:02



Това за водата не съм го гледал, но ако в тяхната вселена има много земеподобни планети (което моето любимо решение на парадокса на Ферми!!), нищо чудно да се "разглезени" и да не развиват нито технологии за рециклиране, нито да се занимават с лов на комети, а пък за приспособяване към безтегловност да не говорим. Това би обяснило и множеството колонии.

Ама това са абстрактни разсъждения, не съм гледал достатъчно за да съдя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.