Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: aspid]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано28.01.08 09:48



Аз още не съм...



На около 180 стр съм, дотук е събрала една торба критика, най вече стилистични. Според мен този жанр трябва да се забрани официално - Българска алтернативна история, блях...

Като я довърша, ще изляза с цялостно мнение

Да не се взема на сериозно...

Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано28.01.08 10:51



Отчитай негативното въздействие на подобна книга върху свикнало с чужда алтернативна история феновско съзнание. Така руснаците свирепо плюят или защитават своите белогвардейски алтернативки или тези от ВСВ. Вероятно и англичаните далеч не са единодушни относно паропанковите японски анимета
= )
Просто чети "с едно на ум" и може да ти хареса повече. = )
А критиките - давай ги насам когато я дочетеш, любопитен съм къде се различаваме и къде си приличаме в оценките на книгата.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: aspid]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано28.01.08 11:17



За какво негативно въздействие говориш? Щом другите се излагат да си оплакват историята, значи и ние трябва да паднем толкова ниско?

Това няма връзка с книгата и вж футнота...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор else (varelse)
Публикувано28.01.08 14:59



Ммм, още едно доказателство, че книгата ще ми хареса много






Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: alvin]  
Автор Spermwhale (непознат)
Публикувано30.01.08 12:54



Благодарности на Алвин за ревюто, то беше причината да си я купя и прочета. Книгата е наистина великолепна! Щеше ми се повече подобна българска фантастика да се пишеше/издаваше...

Между другото я препоръчах на двама мои приятели, неизкушени от фантастиката въобще. И на двамата им хареса, после все пак твърдяха че то не било съвсем фантастика...



Ще ми се да поразсъждавам върху финала малко, ама ме е страх, че ще разваля удоволствието на тез дето още я четат, та мисля да си запазя мнението за по-късно

---



Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: Spermwhale]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано30.01.08 14:29



Да, книгата наистина е силна, въпреки че и събрах една торба забележки. Няма да поствам подробно мнение тук, другата сряда (6.2.08) в клуб Ефремов ще има среща с автора и представяне на книгата. Който иска да дойде и да си носи домати (макар че не им е сезона...) Предполагам, че ще се получи интересна дискусия. После ще дигнем врявата и тук, тъкмо който не е допрочел книгата ще има шанса да го направи без да му издаваме какво става накрая.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано30.01.08 19:39



Ако оздравея дотогава, ще дойда с приготвени не домати, а табуретки.
= ))))

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: alvin]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано02.02.08 22:37



Така или иначе бях решила да се сдобия с книгата - името Георги Малинов е достатъчно добра реклама - но все пак се обърках да прочета първа глава и държа да споделя, че кърти и пробива!

Дотук от Варна има пет сигурни купувача, вероятно бързо ще се намерят още
Ще разчитам на Ганима и Гоа да задоволят глада на пазара






Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: Бъдъмбa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано03.02.08 11:43



Radvam se, che knigata ti haresva.

Svarzi se s Kalin, toj shte idva vav Varna na 08.02 i shte mu dam brojki



Тема Re: Орфеус слиза в Аданови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.02.08 00:20



"Орфеус слиза в ада" вече го има и в книжарница "Български книжици", до градинката, където беше "култовото" заведение "Кристал", срещу военния клуб. Още на славейков, маса № 6 и книжарница "Нисим".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.