Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 07.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Булгакон - намерения в цифринови [re: alvin]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано29.08.07 23:47



Със сигурност няма да идват Иван Крумов /в процес на "клониране"

/ и Янчо Чолаков - пак се заформя клуб в Бургас, скоро ще каже какво е станало. Абе като гледам минимум 70 души ще има



Тема Re: Булгакон - намерения в цифринови [re: И_Baн]  
Автор PoбинoтЛokcли (минаващ)
Публикувано30.08.07 10:12



Проблема изобщо не е в някаква си гара! По ЖеПе-то вече пътуват само бабичките, а те гласуват за БСП

Левски трябва да бъде унищожен!
(Картаген вече е отметнат...)

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Булгакон - намерения в цифринови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано30.08.07 11:36



"Купи ми мамоо тооп, Куши ми мамо тоооп" - пееше развеселената група в купето и си подаваше бутилката домашна препеченица донесена от качилия се от Левски Ханибал.
Гарата бавно се отдалечаваше. "Купи ми мамо дваааааа" - продължаваше групата.
Само Робин стоеше мрачно в ъгъла на купето и гледаше втренчено намаляващите цифри на таймера на джобният си компютър...


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Булгакон - намерения в цифринови [re: И_Baн]  
Автор PoбинoтЛokcли (минаващ)
Публикувано30.08.07 12:49



Интересна импресия. Има обаче един момент, силно нереален и прекален:

"бутилката домашна препеченица донесена от качилия се от Левски Ханибал"

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Булгакон - намерения в цифринови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано30.08.07 19:42



Кайсиевата на Таласъмията определено ставаше.

TANSTAAFL


Тема Re: Булгакон - намерения в цифринови [re: Kopo]  
Автор PoбинoтЛokcли (минаващ)
Публикувано31.08.07 10:14



Защото я е откраднал. На гарата, най вероятно...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Булгакон - намерения в цифринови [re: Гeнepaлa]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано04.09.07 16:46



Аз ще се напъна и ще дам всичко от себе си да дойда с Благовите. Но след събитията това лято и както е тръгнало да ми върви, не мога да обещая нищо със сигурност.

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Преразказ С Елементи На Заблуждениенови [re: alvin]  
Автор alvin (orange)
Публикувано10.09.07 12:38



Я накратко да разкажа как изглеждаше Булгакон-а в Копривките през моите очи. Накратко обаче.

Значи, пристигам аз първи. Четвъртък, ранния следобед, горе е хладно и слънчево. Паркингът полупразен, само ние сме. А "ние" = моя милост и няколко агенти. Не са клубари, просто зачитат фантастика, единият и рисува.
Седим на пейките пред хотела и си правим майтап. Хотелът изглежда добре, голям, на хубаво място. Половин час път с кола от Пловдив. От последната спирка на рейса, обаче, до хотела е повече от 40 мин. пеша.
Започват да идват коли, микробуси.

Така, пълно е с непознати лица. В последствие се оказа, че повечето са ми известни с ник, значи идеално.
Всички се туткаме около рецепцията, уточнява се нещо. Отстъпката не била такава, а друга и т.н. Накрая се настаняваме, оставяме багажите и пак стоим на слънце. Аз съм без връхна дреха, баси фаталната грешка. Ще рече човек, че живея в Сандански.

Откриване. Генерала казва по няколко думи, програмката е на стената. Има и изложба, разни корици и прочие. Едната корица е култова - такъв тъпизъм не сте виждали. Ама да не споменаваме, че не мога да я открия в нета, а пък така да ви обяснявам как изглежда - не върви.
Около 30 човека сме. Нормално, повечето ще дойдат в петък. Приключваме набързо и аз започнах да зяпам книгите. Не бяха много, изненадващо за мен. Бях се наточил да си купя много. Взех си 3 в крайна сметка, но за това - по-късно.
Играем тенис на маса. Падам на 19 и с дузпи, оказва се, че това са 'стари' правила. Така си е, нали паднах. Обикаляме. Барчето е Ок, комфортно. Ресторанът - както си требе. Персонала изглежда малко овълчен, ама сигурно е нормално. Вечеряме. Приказвам с познати, става късно. Барът е затворил, ресторантът - също. Седим в едно фоайе, играем карти, пием ракия и т.н. Падаме 3:0, единия агент бил про под прикритие. Пием си, май само ние не спим. След полунощ си лягаме, чува се дандания от друга стая, май не сме само ние. Приказки до 2 след полунощ, сън.

Ставам рано. Няма главобол, няма нищо. Закусвам в ресторанта с Наско Славов, говорим си за всякакви неща. За Виндж, Стругацки, пържените филийки. В 10:30 програмата предвижда нещо, качваме се в стаята за сбирки. Гоа говори за излезлите бг фанастични книги последните 2 години. Публиката набъбва, всички се дивят на числата. Аз се дивих на факта, че много писатели и здатели дори не са си дали зор да алармират заинтересованите, че "да, има тук една книга, прочетете я".
Запознавам се с доста хора. Пловдивчани са добре представени. За мое голямо съжаление старозагорци и варненци никакви ги няма. С по 1 представител само. То е лесно да ходиш на Аквалония като си от Варна. И на Таласъмия от Ст. Загора

Ама сигурно си имат причина хората.

Идва Андрея Илиев, пием си чайче в бара. Те с Наско Славов спорят за това кой е живял по-добре(зле) по "онова" време. И дали Маркс трябва да е мъж на хилядолетието. И кво от тва, че СиЕнЕн са го избрали. Или БиБиСи, забравих. Малко политика, малко повишаване на тона.
Отиваме за следващата сбирка. Изпращам част от агентите си, оставаме двама. Андрея говори за новата си книга, има въпроси, отговори. Темата става по-фантастична покрай проучванията за вярванията на българите. Разгаря се великобългарски патриотаризъм. Появяват се още книжки. Набелязвам 1-2. Запознавам се с още хора.

Старлайтърите ме сгащват подло - с две представителки - за да уговаряме играчи след края на трансферния прозорец. Тяхната група ми хареса - бяха доста хора, подготвени, представиха си списанието, получи се много хубаво. Както си трябва.
Взимаме Киро Кърджалийски от спирката, времето не е хубаво.
Следва представяне на Гигер. Добре се получи с лаптопа и проектора. И си беше лекцийка - с много инфо и неща, над които да се замислиш. В никакъв случай не беше приказка само за рисуване.
Оказва се, че Киро е изгубил документите и го връщаме в Пловдив. Не ги намираме, връщаме се. Вали леко, но сдухващо. Рецепционистката мята заповед за топлата вода и взимам душ. Оказа се, че и преди си е имало, ама не съм изчакал достатъчно.
Наближава вечер. Избират се филми. Всички, които ще идват, са дошли. Ресторантът е пълен, пием сливенска (купешка и домашна) и обсъждаме всичко. На нашата маса идва и Генерала, както и великобългарският фен. Той пише нещо на глаголица, изглежда е навътре. Много вицове, много смях.

После горе се гледат филми. После още един. С настъпване на вечерта хората намаляват. Дискотеката обаче отваря. Ходя за бира. По-пиян барман не съм виждал от доста време. 15 мин. си отваря портфейла, не може да гледа. Танцуват 5-6 човека, някои са голи до кръста, а после - и по боксери
Горе лафът продължава, някой носи народно мезе, друг - шоколад. Рано сутринта си лягам и аз.

Ставам в 10, което си е постижание. 5 часа сън и съм кукуряк. Моят агент е болен. Слушаме Григор Гачев за бг фантастичното уики и се подготвяме да напуснем събора 1 ден преди финала. Споря - Ди Каприо не е лош актьор; в пъти по-добър от Кейдж, например.
Казвам чао на всички, обещавам на Генерала да купя цигари и да донеса, а на Карапанчев - да намеря една книга в Асеновград и не правя нищо от изброеното, щото някакъв тип ни удря с колата межди Копривките и Здравец. Кара по средата, блее и приказва с гаджето на другата седалка. Че се и панира, нито кривна, нито нищо. Разклатихме броните, моя агент казва "аре, жив и здрав, тръгвай" и с леко кофти настроение отпрашваме към Смолян.

Прибирам се с продължението на "Светът на Пел", новата Тера и "Краят на лятото" на Хайнлайн. С обещание да напиша едно хубаво ревю на следващата книга, която прочета. С хубави спомени. Без снимки. Без част от парите.

Догодина - пак. И колкото повече - толкова по-весело.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Преразказ С Елементи На Заблуждениенови [re: alvin]  
Автор zonko (лек)
Публикувано10.09.07 14:41



Златен си!
Вече завидях...

http://zonkobg.blogspot.com/



Тема Re: Преразказ С Елементи На Заблуждениенови [re: alvin]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано10.09.07 20:02



Прибирам се с продължението на "Светът на Пел"

Как се казва книгата и кой е издателят?


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.