Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 18.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема абе, кой е тоя хаим оливер?нови  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано30.05.07 22:23



чета сега някаква книга от него,"енерган 22". за сега добре почва, но се изненадах като разбрах че е българска. що за странно име? книгата е стара, от 81ва. никога не съм чувал автора, което ме учуди.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Kато не се сещаш,нови [re: zaphod]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано31.05.07 00:24



по филмите ще ги познаете:


А иначе Енергана е страхотна книга, има много алюзии дори към настоящето.




Тема Re: абе, кой е тоя хаим оливер?нови [re: zaphod]  
Автор t-cop (непознат )
Публикувано31.05.07 00:27



Ето този


Щом ти харесва Енерган 22, прочети и Хелиополис.



Тема Re: абе, кой е тоя хаим оливер?нови [re: zaphod]  
Автор Maйkъл (____)
Публикувано31.05.07 02:22



Благодарение на такива "книги" (Енерган 22, Хелиополис) съм стигнал до актуалната модификация на лафа от "всичко живо е трева" до "всичко българско - боза".



Тема Re: абе, кой е тоя хаим оливер?нови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано31.05.07 08:22



Кой бил Хаим Оливер.... Хм...
Избери си някой от отговорите, който ти върши работа (и трите са верни) - той е:
1. Евреин.
2. Комунист.
3. Доста добър писател: "Енерган 22", "Федерация на династронавтите", "Великият поход на династронавтите" и т. н. А споменатият "Хелиополис" е ултракомунизъм.

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: абе, кой е тоя хаим оливер?нови [re: Maйkъл]  
Автор alvin (orange)
Публикувано31.05.07 08:48



Не знам за първата, но Енерган22 е страшно хубава книга. Чел съм я като дете, чел съм я и преди няколко години. Екстра е.
Ако Хелиополис е боза, недей да храчиш и по енергана. Щото евтино върви колата с него



- няколко думи от читателя

Тема България на 3 морета?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано31.05.07 09:00



Е, как може на въпрос "Кой е този писател" първата ти асоциация да е "евреин". Ок, комунист е бил, сигурно му се е отразило в Хелиополис (която не съм чел), ама ако еврейското му потекло се е отразило на писането му, значи се е отразило много добре. За мен е обяснимо да си комунист пред 40те години на миналия век, но не е обяснимо да си хомофоб през 2007-а. Както и да е.

@zaphod
Човече, най-искрено ти препоръчвам "Енерган 22", която за мен е една от най-добре написаните български фантастични книги. Четивна, интересна, с хубави образи, добре написана. После може да ми теглиш една майна, ако се почувстваш преебан от тоя "червен чифут"



- няколко думи от читателя

Тема ми аз сега я четанови [re: alvin]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано31.05.07 09:38



до момента ми изглежда добра, даже не се усетих в началото че е българска :)
чак когато героя се оказа "искров" почнах да ровя по кориците за да видя каква народност е автора.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: абе, кой е тоя хаим оливер?нови [re: zaphod]  
Автор sinsky ()
Публикувано31.05.07 12:29



Аз вече почти нищо не си спомням (в момента се опитвам да забравя по-маловажните букви от азбуката и вероятно скоро ще претърпя успех, така че това е напълно нормално..) но, с риск да отблъсна някой потенциален читател с мнението си - книжката е просто страхотна! Имаше някакъв много изпипан индустриален пейзаж - непроницаем смог, хората ходят с противогази, между другото не знаех че авторът бил комунист но много тягостна атмосфера, в добрия смисъл на думата разбира се. Аз тогава живеех в Бухово (при Кремиковци) и бях вътре в нещата, един вид. Мисля, че тази книга е подходяща за много голям кръг хора и възрасти, а това че не живеете в индустриален район и нямате противогаз, един крак в гроба и тн. не пречи :)



Тема Re: България на 3 морета?нови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано31.05.07 13:23



Е, да ама въпросът не беше "Кой е този писател?"


Въпросът беше "Кой е тоя Хаим Оливер?" - нали?
Е, отговарям.
А еврейското му потекло се е отразило най-вече в "Хелиополис" с всичките тия лагери, помпички, експерименти с хора и т. н. А комунизмът там направо тържествува - на всяка страница по няколко пъти.
Виж, "Енерган 22", макар и също повлияна от убежденията му, е на съвсем друго ниво.
Хомофоб... Кво е това? Ти да не си хомофил?

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.