Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 20.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Нов конкурс на издателство "Аргус"нови  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано17.08.06 22:08



Упълномощен съм да запозная интересуващите се с новия конкурс на издателство "Аргус". Обявата ще излезе и в новия брой на сп. "Тера фантастика", но тъй като то е апериодично издание, а сроковете не са от най-дългите, бързам да уведомя пишещите братя и сестри.

И така:

СЕКСИ ХОРИЗОНТИ


Национално радио FM+ и Издателство АРГУС обявяват първия по рода си конкурс за непубликувани български разкази на тема еротика, секс и фантастика.

Дали хората на бъдещето ще запазят сексуалната си природа? Какъв ще бъде сексът във виртуалния свят? Някой ще помни ли какво е представлявал “добрият стар секс”?
Дали човекът ще успее да съхрани своята богата емоционалност, или ще предпочете виртуалния контакт? Или пък еротичните хоризонти на киберпространството ще успеят да обогатят емоционалната интелигентност и ще предложат нови ракурси към сексуалната същност на човека?

Фантастичните произведения, подписани от автора, да се изпращат, придружени с кратка автобиография. Приемат се само четливи копия на пишеща машина, компютърна разпечатка или електронен вариант (изпратен файл по e-mail). Ръкописи не се рецензират и не се връщат.

Награди: първа – 500 лв.
втора – 200 лв.
трета – 100 лв.
Срокът за изпращане на текстовете е 1 ноември 2006 г.

Наградените и избрани сред най-добрите разкази ще бъдат публикувани в антология “Секси хоризонти” от поредицата „Нова българска фантастика“ на издателство АРГУС, а откъси от тях ще се излъчат в ефира на Национално радио FM+.

Материалите изпращайте на адрес:

Изд. АРГУС, 1463 София – пк 5
или по електронна поща: argus@ttm.bg



Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано21.08.06 09:42



Да, вече видях обявлението.
Не става ясно обаче дали има ограничение за броя на творбите от един автор и техния обем.


Във всеки случай, тъй като "старите" конкурси взеха да ми състаряват нервите, що да не участвам в някой нов?

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Kняз Лyцифep]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано21.08.06 14:17



Абе, ти като за човек/нещо с име "Луцифер" си крайно неосведомен и винаги питаш за неща, които лесно могат да се проверят. Искаш да ни изнервиш, да изпсуваме и вечно да врим в казана, нали?



- няколко думи от читателя

Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор AmosTrask (ценител)
Публикувано22.08.06 14:57



Аз бих искал да задам един въпрос на хората от издателство Аргус: защо се занимавате с подобни меко казано нелепи и неинтересуващи никого (извън един тесен кръг 'ентусиасти') конкурси, а изоставихте издаването на качествена фантастика? Навремето имахте адски силна поредица с автори като Азимов, Ле Гуин, Хайнлайн, Лари Нивън, Фармър, Дик, Хърбърт и т.н. Защо я спряхте? И без това в България почти няма хубави фантастични серии (последната такава - ИСФ - също се влошава постоянно). Нима тия измислени и в повечето случаи, ще ме прощават авторите, доста бездарни разказчета се продават повече от големите имена във фантастиката? Не го вярвам. Или пък това е някакъв хилав опит да се "насърчи българското", без значение от качеството и читаемостта му? Хубаво, решили сте, издавайте си ги и тия сборници, но защо спряхте класиката?



Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: AmosTrask]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано23.08.06 00:09



Аз не съм от издателство Аргус, по-скоро съм "гравитиращ около", но ще се опитам да ти отговоря. Мисля, че Аргус спряха да издават фантастика поради същата причина, поради която спряха да издават и "Офир", "Лира принт", "Калпазанов", "Димант", та ако щеш и "Квазар". Ти как мислиш, те защо спряха да издават? Ако аз бях издател и в един момент се окаже, че разходите са по-големи от приходите - бих предпочел /понеже така и така ще губя, а няма да печеля/ да издавам българска фантастика. Може би и Аргус са решили така,честно казано не знам как е, но някак си е по-национално достойно дьет са вика.


Мисля също, че фантастика в България в момента се чете също от шепа ентусиасти. Изключвам Толкин, Пратчет, Хари Потър и част от продуктите на "тухларната фабрика" - имам предвид формата на Джордан исие.
Тук се сещам и един възможен отговор към професор Макгонагъл защо не издават българска фантастика в чужбина. Ако един чуждестранен издател на фантастика иска да издава българска фантастика първият му въпрос е в какви тиражи се продават книгите на въпросния Пощаков-Теллалов-Илиев-Чолаков-Николов. Когато разбере истинския тираж - автоматично ще му се отще да издава.
А падането на тиражите на фантастиката в момента е световен проблем, пак с малки изключения, като гореспоменатите...



Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор AmosTrask (ценител)
Публикувано23.08.06 12:40



Благодаря за този отговор, както и за личните бележки, които получих.

Подозирах какъв е случая, но все още не съм убеден, че Азимов се продава по-зле от Таков-Маков-Цаков и там каквито още родни таланти има. Според мен всичко е въпрос на качествена подборка и маркетинг. Всички споменати поредици в крайна сметка станаха жертва точно на слаба селекция и неуспешен пласмент. Обаче все още излизат книги (говоря за ИСФ), чиито тиражи се изчерпват доста бързо, че и по 2-3 допечатки им се правят. Друг е въпроса, че за всяко успешно попадение, Бард гледат да компенсират с някоя странна или откровенно боклучава книга (като излязлата скоро "Сивите", например).
От българските сборници не знам каква е 'далаверата', освен великата национална гордост, че и ний сме дали нещо на света. Ясно ми е, че е много по-евтино да издадеш роден автор, но пък ще се изненадам ако се продават много повече от 50-100 броя от всяка българска книга.
Както и да е, всъщност няма голям смисъл да пиша по темата - това нищо няма да промени. Просто ми се щеше да се оплача, че не намирам достатъчно книги от жанра по сергии и книжарници.



Тема има алтернативанови [re: AmosTrask]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано23.08.06 16:55



Ех тая далавера, на никой не му дава мира! :)

Шегата настрана, има алтернатива на това да чакаш родните издатели да пуснат нещо (в повечето случаи зле преведено):



Повечето неща са на руски, рабира се, но има и на английски, а ако се поразровиш по web-a, ще намериш и още. Например Чарлс Щрос раздава "Акселерандо" безплатно в оригинал:

Но там далавера има - номинираха го за Хюго и той иска да я прочетат повече хора. :)

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)

Тема Re: има алтернативанови [re: valio_98]  
Автор AmosTrask (ценител)
Публикувано23.08.06 17:26



Мерси за линковете, но не съм почитател на зверенето в монитора.

Предпочитам старомодния начин - да си купя някоя книга и да си я изчета с кеф. За съжаление напоследък рядко ми се предоставя такава възможност...



Тема Re: има алтернативанови [re: AmosTrask]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано23.08.06 19:09



И аз не бях, ама напоследък взеха да печатат книгите с много малки буквички... :(

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано31.08.06 18:09



Атакувате тийн аудиторията, а? :)

Впрочем цензура ще има ли, или да очакваме масово изплющяване? :)

една луна наеба звездата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.