Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 23.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Само в песента ли?!нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано23.02.08 21:26



Много забавно!
Още в началото относно: Дупката в тила му бе от “Colt Peemaker”.
Не ми стана съвсем ясно дали авторът е имал в предвид " Colt Peасеmaker" Или целенасочено е използвал "Colt Peemaker"... близо десетина секунди се смях като си представях как емблемата на Колт е реконструирана под формата на изправено на задните си крака пишкащо жребче!!! Чудесен, великолепен хумор!!! (независимо дали е умишлено приложен или не) Така имах добър старт за прочитането на творбата, но си имам правило: За българската фантастика се говори само хубави неща или нищо!
В дадения случай предпочитам да акцентирам върху забавния и лек за прочит стил както и наличието на добро усещане за хумор... за останалото може би е по-добре да си държа езика зад зъбите...



Тема Re: впрочем трябва да е 1D4BFFнови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.08 22:17



за произхода на името се досетих, обаче адресирането в паметта е от нула - пиксел на адрес 1D4C00 лежи извън екранната памет при резолюция 1600х1200, последния пиксел има адрес 1D4BFF. както и да е, това беше само шега, не че има някакво значение. аз прецених романа като техничарски не заради заглавието (знаех го когато почнах да чета) а заради съдържанието. в началото беше добре, но после взе да ми накъртя. все пак ще го дочета, струва ми се не е лош, ама това ще видим накрая.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: впрочем трябва да е 1D4BFFнови [re: zaphod]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано23.02.08 23:34



Аз пък не се сетих, че адресирането започва от нула. А се мисля за печен в компютърните неща. И преди години се занимавах с програмиране директно на видеопаметта (под DOS), а там всичко се научава жестоко, няма ги сегашните лигавщини с юзърфрендли, прозорци и бла-бла... А техничарската среда за развитие на историята е нарочно такава, както в "Карибски пирати", примерно, средата е прекалено пиратска. И както в България, да речем, средата е прекалено българска...

Страницата на хумориста Весел Цанков -



Тема Re: Почти нов български фантастичен романнови [re: Beceлyшko]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано26.02.08 05:55



Романът вече се продава и в книжарници "Пингвините"!

Страницата на хумориста Весел Цанков -



Тема Re: Почти нов български фантастичен романнови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор Б-Kapтoниcтa (под прикритие)
Публикувано04.03.08 14:46



Браво! И как вървят продажбите?



Тема Re: Почти нов български фантастичен романнови [re: Б-Kapтoниcтa]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано04.03.08 16:36



За продажбите ще разбера след седмица-две и веднага ще съобщя. Сега мога да кажа само, че с тази, която ти си купил, продадените книги са с една повече...



Страницата на хумориста Весел Цанков -

Редактирано от Beceл Цaнkoв на 04.03.08 16:38.



Тема Re: Почти нов български фантастичен романнови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор eфp.Пpaз (*)
Публикувано07.03.08 11:15



Аз си купих книгата и имам доказателство за това:



Не съм я прочел още, но вече мога да напиша първите си впечатление. Корицата ми харесва. Някои биха казали, че е твърде бяла, но аз мисли, че е толкова бяла колкото е необходимо. Харесва ми и това, че липсват рисунки, които не са свързани със съдържанието. Много не обичам, когато си купя някоя книга на корицата на която има руси полуголи мадами с големи цици, които въртят меч, а вътре за нищо такова не става дума. Корицата е гланцирана, и приятно отразява светлината без да блести много. Може би трябва да я пробвам и на слънчева светлина, тогава може би ще блести леко неприятно.

Но да продължим натататък. Книгата е относително малка и не тежи, затова с лекота може да се държи с една ръка, както съм демонстрирал на снимката. На гърба на книгата има откъси като е даден и реда на страницата. Аз тях специално не съм ги прочел, за да не разбера предварително кой е убиеца.

Вътре шрифта е голям и се чете лесно, което ми харесва. Има обаче много малко празно място оставено отляво, отдясно, отгоре и отдолу, което не е добре, защото като държа книгата понякога с пръстите си закривам текста.

Като цяло бих казал, че мнението ми за книгата е положително.

Поздрави,
Праз



Тема Re: Почти нов български фантастичен романнови [re: eфp.Пpaз]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано07.03.08 12:04



всички тия забележки и констатации бяха за графичните дизайнери и издателите



Авторът тук едва ли има пръст, освен ако той не е едновременно дизайнер, страньор и т.н.



Тема До ефр.Праз и НеандерталецаДжонови [re: eфp.Пpaз]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано07.03.08 20:14



Здраве желаем, ефрейторе! (Аз съм редник от запаса и знам какво значи ЕФРЕЙТОР!)

Благодаря за милите думи. Ще се радвам (а може би не?) на отзив след прочитане на романа - искам да знам къде съм сполучил и къде не. Между другото, ако не е тайна, от коя книжарница купихте романа?

Неандерталецо Джо, с гордост казвам, че аз си измислих как да изглежда книгата. Малките бели полета са издънка, признавам. Първо мислих най-различни варианти за рисунки и снимки, после реших, че чисто бяла корица ще се откроява сред пъстрите книги. Пък и аз си падам по семплите, изчистени неща.

Страницата на хумориста Весел Цанков -



Тема Re: До ефр.Праз и НеандерталецаДжонови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор eфp.Пpaз (*)
Публикувано08.03.08 07:56



Книжарницата е Пингвините на една пряка на Дондуков. Отзив след прочитането сигурно ще напиша. В момента съм на 8-ма страница.

Между другото обикновено купувам онлаин от мобилис.бг сайта и видях, че там я няма книгата, затова използвах формата им за запитвания и ги питах и ми отговориха следното: "За съжаление не можахме да открием такова издателство на борсата и няма как да ви предложим книгата". Това издателство явно е някакво тайно щом като се крие от борсата или пък е от бъдещето и пътува обратно само за да зарежда книжарниците. Много странно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.