Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Аааааааааааааааааааанови  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано16.01.07 23:32



Днес бях при баща ми на тавана. Търсех едни одавна забравени архаични списания. Е, намерих ги (или поне част от тях), но какво видях

Стотици книги повредени!!! Малката вратичка, водеща към никога неизползваната (освен може би от скитосващи насам-натам птици) тераса, неизвестно как се е отворила и вятъра и влагата спокойно са си върлували (неизвестно колко дълго), опустошавайки де-що сварят наред. И естествено по закона за всемирната гадост никому ненужни и безсмислени вече книги са останали непокътнати, а ценните - в прах и намачкани все едно в пералня прекарани. Някой дори не се отлистват! Щях да се пръсна от яд. Добре че повечето са прибрани в чували и кашони и са се запазили иначе сигурно щях да се кърпя в момента. Досега си мислих, че само от дисковете може да изчезне информацията, ама не....
Внимавайте хора къде си държите книжките да не се жалвате някой ден като мен

See we will...
Yoda

Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: Sometimes]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано18.01.07 17:35



Аз не го разбирам това вещоманство (и никога не съм го разбирала).
Какво са правили книгите на тавана толкова време? Ако не беше забелязал/а, че са повредени, кога щеше да се сетиш за тях? За всяка една от тях имам предвид, не просто за някоя. И като се сетиш, щеше ли да ги извадиш и да ги прочетеш отново?



Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: else]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано18.01.07 23:54



Стига бе! Не хапи, без да знаеш какво си слагаш в устата - може да не става за ядене


Тия книги 1 млн години ще ми трябва да ги прочета дори и по веднъж, макар че много книги си ги преповтарям - ей така, защото си ми харесват Други пък изобщо нямам намерение и да ги отворя даже - просто одавна им е минало времето.

See we will...
Yoda

Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: else]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано19.01.07 00:12



Какво имаш предвид с 'вещоманство'?

Или аз не съм те разбрала, или ти мен не си


Чета книгите за удоволствие, пазя си ги, но не съм се вманиачила чак дотам да ги поставям на пиедестал. Става въпрос за огромен таван с ужасно много книги. От прочитните - фантастика, и разни други технически, които повечето са за боклука, но все още са си там! Баща ми, баба ми разправя, още от малък си е събирал паричките от закуските и вместо да ги дава за нещо друго, като всяко нормално дете, той си е купувал книжки. И до ден днешен тътри отнякъде по нещо Явно си е мания някаква. На мен и на сестра ми доста често ни се е случвало да си купим по някоя книга и после да се окаже, че сме я имали вече (на голеимя таван ;)), но издадена доста по-одавна. А за намека за ненужните книги - просто трябва да те поканя на гости, за да си промениш мнението - става въпрос за техническите книги от епохата на динозаврите (Програмиране за ЦЕИМ, ЕИМ и други разни такива ИМ, устройства на одавна остарели и забравени машини и технолофгии и какви ли не глупости). Има и някой дето стават де, физиката и електрониката са си все същите, ама повечето само заемат място там. А там няма нищо друго освен книги и някой дребни чарколъци.
Таа... ако трябва всички книги да се разполагат по библиотеки и стилажи, ще ни трябват няколко нови къщи за целта Иначе във всяка стая си имаме книжки, но ако трябва да ги разполагаме там всички, ще трябва ние да се изнесем
Едни си изхвърлят книгите, други ги продават, трети ги складирват като нас, а други пък изобщо не ги купуват...

Умните хора си служат с прости думички.

Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: Sometimes]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.01.07 14:08



Явно ти не си ме разбрала



В отговор на:

А за намека за ненужните книги - просто трябва да те поканя на гости, за да си промениш мнението - става въпрос за техническите книги от епохата на динозаврите (Програмиране за ЦЕИМ, ЕИМ и други разни такива ИМ, устройства на одавна остарели и забравени машини и технолофгии и какви ли не глупости).



Няма нужда да ме каиниш у вас. Баба ми отдавна съжителства с тонове от ей тези горните, останали след петима инженери за няколко десетилетия.

А под вещоманството имах предвид нещо като историята със скъперника, на който му откраднали богатството, заровено в градината.
Книгите, които ти трябват са тези, които са около теб. И новите, които тепърва ще си купиш. А онези, които са стигнали до тавана, явно там е трябвало да стигнат.

Пък и аз съм пристрастна, понеже съм привърженик на електронните книги и четенето от монитор или pocket PC.



Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: else]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано19.01.07 18:12



Аха, да. явно аз не съм те разбрала

Първото ти изречение мацка звучи някак в противовес с останалите (даже в началото помислих, че някой пак ненамясто борави термини ). Единственото, което се усети нееднозначно това беше назидателния тон - радвам се, че го разкара
А по темата... преди аз да ти отговоря, я ми кажи, ти, като любящата внучка на баба (нали всички си обичаме бабите (и аз моята, макар че вече е луда)), какво ще направиш с нейната библиотека?
Колкото и да обвиняваш в плюшкинство, тия книги от нашия таван никъде няма да ходят. Предпочитам тях, отколкото буркани, стари мебели или пък обзаведен таван, за да се фукаме пред гостите Явно никога не си усещала удоволствието да заровиш нос в купища книги, откривайки толкова интересни заглавия. Много по-романтично, отколкото да отидеш в книжарницата или библиотеката. никога незнаеш какво ще ти изкочи. Така че... дори и да имах правомощията - не бих разкарала тези книги. Има твърде много покрай тях, доста повече освен съдържанието.
БТВ, освен тавана има и други две стаи и половина с книги в другата къща, където е отрасъл г-н Плюши

Умните хора си служат с прости думички.

Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: Sometimes]  
Автор sinsky ()
Публикувано21.01.07 17:52



Аз като бех малък веднъж на село намерих едни стари работи дето много ми харесаха. Не помня нищо от това дето съм чел, само името на едно от списанията - Пламъче май беше.. Въпросните съкровища бяха положени в някаква щайга на втория етаж на една пристройка към къщата ни, там държахме пилета щото долу ги ядяха разни животни, и миришеше на курешки (толкоз за ровенето с нос из тавана:), така че си ги пренесох на друго място преди да ги прочета. Изобщо не съжалявам че някой си не ги е чел и в момента нямам нито желанието, нито възможността да ги показвам. Абе пламъчето може да го има някъде из нета, ама не знам дали някой би искал да чете такива работи сега..



Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: sinsky]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.01.07 18:28



Докато бях пионерче, бях абониран за "Пламъче".



TANSTAAFL

Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: sinsky]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано22.01.07 22:18



Къде се буташ с твоите пламъчета пък ти, бе!

Я, марш при пилетата обратно! И да не съм чула "хън-мрън' - заминаваш да ги пасеш!

Сега сериозно - верно, какво правите с книгите, които си купувате? И особено тези, които много сте харесали? Наистина ли след прочитането заминават в кошчето?

Умните хора си служат с прости думички.

Тема Re: Аааааааааааааааааааанови [re: Kopo]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано22.01.07 22:20



И да не би случайно да е било задължително?



Умните хора си служат с прости думички.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.