Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 14.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Последният еднорог" - представяне във Варнанови  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано18.12.06 15:41



Каним всички граждани и гости на Варна, обичащи качествената приказна фантастика на 23 декември (събота) от 17.00 часа в Дома на писателя в гр. Варна, ул. "Крали Марко" №11 на представянето на излезлия миналата седмица роман "Последният еднорог" от Питър Бийгъл, преведен от Преводаческата школа на Буквите.
Двама от тримата художници на книгата са варненци и също ще бъдат на представянето.
Книгата е страхотна!



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: "Последният еднорог" - представяне във Варнанови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (непознат )
Публикувано21.12.06 12:08



Книгата е страхотна... за деца!

Вярно че всички сме едни големи деца, ама чак толкоз...



Тема Re: "Последният еднорог" - представяне във Варнанови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано21.12.06 14:14



Е, какво сега! И децата са хора, нека да има и за тях книги.



Тема "Последният еднорог", от детенови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор kalein (пламъК)
Публикувано21.12.06 14:45



Благодаря, Иво. Точно това исках да чуя, всъщност.

Само че - от дете; което не е забравило, че е дете.

До следващия прочит,
К;)

ЕДИТ: Сега е моментът да помоля всеки, на когото съм я дал и не се е харесала достатъчно, да ми я върне; аз ще му върна каквото ми е платил. 100% money back guarantee, м? Всъщност - всяко жребче при любящ стопанин. И без това са само хиляда.

Редактирано от kalein на 21.12.06 14:49.



Тема Re: "Последният еднорог", от детенови [re: kalein]  
Автор PoбинoтЛokcли (непознат )
Публикувано21.12.06 15:57



Ти сега недей да се засягаш. Чета усилено, кефя се, спомням си, че и аз съм бил дете (не точно аз, един друг аз, но това е друга тема...)

Просто исках да кажа, че е от онези книги които изискват определена нагласа, за да ги оцениш. По същия начин сега си препрочитам някои партизански екшъни.

Има и още една категория книги за деца - такива които изобщо не са за деца. Малкият принц, Роня - дъщерята на разбойника, Приказка без край, целия Андерсен... Това са си откровенно книги за възрастни (за да не са чак толкова възрастни!), написани под формата на приказки за деца. Последният еднорог е точно книга за деца - до 12-14 г., зависи от детето.

А - нещо което много ме разсмя: не знам колко е правилно думата еднорог да се изменя по род (еднорога-ТА), в българския език съществителните не се изменят по род. От друга страна, това може да е авторова инвенция, допустимо е. На мен обаче ми звучи като вица за чукчата - Влаката тръгна, влаката тръгна!



Лощо няма, забавно е. Образа на смотания магьосник е много готин, изпитвам ревност, защото и аз имам подобни.
Като я дочета ще пиша пак.



Тема Re: "Последният еднорог", от детенови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано21.12.06 16:14



Фантанстиката, в частност - приказната фантастика, драги ми адаш, е адресирана предимно към читателска публика на възраст 8-20 години. Тя затова и прави най-силно впечатление именно на хора в тази възраст. И както виждаш - повече от половината от този период съвсем спокойно може да се определи като "детска възраст".
И леко офф: А, бе... като изключиш еротичната фантастика, кой жанр би нарекъл "фантастика за възрастни"?

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 21.12.06 16:16.



Тема Re: "Последният еднорог", от детенови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор kalein (пламъК)
Публикувано21.12.06 16:59



Не се засягам, Иво.*смея се с глас* Просто те дразня за "неправилното" мнение... :P

Ами несериозно е да отговаряш от името на децата. Нека тях да

- и без това имат важни неща за казване (мене ме вълнува особено много това третичкото... дано ни намери и ни каже по-нататък). То става същото като "Аз сега ще ви кажа как се прави корица..." *тук почти се срутвам от стола... не си само ти, дето искаш да ни "кажеш", впрочем*)

А за какви възрасти е точно книгата и в кои категории попада - като я дочетеш. Да можем да работим с материала равностойно.

*все тъй ухилено поглаждам лявата си ръкавица и отпрашвам да се готвя за път*

П.П. На теста за "еднорогата" вече се провали. ;)



Тема Re: "Последният еднорог", от детенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (непознат )
Публикувано21.12.06 17:44



Така ли било за фантастиката? Аз пък си мислех, че който и да е тематичен жанр не е възрастово детерминиран и че това зависи само от автора...



Тема Re: "Последният еднорог" - представяне във Варнанови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор AниИлиeвa ()
Публикувано21.12.06 23:54



Аз пък плаках


Ей сега я довърших и си поревах, но то може и да е защото съм болна и имам температура. То сълзи, то сополи, то мокри кърпички, доволна съм
Много даже съм доволна

ПП. А на Робин мога да кажа, че освен дето ми беше студено и ме втрисаше, докато четях, бях и гладна, понеже цял ден съм само на чай. Сещаш се

www.johanvladimir.com

Тема Re: "Последният еднорог" - представяне във Варнанови [re: AниИлиeвa]  
Автор kalein (пламъК)
Публикувано22.12.06 06:24



В отговор на:

Аз пък плаках




Всеки път, като стигна до "Защо идваш при мен сега, когато съм това"... ДушИ, души, да му се види дано...

Радост ми е, Ани. Даже през сълзите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.