Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво четем: Декемвринови  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.12.06 12:45



Споделете какво четете и какви са впечатленията ви.

TANSTAAFL


Тема Re: Какво четем: Декемвринови [re: Kopo]  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано02.12.06 13:11



"Знойни хоризонти"... Впечатленията? Съвсем в началото съм.



Тема Re: Какво четем: Декемвринови [re: Kopo]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ ()
Публикувано02.12.06 13:57



Прочетох Pashazade на Jon Courtney Grimwood. Общо взето, разочарование. Намеци за интересна алтернативна история, която обаче си остава даже под ниво намеци повечето време и няма абсолютно никаква функция. Намеци за интересен сюжет който не се осъществява и предистория която не се разкрива, вместо това получаваме някакви неща които май са някакви клишета, които обаче са ми непознати но изобщо не стоят на място в тези очаквания които ми се създадоха.

Изглежда ми все едно автора е тръгнал с бегла, но сравнително оригинална идея/идеи, и после осмокласник фен на някакви екшън комикси е написал книгата по тях без изобщо да ги разбере.

Твърдият електорат на Междузвездни Войни превъзхожда в лоялност и твърдост дори електората на ДПС.

Редактирано от пишмaн-линrвиcтЪ на 02.12.06 14:02.



Тема Их,нови [re: Kopo]  
Автор kalein (пламъ[i]К[/i])
Публикувано02.12.06 15:28



...исках тоя път аз да ви питам... :D

Понеже е декември, а Every dream, they say, has its December (където they = Savatage), аз зарязвам всичко недовършено и се залавям с:
- препрочитане на "Сънуващите кристали" на Стърджън
- първи истински прочит на The Innkeeper's Song на Бийгъл

("Дюн" ще го прочета обаче. Ще, пъ
к.)



Тема Re: Какво четем: Декемвринови [re: Kopo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.12.06 18:54



По средата съм, книгата за сега е по-добра от предните. Като дочета - повече.

TANSTAAFL


Тема Re: Какво четем: Декемвринови [re: Kopo]  
Автор armydreamer ()
Публикувано02.12.06 19:44



Чета Song of Kali на Дан Симънс. Много добър роман (поне до средата), а като се има предвид, че е дебютен - направо чудесен

. Не ми е ясно защо още не е преведен. В описанието на Калкута във всичките й аспекти - религия, култура, субкултура, инфраструктура, политика, етнически отношения - си личи бъдещия светостроител от Хиперион .

А Псиборгите ще я чета по трамваи и рейсове. Или е безобразно написана, или е безобразно преведена...

earth is the only

Тема Re: Какво четем: Декемвринови [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано03.12.06 14:29



Чета ДЮН. Без да бързам и с кеф.




- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем: Декемвринови [re: alvin]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано03.12.06 16:27



Алвине, нищо лично, ама последните няколко месеца почна да четеш основополагащи книги във фантастиката.
Какво точно /в/у какво точно/ си си губил времето досега?
П.С Експертите препоръчват Древногръцки митове и легенди и Български народни приказки /дори и изданието на Н. Райнов/ като начални четива:)




Тема старост-нерадостнови [re: И_Baн]  
Автор alvin (orange)
Публикувано03.12.06 18:30



В отговор на:

Алвине, нищо лично, ама последните няколко месеца почна да четеш основополагащи книги във фантастиката.
Какво точно /в/у какво точно/ си си губил времето досега?
П.С Експертите препоръчват Древногръцки митове и легенди и Български народни приказки /дори и изданието на Н. Райнов/ като начални четива:)




Ами, губих си времето с четене на всякакви книги, не само фантастика.
Но не съм си го губил с четене на експертни мнения. И слава богу - сега имам собствено


- няколко думи от читателя

Тема Pandora's Starнови [re: Kopo]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано04.12.06 17:54



Вселената е една галактизирана Земя с квантови тунели между планетите. Самата Земя е нещо средно между екологичен музей и столица на хиляди междузвездни администрации.

Междузвездни полети няма.

Та по тази блага схема човечеството си се разширява вече 200г, прилапало е всички ненаселени планети на 500 светлинни години от Земята и в един момент две звезди загасват едновременно. При наблюдение на процеса от по-далечна планета се оказва, че звездите загасват едновременно в рамките на минути.

И сега се налага да се построи ФТЛ кораб, който да изследва проблема.

Книгата според мен е типичен представител на модерната космическа опера - многопластова, високи технологии, политика и висока доза цинизъм по отношение на човечеството като цяло.

Засега авторът само гради фон, без да дава конкретно послание, но съм само на 250 стр от 1000, пък и мернах че има 2-ра част.

Да бях гледал като я купувах в Германия.

Ad astra per aspera


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.