Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 09.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Поредица, заслужаваща вниманиенови  
Автор Opium_general (запознат)
Публикувано24.11.06 19:51





Поредица с класически НФ произведения на издателство Голанц и сие, чудесно оформена с великолепни корици на водещи художници в жанра. Подборът също е на високо ниво. Мярнах сред последните издания (тук не фигурират) Стругатски и Пелевин. Забавлявайте се.

Редактирано от Opium_general на 24.11.06 19:58.



Тема Re: Поредица, заслужаваща вниманиенови [re: Opium_general]  
Автор kalein (човек)
Публикувано26.11.06 00:26



Една приятелка от Швейцария ми подари четвъртата , "Сънуват ли роботите..." (Не ме впечатляват като по-добре оформени от нашите, между другото. Е, по-добре изглеждат от американските жълтеникаво-червеникаво-синикакви на примерно DAW.)

С риск да подразня следовниците на Дик - изчетох тоя роман и приключих с тоя автор. Прекалено ми е студен интелектът му; прекалено нагласено - бъдещето, което описва.



Тема Re: Поредица, заслужаваща вниманиенови [re: Opium_general]  
Автор Lazy (отчужден)
Публикувано28.11.06 14:18



Като се има предвид от кой автор има най-много книги в поредицата - това за мен е една от най-хубавите и най-умно подбрани поредици, които съм виждал някога.
Относно оформлението - за мен това е идеалното оформление. Просто една хубава, нормална рисунка на тема от книгата, направена от добър художник.
Само че ми се струва, че това не е специално оформление на поредицата, а са взети илюстрации от някое от предишните издания на книгите, защото имам доста от книгите (в издания извън поредицата) и са си със същите корици.



Тема Re: Поредица, заслужаваща внимание [re: kalein]  
Автор Lazy (отчужден)
Публикувано28.11.06 14:22



Е, остава и да започнем да се дразним от хората, които не харесват Дик - нали знаеш, че в България сте мнозинство. Трябва да започнем да се дразним от всички. :)

Малко съм изненадан, че ти в случая попадаш в мнозинството, но явно на всеки може да се случи.



Тема Ба,нови [re: Lazy]  
Автор kalein (човек)
Публикувано28.11.06 15:07



единственото ми мнозинство, за което има някаква надежда, тепърва ще се появява. (Може би. ;)

Иначе пак съм в малцинство - заради причините, по които не харесах Дик. Аз обичам авторите, които не се боят от човешката топлина - описването, търсенето, насърчаването й. Точно затова не бих се поколебал да защитя Бюджолд или Стърджън... ако имаха нужда от защита, де.



Тема Re: Ба янови [re: kalein]  
Автор Пpинцътkoйтoбeцeнтъp (на късата)
Публикувано28.11.06 17:24



Крайно-есните групировки биха хвърлили залп лайна по Бюджолд, но Стърджън е просто недосегаема класа.



Тема Баянови [re: Пpинцътkoйтoбeцeнтъp]  
Автор kalein (човек)
Публикувано28.11.06 18:03



Аз съжалявам (о, как съжалявам), че Стърджън е толкова самотна класа...

Въпреки че - бъдеще да е - в следващата Тера Фантастика може да ви изненадаме с една новела, която показва, че духът му е жив и все тъй яростен в любовта си.



Тема оп!нови [re: Opium_general]  
Автор alvin (orange)
Публикувано28.11.06 23:32



С редакцията си разместил линка.
Прочетох за тази

и съм напълно съгласен, че е прекрасно илюстрирана. Ето така си представям аз хубавата корица - стилна, изчистена.
За подбора на заглавията няма какво да кажа, нека всеки я разгледа.

Послепис: А! Няма Азимов, например. Явно поредицата е свързана и с авторски права, няма как.

- няколко думи от читателя

Редактирано от alvin на 28.11.06 23:47.



Тема Re: оп!нови [re: alvin]  
Автор armydreamer ()
Публикувано29.11.06 12:06



Не мисля, че става въпрос за авторски права. По-скоро е от редакторския екип. Главен редактор е Малкълм Бредбъри, което обяснява превръщането на поредицата в "романите на Филип Дик" за известно време

. Но фенското залитане вече отмина (не че то е нещо лошо, просто някои от книгите се повтаряха с издания от други поредици, пуснати по същото време, и беше леко ненужно) и сега пак пускат и други автори.

А Азимов на мен не ми липсва много от списъка . Има и поредица луксозни издания, където може да го пуснат. Тя започва с Дюн (ако не се лъжа).

Можеха да включат повече жени и британски и други неамерикански автори, но предполагам, че ще го направят идните години. Фентъзи-поредицата е много силна също. Само не ми е ясно защо започва с фантастична книга - Новото слънце на Улф .

Оформлението е страхотно - по-добро от което и да е българско, защото се връзва със съдържанието.

earth is the only

Тема Re: Поредица, заслужаваща вниманиенови [re: Opium_general]  
Автор armydreamer ()
Публикувано29.11.06 21:01



Най-голямото признание за Филип К. Дик до този момент.



Пожелавам го и на още няколкото фантаста, които го заслужават.

(от този момент нататък, всеки, който чете Дик, е официално литературен сноб )


earth is the only


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.