Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 28.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Новата поредица на Стругацкинови [re: Opium_general]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано30.11.06 23:31



А на мен най-много ми хареса "Все хорошо" на Андрей Лазарчук. Човекът съзнателно не се опитва да имитира Стругацки, написал е собствено приозведение в духа на "Иное небо", което ... да кажем така - полемизира със Стругацки.
Всичко това може да се прочете on-line:



Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)

Тема Re: Новата поредица на Стругацкинови [re: Opium_general]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.12.06 19:05



Благодаря за линковете.
Руският (а и чуждите езици като цяло) не ми е много силен, по-скоро ще изчакам да се появи някой превод (дори и любителски).



TANSTAAFL

Тема Оп, ами!нови [re: armydreamer]  
Автор kalein (пламъК)
Публикувано02.12.06 15:59



В отговор на:

Оформлението е страхотно - по-добро от което и да е българско, защото се връзва със съдържанието.




Ей тука, другарю, няма начин да не сгрешиш. ("Което и да е", хмък! С абсолюти ще се замеряме...)

Няма да ти правя обстоен анализ по blandness на корицата на "Сънуват ли андроидите..." - само ще ти покажа един-два образеца на по-добри (по твоята дефиниция) наши корици. Пример - "Аз, грешният Иван". Другите - на живо.



Тема Не, не...нови [re: Opium_general]  
Автор kalein (пламъК)
Публикувано02.12.06 16:06



Съжалявам, ако съм прозвучал по дир-ски :) - не се караме нито с дриймъра (с него много обичаме да се будалкаме в публичното - да не ни личи колко се обичаме на живо... *хихик*), нито с Васко (с него много се уважаваме... ти мени уваж...). Исках само да кажа, че поне според един тукпишещ - мене - можеше още да се постараят в тая поредица, и с оформлението, и с подбора.

А докато не видя Зиндел в нея, не я признавам. Хау
к. :DDD



Тема Re: Новата поредица на Стругацкинови [re: Kopo]  
Автор mul4an (от сивите)
Публикувано05.12.06 17:32



По всичко личи, че Приказка - 2 е тази, която е превеждана и издавана на български. Споменът ми е, че преводът е на Агоп Мелконян, а издателството - варненско. И пак по спомени - в предговора А.М. пише, че е правил превода със съгласието на АБС по оригинална редакция на Приказка за тройката, която била излизала един път в някакво едва ли не сибирско (уралско?) списание, след което била цензурирана.
Не мога да кажа, обаче до каква степен бг-превода следва само едното руско издание; не знам по каква версия е превеждал А.М.

Лейзи, кажи моля те, какви са изненадите в БГ по линия на АБС. Досега се появяват само по-луксозни издания на добре познати и вече превеждани повести, при това в не по-добър превод от предишния.

Ето все, что останется после меня...


Тема Re: Новата поредица на Стругацкинови [re: mul4an]  
Автор Opium_general (запознат)
Публикувано05.12.06 19:51



В отговор на:

И пак по спомени - в предговора А.М. пише, че е правил превода със съгласието на АБС по оригинална редакция на Приказка за тройката, която била излизала един път в някакво едва ли не сибирско (уралско?) списание, след което била цензурирана.




Става дума за списание "Ангара", в броеве от 67-а и 68 г излизат "Улитка на склоне" (без "Кандид", който се появява под названието "Улитка на склоне" през 1966 в сборника "Элинский секрет") и тази "Сказка о Тройке", която сега е известна като "втори вариант". През 72 г двете книги са публикувани на руски в белогвардейското издателство "Посев" във Франкфурт на Майн и нещата за Стругацки тръгват на зле.

Редактирано от Opium_general на 05.12.06 22:35.



Тема Re: Благодаря за пояснениетонови [re: mul4an]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.12.06 18:19



Издателството е Сталкер на Милан Асадуров.

TANSTAAFL


Тема Re: Новата поредица на Стругацкинови [re: mul4an]  
Автор Lazy (отчужден)
Публикувано16.12.06 12:16



Мълчане, засега - това:



Пък по-нататък - ще видим :)



Тема Ураниянови [re: Opium_general]  
Автор northissimo (бившият North)
Публикувано16.02.09 15:42





Колекцията на "Урания", която макар и по название НФ списание, по съдържание, особено в късната си част представлява сериозна книжна поредица, с отличен подбор и собствени илюстратори - една от най-дълго просъществувалите в жанра. Помня, заради някои от тези книжки навремето в клуба "Иван Ефремов" няколко души доста напреднаха с италианския - сигурно ще се сетят, ако четат тези редове.
Основна 1952 (започва с "Пясъците на Марс").

Редактирано от northissimo на 16.02.09 15:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.