Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Какво четем: октомври/ноемвринови  
Автор armydreamer ()
Публикувано31.10.06 12:25



айде



dreaming, I was

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано31.10.06 12:30




Фийст или издателите му са решили да вкарат свеж полъх в поредицата, като привлекат известни писатели като съавтори за създаването на странични от основното действие в поредицата романи.
Имам още около 250 стр. (последния роман), после ще напиша мнението си и за трите накуп.

TANSTAAFL

Тема Re:нови [re: armydreamer]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано31.10.06 13:06



по план "Дюн" - окрупненото издание ми е под ръка, ред му е и му се пада, но не знам, дали ще се донасиля...

иначе - през Октомври - нова звезда на хоризонта ми - Cоry Doctorow
по-конкретно - "Down and out of the Magic Kingdom"
препоръчвам и един разказ - "0wn3d"
дотук - 2 от 2 прочетени неща са ми харесали, смятам да продължа с останалото :)
искаше ми се да предложа тема за Бичун Обществото, но не се чувствам подготвена все още.

отделно - препоръчаха ми Wеаlth of Networks в този ред на мисли и бързам да препредам. :)

Wikipedia - The Googler's Guide to the Galaxy

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано31.10.06 13:45



Само българско чета - "Детектив в зоната на здрача" - Андрея Илиев, "Професия юнак" - Добрев/Иванов, "Митове за овъгления мрак" - Янчо Чолаков, "Храбри хоризонти" - сборника на Аргус с превъзходния разказ "Атентатът" на Йоан Владимир
И както е казал Селинджър - "Критериите ми ниски, устата ми хвалби пръскат..."





Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор kalein (човек)
Публикувано31.10.06 14:22



- новата "Тера" (като ми я върнат)
- "Професия Юнак" (и нея :()
- разказите от новия сборник на Бийгъл (да не губим сочен ангелийски)
...и един сборник на Елена Алексиева. Тангенциално фантастичен - колкото Калвино в "Ако една зимна нощ някой пътник" (превеждам импровизирано, може и другояче да звучи на бг - Иво В. да ме поправи)

Предстоят "Операция Риба" и Дилейни.

(Той *соча нагоре*, той е виновен!

Впрочем...
той още ли е само на Зиндел, или?)



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор PoбинoтЛokcли (непознат )
Публикувано31.10.06 19:51



Операция риба, на Копанов. Не отива надобре...



Тема обръкваненови [re: armydreamer]  
Автор alvin (orange)
Публикувано31.10.06 19:52



Аз пък си мислех, че ще това ще е темата, в която някой добър човек ще сложи 2-3 линка към няколко немного дълги писания в нета, та да можем да ги прочетем и обсъдим (евентуално).
Но явно съм се объркал



Сега чета "Хиперион" и с всяка следваща страница се питам дали (и къде точно) съм я зарязал предишния път, защото почти преполовявам, а нещата са ми познати. Но ми харесва много. (а преди казвах, че е не става.. съдба! )
На нощното шкафче имам и "Операция РИБА", както и последния брой на ТераФантастика, който си чета както ми падне и където ми падне.
Следват: Хърбърт, Робърт Паркър и Мартин Скот (беше аванта книгата.. какво ми става с това фентъзи?..)

- няколко думи от читателя

Тема Re: Дочетенонови [re: Kopo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.11.06 11:41



Свежият полъх е успешен, романите се различават от обичайната схема на Фийст. Като добавка са приятни за четене, в страни от основното действие (не е необходимо да се знае цялата история на Островното Кралство от Мидкемия) и могат да се четат самостоятелно. Това са като цяло достойнствата на трите романа.

писах малко повече, ако някой се интересува.

TANSTAAFL

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: kalein]  
Автор armydreamer ()
Публикувано01.11.06 14:02



Да, той е още на Зиндел. Остава му още малко (около 200 стр.)

Малко се е поразлял Зиндел, но историята върви добре, макар и бавно. Много хубаво са свързани книгите, обаче. И никой никого не обрязва. Истинска литература

.

dreaming, I was

Тема Re: обръкваненови [re: alvin]  
Автор armydreamer ()
Публикувано01.11.06 14:05



Аз мисля скоро да се пробвам пак с Илион. Пък и вече имам Олимп и нямам оправдание. А Хиперионите са страхотни.

Какво на Хърбърт?

dreaming, I was




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.