Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 04.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Какво четем: октомври/ноември  
Автор armydreamer ()
Публикувано31.10.06 12:25



айде



dreaming, I was

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано31.10.06 12:30




Фийст или издателите му са решили да вкарат свеж полъх в поредицата, като привлекат известни писатели като съавтори за създаването на странични от основното действие в поредицата романи.
Имам още около 250 стр. (последния роман), после ще напиша мнението си и за трите накуп.

TANSTAAFL

Тема Re:нови [re: armydreamer]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано31.10.06 13:06



по план "Дюн" - окрупненото издание ми е под ръка, ред му е и му се пада, но не знам, дали ще се донасиля...

иначе - през Октомври - нова звезда на хоризонта ми - Cоry Doctorow
по-конкретно - "Down and out of the Magic Kingdom"
препоръчвам и един разказ - "0wn3d"
дотук - 2 от 2 прочетени неща са ми харесали, смятам да продължа с останалото :)
искаше ми се да предложа тема за Бичун Обществото, но не се чувствам подготвена все още.

отделно - препоръчаха ми Wеаlth of Networks в този ред на мисли и бързам да препредам. :)

Wikipedia - The Googler's Guide to the Galaxy

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано31.10.06 13:45



Само българско чета - "Детектив в зоната на здрача" - Андрея Илиев, "Професия юнак" - Добрев/Иванов, "Митове за овъгления мрак" - Янчо Чолаков, "Храбри хоризонти" - сборника на Аргус с превъзходния разказ "Атентатът" на Йоан Владимир
И както е казал Селинджър - "Критериите ми ниски, устата ми хвалби пръскат..."





Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор kalein (човек)
Публикувано31.10.06 14:22



- новата "Тера" (като ми я върнат)
- "Професия Юнак" (и нея :()
- разказите от новия сборник на Бийгъл (да не губим сочен ангелийски)
...и един сборник на Елена Алексиева. Тангенциално фантастичен - колкото Калвино в "Ако една зимна нощ някой пътник" (превеждам импровизирано, може и другояче да звучи на бг - Иво В. да ме поправи)

Предстоят "Операция Риба" и Дилейни.

(Той *соча нагоре*, той е виновен!

Впрочем...
той още ли е само на Зиндел, или?)



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор PoбинoтЛokcли (непознат )
Публикувано31.10.06 19:51



Операция риба, на Копанов. Не отива надобре...



Тема обръкваненови [re: armydreamer]  
Автор alvin (orange)
Публикувано31.10.06 19:52



Аз пък си мислех, че ще това ще е темата, в която някой добър човек ще сложи 2-3 линка към няколко немного дълги писания в нета, та да можем да ги прочетем и обсъдим (евентуално).
Но явно съм се объркал



Сега чета "Хиперион" и с всяка следваща страница се питам дали (и къде точно) съм я зарязал предишния път, защото почти преполовявам, а нещата са ми познати. Но ми харесва много. (а преди казвах, че е не става.. съдба! )
На нощното шкафче имам и "Операция РИБА", както и последния брой на ТераФантастика, който си чета както ми падне и където ми падне.
Следват: Хърбърт, Робърт Паркър и Мартин Скот (беше аванта книгата.. какво ми става с това фентъзи?..)

- няколко думи от читателя

Тема Re: Дочетенонови [re: Kopo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.11.06 11:41



Свежият полъх е успешен, романите се различават от обичайната схема на Фийст. Като добавка са приятни за четене, в страни от основното действие (не е необходимо да се знае цялата история на Островното Кралство от Мидкемия) и могат да се четат самостоятелно. Това са като цяло достойнствата на трите романа.

писах малко повече, ако някой се интересува.

TANSTAAFL

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: kalein]  
Автор armydreamer ()
Публикувано01.11.06 14:02



Да, той е още на Зиндел. Остава му още малко (около 200 стр.)

Малко се е поразлял Зиндел, но историята върви добре, макар и бавно. Много хубаво са свързани книгите, обаче. И никой никого не обрязва. Истинска литература

.

dreaming, I was

Тема Re: обръкваненови [re: alvin]  
Автор armydreamer ()
Публикувано01.11.06 14:05



Аз мисля скоро да се пробвам пак с Илион. Пък и вече имам Олимп и нямам оправдание. А Хиперионите са страхотни.

Какво на Хърбърт?

dreaming, I was



Тема Яаа!нови [re: armydreamer]  
Автор kalein (човек)
Публикувано01.11.06 14:19



Първо, за мен е чест, че сам той ми отговаря.

И второ, ще му (да се изразя в духа на дир-а) набия канчето, като се видим на живо: за разпространяване на заблуждаваща информация, която да отблъсне и без това малобройните смелчаци.

Зиндел се бил поразлял! Последният път, като го препрочитах, вече понатрупал доста страничен материал по темите от "Реквиема", скърцах със зъби, че не се е доизказал (същата забележка, която имаха към него преподавателите ми по английска литература в колежа).

Молим! Не бъркайте размаха с разливане! Това е един от малкото автори, който може да си позволи да посвети всяка глава от книгата си на различен основен проблем - и да напише въпросната книга в 80 глави...

Ама това е информативна, не идеолъгическа тема, така че ще простя.

Този път.

К:D



Тема Re: Яаа!нови [re: kalein]  
Автор armydreamer ()
Публикувано01.11.06 15:56



Ама, то разлял и олял са две различни неща. И Зиндел определено не е направил второто, а пък първото ми се връзва с ритъма на книгата, така че няма какво да се боят смелчаците

. А и на кого не му е любопитно да разбере какво точно се случва във Вилда?!

dreaming, I was

Тема Аййй!нови [re: armydreamer]  
Автор kalein (човек)
Публикувано01.11.06 16:07



*rotfl*

(От много време не ми се беше случвало.)

Много фини лексикални отграничения ползвате, уважаеми. Даже педант като мене заблудихте...

А в последното Ви изречение ясно се чувства закалката на 6-редовите резюмета. В същия дух дерзайте; скоро само на Вас ще се доверявам за анотациите си...

С уважение,
К:DDD



Тема хърбъртнови [re: armydreamer]  
Автор alvin (orange)
Публикувано01.11.06 17:08



Аъъ.. това бе.. ъъммм..

Ок, срам ме е.
ДЮН ще чета. Не съм я чел още.
Айде, завиждайте ми



- няколко думи от читателя

Тема Симънснови [re: armydreamer]  
Автор Lazy (отчужден)
Публикувано01.11.06 20:36



Само така! Виждам, че възгледите ти са еволюирали.





Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Пpинцътkoйтoбeцeнтъp (на късата)
Публикувано02.11.06 02:04



"The art of bluff", "Code complete 2", "Analysis Paterns", Георги Марков - есета.



Тема Re: Симънснови [re: Lazy]  
Автор armydreamer ()
Публикувано02.11.06 09:38



Абе, има надежда. Щом и "Песента на Кали" ми се дочела

.

dreaming, I was

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Kaлиш (добър юнак)
Публикувано02.11.06 11:07



1.Операция Риба
2.Новата Тера
3.Волни Хоризонти - новата антология на Аргус
и други нашенски нещица...

Къде са девиците за спасяване...



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано02.11.06 13:22



Само за фантастика/фентази си говорим нали?:) Последните дни:

Новата Тера.
Няколкото изостанали разкази из разни антологии
Стен: Завръщането на императора

Така като гледам за уикенда ще ми трябва нещо ново...

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано02.11.06 13:25



"Господарят демон" на Зелазни.
И аз не знам защо я четох, като не си падам ни по фентъзи, ни по източни мурафети, ама на - прочетох я.
Общо взето - забавно. Ама нищо серизно.



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано02.11.06 13:50



Дочитам последната книга от Тъмната кула. Заредила съм Сумрачния патрул, Чудовищната команда и една книжка по семиотика.
А като се върна ме чакат последният Стен и ако ме свие шапката за фентази - последният сборник на Фийст.

Холандски свещеници настояват за легализация на леките грехове.


Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано03.11.06 11:26



A Briefer History of Time (вариант за седмокласници на Brief History of Time) - авторът предполагам ви е известен. И няма само да я чета, но и ще я превеждам. Предполагам за един месец ще свърша (при обем от 130 страници) покрай другото.

Teamwork: Simply stated, it is less me and more we.


Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор тиrъp (новак)
Публикувано03.11.06 18:10



Чета Учебно помагало за придобиване на правоспособност за управл. на МПС.
Приемам и съвети относно изпита.





Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: тиrъp]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано03.11.06 18:18



Капачка водка в кафето преди изпита :-)

Холандски свещеници настояват за легализация на леките грехове.


Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Пaй (лош паяк)
Публикувано07.11.06 17:03



"За подмяна"-Майкъл М. Смит-доста трудно ми върви четенето.Стилът и хуморът ми допадат много,но сюжетът е бая кървав.Всички истории написани в първо лице,когато писателят го бива,ми влизат във въображението достатъчно цветни и обстоятелствени,за да ги сънувам.И с тази е така.Най-вече затова върви бавно.Имам чувството ,че до края ще стане още по-жестока и безчовечна тази история.Питам се дали гадната сестра от "Полет над кукувиче гнездо" не се казваше също Рачет.Като че ли асоциацията с лудница,в която не всички са болни ,подобри начинът на възприемане на описаната безчовечна атмосфера .
"Храбри хоризонти"-антология.Разказът удостоен с първа награда си я заслужава напълно,май досега го прочетох пет пъти.Харесах и разказът на Величка Настрадинова,който май не е награден,аз го харесах от началото до края.Чета не по съдържание.
"Възвисяваща лъжа"-Андрей Кончаловски-интересна формулировка на "термина"възвисяваша лъжа,върви леко.
"Арженсвински истории"Санантонио-тази я оставих на 50 страница някъде,много ми дойде майтапа.



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Пaй]  
Автор Пaй (лош паяк)
Публикувано08.11.06 10:37



Относно "За подмяна"
Паднах си много по идеята за Междината.Подсъзнателните мисли ,намеренията,дори неформулирани с думи,всички онези мислени закани,които всички отправяме в повечето случаи с ясното съзнание,че няма да изпълним,бсички ппремълчани и смазани в името на куртоазията или простата лична полза отговори....тръпки да те побият!



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Пaй]  
Автор alvin (orange)
Публикувано08.11.06 10:50



Когато аз четох

, ми беше най-трудно точно с разказа в Междината.
Иначе книгата е страхотна и със сигурност е едно от най-добрите неща, които съм чел тази година.


PS - Продължавам да се измъчвам с "Хиперион". Обаче съм инат!...

- няколко думи от читателя

Тема Хиперион/Ендимионнови [re: alvin]  
Автор kalein (човек)
Публикувано08.11.06 12:40



Даже и да ти дойде свръхтежко, даже и да се насилваш - прочети двата "Ендимиона". Симънс е (или може да бъде, когато го тресне изотвътре) един от малкото визионери във фантастиката; заради финала на "Триумфът на Ендимион" не мога да харесам истински нито една от останалите му книги - губи ми се оня божествено-демоничен размах...



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Пpинцътkoйтoбeцeнтъp]  
Автор БилиДъKид (Supersonic Kid)
Публикувано08.11.06 16:41



Това за блъфа какво е? Интересно ли е или е маркетингов трик?

C'mon, meat!

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано09.11.06 22:14



1. Храбри хоризонти - заслужават си 3-4 разказа -"Атентатът", "Пустинна сова", "Случаят Бенковски" и още 1-2. Не ми се коментира тук, мисля да пусна цялостно ревю за сборника. Като видях, че във "Волни хоризонти" няма разкази дори от тези автори много се чудя дали изобщо да го започвам. Ако ще чета пак четири разказа на Емануел и бози от сорта на "Врабчетата" (плах опит за нещо подобно на "Мравките" на Теллалов, ама мнооооооооого плах...) - не, благодаря!
2. Нощен патрул - чаках да излезе и третата книга, та да ги подхвана. Както винаги, засега при Лукяненко няма празно.
3. Атомният човек на Любен Дилов - първото издание, 1958 година (скоро си я намерих). От чисто любопитство - второто издание в "Отечество" в края на 70-те години е пренаписано и доста променено в сравнение с първото.
4. Ще започвам "Четвъртият кръг" на Зоран Живкович - много добри думи чух, ще споделя мнение като ми мине през ръцете.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Eндъp]  
Автор Coнaтa (есенна)
Публикувано09.11.06 23:39



Не са ли много 4 наведнъж?



Love is blindness
I don't want to see
Wrap the night around me


Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Coнaтa]  
Автор alvin (orange)
Публикувано10.11.06 09:31



Аз чете основно една (зор, зоооор), но преглеждам още: ТераФантастика, "Пътеводител в науката: физика" на Азимов, "Операция РИБА" и "Сливър".
Списанието може да се чете оттук-оттам, всяка статия си е ценна и не е нужно да ги караш подред. Азимов е като учебник (само че страхотно написан и увлекателен), чета си го както ми падне.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор AниИлиeвa ()
Публикувано10.11.06 09:53



Свърших "Митология на прехода" на Алек Попов. Смятам, че авторът не се нуждае от реклама. Към края съм и на сборника "Сънувах човешко лице". За него нищо няма да кажа.
До края на месеца ще глътна още няколко книги, но не са фантастика (два романа на Лаура Ескивел, учебник по средновековна военна история и Българските хроники на Стефан Цанев).
Пълен хаос, мдам



www.johanvladimir.com

Тема ... Какво да кажем...нови [re: AниИлиeвa]  
Автор kalein (човек)
Публикувано10.11.06 22:36



В отговор на:

За него нищо няма да кажа.



То и какво да говорим, като пак набутаха връзкарите в него - някои с по три неща, под потискащо прозрачни псевдоними... българска му работа.

На мен понеже четири книги са ми малко, добавям:
- "Старите кактуси" на Иван Колебинов (автор на "Пазителя на времето", който е включен вътре)
- "Синята жилка на Афродита" на Михаил Анчаров - Генерале, тая книга ми изкоруби водопровода... бла'дарим от сърце!

Предеднорогово,
Калин



Тема Re: хърбъртнови [re: alvin]  
Автор sevda (непознат)
Публикувано10.11.06 23:17



Ох, как завиждам ! Иска ми се да мога да забравя Дюн и така много пъти

А иначе Патрулите на Лукяненко, много е добре, с така типична руска лекота ...

Редактирано от sevda на 10.11.06 23:20.



Тема Re: Пътешественикът във времето и неговата женанови [re: Kopo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.11.06 19:08



е страхотна книга. Донякъде приллича на "Игра на живот" на Кен Гримуд, но идеята е различна.
Чудесна книга, разказваща за един особен Човек и неговия живот и съжителство с тези, които го обичат.

TANSTAAFL

Тема Нещо се разчетох...нови [re: armydreamer]  
Автор Opium_general (запознат)
Публикувано12.11.06 09:52



...напоследък и това разбира се е добре. Глътнах 3 книжки за три дена и още няколко до края на седмицата.

1. "To Say Nothing of the Dog" ("Без да се брои кучето") - от Кони Уилис, с героите от "Doomsday Book", този път пътешествието е до Викторианска Англия, а както подсказва заглавието, обстановката напомня прочутия роман на Джером К. Джером
2. Robert A. Metzger's "Picoverse" (уф! досада)
3. Ray Hammond "The Cloud" - мило ми напомни "Черният облак" на Фред Хойл
4. "Indoctrinaire"

- дебютният роман на Кристофър Прист от 1970, илюстрацията на корицата е от небезизвестния Питър Гудфелоу, в края на 70-те в джунглите на Амазонка съществува участък, където времето е изместено с 200 години напред
5. "Old man's war"
- e осъвременен вариант на "Звездните рейнджъри", духът на Хайнлайн е запазен, изтребването на извънземни отново умело оправдано
6. "Восточный конвой" - В.Михайлов - още напредвам в повествованието, звучи ала-гадкие лебеди

Редактирано от Opium_general на 12.11.06 10:39.



Тема Re: ... Какво да кажем...нови [re: kalein]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано12.11.06 20:52



Радвам се, батка, че ти е изкорубила водопровода!!! Анчаров е интелектуално-емоционален стимулатор за ТВОРЧЕСКИ личности. Познавам също отчаяни хора, на които тази книга върна вкуса към живота, така че може да се каже, че е и животоспасяваща!

Има още една книга от него, издавана на български - "Чемширена гора", но не съм я виждал години... Абе кой ги чете тия работи днес?



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано12.11.06 22:43



Foundation and Chaos

Foundation's Triumph

In the Ocean of Night

Across the Sea of Suns



Тема Да прекатурим въпросанови [re: Гeнepaлa]  
Автор kalein (човек)
Публикувано13.11.06 09:07



В отговор на:

Абе кой ги чете тия работи днес?




А кой ги пише тия работи днес?

(Зиндел. Енде. Бийгъл. Дяченко. Стърджън. Величка. Ники Светлев...)

Въпросът е съвсем сериозен. Ако знаете за какво иде реч - и се сещате за подобни автори, съвременни или някогашни - драснете ми имена/заглавия на мейла. Мнооого ми се четат; а и нещо друго замисляме...

К:)



Тема "Волни хоризонти"нови [re: Eндъp]  
Автор kalein (човек)
Публикувано13.11.06 09:19



Пробвай ги точно заради новите имена. (Впрочем за първи път мъжете и жените са по равно... йей, армидриймъре, йей! Ако не лъжат псевдонимно, де...)

Аз четох разказа на Ценка Бакърджиева и се гътнах от хилене. Ех, тоя Таньо Градев... ех, тоя Вихрен Кочев...

Редактирано от kalein на 13.11.06 09:21.



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор sol_lam (айде пак)
Публикувано13.11.06 17:36



"Лявата ръка на мрака" на Урсула Ле Гуин. Горещо я препоръчвам на които са я пропуснали. Харесва ми повече от любимия ми цикъл за Землемория. Чак не мога да повярвам.



Тема Дан, копеле!нови [re: alvin]  
Автор alvin (orange)
Публикувано14.11.06 15:40



Приключих с "Хиперион". И с Дан Симънс. За много дълго време.

---->>

- няколко думи от читателя

Тема Има едни картички за рождени дни...нови [re: alvin]  
Автор kalein (човек)
Публикувано15.11.06 07:41



"Като не слушкаш - на-а подарък!"

(Не е офф. Ама хич. :P)



Тема ? :) ?нови [re: kalein]  
Автор alvin (orange)
Публикувано15.11.06 09:17



Сигурно не е оф, ама не се сетих. На-а-а!



- няколко думи от читателя

Тема На-на-на-на-нанови [re: alvin]  
Автор kalein (човек)
Публикувано15.11.06 09:51



Бях ти писал нещо за Хиперион->Ендимион по-горе...



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор Lazy (отчужден)
Публикувано15.11.06 11:52



Не се отнася само за фантастика, нали?
Аз започвам томовете на сър Уолтър Скот и смятам да им видя сметката в близките два-три месеца.



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Lazy]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано15.11.06 15:40



Хъм, не са ли за по-ниска възрастова група. Поне от спомените ми, когато ги четох. Ама то имаше време и когато и "Капитан Блъд" много ми харесваше.




Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: И_Baн]  
Автор Lazy (отчужден)
Публикувано16.11.06 07:48



Грешиш. Уолтър Скот е класик на романтизма, който е включен в университетските курсове по английска литература.






Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Lazy]  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано16.11.06 10:15



Жалко, че преподавателите в университета обръщат внимание само на романите и поемите му. Ако искаш да прочетеш нещо наистина интересно от Уолтър Скот, пробвай "Letters on Demonology and Witchcraft" ;)
Аз пък в момента си разнообразявам нощите с "Lisey's story" на Стивън Кинг, "Thief of Always" на Клайв Баркър и "Children of the Night" на Дан Симънс





Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Lazy]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано16.11.06 12:23



Мда, добра колекция. На български съм засичал само Роб Рой и Айвънхоу - хубави книжки, но за определена възраст. Макар, че в руския "Айвенго" имаше разкошна песничка на Висоцки за "Славний парень Робин Гуд". /най-стойностното от филма като цяло/.




Тема Робърт Паркърнови [re: armydreamer]  
Автор alvin (orange)
Публикувано16.11.06 16:09



Тъкмо завърших

на Робърт Паркър. Леко, забавно. Релакс

Почвам "За писането" на Стивън Кинг. Не съм го чел тоя човек от 6-7 години сигурно..

- няколко думи от читателя

Тема Re: Робърт Паркърнови [re: alvin]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано17.11.06 04:08



"Леко, забавно. Релакс" ?????

Сигурен ли си, 4е си 4ел то4но Робърт Паркър?

Това е един от най-социално ангажираните американски автори на криминалета. Всяка книга има по нещо - една е за лезбийките, друга за т.нар. white supremacists (тази, в която отвли4ат приятелката му Сюзън Силвърман) и т.н. Помня, 4е на моменти ме дразнеше прословутата полити4еска коректност, понеже пише страхотно бях склонен да му простя и до 2000 г. не съм пропуснал нито една негова книга.

Майстор е не конфликта и на противпоставянето. Има много силни сцени. Например Спенсър за възпитанието. :) Това е когато тох хваща едно хлапе и го възпитава като го у4и на дърводелство. Пове4е няма да разказвам, 4е няма да е интересно. :) Спенсър срещу наемния убиец в сиво. Спенсър, който освобождава отвле4ената си приятелка и я пуска да си отиде. И т.н.

Освен това в книгите му присъства оня "хумор който е така любим на 4енгетата и на дребните гангстери" (цитирам по памет). :) Това до голяма степен се губи при превода, ако имате възможност 4етете го в оригинал.

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: Робърт Паркърнови [re: valio_98]  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано17.11.06 09:01



Аз на времето първо прочетох неговите "Седем честни бандити" и оттогава съм му върл фен. Там има готина заигравка със "Седемте самураи" и "Великолепната седморка", но се е получило.
Е, Вальо, чак пък социален... - прекалено юнашко е!

Истината е, че след всяка глава, където Спенсър трепе бандюги, следва глава, в която той живее живота си на обикновене човек и се среща с някакъв житейски проблем. В някои от книгите това леко доскучава.
Аз обаче сега си чета Брат берсексер...



Тема Лек и забавен - йеп!нови [re: valio_98]  
Автор alvin (orange)
Публикувано17.11.06 09:33



Да, Вальо, точно такава е тази книга. Без капка социална, морална, емоционална, философска или политическа нотка. Релакс отвсякъде. Сигурно и Паркър си е почивал, като я е писал


Аз също си мислех, че е по-тежък, но явно съм попаднал на такава книга.
Историята е почти обикновена, без особени завои и изненади зад ъгъла. Но е свежо написана и ми хареса.
Ще чета и други негови неща

- няколко думи от читателя

Тема Re: Робърт Паркърнови [re: alvin]  
Автор kalein (човек)
Публикувано17.11.06 17:25



В отговор на:

Почвам "За писането" на Стивън Кинг.




Чака те най-убийственият съвет, на който съм попадал в книга за писане. 'joy!



Тема Re: Лек и забавен - йеп!нови [re: alvin]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано18.11.06 03:23



Р. Паркър не се изºерпва с това. От думите ти излиза, ºе неговите романи стават само за да убие ºовек два ºаса в рейса от София за Пловдив. :) И най-много да се похвали с добро ºутво за хумор.
Ами не е толкова елементарен, колкото го изкарваш. Даже си е много интелигентен писател.
А, щях да пропусна - за отбелязване са нестандартните герои. Самият Спенсър колко струва! Има една реплика на Сюзън, ºе той полага огромни усилия да излъже оºакванията за собствената му персона. Много тоºно. Или пък негъра, който му помага, сега немога да се сетя за името...
Така ºе ºети и дано ºаст от парите дето ги даваш за книгите да стигнат до Р. Паркър. :)

П.С. Поºти забравих: най-хубавото е, ºе макар ºовек да знае с разума си, ºе лиºност като Спенсър (и като Марлоу, разбира се) просто няма наºин да се пръкне на тоя свят (в който бутиликте са полупразни!), като поºете ºовек 2-3 ºаса за приклюºенията на Сленсър, и ми става по-добре.

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)

Редактирано от valio_98 на 18.11.06 03:31.



Тема Re: Робърт Паркърнови [re: hanko]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано18.11.06 03:27



Да кажем социален на фона на другите - Патерън, и т.н.

А на мен тоºно тези места, където Спенс&р "си живее живота" най-много ми харесаха. И Р. П. като поºна да пиºше поредицата за Джеси ... забравих му името (пропил се бивш полицай или нешо подобно), реших да не му ºета новите книги защото ще губят в сравнение със Спенсър. :)

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: Лек и забавен - йеп!нови [re: valio_98]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано18.11.06 09:41



Негърът се казва Хок (Hawk).
Романите на Паркър за Спенсър се прекрасни. Имам на английски всички освен последните няколко и при първа възможност ще си ги набавя. Не мога да измисля думите, с които да изкажа възхищението си от този писател (не че има няккаво значение, но той е сред малцината известни писатели с докторска степен по английска литература). Не случайно именно на него повяряват дописването на "Пудъл Спрингс" - назавършения роман на Чандлър, - а след това и продължението на "Големия сън" (Perchance to Dream).
Освен романите за Джес Стоун, наскоро започна и друга поредица - за Пърл. Макар че има романите за Спенсър, в които участва и Джес.
Само тази година е пуснал 5 (!) нови киниги.
Четете го, а ако искате да си доставите възможно най-пълно удоволствие - четете го в оригинал.

Teamwork: Simply stated, it is less me and more we.

Редактирано от ivz на 18.11.06 09:57.



Тема Re: Лек и забавен - йеп!нови [re: valio_98]  
Автор alvin (orange)
Публикувано18.11.06 09:51



Не разбрах всичко, но да си кажа - не, не смятам, че Паркър е някакъв елементарен писател, който да четеш, докато правиш 2-3 други по-важни неща


Просто тази книга е такава. Лека и неангажираща. Ако не вярваш, прочети я

- няколко думи от читателя

Тема Re: Робърт Паркърнови [re: valio_98]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.11.06 16:02



До сега съм чел 4 книги на Паркър и 1 на Патерсън. За сега Патерсън води пред Макбейн, а Паркър е някъде в тълпата от нелоши, но и не и блестящи автори на кримки.

TANSTAAFL


Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано18.11.06 16:44



След "Туп!" и "Пощоряване" ("Thud" и "Going Postal") на Тери Пратчет, в момента съм на вълна "Последния еднорог" и "Железният изгрев".

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: Робърт Паркърнови [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано19.11.06 15:22



Доколкото си спомням Дж. Патерсън, той не дели мегдан с Паркър. За различни неща пишат



- няколко думи от читателя

Тема Re: Робърт Паркърнови [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано19.11.06 18:14



Неса чк толкова различни - все едно да кажеш, че Азимов и Хърбър пишат за различни неща.



TANSTAAFL

Тема Re: Робърт Паркърнови [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано19.11.06 20:40



Ами, доколкото помня, Патерсън е по-близо до трилъра, с разни психо елементи, серийни убийци и прочие.
Паркър е по-ретро, а-ла 'детективът-зад-бюрото".

Може и да греша. Който не играи, той ни пичели



- няколко думи от читателя

Тема Re: "Обредът" от Робърт Паркърнови [re: alvin]  
Автор hanko (новобранец)
Публикувано19.11.06 21:22



Днес открих нещо което не бях чел - Обредът. Със Спенсър.



Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: Kopo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано20.11.06 07:47



Стен 6:


Приятна, незатормозяваща и предвидима книга. Кол&Бънч са се захванали да превърнат постепенно Стен от командос и курвар в разсъждаващ офицер за специални поръчнеия и може би дори държавник. Ще се разбере в следващите книги. Най-забавната част от книгата са ръкопашните избори на Рашид - нещо много близко до "Бай Ганьо прави избори", но с допълнения като за съвременно технологично общество.

TANSTAAFL

Тема На ангелийски...нови [re: De3tuss]  
Автор kalein (човек)
Публикувано20.11.06 09:11



*поамане на въздух* ...или на български го четеш еднорога?



Тема 'За писането'нови [re: kalein]  
Автор alvin (orange)
Публикувано21.11.06 16:42



Ами, не бяха един и два хубавите съвети.
Книгата ми хареса. Повече -



- няколко думи от читателя

Тема алтруизъм + труднови [re: armydreamer]  
Автор alvin (orange)
Публикувано21.11.06 16:59



Уважаеми, много ми е кеф, че толкова много хора писаха какво четат. Ако кажете и няколко думи за нещата, които сте прочели, ще е страхотно.
Не боли, честно ви казвам



- няколко думи от читателя

Тема Re: алтруизъм + труднови [re: alvin]  
Автор armydreamer ()
Публикувано21.11.06 17:58



Амииии, този месец нямах много време за четене и затова нямам нищо прочетено, само разни почти прочетени

. Остава ми съвсем малко (една глава, но това са си 40-50 страници) от The Wild на Дейвид Зиндел. Много добре работи с усещането за чудо този човек! Архитектите от Вилда не бяха това, което очаквах, но не съм разочарован . Има един страхотен поет воин, Малаклипс Редринг, който засега само изчаква, но се надявам да пристъпи към елегантни (и елегантно описани) действия . Останалото е много плътна фантастика и разни спойлери, затова спирам .

Горе-долу толкова страници ми остават и от една книга с критика от Томас Диш.

В градския транспорт почнах "Какво сънуват псиборгите?" Доста наивна е в началото, надявам се да има обяснение за някои неща на края. Иначе се очертава интересна.

Днес най-накрая си намерих "Топология на един град-призрак" на Ален-Грийе и това също ще се чете скоро. Както и Beasts на Джон Кроули.

Това е

earth is the only

Тема Re: алтруизъм + труднови [re: armydreamer]  
Автор alvin (orange)
Публикувано21.11.06 19:00



Сега като си чета написаното, излиза, че подканям само теб, armydreamer

Идеята беше всеки да напише как му се е сторило прочетеното и се радвам, че ти се отзова пръв

- няколко думи от читателя

Тема Абдул Салам-Салам & Пади О'Кофти.нови [re: armydreamer]  
Автор alvin (orange)
Публикувано22.11.06 09:30



Започнах "Играта на лъва" на Нелсън Демил. Повече от 60о страници е, но пък се чете много леко. Главният е остроумен и умен, сигурно ще е забава.
Има арабски терорости. И не само.



- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем: октомври/ноемвринови [re: armydreamer]  
Автор kalein (човек)
Публикувано22.11.06 10:12



Заради анди_идна от "Светлини сред сенките" добавям към списъка "Дюн". Т.е. Dune, щото ще го гълтам в оригинал, по 30-ина страници на вечер. Като люкарство. ;)



Тема Re: "Волни хоризонти"нови [re: kalein]  
Автор kalein (човек)
Публикувано22.11.06 10:15



Още една авторка, която ме грабна още в "Таласъмията" - Светлана Янева. Малко се губи фокус в разказа й, но въображението е пъстро и светло по детски, в най-чудния смисъл - напомня ми на Ная и на Екатерина Минкова.



Тема Re: "Волни хоризонти"нови [re: kalein]  
Автор kalein (човек)
Публикувано22.11.06 15:25



Още една препоръка с чисто сърце: "Дакс се завръща или износ на страх". Описанията на Заекът и Дон Домат ме накараха да опуля ей такива очи, а когато разбрах откъде се пръкнал Волдемор, и ченето ми заора... (Мили автори-юнаци, вие знаехте ли? :D)

Взелият първа награда "Резерватът на маймуните" е написан чудесно - всяка дума е наситена със съдържание и ме оставя с чувството, че съм прочел много повече от тия 13 страници - и че от препрочитане само ще спечеля. По отношение на идеята обаче ще си замълча - има опасност да кажа нещо много жестоко, и за авторката, и за журито... пък няма смисъл. Наско общо-взето вече го беше казал в една негова рецензия на друг награден разказ на авторката, в други едни "Хоризонти".



Тема *лампа в лицето*нови [re: kalein]  
Автор alvin (orange)
Публикувано22.11.06 16:18



E, казвай де, казвай



- няколко думи от читателя

Тема Re: *лампа в лицето*нови [re: alvin]  
Автор kalein (човек)
Публикувано23.11.06 01:00



Не, не, не мога да правя такива неща...

(Ха! Това да не ти е клуб Фантастика в дир-а!)

И сериозно - от утре, вече днес, се настройвам за развъждане на еднорози. Там се иска нежност и ласка... та шипестите ми критикарски ръкавици ще ги оставя в килера.



Тема Re: Абдул Салам-Салам & Пади О'Кофти.нови [re: alvin]  
Автор alvin (orange)
Публикувано26.11.06 00:41



Прочетох го. Не можах да довърша



Повече - на линка по-долу

- няколко думи от читателя

Тема Re: Хакери на човешките душинови [re: armydreamer]  
Автор sol_lam (айде пак)
Публикувано27.11.06 17:39



Сутринта свърших "Хакери на човешките души" на Иван Попов. Уникална книга за българската литература, без аналог. Направо се гордея, да ви кажа, че е написана и издадена. Отделно пък се кефих, докато я четох. Можем само да се надяваме, че ще се появи още някой с интелекта, начетеността и усета на Иван Попов за език и речеви ситуации, за да продължи в тая насока.

Та докато я четох, си дадох сметка и за два смайващи факта – това е изградена почти само от диалози книга (1) и в нея женски персонажи почти никакви няма (2), а въпреки това е интересна. А, и за един трети – че за пръв път чета послеслов, който да е адекватно добър с книгата – Васил Велчев го е написал, шапка му свалям. Мисля, че след време пак ще я прочета – тогава авторите, с които очевидно комуникира Иван Попов, ще са ми по-познати. Засега мога да кажа, че в "Хакери на човешките души" има привкус от антиутопиите и соц.-абсурдите на Платонов, Замятин, Пелевин, че кинематографичността и действието, прехвърлящо се от високотехнологичните центрове в селския дворски кенеф ме разсмяха и натъжиха подобно кадрите на Костурица с циганите и касетофоните. Твърде много неща има, над които да се мисли в книгата и ще стават все по-актуални подхванатите теми.

Това, което ме дразнеше на моменти, бяха прекалено многото русизми и порусени имена.



Тема Re: Тъмната куланови [re: Kopo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано28.11.06 23:26



Най-после започнах тази поредица, прочетох "Стрелецът" (не ме впечатли, но тя е само въведение), сега напредвам с "Трите карти".

TANSTAAFL


Тема Re: Тъмната куланови [re: Kopo]  
Автор kalein (човек)
Публикувано29.11.06 12:09



Кой й е преводач?

(Аз имам и двете издания на оригиналната първа част - ранното и преработеното. Огромно удоволствие е да сравняваш как се е променил Кинг стилово след три десетилетия; и не винаги промяната ми допада. ;)



Тема Re: Тъмната куланови [re: Kopo]  
Автор sol_lam (айде пак)
Публикувано29.11.06 14:58



Мен направо ме отказа. Хареса ми само корицата. През цялото време се питах що си го губя. Вече очаквам в следващата поредица на последна страница книгите да завършват с ", който/която...".



Тема Re: Тъмната куланови [re: kalein]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано30.11.06 20:51



Милко Стоименов

TANSTAAFL


Тема Re: Тъмната куланови [re: sol_lam]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано30.11.06 20:52



Втората ми допадна повече от първата, макар че в нея историята почти не помръдва напред. Сега отивам да чета третата.



TANSTAAFL

Тема Александър Бакалов!нови [re: kalein]  
Автор kalein (пламъК)
Публикувано02.12.06 15:41



Преди да отпратим ноември в архивите:

Бих искал да изразя възторга си от новелата "Орис" на Александър Бакалов. Докато я четях, се чувствах, както когато за първи път се дивях на Митко-Риковия "Опит" (хъм... тук има някаква зависимост... ;); и се чудех защо не е отнесла наградата, която й се полага. А авторът да знае, че за момента не се сещам кой е, ама ще го намерим, ще го намерим - и после нищо лошо не му се пише...

(Сакън! Остава да му се припише и лошо!)

Смеей
К:D



Тема Re: Александър Бакалов!нови [re: kalein]  
Автор sol_lam (айде пак)
Публикувано06.12.06 16:01



Прочетох и аз и се присъединявам към възхищението ти! Много е добро момчето. Преди време на сайта ГРАФИЛА съм срещала името му във връзка с конкурс за създаване на фантастично животно, имаше много интересни неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.