Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 15.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Пощаков. 5 разказа. Полуревю.нови  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано21.09.06 17:32



Хрумна ми, че може да не съм оценил подобаващо Христо Пощаков. Издават го във Франция, Русия, има няколко книги и сума разкази зад гърба си. И тъй като ми омръзна разни хора да дуднат колко добър писател е, реших да прочета повече негови разкази и да споделя опит.
Току-виж съм пропуснал жив класик под носа си.

продължение --->






- няколко думи от читателя

Тема Re: Пощаков. 5 разказа. Полуревю.нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.09.06 18:44



O, spazvash obeshtanieto si... Jalko, che nyamam vreme da cheta sega.





Тема P.S.нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.09.06 00:01



Zeh, 4e farlih pogled nasred uiskito s kompaniata. Liubopitno. Kade e analizat? O4akvah ne6go pove4e ot povarhnosten prerazkaz s neobosnovani zabelejki. Kakvo zna4i 'namek za stil'?

Obosnovi se, molya te. Kriticite s ambicia za bezpristrastnost taka pravyat... obiknoveno. Drugite sa prosto kritici. Nazdrave!



Тема академичнийшит,нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано24.09.06 11:19



Ами, ако беше попрочела, вместо да хвърляш поглед насред уискито, щеше да разбереш, че не съм критик. Аз съм читател, който споделя впечатленията си. Субективно и доколкото мога.

Като не ти харесва, вземи се измъчи и ти с тия разкази и тогава ела да се опитваш да правиш сериозен анализ. Заповядай!

И не спамвай излишно, моля те. Постинг от рода на "Сега нямам време, ще погледна по-късно" е по-безмислен и от коментарите ти, правени, когато си имала време. Ако ще затормозяваш някой, виж там сгърчи приятел от компанията. И ако пият много, докато им приказваш, не се учудвай.




- няколко думи от читателя

Редактирано от Alvin на 24.09.06 11:20.



Тема Re: академичнийшит,нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано27.09.06 14:13



Kogo se opitvash da obidish? Sebe si ili men?



Nyama da e lo6o da te moderirat malko... a o6te po-dobre 6te e, ako se otbiesh pri maika si i ya popitash koga te e nau4ila da izpolzvash dumi kato *debelogaza* kam dami, koito znayat kak da spazvat dobria ton dori kogato ne sa saglasni s mnenieto na otsre6tnia. Yavno ima tvarde malko krasota v jivota ti.

Eto ti ne6to, koeto, nadyavam se, 6te napravi denyat ti po-dobar:

Редактирано от Prof.McGonagull на 27.09.06 14:14.



Тема Re: академичнийшит,нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор тиrъp (новак)
Публикувано28.09.06 09:57



Що се стягаш толкоз? Дебелогъза не звучи толкова зле колкото дебеловрата да кажем и в никакъв случай не е по-зле от дебелоока. Последното не се отнася за телосложение, което пък в никакъв случай не е основният ти проблем. Хлевоуста, кухоглава и пр. са все неща които са наистина обидни.



Тема Re: академичнийшит,нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.09.06 14:05



Ами, аз не виждам никъде в тази тема да съм те обидили. И тъй като един от главните ми мотиви да прочета и да споделя за Пощаков, беше твой постинг, вземи та кажи нещо по въпроса.

PS - Майка ми ме е учила да бъда кратък и ясен. Ти кое от написаното не разбра? И как така изведнъж започваш да говориш за майки, а се държиш като докачлива ощипана мома?
И мерси за картинката. Това какво е? 1984-а, балони на 1-ви Май, а духът на комунизма Вижда Всичко?



- няколко думи от читателя

Тема Re: академичнийшит,нови [re: тиrъp]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано28.09.06 19:17



Ooo, Tigre, Tigre, ne se styagam, povyarvay mi.


Opitite na nyakoi si, kogoto ne samo ne poznavam, a i ne uvajavam, da me obidi, me zasyagat priblizitelno tolkova, kolkoto kogato rosata minava po zelevo listo, bez da pronikva v nego (ako tryabva da izplagiatstvam Hariet B. Stou). No tova ne oznachava, 4e toleriram podobno povedenie. I ti navyarno 6te se saglasish s men, 4e to e nepriemlivo, osobeno kogato nyama nasre6ten opit za takova. Ne mislish li?



Тема Re: академичнийшит,нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано28.09.06 19:22



Moje bi za6toto moderatorat tolerantno iztri drugata tema, makar da ne smyatam, 4e go napravi to4no zaradi bezumicite ti po moi adres.

Kakvo za Poshtakov, vpro4em? Koi ot fenovete, koito go 4etat v Garcia, Portugalia, Ispania, Arjentina, Ungaria, Rusia, Franzia i USA to4no sa napravili fatalna gre6ka?...





Тема и мастичка, и мастичка..нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.09.06 19:38



В отговор на:

Kakvo za Poshtakov, vpro4em? Koi ot fenovete, koito go 4etat v Garcia, Portugalia, Ispania, Arjentina, Ungaria, Rusia, Franzia i USA to4no sa napravili fatalna gre6ka?..




Забрави да споменеш Таджикистан и Киргизтан. Това сериозно.
Това, че някой е харесван някъде от някой, не означава нищо. Поне за мен. Аз съм си такъв - имам си вкус. Строго субективен. Не ми пука дали някой е бил издаван в чужбина или не. Или ми допада, или не. Но ти явно имаш други критерии.
Колко са го харесали като е издаван там, е друг въпрос. Надявам се да им е допаднал. Може и фенове да има.

И за да не се чудят хората каква е тая чутовна обида, която съм ти пляснал в лицето, да поясня: влиза футболен фен и започва да се заяжда (с Копо, да речем) по линия Левски-ЦСКА. Ти, както си ми възпитана и с висок морал, казваш - ни в клин, ни в ръкав - "ааа, може алви да ти направи разбор на съчинението".
Не го знам кой е тоя Алви. Но съм сигурен, че не приема хвърлени ръкавици от дебелогъзи вампирки.

И още нещо - я кажи кое от нещата на Пощаков хареса? Разказ, роман, памфлет нещо? Просветли ни с нещо повече от тиражите в братските държави.

Та така.



- няколко думи от читателя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.