Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 29.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: OK, бе фокси!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано17.10.06 00:52



Ти си пача!

A Пощаков ако иска, може да напише разказ за теб. Това е моя принос към темата



една луна наеба звездата

Тема Re: OK, бе фокси!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано17.10.06 08:57



Ще се отнеса с подобаващо снизхождение към явните ти затруднения в интелектуално отношение и ще ти отговоря на въпроса с въпроси.
Имаш ли представа изобщо кои точно са "редакторите", които са издали Пощаков в чужбина? Знаеш ли за коя чужбина иде реч? Наясно ли си с тиражите от една страна и с реално продадените бройки от друга?

Стилът на писане на Пощаков е наивен и тромав, изключително труден за четене. Текстовете му са плоски и еднопластови, сюжетите - лишени от изненади, опитите за обрат са лесно предвидими. Героите са повърхностно описани, а мотивацията, въпреки твърденията на джимеца, е елементарна и неубедителна. Оригинални идеи на практика липсват, а тъй нареченото чувство за хумор на Пощаков по-скоро може да разплаче касапин, отколкото да разсмее някого.

Тъй че както виждаш, АЗ определям дали Пощаков може да пише или не. Както и всеки друг, който си е направил труда и е изгубил част от времето и парите си, за да се сдобие и прочете нещо от неговите писаници.



Тема Re: "Силата на завистта" - автопортрет (признания)нови [re: тиrъp]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано17.10.06 09:59



В отговор на:

Всичко разбрах, само защо си сложил бедния Дж. Р. Р. Толкин след Пощаков не можах да разбера.




Защото Пощаков е по-талантлив и следователно - по-мразен от мен






- няколко думи от читателя

Тема Re: OK, бе фокси!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано17.10.06 10:27



Читателите ...
Баси въпросите


Крайно време е да се намери начин и конкурсите да се правят по читателски оценки, а не по оценка на журита.

Welcome to the real world


Тема Читателите ли?нови [re: Mopфиyc]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано17.10.06 11:39



Ххахахаахаха...


По принцип си прав - да, читателите определят!
Но следващият въпрос е: кои читатели?
Виж сега - всеки професионален издател се съобразява с мненията на читателите, защото те купуват продукцията на издателството му. Затова той издава това, което ще се продаде - тоест: това, което ще се хареса на възможно най-голям кръг от читатели.
Дотук съгласен ли си?

Докъде стигнахме - да, за да печели издателят, той издава това, което ще се хареса на възможно най-голям кръг от читатели. Защото в нормалните държави той също заплаща възнаграждение на авторите, които публикува. И трябва не само да си върне парите, но и да спечели още.
С това съгласен ли си?

Съгласен ли си, че професионалният издател винаги се съобразява с мнението на читателската публика? (все пак - това е бизнес!)

Добре: ето ти мнението на един издател, който заплаща хонорари на издаваните от него автори и печели от издаваните произведения:

Издателят не е български, всички тия междуособици тук са му чужди и е имал избор между 30-тина български разказа от различни автори.
И е избрал четирима.
Някъде да ти се мержелее Пощаков?
Добре, де - знам: примерът не ти харесва! Това е ясно.
Но имаш ли да кажеш нещо друго, освен това, че не ти харесва?
Разправяли са ми, че нищо не доказвал - е, добре де: Съгласни ли сте, че професионалният издател се съобразява с мнението на читателите?
Да, съгласни сте!
И не искате този пример да доказва каквото и да било - защото това би означавало, че Ендър е аматьор, а читатали като вас - малцинство.
Не можеш ли да схванеш, че "професионалист" във фантастиката е оня, който я пише, издава или финансира, като едновременно с това печели от нея.
Това е професионалист - а не оня, който вие посочите.

Прав си - читателите определят!
Само че следва въпросът: Кои читатели?
Тези, с чиито професионалният издател се съобразява ли?
Възможен е и обтекаемият отговор "Всички читатели" - да, ама на фона на тия "всички" читатели, от гледна точка на един професионален издател, нехаресващите Пощаков са малцинство (защото не се е съобразил с мнението им!)
Та, Морфиус: Кои читатели?
Себе си ли имаш предвид? Или Копо? (ха!)

"Крайно време" било да се намери начин и конкурсите да се правят по читателски оценки, а не по оценка на журита - тая фраза ми напомня за типичното селяндурско: "Ех, да имах малко власт!..."
Ами като я искаш тая "малко власт" - вземи я, бе (ако можеш!). Никой няма да ти я даде ей-така!
Но да ти припомня, че едно такова малцинствено читателско мнение диктуваше кой български автор ще фаворизира издателство "Квазар"?
И къде е сега "Квазар"?
Та, кое друго издателство иска да съсипе това малцинствено мнение?

Като искаш да определяш оценки от конкурси - направете си конкурс, бре! какво ви пречи? Ако е анонимен и безпристастен - ще се явя на него и ще го спечеля. И пак ще сте в същото положение

Ако пък публикациите в чужбина не ти харесват от гледна точка но това кои са авторите - предлагам ти участието на български автори в чуждестранни и международни конкурси да се лицензира! Какво ще кажеш, а? Лицензите да ги издаваш лично ти, по предложение на Копо! И всеки нелицензиран от вас автор, който издаде нещо в чужбина или спечели чуждестранен конкурс - да бъде санкциониран!
Ако искаш - мога даже да напиша проект за наредба (имам опит в това).
Приемаш ли?
Ще я напиша, а вия я отнесете на Министъра на културата за приемане!
Но не гарантирам, че той няма да ви изпрати при Министъра на здравеопазването, като по-компетентен за вашя случай!

Но въпросът си остава, Морфиус: Кои читатели?

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 17.10.06 14:45.



Тема Re: Читателите ли?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (hell arise)
Публикувано17.10.06 12:04



Голям пазар извади, няма що. Четири разказа от четири различни автора. Това не е пазар драги, това е НЕЧИЕ решение да издаде нечии творби.

Всеки редактор на уважавано списание е длъжен да експериментира и да търси нови хоризонти. И да предлага на читателите си не точно това което те искат, а това което ЕВЕНТУАЛНО би им харесало. Което ЕВЕНТУАЛНО не винаги се случва, нали?

Съгласен съм, голяма работа е да те публикуват в западно списание, колкото и да недоумявам присъствието на три от имената в този списък. Но пазарните принципи , ДОТУК! нямат нищо общо с това публикуване. Когато подобни публикации станат ежемесечни или поне - тримесечти, тогава ще се съглася с теб, че в този случай именно пазарът има тежката дума, а моето мнение е продиктувана от обикновена завист.



Тема Re: Читателите ли?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано17.10.06 12:04



В отговор на:

По принцип си прав - да, читателите определят!
Но следващият въпрос е: кои читатели?




Е, при Пощаков точно това е проблемът. Издания има, бедничкият, читатели няма. Всичките му читатели май сме в тоя форум и страдаме от мазо-наклонности. Но нека пише, нека. Нека го издават в чужбина. Щом си вярва, че е писател, щом има защитник като теб, да дерзае, няма лошо в това. Аз повече нито парите, нито времето си, а още по-малко нервите си ще похарча за четене на нещо, писано от него. Който иска, да се пробва.



Тема Re: Читателите ли?нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (непознат )
Публикувано17.10.06 15:06



За да знае един издател това, което ЕВЕНТУАЛНО би им харесало, драги - значи да знае поне накъде е ориентирана публиката. Защото просто да експериментираш е едно, но да влагаш пари в търговските си експерименти вече изизква проучване на пазара (в случая издателят се бръкна с над 2000 долара!)
Ей, специалисти по маркетинг - подкрепете ме, де!


Що не питаш Ендър дали би се изтърсил с 2000 долара, за да експериментира нечие публикуване?
А и не ти ли се струва, че 2000 долара е множко за маркетингово проучване за някакви си 4 (четири) разказчета? Нали си икономист, бре, адаш? Виж - аз не съм и затова те питам. Влез в мрежата - виж кои се занимава с маргетингови проучвания на книжния пазар във Флорида и какви са им тарифите. Мога да го направя и аз, а после - направо да ти го съобщя, но ми е някак си неудобно - все пак не съм икономист. А ти си!

Апропо - дъъъъъъъълго още има да недоумяваш присъствието на некои имена по разни издания. Не, че искам да те обидя, но ми се струва, че не си дорасъл до нивото да проумяваш подобни неща



Тема Вместо отговорнови [re: Boby_]  
Автор EugenVonHakenkreuz (непознат )
Публикувано17.10.06 15:27






.....
Абе... що просто не напишеш"Khristo Poshtakov" в google-то?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 17.10.06 15:28.



Тема Re: Вместо отговорнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор mul4an (новак)
Публикувано17.10.06 17:04



ОООйгеееен, главааааатааааа,
главата Ойген, главата, извади я от кашона най-после.

Лоша е работата... щом аз и Копчо се паднхме на едно мнение, на зле отиват нещата.

Ако не си разбрал (а ти не си) - това беше тема за читателски мнения, а не за избиване на комплекси.
Писал бил наредби, щял да спечели всеки конкурс. И други са писали наредби (у нас юристи под път и над път, при това и с повече опит от тебе);
а да твърдиш, че ще спечелиш всичко... е-е-е-е-е; Чакай сега да те светна - ти все още си световно неизвестен. Палачинката още не се е обърнала. Самочувствието ти е нелепо. Цялото дърляне тук е нелепо. Остави го форума. Ти представяш ли си, как световно известният писател И. Иванов се среща с читатели и почва да им набива в кратуните, как не знаят, кое е хубаво и как трябва да четат Мистър Поустмън и мистър Икономов. Апропо да не би Икономов да се вписва в парадигмата ти за бизнес ориентиран издател, която си развил по-горе??? Ай донт тинк соу...

Само се чудя на Робин, защо продължава да ти отговаря. Робин - това вашето прилича на битката на старците (Бромбърг - Екселенц). Няма смисъл, в кашона нищо не влиза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.