Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 04.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ей, ей - Ани това вече е опасно...нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Aни Илиeвa ()
Публикувано19.10.06 09:59



Иво, не увъртай.
Говоря за ИЗДАНИЯ и ти много добре ме разбра. Какво било отношението на Ендър към този и онзи не ме интересува.
ТИ каза, че с авторите, който Кназар е излизал на пазара не е прокопсал. Аз ти казвам, че ТИ си един от най-многото публикации в издания на Квазар. Факти. Останалото за пазара няма никакво значение.
И тези факти ги приведох, за да ти обърна внимание, че явно си забравил някои неща и говориш, без да се замислиш.

www.johanvladimir.com


Тема Re: Ей, ей - Ани това вече е опасно...нови [re: Aни Илиeвa]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано19.10.06 10:08



Не съм казвал това!


Казах, че Ендър забрави за пазара, за да "работи с ония младите и талантливите от списъка си".
И беше спрял да се интересува от пазара.
Затова сега на пазара го няма.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 19.10.06 10:10.



Тема кхъ-кхънови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.10.06 11:37



Явно имате нужда да ви се напомни, че темата е за Пощаков и неговите няколко разказа, прочетени от Алвин.
То е ясно, че в този клуб всяка тема е за мерене на тия работи, дето си ги мерите, ама все пак да ви напомня, че има опция за лични съобщения.
Ама друго си е да се дърляте на "площада" пред всички. Насаме не е толкова патетично!
На мен обаче ми писна да чета тук за Точката, кой влязъл, кой платил, на кого не му платили, кой се самоизадвал, кой бил в единия списък и кой в другия!
Ама наистина ми писна!
Земете се спрете най-накрая!
Бетер от детска градина сте!



Тема Re: Ей, ей - Ани това вече е опасно...нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано19.10.06 11:52



Квазар фаворизирал мен и Теллалов????
Недей така - току - виж ме изкарали виновен за смъртта на "Квазар"!
Ендър наистина издаде четири мои неща, но за първото си платих, като всички останали автори в сборника, а последните два пъти Ендър беше принуден да ме публикува - и го направи с голямо неудоволствие и с искрено злорадство от моя страна

Това е цитат. Имам цели 6 въпроса по него:
1. Като говориш за плащане, защо премълчаваш, че ти си единственият човек, участващ в сборника, чиито пари бяха върнати? Лично от мен лично на теб.
2. Никога никой не ме е принуждавал да публикувам когото и да било. Организаторите на конкурсите, в които си участвал и си бил награждаван и дори си печелил, ми дадоха правото да публикувам ТЯХНА подборка от наградените + други хубави разкази. Никой не ми е опирал пистолет в челото, за да ме принуди да публикувам разкази - твой или на който да било друг. Правя го по две причини - вярвам в конкурсното начало и подкрепям идеята "Таласъмия" с каквото мога - и организационно, и финансово чрез издаване на сборници с разкази и един роман.
3. Как, по дяволите, реши, че съм те публикувал с "голямо неудоволствие"???? Неведнъж съм заявявал, включително и в този форум, че те харесвам като писател. И дори съм отправял приятелски препоръки към теб да си гледаш писането, тъй като там се справяш повече от добре, и да не адвокатстваш на когото ти падне, при това без да имаш информация за ВСИЧКИ факти. (Направи така и при пререканията ни с Ники, и при разобличаването на Аргуската политика за издаване). Още веднъж ще напомня, че специално към теб съм се държал ВИНАГИ професионално и приятелски - обсъждали сме и редакциите, и рисунките към твои разкази, и единствено ти си получи вложенията в "Точката". Сега като се замисля, най-вероятно съм го направил, защото те харесвам като автор, но... може и да било защото политиката на издателството е такава - да уведомява авторите, че ще бъдат публикувани, да обсъжда с тях редакциите по творбите им, да им показва илюстрации и т.н.
4. Никой за ничия "смърт" не те изкарва виновен - това е следствие от поредните ти недомислени писания.
Да ни би да си въобразяваш, че Аргус печели от издаването на български автори??? Просто Емануел има пари, тъй като има печеливш бизнес, а Квазар няма и затова не продължава да издава. За съжаление с парите на Емануел биха могли да се направят много по-хубави неща, но какво пък - негови са си, да си ги харчи както иска.
5. Да, бях изборил доста имена, с които издателството работеше по онова време. Но ти, като добър адвокат, си извадил цитата от контекста и го въртиш както ти е удобно. В онзи постинг ставаше дума, че издателството предпочита да работи с млади автори като ..... (следва списък), в чиито ръце е бъдещето на БГ фантастиката (на младите по принцип, не на конкретните имена), а не да следва пътя на Аргус и да публикува неща, писани през 80-те години на миналия век и публикувани сега само защото си маме издателство или пък издателят ни е приятел.
Поднасям моите извинения, че името ти липства в списъка. Вярвам, че липсват още поне 30 имена на МЛАДИ и ТАЛАНТЛИВИ писатели - там давах пример, не съм искал да бъда изчерпателен. И хората са ме разбрали... а ти се заяждаш. Защо? Его? Не бъди като Емануел, моля те. Не ти отива.
6. Искреното злорадство от твоя страна си остава за твоя сметка, коментарът е излишен. за мен това просто дакозва още веднъж, че добрите писатели не са добри хора... за съжаление...

ПП. Не си прави труда да ми отговаряш, защото изложеното от мен са факти, а твоето е преливане от пусто в празно.
И за ПОРЕДЕН и ПОСЛЕДЕН път те моля - не ми намесвай името в спорове, в които не участвам. Преди година и нещо беше отговорил на тази моя молба с "." - изтълкувах го като "добре, няма." Нека си остане така.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.

Редактирано от Eндъp на 19.10.06 11:53.



Тема До Елс и Ендър: Извинениянови [re: Eндъp]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано19.10.06 12:56



Темата все пак е за Пощаков!


Моя е вината, че намесих Квазар, а след това се поддадох на провокация.
Извинявайте

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Пощаков. 5 разказа. Полуревю.нови [re: Alvin]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (непознат)
Публикувано19.10.06 15:32



Айде да внеса и аз шум в системата. Май не е добре да се ходи по такива клубове и да се запознаваш лично с авторите

. Гледай какъв джангър се вдига.
Аз харесвам и на Пощаков, и на Ивайло Иванов творчеството (може да е щот съм проЗД, ма ги аресвам ) и явно това, че не ги познавам лично ми помага



Тема Re: Пощаков. 5 разказа. Полуревю.нови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор Halleck (инжeнер)
Публикувано19.10.06 15:45



Искам жокер , кой е ника на Ивайло Иванов дето харесвач

, че тука май 2ма си ги имаме ....

А затова че не трябва да се познават авторите си е вярно.
Аз на Пощаков никога нищо няма да прочета. Немога да се прежаля да прочета нещо писано от жив прототип на бай Ганьо при това алкохолик. Достатъчно наказание за мен е че четох няколко негови превода не минали редакция.

Nothing is as bad as it seems

Тема Re: Пощаков. 5 разказа. Полуревю.нови [re: Halleck]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (непознат)
Публикувано19.10.06 15:53



"кръстоносеца" - fatjim


Кой е другият, че гледаш се оказало, че и неговите писания харесвам (ама мисля, че не съм чел нищо от другия )



Тема И за алкохолицитенови [re: Halleck]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (непознат)
Публикувано19.10.06 16:02



То и F. Scott Fitzgerald е бил алкохолик, ама доста народ му чете книгите ( за него се сещам в момента) , Джон Бонъм и Бон Скот - също отявлени алкохолици, умрели от пиене, ама им слушат музиката...



Тема Re: И за алкохолицитенови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор Пpинцътkoйтoбeцeнтъp (на късата)
Публикувано19.10.06 16:18



Спри със сравненията, че без малко да ми забие компа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.