Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Читателите ли?нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (непознат )
Публикувано18.10.06 12:25



Не говорим за мащабен маркетингов анализ - а за 4 (четири) разказчета, Робине.
Колкото до нивото... наистина мисля, че не си дорасъл, за да си обясняваш присъствието на имената, за които "недоумяваш". Да не говорим за фактите, допринесли за тяхната поява "там".
Ако пък мислиш че си - проумей ги, де!


Щото е бая смущаващо някой, който твърди, че за да говори с мен, трябвало да му "падне нивото", да казва: "От тия четири имена, три не мога да ги проумея!". Тоест - от 100% проумява 25.
И тъй като с това "падане до нивото ми" ме обиждаш, ще ти напомня, че съм 1/3 от тия 75%, които не можеш да проумееш.
В случая пък - аз си обяснявам присъствието и на четирите имена.
А Генерала пък ги беше проумял още преди те да се появят там.
Хммм.... да, ама за беля - Генерала включва на всички теми, свързани с фантастиката. На абсолютно всички. Затова мисля, че с него си нищил не въпросите, които е трябвало
Или - както се казва в кунг-фу филмите: продължавай да тренираш!



Тема Re: Каза "А", кажи сега и "Б"!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор AниИлиeвa (непознат )
Публикувано18.10.06 12:31



"Офир" го няма, а Копо иска да каже, че и "Оушънс" скоро няма да ги има, ако продължат да издават мен, теб и Пощаков. И е прав, защото - факт! - "Оушънс" не се изпотрепва да ни издава повторно. Нито валят предложения от други хамерикански издателства, да издават теб, мен или Пощака като нещо друго, а не като любопитни екзотики.
И ти също си наговорил някакви абсурдни неща. Кои автори "фаворизираше" Квазар, та го загробиха поради липса на мнозинство читатели? Дай да ги преброим - започвам с Ники Теллалов и... дотам. Другото са автори на разкази - да ни изброявам ли? Ти лично присъстваш в четири издания на Квазар (за сравнение, аз само в две). И какво, ти и Ники ли сте авторите, които удавиха Квазар, поради нечетаемост?
Приказваш си ей така. Въобще си чешете езиците, сякаш не сте наясно как всъщност стоят нещата - и у нас, и в чужбина. Спор заради самия спор.



Тема Re: Вместо отговорнови [re: Boby_]  
Автор тиrъp (новак)
Публикувано18.10.06 12:37



А другият най-много харесва себе си, което означава, че не поставя Пощаков на 1-во място.





Тема ало, класИка!..нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Alvin (непознат )
Публикувано18.10.06 12:58



Ти пък откога почна да си мислиш, че си някакъв фактор?
Класик с един самиздат и 4-5 публикувани разказа!


За-ви-дях!

Леееко, Джимец, ще разпориш потурите. И току-виж тогава ти лъснало голото седалище! Между другото - много добре се вижда кой на кого завижда и кой на кого се мазни - поради ред професионално-емоционални причини.

Това беше тема за Пощаков. Всеки да каже какво харесва и какво - не. За теб всичко може да се обясни със завист (черна такава) и шуробадженащина. Ок. На теб ти харесва, на други - не. Толкова.
Затвори си сега отвора на олиго-централата и иди да се изживяваш като жив динозавър някъде другаде.





Тема Re: ало, класИка!..нови [re: Alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (непознат )
Публикувано18.10.06 14:59



Ама аз изобщо не претендирам да съм някакъв фактор, бре Алвине!


Откъде ти хрумна?
Кого съм обвинил в щуробаджанащина? Виж - Ендър го направи, но в друга тема.
И за какъв самиздат говориш, бре?
Или "ние да си кажем, че сестрата на Ойген е курва, а той нека върви да доказва, че няма сестра!"
Нямам сестра, Алвине!

А ако взема да спомена, че са повече от 4-5 разказа, следващото ти изречение ще е: "И-и-и-и-и - гле'й го сега пък как се хвали тоя!"

Нали?

(и това - тъкмо от човека, който ми е направил най-големия комплимент!)
Виж - това вече пък аз не мога да го проумея!
Не съм дорасъл!

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 18.10.06 15:07.



Тема Re: Каза "А", кажи сега и "Б"!нови [re: AниИлиeвa]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано18.10.06 15:44



Не-е-е-е иска да каже, че му иска скоро "Оушънс" да го няма!



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Пощаков. 5 разказа. Полуревю.нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано18.10.06 17:20



По данни на Барух Якимовски и с разрешение на Менцел Каган публикувам малко конкретика относно цитат в интервюто със Стоян Вълев: «Един от методите е “връзкарският”, добре познат на по-старото поколение от мрачните тоталитарни години... Добре използва тоя метод писателят Христо Пощаков, който вече има издадена книга в Русия и две в Испания». Надявам се написаното по-долу да е от полза на всички, които се опитват да издават извън България. Ако не е от полза – здраве да е.. Това е моят принос в темата за Христо Пощаков. Та историята с "връзкарството" на Пощаков на Изток е следната:
През 2004 г. Белянин посещава България /между другото гостува и в клуб «Ефремов»/, запознава се с Ейч Пи /Хр. П./ и при един от разговорите му препоръчва издателство "Армада-Алфа книга", като казва, че там тиражите и хонорарите са по-добри и най-важното - плащат. Освен това казва, че Харитонов, който е официален литературен агентна Ейч Пи в Русия, факт, скрепен с надлежното пълномощно, не е лошо да посети глваният редактор на издателството Маршавин, а Белянин щял да го уведоми за това по телефона. След което Женята докладва, че отишъл при Маршавин с
кратък синопсис на "Меч, мощ и магия", а Маршавин му казал, че може Ейч Пи и да е "добро момче", както му казъл по телефона за него Белянин, но това
нищо не означава за него, понеже вече в Русия е капитализъм , а издателствата искат да печелят. След това Маршавин започва за разкарва
Харитонов на всеки три месеца с нови претенции и така една година. Първо
му иска пълен синопсис на книгата, след това превод на една глава, след
това превод на три глави, после дава на други двама сътрудници на
издателството триге грави и синопсиса за мнение, накрая казва, че
превода на Е.Мезенцева (позната на Харитонов, която се води за "добра
преводачка" от български, тя преведе книгата и на Л.Николов, а преди Новата ера е превеждала на руски Павел Вежинов) нищо не струва и в такъв вид не може да издаде книгата на Ейч Пи.
След като минава повече от година, Белянин съветва Ейч Пи да се обърне към
друго издателство, но все пак да изчака в Армада още малко. След година
и половина, Белянин сам казва, че има малко свободно време и по
собствена инициатива се навива да извърши редакция на превода на трите
глави на Мезенцева и действително го прави удачно, защото този път
Маршавин казва: «Ето това е превод като хората!» и се навива да издаде
книгата. Следва допревеждане на остатъка от книгата, като същия Маршавин
решава да удържи заплащането на първоначалната преводачка за "сметка
на хонорара на Ейч Пи и на хонорара на Белянин", което никой по света не го
прави по този начин, защото всяко издателство си заплаща отделен хонорар
на преводача. Пощаков и Белянин изваждат от хонорарите си по 300 долара
всеки като разход по превода, Маршавин заплаща на Мезенцева
предварително от техните бъдещи хонорари и книгата се издава. На Пощаков му удържат 30% данък по тяхното законодателство като чужденец, на Белянин удържат 14% данък като гражданин на Русия и Женята изпраща хонорара, който пристига точно навреме, преди новата 2006 година. От началото на преговорите по издаването на книгата на Пощаков е минало година и половина, въпросният Маршавин е изстискал и него, и Женята като лимони, накрая всеки от участниците в одисеята е донякъде доволен, защото "а хич?", както стана с двете книги на Пламен Митрев, издадени от "Северозапад Пресс". Човекът не получи и стотинка, да не говорим, че никой в клубните сайтове не споменава за тяхното издаване, което е факт, известен на Яков Давидов, и някои други капути от 13 отдел.... В началото на тази одисея, Женята познаваше съвсем бегло редакторите от Армада и се запозна с въпросния Маршавин, покрай разправиите около книгата на Ейч Пи, Който не верва – да го пита. Вместо Пощаков да изпраща писмени материали по пощата или интернет (което издателствата не обичат) и да търси преводачка, той го направи като негов представител.
Важното в случая е, че Армада плаща някаква сума и Белянин не излъга,
че в това издателство плащат, което май не може да се каже за АСТ,
където от три години и половина се чака резултат за издаването на
книгата на Пощаков "Приключения в Дарвил" и сигурно още доста ще се почака. Що се отнася до запад, там пращаш материали по пощата, които
задължително включват синопсис на книгата и три преведени глави и след
това чакаш резултат. В Пловдив, лека му пръст, Робърт Шекли беше казал /на Барух Якимовски/, че в началото на кариерата си е стигал до изпращане на ръкописи в 15 издателства и след това е чакал кое от тях ще се закачи /на куката/. На запад принципът е такъв, там изобщо думата "връзкарство" е непонятна и не съществува.

Това е доклад на агент Барух Якимовски, който за разлика от агент Алберт и агент Гоце е агент на собственото си разузнаване и официален представител на своето си мнение.
Публикувах горното следвайки принципа «Който знае – да разкаже на тези, които не знаят». Ако някой си ги е знаел тия работи – моля да ме извини за загубеното скъпоценно време, ако е издържал да прочете писанията докрай. Ако внимателният читател е видял някои неща, които не се връзват «във времето» - това може да се обясни с обстоятелството, че главата на Барух Якимовски е пълна с много информация, а също, че собственото му разузнаване е много демократично настроено и не се заяжда, ако констатира някои несъвпадения в «Докладите»...



Тема Re: Каза "А", кажи сега и "Б"!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.10.06 19:07



Да, всеки ден - имам пълна колекция от книгите им. Други тъпи въпроси?

TANSTAAFL


Тема Re: Каза "А", кажи сега и "Б"!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.10.06 19:11



Всъщност не ми пука дали "Оушънс" ги има или ги няма - чета само на български, а не съм забелязал да издават на нашенски.
Иначе по принцип - винаги ми е неприятно, когато издателство с фантастични "наклонности" пуска кепенците или се отказва от фантастиката. Е, може би за ЕЛФ не съжалявам чак толкова...

TANSTAAFL


Тема Ей, ей - Ани това вече е опасно...нови [re: AниИлиeвa]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано19.10.06 09:44



Квазар фаворизирал мен и Теллалов????
Недей така - току - виж ме изкарали виновен за смъртта на "Квазар"!
Ендър наистина издаде четири мои неща, но за първото си платих, като всички останали автори в сборника, а последните два пъти Ендър беше принуден да ме публикува - и го направи с голямо неудоволствие и с искрено злорадство от моя страна


За късмет - миналата (или по-миналата година) самият Ендър беше постнал списъка си с имената млади, талантливи автори, с които "Квазар" работи.
Но си го търси сама - мен ме мързи.
За моя радост - в "оня" списък ме няма! А присъствието на името на Ники Теллалов там си беше откровена лъжа - поне към момента на постването.

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.