Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 12.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: kalein]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано25.01.07 13:21



Задраска ме от списъка си с любими хора? Не те е срам...



Тема Ами...нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор kalein (пламъК)
Публикувано25.01.07 13:40



Срам ме е...

Само че Бъдещето иска жертви...



Тема Re: Ами...нови [re: kalein]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано25.01.07 14:32



Ами жертвай го!



Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано12.02.07 17:53



По молба на издателите пускам тук обявата за ежегодния конкурс на Аргус. Крайният срок за участие наближава, а може който е видял обяваат в "Тера фантастика", или другаде вече да е забравил...


Издателство АРГУС обявява осмия си конкурс от годишните награди за българска фантастика. Единственото ограничение е пределът на вашето въображение!
Наградите ще се присъждат в категориите роман и разказ само за непубликувани произведения.

Фантастичните произведения, подписани от автора, да се изпращат на адреса на издателство АРГУС, придружени с кратка автобиография. Годишно се приема само по едно участие на автор (възможно и в двете категории). Приемат се само четливи копия на пишеща машина, компютърна разпечатка или електронен вариант (изпратен файл по e-mail). Ръкописи не се рецензират и не се връщат.

Условия:
Роман: до 300 страници (450 хил. знака)
Награда: публикуване в поредицата „Нова българска фантастика“ на издателство АРГУС.
Разказ / повест: до 100 страници (150 хил. знака)
Награди: първа – 250 лв.
втора – 150 лв.
трета – 100 лв.
Срокът за изпращане на текстовете е 1 април 2007 г.

Материалите изпращайте на адрес:
Изд. АРГУС, 1463 София – пк 5
или по електронна поща: argus@ttm.bg



Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Cliff_Burton (непознат )
Публикувано17.02.07 12:02



Това добре, ами резултати от предния конкурс кога ще има?



Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Cliff_Burton]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано17.02.07 15:29



Най-вероватно на пролетния панаир на книгата. Само толкова знам...



Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано23.05.07 18:23



Братя и сестри "во фантастике",
упълномощен съм да информирам влизащите в този форум, че на 02.06.2007 г от 16.00 ч в НДК, в рамките на пролетния панаир на книгата ще бъдат обявени резултатите от конкурса "Секси хоризонти"на издателство "Аргус", а също и представяне на нови книги на същото издателство.
Моля да информирате за това всички заинтересовани /участници в конкурса и пр./ Моля също някой да копи-пейстне информацията от тук и да я сложи във форума на клуб "И. Ефремов", защото не ми го приема. Било пълно с вируси ръиаши!!!





Тема Re: Ами...нови [re: kalein]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.05.07 10:38



От всичко, което прочетох по-горе ми се ще да споделя, че се радвам за това, дето в малкте градове няма такива проблеми. Нашето издателство прави сравнително добър дизаин, помага в намирането на спонсори *когато иде реч за децата от клуба поне* и никой не е издал своя книга, защото се занимаваме с издаване на списание.
При положението, което се очертава в големите софийски издателства, младите автори нямат никакъв шанс, дори да са добри... Поне така излиза от това, което пишат в тази тема... или аз така го разбирам




Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Ами...нови [re: Naia]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.05.07 16:30



Не е чак толкова зле - хвърли едно око на сборниците на "Аргус".
Не съм броил но около 1/4 до 1/3 са млади автори с най-много по
2-3 разказа. Все е нещо. Освен това има "Тера Фантастика". :)



Тема Re: Ами...нови [re: valio_98]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано25.05.07 08:54



Ще погледна, но нямам представа какви са критериите в тези конкурси. Аз съм се пробвала в токова нещо 1-2 пъти. Не мога да преценя до колко е обективно и до колко нещата, които се номинират, колкото и добър да е стилът им, и колкото философски да са посланията, са подходящи за читателите.
Съгласете се, че един *Хари Потър* нямаше да има никакъв шанс в български конкурс. Въпреки всичките си недостатъци обаче, книгата има предимства, които трудно се срещат в съвремената литература въобще.
Едно от тези предимства е, че авторката познава много добре психологията на децата и тийнеджърите. В това отношение книгата е написана блестящо. Второто е невероятното й въображение, въпреки заемките от други места, книгата е направена много *цветна*!
А като включим това, че много добре оплита сюжетните линии и това, че езикът й е чист и лесен за четене и не съдържа украски и изгъзици, които критиците и разбирачите величаят, но читателя не разбира, не знам какво да добавя още.


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Naia на 25.05.07 09:03.</EM></FONT></P>

Редактирано от Naia на 25.05.07 09:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.