Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Евген,нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано23.01.07 14:31



Не бе, не се ядосвай. Наистина си жалък.



- няколко думи от читателя

Тема Re: Може и ти!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано23.01.07 14:52



Противоречието е вярно. Повечето издателства го практикуват и нито едно не ни е смаяло с кой знае каква поредица БГ фантастика. Може би единственото прилично изключение е трилогията на Ники Телаллов. Аз не съм фен, но не мога да отрека че е явление, в скромния ни НФ вилает...

За да си добър издател се иска малко от малко алтруизъм и сравнително ниска мания за величие. Инак няма как, конфликт на интереси, детерминиране на ценностите и прочие вредни ефекти...

Таласъмите имаха добрия шанс за това, но го пропиляха на дребно



Тема Re: Убийте ги!!!! Разпнете ги!!!!нови [re: valio_98]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано23.01.07 14:57



"Ако хората, които си губят времето с нея пишеха фантастика вместо да се дърлят тук (това е за теб, бароне!) щеще да си оползотворяват по-добре времето..."

С тая сентенция взе много да се спекулира. Ако на човек в главата му са едни говна, то трябва да пише из форума, не да пише фантастика. Никой няма полза от лайновидна фантастика. А ако на човек му е една фантастика в главата, то не трябва да пише из форума, а да седне и да напише една хубава фантастика. За всеки влак - пътници...



Тема Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано23.01.07 15:14



Въпреки всички негативни черни, които изтъкнах (те не са много, като помисли човек), трябва да се отбележи и едно много важно нещо, което прави издателство Аргус - Конкурсите. Все пак, малко или много, това е шанс за млади автори, за откриване на таланти. Именно от такива конкурси сега знаем не едно и две имена (макар че, аз лично се се сещам за някакво откритие точно в конкурсите на Аргус, хубавите неща там са от добре познати автори...). В момента, Аргус не само издава най много българска фантастика, но и единствени в момента провеждат конкурс в който може да участва всеки . И ако си добър, да те публикуват.

(Конкурсът на Буквите и безимнната преводаческа школа дава много надежди, но все пак, тиражите които реализират са далеч от термина - "реализация на млад автор" Електронните издания не се броят, защото младите автори могат да се самопубликуват електронно без проблем)

Това е изключително важно за много хора и мисля, че не бива да се подценява, а напротив - да се подкрепя и поощтрява. Аз лично бих потърсил начин и съдействие тези конкурси да станат още по авторитетни и популярни, но няма да е етично, защото съм и участник, понякога.

Във всеки случай, мисля, че това е правилната позиция, а това че към всеки конкурсен сборник има и 2-3 разказа на неконкурски автори... Ами, явно това е цената която трябва да се плати, за да има все пак шанс за младите дарования.



Тема Re: Алвин,нови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано23.01.07 18:15



И ти не се ядосвай, ама си кръгъл глупак.

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: Може и ти!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано23.01.07 18:23



Генерале, няма да давам мнение по темата - то е ясно по ясно. Но на този постинг не мога да не отговоря.
ВСИЧКИ цитирани от теб издателства си публикуват шефовете - вярно е.
НО НИКОЕ от тях не пише на кориците си, че творенията на собствениците на издателството са награждавани в конкурсите на същото това издателство, а собствениците са били жури на същите тези конкурси. Разбираш, нали?
За авторските сборници на собствениците на издателството - няма нищо лошо, никой не е луд да издава творбите си в друго издателство, след като си има свое.

Ама конкурсните сборници???????? И понеже едно от условията на конкурса е, че може един автор да участва с един разказ, някои хора получават разчетворение на личността, за да публикуват повечко свои... словоблудства е най-точната дума, защото не могат да се нарекат нито разкази, нито творби.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Евген,нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано23.01.07 19:10



Е тва е мъжка приказка. Стига само си плакал наляво-надясно


На теб ти дай да се оплакваш, да хулиш и да се правиш на нещо, което не си.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Защо да ми напомняш, Уйгене?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.01.07 22:01



Главата ти си е в кашона, гъза ти е отвън - както казват за нивото на река Дунав: санс снажма (франкофонска държава сме, трябва да отдам дължимото).
Намери 7-те разлики между журитата на таласъмските конкурси от '02, '03 и '04, а после ми обоснови твърдението за "повишаването" на компетентността му.
И само от любов към спорта: ако Квазар вземе, че все пак издаде сборниците си (Аргус също издадоха част от техните със закъснение) - ти какво ще измислиш, за да обявиш конкурса за "непрестижен"?

TANSTAAFL


Тема Re: Може и ти!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор mul4an (от сивите)
Публикувано23.01.07 22:44



Генерале, прав си, но кажи ми, колко от тези, които са следвали тая рецепта са прокопсали.
А щом не са - значи рецепата е сбъркана.

Всички дъвчат ташаците на Аргус:
1. Защото издават (а когато едни са издавани, други са недоволни);
2. Защото в издателството се самоиздават под БЛАГОВИДНИ предлози автори, които се смятат едва ли не за корифеи на БГ фантастиката. А така те сами си плюят на фасона.

Аз също съм недоволен от Аргус, защото познавам поне един автор, който никога не се е доредил до техните издания (всъщност само до техните) и защото, когато издателят се самоиздава той неволно слага своята летва и над другите издавани. Може ли при това положение авторът Х да е по-добър от издателя? И ако е по-добър - издателят ще го издаде ли и ще рискува ли да се засенчи? Не е задължително да има такава конспирация, но именно затова се използва дипломатичният израз - конфликт на интереси.

Преди около пет години, когато изобщо не познавах клубните брожения, аз съдех по книгите, излизащи на Славейков. И тогава имаше няколко издателства и няколко автори. И още тогава (със съвсем незамърсен мозък) човек можеше да забележи, как едни и същи хора в едните книги са автори, в другите, взимат интервюта, а в третите са издатели. Т.е. цялото издаване напомняше на "аз на тебе, ти на мене".
Не ме учудва, защото всичко се случва на този принцип. Идеализъм няма. Но нека при това положение да не плачем, що ни е слаба фантастиката и що няма интерес от четене.

В поредна тема, единственият безспорен се оказа Ники Теллалов. Ама ако ти е направило впечатление - вече толкова години няма издателство, което да доиздаде дори неговите книги. Не знам, може би не съм вътре в нещата, но за мене това е странно.

А иначе - да, всеки си харчи парите, както му харесва. Пак преди пет години - на мен, като прост читател ми беше странно, от къде се появяват накуп няколко лъскави томчета на Нина Ненова. Имало си е обяснение. Но какво от това? Дори и Тучков заглъхна покрай Бард. Името ти може и да гръмне за месец, но боклука, който си написал, остава...

Ето все, что останется после меня...


Тема Re: Може и ти!нови [re: mul4an]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано24.01.07 01:28



Тая рецепта хората я следват по принуда - пазарът е малък, никой няма да тръгне да издава с комерсиални цели книги с продаваем тираж от 300-500 бройки и рискова продаваемост. А който е тръгнал, не е стигнал далече.

П.С. Николай Телалов си загуби последния том от четирилогията заради вирус преди няколко години и се наложи да го пише отново. Иначе си го издават, например в предпоследните "Ваяния" има чудесна пиратско-фантастична повест.

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.