Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Може и ти!нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано21.01.07 18:01



Псолютно си прав.
Издадоха Иван Попов, Янчо Чолаков, Ваяния 2006 излязоха много добри, ще издават сборник на Йоан Владимир (за което предполагам знаеш), мой също (и за това предполагам знаеш)....
Какво им е на "Аргус"?


Сам си го написал - не, такава пазарна ниша няма.
"Квазар" опита да я създаде и... нека почива в мир!
Явно подходът на "Квазар" да създаде тази ниша е бил несполучлив. Нека видим как ще се справят другите издатели, в това число и "Аргус".
И мисля, че ако издателите не се съобразяват с клубни и форумни мнения - това не трябва да учудва никого.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Може и ти!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.01.07 18:27



Иван Попов? Не се сещам, но пък за Любомир Николов, Елена Павлова (със слабичък роман), Андрея Илиев Добрев&Иванов определено се сещам. Бих искал да не се сещам за разказите и самостоятелните книги на Икономов, Карапанчев, Пощаков, Кърджилов, Камбарев, Ленгечев. И определено бих се учудил, ако "редколегията" на Аргус се съобрази с чието и да е мнение, освен своето.
А за "Квазар" - колкото и да се правиш на идиот, не българските книги причиниха срива в книгоиздаването. И понеже както обикновено не си в час - Квазар съществува все още.



TANSTAAFL

Тема the name of the game..нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано22.01.07 10:33



Много ми напомняш един журналист от НОВАтв, който всеки път, когато коментира Ливърпул, споменава и ЦСКА.
"Играчите на Ливърпул браха много срам, губейки от Арсенал с 3:6, но срамът не беше голям в сравнение с мачът с/у ЦСКА от преди повече от година, когато на таблото светеше 0:1! А сега и останалите разултати.."

Та и ти така - говорим за Карапанчев, за банички, за феновете, пък в устата ти все в КВАЗАР. Спокойно бе, човек, ще пръснеш някоя жлъчка от нерви (и жлъч)



Да не говорим пък колко уж нехайно анонсираш и твоята бъдеща книга. Да си жив и здрав и дано да е хубава, но както може би вече си разбрал - едно е да харесваш нещо написано, а съвсем друго - автора му

- няколко думи от читателя

Тема Убийте ги!!!! Разпнете ги!!!!нови [re: alvin]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано22.01.07 16:57



За това, че издават българска фантастика, за това че издават и себе си, за това че изобщо издават нещо!!!!! Долууууу!!!!! До стената!!! Lock and load! Fire!!!!

Пoредната буря в чаша, както казва един недолюбван тук автор. Ако хората, които си губят времето с нея пишеха фантастика вместо да се дърлят тук (това е за теб, бароне!) щеще да си оползотворяват по-добре времето.

Нямам време да пиша повече, ама Иване как ти се отвори устата да наречеш Александър Карапанчев слаб автор? Всеки друг, ама него???

Само 1% от Аргуските книги да се харесат на някой, пак е повече от ___пълната___ липса на БГ автори (не броя Л. Дилов) в големите издателства като "Бард". Освен това всеки случаен човек има шанс да си издаде разказа или романа в "Аргус", без да плаща за удоволствието.

И изобщо, ако не ви харесва издателстака им политика, направете си издателство и издавайте сами.



Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)

Тема Re: Може и ти!нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано22.01.07 17:08



Ъ-ъ-ъ-ъ... това какво трябваше да значи?
Съществува, казваш? Ми тогава защо все още не е издал нито един сборник от престижните си конкурси? Ама нито един!
Още преди три години бях писал тук някъде, че предстоящото им издаване още мноооооого дълго има да предстои. Ако изобщо се реализира.
Абе... може и да съществува - но не и като издателство. Защото да печата книги с чужди пари - това го може всяка печатница.
А и никога не съм казвал, че Квазар умря (смъртта може и да е клинична, но си е смърт) именно заради българските книги. А само че е опитал да създаде тази пазарна ниша, за която говорим.
Нещо повече - както отбелязахме, Крумов не издаде споменатите сборници. Ами да не е луд? За вкусовете - съобразяваше се с вас, но ти би ли отворил баничарница заради 10-15 души?
А издателство?

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: Убийте ги! Разпнете ги!нови [re: valio_98]  
Автор Пpинцътkoйтoбecилa (знам и мога)
Публикувано22.01.07 17:17



Рязкото преминаване към майчиния английски развали патоса.

А защо всеки друг да е слаб, но Карапанчев не? Да не е нещо светия?

Ако оприличим "Аргус" на една сладкарница, и на първо влизане изядеш пастата, която представлява въпросния 1%, добре. Но ако преди това си сдъвкал 10-20 гомна (защото знам, че има и такива мазохисти, аз повече от няколко не можах да се насиля), в ролята на останалите 99%, едва ли и на ЦУП-а шкембе-чорбата ще ти помогне.



Тема Re: Убийте ги! Разпнете ги!нови [re: Пpинцътkoйтoбecилa]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано22.01.07 17:30



Ами почти. На фона на българската фантастика стига да знаеш как да напишеш 2-3 изречения без повторение за да минеш за светец. Да не говорим за развиване ан сюжети, изграждане на герои и други такива никому ненужни неща.

П.С. Не се оплаквай от майчиния английски да не мина на още по-майчин руски! Панимаиш?

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: Може и ти!нови [re: И_Baн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано22.01.07 17:40



«А издънките на Аргус са вързани най-вече с това, че издателите се изявяват и като автори. И объркват всичките неща там.»

Абе, нещо не разбирам??? Какво му е “издънката” на нещо, дето се практикува от ред издателства? Та да попитам :
1. В кое издателство Весела Люцканова издава своите книги?
2. Нина Ненова не издава ли своите книги в издателството на брат си? Колко книги е издала там?
3. Колко книги е издал Пламен Митрев в издателство “Елф” - собственото си издателство?
4. В сборника “Човекът, който търси” съставителите издали ли са свои разкази и колко на брой?
5. Янчо Чолаков в кое издателство издаде “Историята на самотния редник”?
6. Атанас П. Славов в кое издателство издаде “Психопрограмираният”?
7. Кирил Кадийски, собственик на издателство “Нов злагорог” в кое издателство издава книгите си?
8. Николай Светлев в кое издателство издаде 2 стихосбирки и 3 книги – Злото, Доброто и Грешния Иван?
Хайде стига, че и това не е малко като гледам...Ама все на “Аргус” се дъвчат ташаците..





Тема Re: Може и ти!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано22.01.07 18:17



Мон Дженерал, и аз си издадох книгата през моето - нормално е.
Но колкото пъти издаваме сборници от конкурси, не си включвам мои разкази/стихотворенияи квото и да е там. Както и разни други дреболии из сайта - примерно моите неща не могат да се оценяват.
Това се учи трудно, но е важно. Че си или автор или администратор - когато си и от двете страни нещата се омотават тотално. То е като оня велик конкурс на Квазар, дето журито участваше с разкази в конкурса /да не кажеш че само Аргус ми е на устата, просто темата е за тях./
Но ти това си го знаеш... защо всъщност ми отговори на постинга?

П.С На кого плаща Аргус, че се вихри тази рекламна тема? Джимец, почвам да се замислям, адовкатите не си отварят устата безплатно.




Тема Re: Убийте ги Разпнете гинови [re: valio_98]  
Автор Пpинцътkoйтoбecилa (знам и мога)
Публикувано22.01.07 18:25



Ами аз мога да изброя повече по-добри български писатели фантасти, отколко ти по-лоши. Това по отношение на Карапанчев.

А за езиците, нито един от двата не ме плашат, просто беше смешна мешаницата от предния ти пост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.