Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Храбри хоризонти, предварителни впечатления  
Автор PoбинoтЛokcли (hell arise)
Публикувано03.08.06 17:05



Понеже няма кой, реших аз да пусна анонса. Та:

Излезе новият сборник на Аргус - Храбри хоризонти. Сборнитък съдържа най-доброто от ежегодния конкурс на издателство Аргус за фантастичен разказ за 2004 година, както и още някои неща. Понже ще мине малко време преди да го изчета, поствам тук някои предварителни мнения, които са дастатъчни за да ви го препоръчам горещо.

Първо, това не е тематичен сборник, както човек може да заключи от заглавието. В предговора и на гърба на сборника се казва, че той е именуван така защото е "свидетелство за храбростта на българските фантасти от няколко поколения да отстояват постиженията на жанра у нас със своите майсторски нови творби". Аз лично не виждам логика в това. Ще цитирам БНС, който казва по въпроса - човек пише, защото не може да не пише. Това не е въпрос на храброст или малодушие, не струва пари (само свободно време), не е нужна кой знае каква техника и материална база за да го правиш. Просто го правиш, както и постването в този форум. Зависи какво ти идва от вътре.

Оформлението. Ми... Просто някакво оформление. Рисунката на Димитър Стоянов, макар и да не е лоша, едва ли ще внуши на някого, че зад корицата има нещо великолепно като текст. Впрочем,

я.
(домързя ме да я сканирам по качествено)

Разказите:

Атентатът, на Йоан Владимир. За този разказ мога да се разливам, докато ми свърши скромния запас от суперлативи. Бих казъл че сборникът си струва дори само заради този разказ. Дълбока, истинска, философска фантастика. Българска! Цяло чудо е, че американците оцениха и издадоха този разказ. Колко са разбрали от него не знам. Аз мисля че ние, като малко по-умни и тях доста по-българи също би трябвало да го оценим и харесаме. Впрочем, разказът вече е издаден и на български, в електронен вид – johanvladimir.com и вече има многобройни почитатели дори в младшата читателска аудитория. Ако ми разреши авторката, мога да разкажа и още по въпроса, поучително е.

Вещица, Андрея ИлиевИ този разказ, както Атентатът беше писан за конкурса Таласъмия 2004. Беше дисквалифициран като не отговарящ на условията на конкурса. Според мен това изобщо не е вярно, но това и без друго е без значение, тъй като въпросния конкурс доста позападна напоследък. Разказът е чудесен, радвам се, че е публикуван.

По кривата, Ивайло Г.Иванов. Любимия на всички ни Фат Джим Ойген Мойген и Прочие. Не съм го чел, който е фен на автора на Наследници, ще намери още един негов непубликуван разказ тук.

Дървото на Козай, на Георги Малинов. Също не съм го чел, но Георги Малинов е автор, който мога да хваля и без да съм го чел, без никакви резерви. Името му е чест и качество за всеки един сборник

Евридика, на Величка Настрадинова. Известна авторка, винаги пише интересно и увлекателно.

Случеят Бенковски, на Григор Гачев. Също като Георги Малинов. Жалко че тоя човек пише толкова рядко, а когато пише рядко довършва и изпипва нещата докрай. Но това е проблем както на битието на автора, така и на битието по принцип. В крайна сметка, именно Мирозданието губи повече от това, че Гришата не е написал един разказ повече.

Пустинна сова. Ивайло П. Иванов, т.е – аз. Какво да ви кажа... Това със сигурност е един Храбър разказ, дали е добър, не е моя работа да казвам. Интересното в случая е че това, на практика, е ДОРАБОТКА на тема Светът на Дюн. Доработките като жанс са познати отдавна, дори у нас, но предимно на чужди автори. Една камара известни имена в руската фантастика изгряха с доработки на Стругацкиеви произведения. В родната ни НФ такива прецеденти почти няма, единственото изключение, за което се сещам, са Конанизмите на Пламен Митрев.


Иван Хаджиев, Александър Карапанчев. Известни имена, винаги чета всичко ново което ми попадне от тях.

За останалите не мога да кажа нищо, или не съм чел, или не си спомням да съм чел.

Та така, съветвам ви да се снабдите с този сборник и ви пожелавам приятно четене. Който иска, може да поства мнения за отделните разкази, тук, като коментари към тази тема



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано04.08.06 18:59



Имам един въпрос: защо толкова малко българска фантастика се публикува в чужбина?



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано04.08.06 23:11



Предлагам на бившия "Тлъст охлюв", да се направи една тема която да седи най-отгоре във форума и в която да се обсъждат новоизлезлите книги, както е с книжната борса. Да се озаглави "Нови книги" /съзнавам колко е изтъркано/ или нещо по-оригинално. Ако идеята е целесъобразна - моля охлюва да го направи след съответно обмисляне... Ако не е - да се пусне по каналния ред и се дръпне синджира на казанчето.





Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.08.06 10:17



А за съдържанието на водород в язовир Искър не искаш ли да попиташ в тази тема?

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 05.08.06 10:18.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано05.08.06 17:45



Имах си причина да попитам точно в тази тема, но май не си я схванал...





Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.08.06 20:01



Имам си причини да смятам, че на тоя въпрос не му е в тази тема мястото, ако не си схванала.

TANSTAAFL


Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано05.08.06 20:57



С една дума - колко българска фантастика промоцира ти лично. И какво помощ можеш да окажеш в тази посока?
А "Уравне реки Дунай" си е все същото.

П.С Успех на книгата, макар че лично според мен е добра подборка и отратителна форма.




Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано06.08.06 04:42



Я какви интересни новини! Благодаря!
Още за четене... [потрива доволно ръце]

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: Прочетенонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано06.08.06 19:41



Както и очаквах, "Атентатът" на Йоан Владимир е над всичко в сборника. Радвам се, че страхотния разказ "Вещица" на Андрея Илиев вижда хартия. Григор Гачев и "Случаят Бенковски" би трябвало да влязат в учебната програма за абитурентите. "Евридика" на Величка Настрадинова определено е най-веселият разказ в сборника, а съдържанието му ме кара само да съжалявам, че не е бил изпратен и в конкурса Таласъмия. "Моделът" на Иван Гълъбов е другият весел разказ, макар и неособено потресаващ. Фенфикшънът "Пустинна сова" на Ивайло П. Иванов (Робин) след прочитането ме накара да съжалявам, че е базиран твърде много на RTS Dune 2, а не на книгата на Франк Хърбърт (има противоречия между двете). "Дървото на Козай" е втория разказ на Георги Малинов, който не успя да ме очарова.
Единствената друга приятна изненада беше, че Еманул Икономов е публикувал новия си памфлет/фейлетон/нещодруго,нонеифантастиченразказ по мотиви от Робърт Шекли и 4-та страница на в. Труд чак на втора позиция, непосредствено след "Атентатът". Може би за да подчертае разликите.

TANSTAAFL


Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано07.08.06 18:11



А аз имам причини да смятам, че се извяваш като модератор, какъвто очевидно не си.

Не са ли твоя област витиеватите селения на мисълта, или предпочиташ директо да ти обясня какво съм имала предвид, задавайки въпроса си в тази тема? Може и така...





Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Ивaнyшka]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано07.08.06 18:25



О, здравей! Липсваше ми приятното заяждане с теб - ето ти целувка по този повод:

.

С една дума - колко българска фантастика промоцира ти лично. И какво помощ можеш да окажеш в тази посока?


Нима очакваш да споделя концепциите си тук? Виж, ако някога поискам да работя с теб, ще отидем на делова вечеря и ще ти кажа част от тях.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано07.08.06 18:45



Айде сега, ще хабим вечерта за делови разговори ;)
А по останалата част - който може го прави, който не може - говори за него.




Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.08.06 19:33



Вервай ми, не се изявявам като модератор, какъвто очевидно не съм.
Не са моя област витиеватите селения на мисълта, аз думи с повече от 3 срички избягвам да използвам, а изречения с повече от 5 думи забравям, тъй че вземи ми обясни директно или направо какво си мислиш, че си имама предвид, задавайки въпроса си в тази тема.
А после вземи погледни пак за какво става дума в темата. 'щото незададения ти въпрос може да се преправи и на "Защо не продаваме много родна електорника в Япония" или "Защо в Германия не се търсят наши металорежещи машини?", може и още няколко варианта с подобна патетика да ти съчиня. Както и не е лошо да прочетеш въпросният сборник, за да не задаваш тъпи въпроси на неподходящи хора. Ако разбираш какво ти намеквам, де.

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 07.08.06 19:36.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано10.08.06 16:45



Крещи по-силно - не те чувам...





Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.08.06 20:19



Защо пък се имаш за толкова значима, та да ти крещя?!



TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 11.08.06 20:20.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор PoбинoтЛokcли (hell arise)
Публикувано14.08.06 16:05



И аз като останалите не виждам връзка на въпроса ти с поставената тема.

(Тоест, виждам я, но логиката и ми се изплъзва. Затова ще ти отговоря, все едно че такава връзка няма, макар и да е офф-топик)

На този въпрос може да се отговори с няколко насочващи въпроса:
Колко от хората в този форум (хора с изявени интереси във фантастиката) прочетоха най-новото от Парагвайската фантастика? Колко от меломаните в България чуха най новите Ливански поп-хитове (вервай ми - мога да постна такъв торент...)? Чел ли е някой от българските фенове поне един разказ от Румънски автор, които са ни комшии все пак и много си падат по фантастиката?

Всичко това са риторични въпроси. Всички искат да се изявят пред публика наброяваща четири, пет или дори шест цифрено число. Но истината е че живеем във времена на свръх информационно пресищане. Превищението на предлагането спрямо търсенето е колосално и възможностите за пресяването на най-доброто от най-доброто са минимални. Примерите за това са безброй, вземи ако щеш собствената си книга, която не е финансирана от предприемач целящ печалба, а от самия теб (няма да казвам от какви мотиви, защото си нямам на идея).
В такава среда, пресяването на добрите образци е просто невъзможно, защото невъзможно да се изчете всяка една нова публикация, всеки един нов текст из интернет и всяка една разпечатка. Дори Дилян Благов не го може това, макар да се опитва. И това е само за една скромна държивичка като България. Направи си една простичка екстраполация за САЩ и Русия и ще разбереш какво имам предвид.

Горните съображения са по повод на пазара на този вид културни продукти. Качеството на въпросните продукти няма нищо общо, защото колкото и добра фантастика да се пише у нас, в Америка, в Парагвай, Русия и на Южния полюс, винаги тя ще бъде съпътствана от огромно количество некачествена фантастика и литература въобще. Следователно, проблема за издаването на българска фантастика извън България се свежда до проблема за пресяването на добрата от лошата фантастика. Аз лично съм много склонен да зачета най-доброто от Парагвайската фантастика че и не само. Но кой може да изготви такава компилация? кой може да ми гарантира че това което прочета ще е най доброто? Единствено самите парагвайци могат да го направят.

В България има няколко конкурса, които продуцират по някой друг полу-тематичен сборник, който на свой ред е запълнен с около една трета добра фантастика и две трети - пълна бляд, шлака, пълнеж. Първи литературни опити. Очевидно не е най доброто от най доброто

В България има няколко издателства за фантастика, които издават БГ фантастика, но те, като правило, издават или собственика на издателството, или негови лични предпочитания за най доброто. Очевидно и това не може да отсее най доброто от най доброто

В българия има няколко награди за фантастика, които са учредени от един до няколко човека и се раздават на напълно неясни критерии и принципи. Фактът, че такива награди са давани на наистина добри произведения е по-скоро случаен

И накрая, в България има нещо като НФ елит. Има автори, които с цената на много талант, усилия и лични средства станаха сравнително популярни в един ограничен кръг читатели. Имена като Георги Малинов и Йоан Владимир вече не е нужно да се рекламират, всички знаем, че ако прочетем нещо ново от тях, то ще е пиршество за ума и вътрешните сетива. Затова и когато се появи някакъв минимален шанс за публикация навън, въпреки липсата на пресяващ механизъм, ентусиастите които движат тази възможност се сещат най напред за Йоан Владимир и Жоро Малинов, но съвсем не за ВСИЧКОТО НАЙ ДОБРО ОТ НАЙ-ДОБРОТО, което може да се предложи.

Се ля ви, както се казва



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано15.08.06 17:43



Благодаря ти за времето и вниманието, които отдели на постинга ми, макар да смяташ, че е офф (въпреки, че всъщност, не е

).

Отговори много точно на въпроса ми: Следователно, проблема за издаването на българска фантастика извън България се свежда до проблема за пресяването на добрата от лошата фантастика. Съществува голяма връзка между изказването ти и мнението ми за огромна част от БГ фантастика. Това, което исках да кажа, бе, че съм правила грандиозни опити да устискам до края на доста сборници с такава... но безуспешно, понеже сетивата ми, подложени на такова насилие, неизменно вдигаха бунт. Разбира се, има неколцина автори, които си струва да бъдат прочетени, но като цяло опитът ми показва, че съм съгласна с теб, когато говориш за блядь, шлака и прочие.

Чел ли е някой от българските фенове поне един разказ от Румънски автор, които са ни комшии все пак и много си падат по фантастиката?

Препоръчвам ти Бабел на Владимир Колин. Брилянтно четиво, което напълно си заслужава суперлативите и наградата.

И накрая, в България има нещо като НФ елит.

Именно. Но подразбирам, че това, което аз и ти влагаме в понятието *НФ елит* се различава. Навярно, защото когато се заговори за писателски елит в БГ, аз винаги се сещам за набедените псевдоталанти от Татово време та до днес. Не че желая да отрека, че има има БГ писатели, които пишат увлекателно, но май у нас понятието *елит* от край време е компрометирано.

Затова и когато се появи някакъв минимален шанс за публикация навън, въпреки липсата на пресяващ механизъм, ентусиастите които движат тази възможност се сещат най напред за Йоан Владимир и Жоро Малинов

А те, изобщо, чули ли са се навън?



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано15.08.06 17:48



Не би ми хрумнало дори да разсъждавам над този въпрос.
Но съдейки по преекспонираните ти реакции - правиш опити да пишеш, нали?





Тема Re: Хич не познанови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано15.08.06 18:14



Правя опити да пия.

TANSTAAFL


Тема профи,нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано16.08.06 12:23



От известно време насам се опитвам да чета всичките ти постинги (знаеш, че е непосилно) и си мисля, че имаш някаква много натрапчива склонност да изпадаш в дълги спорове и завиране в дребните неща. Не точно дребнавост, колкото абсолютна обич към детайлчето. И колкото повече хора ти приказват, толкова повече се надъхваш. Като Ойген Фон Джим


Което ме навежда на мисълта, че си държавен служител, прахосващ времето си в ценно ровичкане из форумите

- няколко думи от читателя

Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Ивaнyшka]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.08.06 12:45



Разбирам - ти си от мъжете, за които е немислимо да водят делови разговори с жени.

Поздравления! Четеш научна фантастика, а в кой век живееш?



Тема Re: профи,нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.08.06 12:59



Уви, непосилно е да четеш няколкото ми постинга веднъж на няколко дни, особено напоследък, така е, но аз оценявам и покорно и благодаря.



Послепис: Ъ-ъ, държавен служител, кхъ-кхъ...

Послепис: Ъ-ъ, зависи с какъв тон ми приказват.
Практиката ми доказва, че на най-нормални запитвания тук получавам най-ненормални отговори, което значи, че някой тук не може да контролира нагона си към самоизява, което нямаше да е толкова лошо, ако, уви, тя не бе изразена по твърде неподходящ за добрия вкус начин. Така че, Алви, миличък, прости залитанията ми към детайлчето.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано21.08.06 13:38



O, ти светлина в мрачен ден.
Винаги се удивлявам на изкуството от непълни данни, да правите абсолютно погрешни изводи и най-вече да си вярвате.
Само за справка - останалите двама съучредители от Фондацията са жени.




Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано21.08.06 19:11



Вижте сега, госпожо професор,
повечето от пишещите в този форум гледат на литературата, като ценители на фантастиката.
Генерала, Иванушка, моя милост и още неколцина (а доколкото успявам да разбера от постингите Ви - също и Вие) обаче гледаме на фантастиката като ценители на литературата.
Дългогодишните ми нахлувания в този форум са ме научили, че да се спори с първите е глупаво, безполезно, изнервящо и в крайна сметка - абсолютно безсмислено. Никоя от страните, независимо от характера на личните си отношения с хора от другата, никога няма да разбере другата. Най-много - да й се струва, че е разбрала нещичко. С тази разлика, че хората от втория тип почти винаги са се опитвали да вникнат в ценностната система на онези от първия, а първите от своя страна - почти никога. Почти... почти... Изключението май е само едно-единствено: Робин. Но и за него напоследък не съм много сигурен дали не клони повече към втория тип. Така, че изключения може и да няма.
Затова - един приятелски съвет: избягвайте споровете с първия тип форумници и игрите на провокации с тях. Напълно безполезно е!



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Ако правилно съм схваналнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.08.06 21:59



В превод целия ти пост се свежда до съвета: купи си батерии за вибратора.

П.П.
Ако сбарам инж. И. Богданов, че чете фантастика като ценител на Литературата, ще спра да пия с него. Сериозно.

TANSTAAFL


Тема :)нови [re: Kopo]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.08.06 07:56



добре казано






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Пак си схванал неправилно!нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано22.08.06 11:28



Разликите в начина на възприятие не влияят на личните отношения. Така, че няма смисъл да спираш да пиеш с Иванушка. Между другото Йоан Владимир също е ценител на литературата. Да си се карал някога с него?
Елс пък определено чете литература като фен на фантастиката. Жулиян Загорски - също. Но изобщо не е попречило на добрите ми отношения с тях.

Личните отношения са определящи за четенето на този или онзи български автор от типове като теб, дето (както казва моя приятел Хр. Пощаков) се мислят за кората на лайното



Професоре, избягвай да питаш в този форум за публикации на съвременна българска фантастика зад граница, когато Копо е наблизо. По тази тема той изпитва "смесени" чувства: Все едно гледа как аз му падам от 20-тия етаж върху чисто новото му "Ламборджини", преди да е успял да го застрахова
В бележки мога да ти разясня защо

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 22.08.06 12:14.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (hell arise)
Публикувано22.08.06 15:59



Ей, Ойген-мойген, я да не обиждаш! Аз не клоня към никакви съмнителни типове, нещо повече, аз съм си собствен принципно различен тип!

А що се отнася до изтърканата демагогия - Фантастиката като литература, позволи ми да ти цитирам Стругацки (щото само тях мога...) - фантастиката Е литература. Лошата фантастика, както и лошата литература просто не са ЛИТЕРАТУРА изобщо.
Така че престанете, ти и твоите знаменити приятели, да разпръсквате нездрав снобизъм - видите ли, някои фантасти пишели голяма Литература, а другите са прости пид`раси...



Тема Ъ!нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано22.08.06 17:24



Туй пък кво ще рече?


Не намирам нито едното, нито другото определение за обидно. А ако наистина си собствен, принципно различен тип - толкова по-добре за теб!
Съгласен съм, че фантастиката Е литература, но напоследък започвам да се съмнявам дали тя изобщо е самостоятелен жанр. На някои тази мисъл може да се стори еретична, на други - тъпа, на трети - направо идиотска, затова нямам намерение да давам повод за нови форумни препирни, причините за които нямат нищо общо с него. Виж - в бележка бих могъл да изкажа по-подробно тази гледна точка.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано22.08.06 19:56



Джимец, ти върху новото ми Лaмборджини можеш да паднеш само във вид на курешка. Което пък ще е един вид прогрес.
А сега се събуди, отърси се от кошмарите с летене и падане на сън и се пробвай да се върнеш в реалността. В обективната, не в твоята.
Няколко пъти съм те пращал да търкаляш аспиринче по околовръстното, пардон, да ми търсиш някакво доказателство за прословутата ти теза, че фендъма не те обича, пък ти си ебати пича! . Или поне в частност на твърдението, че аз се ръководя от личното си отношение към авторите, а не от собствените си критерии за свястна фантастика. (За Пощаков никога не съм го крил - не съм общувал никак лично с него, не изпитвам и желание да го направя, хич не ми харесва като автор. Ти си подобен случай, но поне съм общувал, а и кореспонденцията ни на Лични бележки ми е повече от забавна.) До сега нищо не си ми намерил, само се пробваш с дребни хадвокатски номерца да отклoянваш темата. Но пасаран, любезни!

Апропо, в поста ти най-много ми хареса лафа на Пощаков за кората на лайното.

Да взема да ви подаря по огледало?

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 22.08.06 22:16.



Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано23.08.06 12:20



Копо говори за обективност!


Я!
Откъде си чувал тази думичка? Но след като така или иначе вече си я научил, поне се опитай да я използваш по подходящ начини. Първо пробвай в лични разговори в тесен кръг, и чак като потренираш малко се изхвърляй с нея на публични места

Изобщо не ме е еня дали фендъмът ме обича или не! Както и не ме е еня дали съм "баси пича" или не съм!
Не ме е еня и за самия фендъм!
Запомни ли го добре?
Поне се опитай! Във всеки случай, не е толкова сложно, колкото термина "обективност"
А ново Ламборджини в този си живот можеш да имаш само във вид на снимка

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.08.06 19:39



Аз не само за обективност, но и за футбол и фантастика мога да говоря, но ти и в двата случая пак няма да ме разбереш.
В моите лични разговорин в тесен кръг мога да пробвам и да не пробвам много неща, теб какво те е еня, като нямаш достъп до тях?
Като не те е еня за фендъма, 'що си губиш времето да пишеш в този и другия форум?
И като за последно: направил си неистов опит да бъдеш духовит, надявам се да нямаш медицински поражения от напъна.

TANSTAAFL


Тема Off Topic:нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано24.08.06 13:13



Хм... Но ти влизаш в този форум отпреди мен - още ли не си забелязал, че той не е запазена територия на фендъма?
И че пишещите в него, които откровено като теб считат себе си за част от българския фендъм, (пак уточнявам - независимо от личните си отношения и пристрастия към този или онзи участник) в действителност са малцинство?

Апропо: шегата - настрана! Интересувам се от това какъв си по образование - сериозно! Не е с цел заяждане, нападки или нещо друго, което би засегнало когото и да било във форума. Плийс - ако ще ми отговаряш - направи го в бележка, щото здравата излязохме от темата!

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 24.08.06 13:16.



Тема Re: Off Topic:нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.08.06 19:18



Влизам във форума почти от самото му начало (2000-та година). Забелязал съм, че феновете/фендъма бяха и останаха ядрото на този форум.
Ако толкова те интересува - пусни една анкета колко от редовно посещаващите форума считат себе си за част от българския фендъм. Ако са под 50%, обади ми се.
На въпроса ти: Образованието ми е висше техничско - имам стпен инженер-магистър по Автоматика и системотехника от Техничския университет в София. Преди него имам средно специално от Образцовия техникум по механотехника - София, професионални квалификации стругар, монтьор на ММ, опратор на ММ с ЦПУ.
А дали сме излезли от темата - ми провери, в цялата тема има само едн пост, който не е off-topic, при това е мой.

TANSTAAFL


Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Ивaнyшka]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.08.06 20:47



Ne 4e tuk, kadeto sam, imam vreme i jelanie da prodaljavam podobna diskusia, no moje da se tvardi, 4e horata ne mogat da badat obvinyavani za izvoditre, koito si pravyat spontanno, stavaiki svideteli ne neelegantno darjanie.





Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.08.06 20:50



Aha!


Vpro4em, az nai-ve4e razglejdam horata, sled koeto re6avam kak da se darja s tyah. No blagodarya!



Тема Re: Ако правилно съм схваналнови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.08.06 20:51



Oho, i titli polzvame ve4e tuk?





Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.08.06 20:53



Usetih i az ne6to takova!





Тема Причини, произволно подредени.нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано24.08.06 21:50



1. Има много малко преводачи от български. За добър превод си мисля че е най-добре езикът към който се превежда да е роден за преводача. Ти колко чужденци с добър български си виждала ? Щото на мен дори българистите, които дават по ТВ от време на време, на мен ми звучат като от курс за средно напреднали.

2. Защото чуждите издателства биха искали да издадат най-доброто и най-издаваното (които ясно е, че не непременно са едно и също нещо).
За първото ще им трябва някакво спонсорство (Връзка: защо не се издава българска фантастика в БГ), второ няма, защото у нас книгоиздаването е за 5-10000 човека, които все още ползват тази медия срещу пари.

3. Връзка с "2" - проблем, българите не могат да решат кое е най-доброто.

Прекалено сме заети да се държим за гушите.

4. Българската фантастика е твърде интелектуалски претенциозна. Ако някой има нужда да изкаже политическите си или философските си идеи да напише специализирано есе, трактат и т.н. вместо да ги завоалира с фантастичен свят.
Такава фантастика е трудно продаваема на един наситен пазар (Русия, англоезичния), където си имат пре-достатъчно интелектуалци прозрели същината на световните проблеми = "Хората са тъпи (грешници), само си гледат кефа, вместо да страдат в името на моите идеали."

5. Българската фантастика е ... хм, източноевропейска. Защо им е на Бантам Букс да превеждат от български, като братушките пишат от всичко по 1000 пъти повече, пък и шедьоври си имат автентични?

6. Българската фантастика е скучна. Как да направят хората пари от нея, освен по някое Европейско спонсорство ?


7. А необходимо ли е да се издава българска фантастика в чужбина ? Аз лично нямам желание да я чета на руски. А ти ?
Ad astra per aspera

Редактирано от Пивo на 24.08.06 21:57.



Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Пивo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.08.06 22:36



Дообре де, добре.
Първата бира в събота е от мен.



TANSTAAFL

Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Kopo]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано24.08.06 23:22



Кво шъ има в събота?




Тема Оркестърът свири тушнови [re: Пивo]  
Автор Diletanta (наблюдател)
Публикувано25.08.06 05:03



Убийствено точно. Смирено свалям шапка и се покланям. Е, има няколко пъстри петънца на този черен фон, но те са онези прословути изключения, които... какво правеха с правилото?





Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.08.06 06:30



Каре.

TANSTAAFL


Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Пивo]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано25.08.06 08:27



много ми хареса точка 4. браво, малко хора осъзнават този много голям проблем на българското творчество. ако някой е склонен да спори, препоръчвам да изгледа "следобедна партия бридж". това не е фантастика, а филм претендиращ да е първия български порнофилм (сниман средата на деведесетте). не знам дали е първия, но това няма значение, в него като в картинка от медицински учебник се вижда ясно и отчетливо тумора на българското творчество - напъните за философщина и интелектуалщина. във всички нормални порнофилми, репликите се свеждат до "ооох, яаааа, шпритц мих, шпритц мих!", а нашите като почнаха едни разсъждения едни философии, човек може да си помисли че гледа кастинг за мис свят, а не порнофилм.
иначе убеден съм, ако в българия се появи накой като братя стругацки или дъглас адамс, издатели по света ще се намерят, нищо че няма много преводачи. ако трябва специално ще пратят някой да поживее година в българия, за да прихване българската реч.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано25.08.06 16:42



Изобщо не съм съгласен с тази точка 4! Българската фантастика не е претенциозна или скучна! Просто има "добре написана", "горе-долу става" и "за боклука". И най-претенциозната идея, ако е развита добре в една оригинална фабула, престава да звучи като трактат. И става литература.

Иначе съм напълно съгласен с т. 3! С две ръце!
Затова мисля, че е по-добре да се предостави на чуждестранния издател право на избор - той най-добре си знае какво ще се чете и продава в страната му. Ето един такъв

.
А ето и горе-долу какъв имаше в конкретния случай издателят.
И ако някой скочи да го отрече, да каже: "Не, не трябва да се дава такъв избор на чуждестранния издател!", това ще просто още едно доказателство в полза на т. 3
Но не и нещо сериозно!

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Ra4OKowa4a (ентусиаст)
Публикувано25.08.06 20:32



Отговор сестричке:Нема Пари!!!Нема мениджъри!Нема понятие за българска фантастика -нема интерес.
Все то да продаваш вечни машини на зелено!
Тук някой би ли ми помогнал да управлявам стъпков мотор Имам един стар принтер Off Топик малко ама какво да правим никой не е идеален Поне аз не съм :))) Бе трябва ми за една вечна машина .Искам да си правя дипломната работа с такова захранване.Луд съм мамо ям паркет дето се казва

Редактирано от Ra4OKowa4a на 25.08.06 20:49.



Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: zaphod]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.08.06 16:28



Философско порно, верно. За природата на любовта и възприятията. И както си разсъждаваше главната героиня (после станала даскалка в някакво училище, така четох в "24 часа" преди 5 години), бие един шамар на човеко и му казва "Не вътре бе, нали съм ти казала!".
Или е кокошка, или котка.
Като искаш да мяука и да снася, няма как да стане.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.08.06 16:34



В отговор на:

Личните отношения са определящи за четенето на този или онзи български автор от типове като теб, дето (както казва моя приятел Хр. Пощаков) се мислят за кората на лайното




Туй за лайното другаря Пощаков ли го е казал? Въъъъъъъйй...
Сега, след издаването му в чужбината, подобни мъдри мисли ще му донесат титла "интелектуалец" и ще взема да прочета още един негов разказ...

- няколко думи от читателя

Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано28.08.06 17:30



Zna4i, Alvi, 6te posledvash primera na francuzite, koito ve4e go napraviha na nai-golemia festival za nau4na fantastika v sveta?





Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Пивo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано28.08.06 17:35



Mmm, interesno! Nymam vreme da ti otgovorya prostranno sega, a bih iskala... za6toto pri4inite ti, makar da zvu4at logi4no, nyamat ni6to ob6to s faktite i pazara, uvi.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано28.08.06 17:39



Nyama pari ne zna4i ni6to v konkretnia slu4ai. Znaesh li za6to?





Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано28.08.06 18:01



Французите се отличават с характерна за тяхната култура липса на вкус, трябва ли да благоговеем пред примера им?



Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема всичките франсета - на мезета!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.08.06 18:37



Ето, разбрах няколко неща от теб.
Първо - най-големия сци-фи фестивал в света е във Франция. А не в с. Кузьово или с. Бабяк.
Второ - направили са нещо, което трябва да ми е светъл пример. Може би са чели Пощаков?
После - аз трябва да направя като тях, така ли?

Вижте, не трябва вкусовете да са повод за личностни дрязги (на г-н Пощаков може би няма да му е хубаво някой да каже, че не пише хубаво, нали така?), но ако още някой похвали Христо Пощаков като автор (а не като човек, пианист или супер як партньор за маса), ще прочета 10 негови разказа и заедно с тоя, който вече съм чел, ще бъдат анализирани, гледани под лупа и показани пред хора.
Честно.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано28.08.06 23:39



Прежали се и го направи, моля. Пиво си е загубил времето да ти напише това, което и аз мисля, но ме мързи да обяснявам за пореден път.

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 28.08.06 23:39.



Тема Re: оффнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано28.08.06 23:41



Паднах 2:1 с разлика в имповете. Добре си пркарах/ме.



TANSTAAFL

Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Пpoф.ПoпPokЧaлXayc-Пe.2 (непознат )
Публикувано29.08.06 12:10



А бе микроб смотан я се мани от тука и не пречи на хората с фантазия
Къшшш !
Къшшш!
За кво са ти пари нали можеш да правиш водни пистолети и тапешници
Стреляй и прудавай, прудавай бе бунак!
и стреляй, стреляй!
Пари искал, пари ми стани бос, бе издигни си партия ето ти пари и да не забравиш да платиш разноските после на някой писател да си издаде книгата по фантастика на руски поне, серсемино!
Вампир загубен, с вечни машини ще ни занимава тука в Фантастика
Изроооод!
Ууууу Ууууу
Оди занимавай Слави с такива простотии
Пфу!



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Пpoф.ПoпPokЧaлXayc-П]  
Автор Ra4OKowa4a (ентусиаст)
Публикувано29.08.06 12:59



Ще намина нататък когато мога.
http://www.icehouse.net/john1/kromrey.jpg



Тема Франсетата не стават за мезета!нови [re: Alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано30.08.06 13:10



За нищо не стават! Всеки път, когато видя французойка, си викам на "Тия ли щеки с луфт между краката са прочутите френски мадами, бре!"
А и съм убеден, че най-приятното преживяване, което мога да имам във Франция е да ида да се изпикая на гроба на Клемансо, пеейки "Ще стъпчем Ньой, Ньой, Ньой..." на "Срам и позор".


А Пощака е наистина е добър автор!

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Франсетата не стават за мезета!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано30.08.06 18:39



Хмм, подобен акт на горепосочния не би те направил герой, а просто пикльо.

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 30.08.06 18:40.



Тема :)))))))нови [re: Kopo]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано30.08.06 20:23



Не просто пикльо, а пикльо - фен на Пощаков!



- няколко думи от читателя

Тема Re: Франсетата не стават за мезета!нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано31.08.06 13:02



Хахахахахаха...


Все едно ми казваш, че след като някой път свършите оная работа с жена ти, можеш да й заявиш, че си ебач
И ще изядеш хурката

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 31.08.06 13:02.



Тема Re: Франсетата не стават за мезета!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано31.08.06 15:39



Коя хурка?
И за кой от всичките 8 пъти дневно си говорим?



Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Франсетата не стават за мезета!нови [re: ladyMarian]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано31.08.06 17:01



За деветия



До Копо (пак):
Автоматика и системотехника, казваш? Супер! Това беше последния детайл и пасна идеално в картинката!
Обезсмъртен си!
Не ми благодари - направих го от сърце

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 31.08.06 17:05.



Тема Re: Франсетата не стават за мезета!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано31.08.06 18:55



Моля, преместих си го в съседния крачол от умиление.



TANSTAAFL

Тема Само?нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано31.08.06 19:06



Сигурно лекарят ти е забранил да вдигаш тежко!



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Само?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано31.08.06 19:22



Ъхъ, пък ако държиш - ще ти пратя ксерокопие на рентгиновата снимка.

TANSTAAFL


Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: ladyMarian]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано31.08.06 20:21



Трябва ли да им го предам от твое име?



Тема Re: всичките франсета - на мезета!нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано31.08.06 20:23



Христо пи6е интересно... запо4вай!





Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано31.08.06 20:27



Голямо зна4ение има какво мисли6, но се съмнявам, 4е на 4уждестранните издатели им пука за това. А пък, като гледам накъде тръгна темата - кое ви кара да мислите, 4е някой в БГ има може да има контрол или дори право на мнение за това, каква и най-ве4е 4ия БГ фантастика да се издава в 4ужбина?





Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано01.09.06 10:44



Ами не е необходимо, тук си имам много, мога да им го кажа лично.



Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Само?нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано01.09.06 11:43



Че защо ми е? Аз нямам проектор за микрофилми



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Прочетенонови [re: Kopo]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано01.09.06 12:33



Откъде мога да получа пълен списък на авторите в този сборник?

Remove the fleet away from the Deathstar!


Тема And now - Poshtakov!!!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано01.09.06 13:37



Ок, очаквай включване. Ще чета разкази обаче. Нямам време и желание за романи с готино чалга заглавие.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Само?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.09.06 18:15



Прав си, много неща нямаш, и все важни.

TANSTAAFL


Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.09.06 18:18



Никой не може да контролира какво къде се издава - вън или вътре, а и никой не може да ми пробутва като аргумент за качество публикации в странство.
И все пак нищо не разбрах от твоето виждане или липсата на такова.

TANSTAAFL


Тема Списъкът:нови [re: testpilot]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано02.09.06 13:07



Ей, най-сетне по темата! И така - по ред на публикуване:

Иоан Владимир - "Атентатът"
Емануел Икономов - "Смет за късмет"
Кирил Камбарев - "Ръката"
Андрея Илиев - "Вещица"
Ивайло Иванов - "По кривата"
Боряна Йончева - "Обсебен"
Георги Малинов - "Дървото на Козай"
Емилиян Мелезанов (т. е. - Емануел Икономов) - "Черният хищник"
Величка Настрадинова - "Евридика"
Веселин Маринов (не го бъркай с пИещия за жени!) - "Очите на лисисицата"
Григор Гачев - "Случаят Бенковски"
Елисавета Танева - Самоубийците от Регина"
Ивайло П. Иванов - "Пустинна сова"
Кирил Иларионов - "Да умееш да чакаш"
Боряна Балин - "Среща с мистър Кроули"
Александър Карапанчев - "Приказка за плашилото"
Иван Н. Хаджиев - "Естественият ход на нещата"
Красимир Крумов - "Принцип на ненамеса"
Иван Гълъбов - "Моделът"
Красимира Станчева - "Пътят към дома"

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: Списъкът:нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано04.09.06 12:30



Благодаря за списъка! Търсих да се видя, но уви пак не съм на ниво :)

Remove the fleet away from the Deathstar!


Тема Re: Списъкът:нови [re: testpilot]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано04.09.06 14:44



?
Аргус издава книга, в която авторите не знаят дали и с какво са включени, нито има договор с тях нито...
Май Боби имаше подобна тема... това даже и ламерщина не е...




Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано07.09.06 14:38



Никой не може да контролира какво къде се издава - вън или вътре...
Ъ!
Абе, знам си аз, че на клубните активисти много им се ще да могат да контролират какво и къде се издава, ама тъй като нямат нито възможности, нито потенциал в тази насока - опре ли се до тук, заемат позата на "оня, който не го засяга, не го интересува и в нищо не може да бъде убеден"


Колкото до важните неща... никой не може да има всичко
Но за да каже кое от нещата е важно и кое - не чак толкова, най-напред сам трябва да знае това.
За да го знае пък, трябва да си има някаква ценностна система.
А ти, Копо, нямаш.
Затова не можеш да кажеш кое е важно - не само на мен, не само на когото и да било друг, но даже и на себе си

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано07.09.06 17:28



Taka si e, ne moje.


No faktite govoryat sami za sebe si, smyatam, kogato stava duma za antologiata na nai-golemia SF festival v sveta, odobryavaneto za koyato trae s meseci i naplivat za koyato e stra6no golyam... za6toto pPrez festivala sa minali imena kato Moorkock, Aldiss i kompania. Togava, struva mi se, bi bilo dobre da se izleze ot zlobnoto kapakoo4ie i da se pogledne realno.



Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: ladyMarian]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано07.09.06 17:29



Otdahnah si... razbirash li, obi4am priyatnite manieri i 6te6e da mi bade mnogo nepriyatno, ako be6e nastoyala, 4e tryabva da go napravya.





Тема Re: Malko me tormozi maymunicata tiнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.09.06 18:06



Откъде искаш да излезеш злобно?



TANSTAAFL

Тема Re: Джимец, що не си седиш кротко в лайната?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.09.06 18:14



Така да, що не си се занимаваш адвокатлъка? Все още Фюрито ни не е взело властта, така че ти е раншко да се изяваваш като последната инстанция на тема "ценностните системи". Еле па на мойта, дет ти е неизвестна.

Ако искаш да знаеш какво искат клубните активисти - питай ги. Като за начало реши за кой клуб плещиш. Щото нещо май яко се омотаваш в опитите хем да си априори дъфърст,дъбест,дънемакойдатестигне, хем да си неразбран гений, хем да си над простаците в тълпата, 'дет не щат да те аподират.

А, за последно - бедна ти е фантазията какви неща казвам на себе си, а никога не бих споделил с теб.



TANSTAAFL

Тема Че аз откъде да знам какви ги дрънкаш на себе си?нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано08.09.06 15:18



Да не съм ти психиатър?



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Че аз откъде да знам какви ги дрънкаш на себе си?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано08.09.06 18:10



Не си, разбира се, и за това не ставаш. Но пък в предният пост се опита да ми обясняваш, че аз дори на себе си нямам какво да кажа. Аре бе!



TANSTAAFL

Тема Re: Malko me tormozi maymunicata tiнови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано09.09.06 23:07



Hehe, dobar opit da se izmaknesh ot temata, za6toto prosto ne mojesh da izlezesh sre6tu faktite, koito ti podnesoh.

Apropo, ne se opitvai, za6toto te naistina sa neprobivaemi. 6te stanesh smeshen, ako kato fen se opitash da osporish mnenieto i vkusa na ekspertite, koito dvijat nai-golemia festival za nau4na fantastika v sveta. Sajalyavam, ako te razo4arovam.



Тема Re: Malko me tormozi maymunicata tiнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано10.09.06 10:30



За разлика от Джимеца аз не се измъквам от нищо. Пробвай се да ми напишеш в някакъв четивен вариант"фактите" си, за да мога да ги кометирам, разбира се, ако има какво да се коментира.
И какъв, за Бога, е тоя най-гоялм фантастичен фестивал, та мнението на експертите му е толкова потресаващо фундаментално?

TANSTAAFL


Тема Не на тази въдица!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано11.09.06 09:12



Професоре, вариантът който Копо нарича "четивен" в действителност означава "копочетивен". Т. е. - издържан 101% в стил на човек, който няма какво да каже. С една дума - потребител. Такъв, дето го бива само да ръси безсолни тъпоумия.
Но дори и да успееш да се насилиш и вариантът да се получи "четивен" според Копо, в случай че нещо в "четивото" може да се осере - той ще го направи. Ако пък нещо не му хареса, той просто ще заяви, че "не му дреме".



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Malko me tormozi maymunicata tiнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано11.09.06 12:02



Абе да ти кажа и аз не ти прочетох безумната маймуница. Не стига, че е маймуница, ами използваш някакви алтернативни начини за изписване на по-специфичните звуци, което я прави още по-трудна за четене от стандартната маймуница.
Мама му стара, за такива като тебе са го сложили този кредор. Ако искаш да ти прочетат мнението, ползвай го. И за блондинки става.

Колкото до аргументите, чак интересно ми стана какви са толкова тези факти, дето и боговете мълчат пред тях. Ама ако обичаш напиши ги човешки.



Тема "клубните тинтири-минтири"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано11.09.06 14:25



Джимец, постоянно се опитваш да овладееш леката ирония на гърба на хората, които влизат в този форум. Клубните активисти, самозабравилия се фендъм и прочие.

Ти си най-активния, пишеш нон-стоп и или ревеш, или се рекламираш. Айде стига поставя всички под един знаменател, защото това винаги е било и ще бъде признак за вятърничев интелект.



- няколко думи от читателя

Тема Re: Не на тази въдица!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.09.06 19:55



Оо, Джимец!
Що не подложиш на лек смислов анализ първите 3 изречения на постинга си? Ако резултата е различен от 0 (нула), обади ми се.



TANSTAAFL

Тема Re: Malko me tormozi maymunicata tiнови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано12.09.06 14:23



Chetiven? Sorry, no tuk, kadeto sam, ne moga da izpolzvam dori fonetichna. Blagodarya za tarpenieto.



Shto se otnasya do festivala, ne sam az tazi, koyato shtre opravya propuskite v poznaniata ti. Informiray se sam... I ako tonat mi ti se struva neliubezen, otcheti, molya te fakta, che ne se smyatam za zaduljena da otgovorya po drug nachin na sobstvenata ti nelkiubeznost. (Blagodarya za vnimanieto. Hau.)



Тема Re: Malko me tormozi maymunicata tiнови [re: else]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано12.09.06 14:29



I kv'o?



P.S. Zabavlyavash li se v BG?



Тема Re: Malko me tormozi maymunicata tiнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано12.09.06 18:30



Sim, naturalmente. Mais do que vocеs podem imaginar




П.П. И стига се държа като селска мома, която за сефте вижда град. Всички сме били в чужбина. На никого няма да станеш по-интересна с това
Особено на фона на факта, че с един кредор не можеш да се оправиш, дето и една мозъчна клетка трябва да е достатъчна за целта



Тема Re: Сбогом, дано си щастлива!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано12.09.06 18:45





TANSTAAFL

Тема Re:нови [re: else]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано13.09.06 09:18



Лоша си.





Тема Re:нови [re: testpilot]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.09.06 12:35



Е, ти си ме знаеш





Тема Re: Malko me tormozi maymunicata tiнови [re: else]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано14.09.06 19:59



Moi??!





Тема Re:нови [re: testpilot]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано14.09.06 20:00



Pokazva muskuli... neelegantno, uvi.





Тема Re:нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Jill (на война)
Публикувано18.09.06 12:15



Искам да споделя, че Копо не е едиснствения, на когото му се иска да прочете най-после какво точно имаш да кажеш, защото истината е, че нищо не ти се разбира и не говоря за маймуницата.

Стана ясно, че не си съгласна с Пиво, но лично аз до момента оставам с впечатлениетоно не знаеш с точно с какво не си съгласна и нямаш аргументи, които да посочиш в защита на мнение, което още не си си изградила.

Ако не можеш да вкараш мислите си в ред и имаш нужда да ги канализирам с точни въпроси, моля не се колебай да ме помолиш за помощ, тук или на бележки.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re:нови [re: Jill]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано18.09.06 16:33



По повод лицето, на което пишеш, мога само да кажа, че когато някой не мисли за нищо или прави нещо друго, резултатът е сходен с наблюдавания. Особено когато същият този "някой" се опитва да се изкаже обилно по всяка тема и на всяка цена последната дума да остане (основателно или не) в този "някой".
Лично аз неколкократно се опитах да изтръгна от този "някой" смислено обосноваване на бомбастично звучащи или мистериозно подметнати твърдения, но въпреки досадната ми (за другите форумци) настойчивост, така и не съумях да прочета нищо конкретно, напротив ентропията в постингите стремително се увеличаваше.
Така че - за да се предпазя от заразителното оглупяване - просто съм го/я включил в късия си списък от 3 ника, на които не отговарям, а още по-малко влизам в каквато и да е полемика.
Мисля, че подобна форма на остракизъм е единственото лекарство, но ще се въздържа да го препоръчам на всички.

Artificial Intelligence is no match for natural stupidity.


Тема Re:нови [re: Jill]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано18.09.06 19:21



A ti ne razbra li, 4e ako iskah da povtaryam ne6ta, koito ve4e sam obyasnila po edna ili druga pri4ina, na hora, koito o4evidno ne sa gi razbrali, 6tyah otdavna da sam go napravila? Moje6e i pak da go napravya, ako byah pomolena liubezno, no pri lipsa na takava molba, ne se 4uvstvam zaduljena da obyasnyavam pazara v 4ujbina na hora, koito stradat ot fikciata, 4e znayat vsi4ko za nego, no ne sa vijdali profesionalen SF izdatel dori na kartinka. Dostata4no yasna li byah sega?





Тема P.S. EugenVonHakenkreuzнови [re: Jill]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано18.09.06 19:25



Sigurna sam, 4e toi sa6to moje da ti obyasni nyakoi ne6ta, ako bade pomolen liubezno.





Тема Re: P.S. EugenVonHakenkreuzнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Jill (на война)
Публикувано19.09.06 10:32



Ти нямаш ли собствено мнение?!

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Тц..нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Jill (на война)
Публикувано19.09.06 10:37



.. никой не иска да се повтаряш, чудим се как да те спрем всъщност.

Ако беше изказала някакво мнение по-горе и след това беше привела поне едно доказателство след него, изобщо нямаше да се налага да те питам каквото и да било. Ама не.. няма такова. Единственото което има са недомлъвки, подмятания колко сме недостойни за вниманието ти и как нищо не разбираме. За съжаление и трите не се броят за аргумент.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Добър съвет.. (но тхт)нови [re: ivz]  
Автор Jill (на война)
Публикувано19.09.06 10:40





...if men are to be ruled, then the enemy is reason.

Тема Re: Тц..нови [re: Jill]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано20.09.06 15:48



Da me sprete? Da ne se izjivyavate kato Batman, 4e da me spirate?? I v koi vek jivee6, vsa6tnost? I govori li se v tvoeto vreme za svoboda na slovoto i uvajenie kam pravoto na mnenie?





Тема Re: Тц..нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано20.09.06 16:10



Абе ние правото на мнение го уважаваме ама ти така и не се възползва от него, защото мнението ти никъде се не види.
Явно проблемът не е, че не ти се дава право на мнение, по-скоро ти не можеш да си го формулираш.



Тема Re: Тц..нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Jill (на война)
Публикувано21.09.06 17:08



То де да имаше мнение, ама като няма какво да уважаваме?!



Айде стига сме спамили, че темата беше съвсем друга.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.

Тема Re: Тц..нови [re: else]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.09.06 18:12



Mhm?





Тема Re: Тц..нови [re: Jill]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.09.06 18:30



Otdavna tryabvashe da go napravite.





Тема е, де, е!нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано21.09.06 18:31



Айде някой да заключи тая тема. Професора нема да млъкне, то е ясно.
Пък и маймуницата е нетърпима.ю
Давайте да направим един форум "профи, ойген и сие" и всичко ще е Ок.

- няколко думи от читателя

Тема Re: е, де, е!нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.09.06 18:42



Profesora--T-- opredeleno nyama namerenie da obra6ta vnimanie na lo6i manieri, makar vinagi da e toleriral konstruktivnite dialozi. I ako otno6enieto kam ProfesorA be na nivo, toi ili tya moje bi 6te6e da otgovori sas sa6toto.





Тема Re: е, де, е!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано21.09.06 18:51



Трябва ти на теб един пълен член, за да мирясаш, така ли?

Това е форум, не чат. Или казвай нещо, или не пиши.
Ако ще ме питаш като какъв се изживявам, та ти казвам как да живееш - като Сидката.

- няколко думи от читателя

Тема Re: е, де, е!нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.09.06 19:04



Ne tryabvashe da go obrashtate na chat v takav sluchai.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.