Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 31.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано23.08.06 12:20



Копо говори за обективност!


Я!
Откъде си чувал тази думичка? Но след като така или иначе вече си я научил, поне се опитай да я използваш по подходящ начини. Първо пробвай в лични разговори в тесен кръг, и чак като потренираш малко се изхвърляй с нея на публични места

Изобщо не ме е еня дали фендъмът ме обича или не! Както и не ме е еня дали съм "баси пича" или не съм!
Не ме е еня и за самия фендъм!
Запомни ли го добре?
Поне се опитай! Във всеки случай, не е толкова сложно, колкото термина "обективност"
А ново Ламборджини в този си живот можеш да имаш само във вид на снимка

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.08.06 19:39



Аз не само за обективност, но и за футбол и фантастика мога да говоря, но ти и в двата случая пак няма да ме разбереш.
В моите лични разговорин в тесен кръг мога да пробвам и да не пробвам много неща, теб какво те е еня, като нямаш достъп до тях?
Като не те е еня за фендъма, 'що си губиш времето да пишеш в този и другия форум?
И като за последно: направил си неистов опит да бъдеш духовит, надявам се да нямаш медицински поражения от напъна.

TANSTAAFL


Тема Off Topic:нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано24.08.06 13:13



Хм... Но ти влизаш в този форум отпреди мен - още ли не си забелязал, че той не е запазена територия на фендъма?
И че пишещите в него, които откровено като теб считат себе си за част от българския фендъм, (пак уточнявам - независимо от личните си отношения и пристрастия към този или онзи участник) в действителност са малцинство?

Апропо: шегата - настрана! Интересувам се от това какъв си по образование - сериозно! Не е с цел заяждане, нападки или нещо друго, което би засегнало когото и да било във форума. Плийс - ако ще ми отговаряш - направи го в бележка, щото здравата излязохме от темата!

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 24.08.06 13:16.



Тема Re: Off Topic:нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.08.06 19:18



Влизам във форума почти от самото му начало (2000-та година). Забелязал съм, че феновете/фендъма бяха и останаха ядрото на този форум.
Ако толкова те интересува - пусни една анкета колко от редовно посещаващите форума считат себе си за част от българския фендъм. Ако са под 50%, обади ми се.
На въпроса ти: Образованието ми е висше техничско - имам стпен инженер-магистър по Автоматика и системотехника от Техничския университет в София. Преди него имам средно специално от Образцовия техникум по механотехника - София, професионални квалификации стругар, монтьор на ММ, опратор на ММ с ЦПУ.
А дали сме излезли от темата - ми провери, в цялата тема има само едн пост, който не е off-topic, при това е мой.

TANSTAAFL


Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Ивaнyшka]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.08.06 20:47



Ne 4e tuk, kadeto sam, imam vreme i jelanie da prodaljavam podobna diskusia, no moje da se tvardi, 4e horata ne mogat da badat obvinyavani za izvoditre, koito si pravyat spontanno, stavaiki svideteli ne neelegantno darjanie.





Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.08.06 20:50



Aha!


Vpro4em, az nai-ve4e razglejdam horata, sled koeto re6avam kak da se darja s tyah. No blagodarya!



Тема Re: Ако правилно съм схваналнови [re: Kopo]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.08.06 20:51



Oho, i titli polzvame ve4e tuk?





Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано24.08.06 20:53



Usetih i az ne6to takova!





Тема Причини, произволно подредени.нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано24.08.06 21:50



1. Има много малко преводачи от български. За добър превод си мисля че е най-добре езикът към който се превежда да е роден за преводача. Ти колко чужденци с добър български си виждала ? Щото на мен дори българистите, които дават по ТВ от време на време, на мен ми звучат като от курс за средно напреднали.

2. Защото чуждите издателства биха искали да издадат най-доброто и най-издаваното (които ясно е, че не непременно са едно и също нещо).
За първото ще им трябва някакво спонсорство (Връзка: защо не се издава българска фантастика в БГ), второ няма, защото у нас книгоиздаването е за 5-10000 човека, които все още ползват тази медия срещу пари.

3. Връзка с "2" - проблем, българите не могат да решат кое е най-доброто.

Прекалено сме заети да се държим за гушите.

4. Българската фантастика е твърде интелектуалски претенциозна. Ако някой има нужда да изкаже политическите си или философските си идеи да напише специализирано есе, трактат и т.н. вместо да ги завоалира с фантастичен свят.
Такава фантастика е трудно продаваема на един наситен пазар (Русия, англоезичния), където си имат пре-достатъчно интелектуалци прозрели същината на световните проблеми = "Хората са тъпи (грешници), само си гледат кефа, вместо да страдат в името на моите идеали."

5. Българската фантастика е ... хм, източноевропейска. Защо им е на Бантам Букс да превеждат от български, като братушките пишат от всичко по 1000 пъти повече, пък и шедьоври си имат автентични?

6. Българската фантастика е скучна. Как да направят хората пари от нея, освен по някое Европейско спонсорство ?


7. А необходимо ли е да се издава българска фантастика в чужбина ? Аз лично нямам желание да я чета на руски. А ти ?
Ad astra per aspera

Редактирано от Пивo на 24.08.06 21:57.



Тема Re: Причини, произволно подредени.нови [re: Пивo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.08.06 22:36



Дообре де, добре.
Първата бира в събота е от мен.



TANSTAAFL


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.