Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 31.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Ивaнyшka]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.08.06 12:45



Разбирам - ти си от мъжете, за които е немислимо да водят делови разговори с жени.

Поздравления! Четеш научна фантастика, а в кой век живееш?



Тема Re: профи,нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано21.08.06 12:59



Уви, непосилно е да четеш няколкото ми постинга веднъж на няколко дни, особено напоследък, така е, но аз оценявам и покорно и благодаря.



Послепис: Ъ-ъ, държавен служител, кхъ-кхъ...

Послепис: Ъ-ъ, зависи с какъв тон ми приказват.
Практиката ми доказва, че на най-нормални запитвания тук получавам най-ненормални отговори, което значи, че някой тук не може да контролира нагона си към самоизява, което нямаше да е толкова лошо, ако, уви, тя не бе изразена по твърде неподходящ за добрия вкус начин. Така че, Алви, миличък, прости залитанията ми към детайлчето.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано21.08.06 13:38



O, ти светлина в мрачен ден.
Винаги се удивлявам на изкуството от непълни данни, да правите абсолютно погрешни изводи и най-вече да си вярвате.
Само за справка - останалите двама съучредители от Фондацията са жени.




Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано21.08.06 19:11



Вижте сега, госпожо професор,
повечето от пишещите в този форум гледат на литературата, като ценители на фантастиката.
Генерала, Иванушка, моя милост и още неколцина (а доколкото успявам да разбера от постингите Ви - също и Вие) обаче гледаме на фантастиката като ценители на литературата.
Дългогодишните ми нахлувания в този форум са ме научили, че да се спори с първите е глупаво, безполезно, изнервящо и в крайна сметка - абсолютно безсмислено. Никоя от страните, независимо от характера на личните си отношения с хора от другата, никога няма да разбере другата. Най-много - да й се струва, че е разбрала нещичко. С тази разлика, че хората от втория тип почти винаги са се опитвали да вникнат в ценностната система на онези от първия, а първите от своя страна - почти никога. Почти... почти... Изключението май е само едно-единствено: Робин. Но и за него напоследък не съм много сигурен дали не клони повече към втория тип. Така, че изключения може и да няма.
Затова - един приятелски съвет: избягвайте споровете с първия тип форумници и игрите на провокации с тях. Напълно безполезно е!



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Ако правилно съм схваналнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.08.06 21:59



В превод целия ти пост се свежда до съвета: купи си батерии за вибратора.

П.П.
Ако сбарам инж. И. Богданов, че чете фантастика като ценител на Литературата, ще спра да пия с него. Сериозно.

TANSTAAFL


Тема :)нови [re: Kopo]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.08.06 07:56



добре казано






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Пак си схванал неправилно!нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано22.08.06 11:28



Разликите в начина на възприятие не влияят на личните отношения. Така, че няма смисъл да спираш да пиеш с Иванушка. Между другото Йоан Владимир също е ценител на литературата. Да си се карал някога с него?
Елс пък определено чете литература като фен на фантастиката. Жулиян Загорски - също. Но изобщо не е попречило на добрите ми отношения с тях.

Личните отношения са определящи за четенето на този или онзи български автор от типове като теб, дето (както казва моя приятел Хр. Пощаков) се мислят за кората на лайното



Професоре, избягвай да питаш в този форум за публикации на съвременна българска фантастика зад граница, когато Копо е наблизо. По тази тема той изпитва "смесени" чувства: Все едно гледа как аз му падам от 20-тия етаж върху чисто новото му "Ламборджини", преди да е успял да го застрахова
В бележки мога да ти разясня защо

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 22.08.06 12:14.



Тема Re: Храбри хоризонти, предварителни впечатлениянови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (hell arise)
Публикувано22.08.06 15:59



Ей, Ойген-мойген, я да не обиждаш! Аз не клоня към никакви съмнителни типове, нещо повече, аз съм си собствен принципно различен тип!

А що се отнася до изтърканата демагогия - Фантастиката като литература, позволи ми да ти цитирам Стругацки (щото само тях мога...) - фантастиката Е литература. Лошата фантастика, както и лошата литература просто не са ЛИТЕРАТУРА изобщо.
Така че престанете, ти и твоите знаменити приятели, да разпръсквате нездрав снобизъм - видите ли, някои фантасти пишели голяма Литература, а другите са прости пид`раси...



Тема Ъ!нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано22.08.06 17:24



Туй пък кво ще рече?


Не намирам нито едното, нито другото определение за обидно. А ако наистина си собствен, принципно различен тип - толкова по-добре за теб!
Съгласен съм, че фантастиката Е литература, но напоследък започвам да се съмнявам дали тя изобщо е самостоятелен жанр. На някои тази мисъл може да се стори еретична, на други - тъпа, на трети - направо идиотска, затова нямам намерение да давам повод за нови форумни препирни, причините за които нямат нищо общо с него. Виж - в бележка бих могъл да изкажа по-подробно тази гледна точка.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Пак си схванал неправилно!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано22.08.06 19:56



Джимец, ти върху новото ми Лaмборджини можеш да паднеш само във вид на курешка. Което пък ще е един вид прогрес.
А сега се събуди, отърси се от кошмарите с летене и падане на сън и се пробвай да се върнеш в реалността. В обективната, не в твоята.
Няколко пъти съм те пращал да търкаляш аспиринче по околовръстното, пардон, да ми търсиш някакво доказателство за прословутата ти теза, че фендъма не те обича, пък ти си ебати пича! . Или поне в частност на твърдението, че аз се ръководя от личното си отношение към авторите, а не от собствените си критерии за свястна фантастика. (За Пощаков никога не съм го крил - не съм общувал никак лично с него, не изпитвам и желание да го направя, хич не ми харесва като автор. Ти си подобен случай, но поне съм общувал, а и кореспонденцията ни на Лични бележки ми е повече от забавна.) До сега нищо не си ми намерил, само се пробваш с дребни хадвокатски номерца да отклoянваш темата. Но пасаран, любезни!

Апропо, в поста ти най-много ми хареса лафа на Пощаков за кората на лайното.

Да взема да ви подаря по огледало?

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 22.08.06 22:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.