Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли бъдеще авторското право? - 2нови [re: Boby_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 11:10



И пресичането на улицата извън пешеходна пътека е нарушение нали?
И наричането на циганина, циганин е нарушение нали?
Опитвам се от няколко дена да ти обясня нещо ама явно нема смисъл... твойта глава трябва да уври.

Welcome to the real world



Тема Re: На англйски е , но аз мисля по същият начин!!!нови [re: Dilithium]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 11:14



Много добре казано.
И у нас, тези които продават нелегален контънт си плащат за да не ги закачат, а носителите на права плащат за да гонят и сплашват обикновения потребител.

Welcome to the real world



Тема Хубава статия на български по въпроса.нови [re: Пивo]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.06.06 13:05





Welcome to the real world


Тема На теб май не ти е ясно нещо...нови [re: Boby_]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано30.06.06 15:52



Не ти е ясно, че аз и много други като мен ако не можем да си даунлоуднем нещо не значи, че ще го купим. Ей това е проблемът на ++АА също те си мислчт че това са пропуснати продажби. Много малък процент от хората които даунлоудват разни неща биха си ги купили ако нямаше как да ги даунлоуднат, чисто и просто щяха да си карат и без да са ги гледали/слушали филмите песните, ако щеш и чели книгите.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Я да се уточним...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jill (на война)
Публикувано30.06.06 18:20



Защо трябва да се връщаме в първи клас и да си обясняваме нещата на елементарно ниво. Правя последен опит..

Когато говорим за произведения на изкуството трябва да се сме наясно, че всяко такова е уникално само по себе си. То може да бъде копирано, но съдържанието му, което на практика е обекта, за който се отнася авторското право, е единствено по рода си, а неговия автор може лесно да бъде идентифициран. Това означава, че няма начин да не е монопол. Което от своят страна означава, че ненужно си хабиш капс лок-а, за да подчертаваш думата.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Не, защо да е неудачен..?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jill (на война)
Публикувано30.06.06 18:22



Аз пък смятам, че всяка идея ще има някакви недостатъци. Така че трябва да се търси проблема в държавата, а не в идеята.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: На теб май не ти е ясно нещо...нови [re: Dilithium]  
Автор Jill (на война)
Публикувано30.06.06 18:26



Тц.. не става дума само за пропуснати продажби. Въпрос на морал е. Или крадеш или не крадеш, твоя си работа, въпроса е дали осъзнаваш какво правиш.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Хубава статия на български по въпроса.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jill (на война)
Публикувано30.06.06 18:35



На пръв поглед мога да ти кажа, че в статията има няколко много големи глупости. Особено това за плащането на допълнителна такса и то не само от гледна точка на производителите на дискове, както се посочва. Обаче е петък вечер, аз не съм на работа и отивам да празнувам, така че ще коментирам друг път.



...if men are to be ruled, then the enemy is reason.

Тема Не е кражба, разликата с кражбата ти я казахнови [re: Jill]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано30.06.06 18:38



Кражбата е когато ти открадна колата например и ти вече нямаш автомобил.
Когато си изкопирам ДВД-то на Терминатор 2 от теб не е кражба, ти продължаваш да си имаш твоето ДВД с Терминатора, не съм те лишил от абсолютно нищо.
Не казвам, че е правилно от морална или от каквато и да е друга там точка да се прави това, но в никакъв случай НЕ Е КРАЖБА. Кражба е по дефиниция когато отнемаш от някой нещо и той/тя престава да го има. Друга дума/термина трябва да се намери за нелицензираното копиране на интелектуален труд.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Не е кражба, разликата с кражбата ти я казахнови [re: Dilithium]  
Автор Jill (на война)
Публикувано30.06.06 18:43



Ми давай, измисли.. 'щото така се променя само буквата, но не и духа.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.