Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 29.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Светият Синод: Спрете “Шифърът на Леонардо”нови [re: Пpeпoдoбният ЦУП]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано26.05.06 18:28



Забравих да ти кажа, струва ми се - много приятна и забавна сигнатура!



Тема Re: Ъ-ъ-ъ-ъ... Моля?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Eugen Von Hakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано26.05.06 18:47



Това, че днешното Бяло братство изповядва (само) някои от идеите на богомилите, не ги прави по-малко еретици. А и тъй като лично познавам един роднина на Петър Дънов.... как да ти кажа... до колкото успях да разбера самият Беинса Дуно не е бил нито много добър, нито много разбран човек. Даже никак. И май цитатът, който ми сочиш, е чиста истина.

За богомилите - не, не преувеличавам. Те са положили основата на ученията, които се отклоняват от християнството. Защото катарите например (тия, дето не убивали невинни животни), всъщност са клали хора като овце. А анабаптистите (дето пък били за лична свобода и свобода на мисълта и словото) са обявили жените за общи. И идеята май се е харесала на чичко Маркс и той я прокламирал в "Манифестът..."
За албигойците, таборитите, чомпите... уф, наистина ли трябва да ги споменавам поотделно?
И всичко това, защото някакви си богомили решили, че човек може да си вярва и без църква, без канон и без клир. А Христос си го е казал много добре на апостол Петър: "Ще ти дам ключовете на небесното царство; и каквото вържеш на земята, ще бъде вързано и на небесата, а каквото развържеш на земята, ще бъде развързано на небесата." Т. е - който не мине през църквата - не стига до Бога.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от Eugen Von Hakenkreuz на 26.05.06 18:48.



Тема Re: Ъ-ъ-ъ-ъ... Моля?нови [re: Eugen Von Hakenkreuz]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано26.05.06 18:58



И всичко това, защото някакви си богомили решили, че човек може да си вярва и без църква, без канон и без клир.

Извини ме, но това изказване ми се вижда несъстоятелно. То е все едно да обвиниш Христос за кръстоносните походи.

Т. е - който не мине през църквата - не стига до Бога.



Това, до което обикновено стигаш, като минаваш през Църквата, е олекване на джоба и промиване на мозъка. Сещам се електрическата крушка на Томас Едисън, която е била обявена за дяволско изобретение от същата тази почтена Църква, и за Ян Хус, който не е имал толкова късмет и направо са го палнали. Но Ян Хус е само един от стотици хиляди... и сега щеше да има клади, ако можеха да си позволят дза го правят. Вместо това, Ватиканът се задоволява да изплаща милиаарди ( 1 млрд. долара само в САЩ) по дела срещу свещеници, блудствали с деца. А пък на какво съм ставала свидетел в БГ православна църква...

Да повторя - *греховете*, които поповете не могат да прикрият, в днешно време попадат под ударите на светската власт, а те наричат това - преследване на религията... Колко вярно!



Тема Re: Потвърдено!нови [re: firefox]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано26.05.06 23:03



тъй тъй

Ad astra per aspera


Тема Re: Потвърдено!нови [re: firefox]  
Автор koroviev ()
Публикувано27.05.06 00:10



и аз го гледах вчера, но не съм съгласен - гандалф спасява целия филм :)
чесно казано предвид колко е леим книгата, филма е направо изненадващо приятен. даже (ако не греша) беше вмъкнал няколко реплики които ги няма в книгата - от сорта на "ми добре, застреляите ни.. започнете от него (сочи прислужника си)".
за амели - ми кофти кастинг. за тая роля трябваше да вземат тринити.

_____________________________
Редактирано от коровиев


Тема Re: Ъ-ъ-ъ-ъ... Моля?нови [re: Eugen Von Hakenkreuz]  
Автор koroviev ()
Публикувано27.05.06 00:16



а, момент, няма пророк които да е разбран човек, не е само дънов - представи си един колошар който изведнъж избухва и натрошава всички сергиики в някои пазар и крещи нещо за някъв си храм - едва ли ще решиш че е много свестен :)

_____________________________
Редактирано от коровиев


Тема Re: Ъ-ъ-ъ-ъ... Моля?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано27.05.06 13:29



извини ме, но богомилството е бая мра4на доктрина и комай е сравнимо само фанатиците пуритани в Англия, откъдето ги прогонват на майната си в Америка, където пуританите до края на 17 век горят набедени за вещици истери4ни селянки.
Впро4ем, такова е ранното богомилство, после се "ревизира" до неузнаваемост.

За филма и книгата - не знам, не събужда у мен дори минимален интерес.
За реакцията на църквата - глупава, истери4на и... недалновидна. С мека ирония и спокойни аргументи биха постигнали дале4 пове4е. Но това е проблем на всяка религия - изпада в невменяемост когато им се СТОРИ, 4е нещо "застрашава" догмите.
От друга страна - вяра, която се сривала била от един тъп та вдлъбнат, както се твърди, филм - пукната пара не струва.
Абе, за вяра, религия, наука и фантастика ще си приказваме на 7.06.2006 в клуба, сигурно ще обкашляме и Шлифера...

звук от плясък с една ръка - шамар


Тема Re: Ъ-ъ-ъ-ъ... Моля?нови [re: Eugen Von Hakenkreuz]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано27.05.06 13:49



Основната причина за турските кланета е тъкмо религиозна

не е. СМЕС от политика и верски фанатизъм: султаните се ръководят от полити4ески съображения, башибозукът - на първо място от ал4ност. Е, ходжите - те навярно от "религиозен плам", защото барем 4аст от тях 4етат какво пише в Корана, другите са неграмотни.

А НЯКОИ кръстоносни походи са предприети в НАША, българска полза - Владислав Варнен4ек да речем /а! намерих "Ч" на фонетиЧната клавиатура! Кефффф.../.
Само дето по онова време Европата е гола вода като военна сила и човешки ресурс.
Виж новата книга на Божидар Димитров /12 мита в българската история/, поне за мен доста тези в нея звучат убедително.

ВСЪЩНОСТ, не схванах ТВОЕТО мнение - адекватна ли е реакцията на БПЦ към филма? А самият филм - толкова ли е "опасен"? За кого?
Мен повече ме безпокои упадъка на религията в контекста й на обществена съвест, наравно със срива в доверието към науката, появата на псевдонауки, граничещи с идеология.
Май много джепане се хаби за тоя що духа...
Вятъра визирам, дами и господа, ВЯТЪРА !

звук от плясък с една ръка - шамар


Тема Re: Ъ-ъ-ъ-ъ... Моля?нови [re: Шapkaн]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано27.05.06 19:43



Момент, пуританството е едно, а йезуитите - съвсем друго. Светата инквизиция на католиците - също.

За реакцията на църквата - глупава, истери4на и... недалновидна. С мека ирония и спокойни аргументи биха постигнали дале4 пове4е.

Виж по тази точка съм съгласна. А това, което ме забавлява най-много е, че с безмозъчните си реакции и буйната си злоба Църквата разпали още повече интереса към книгата. И това, ако не е черна ирония!

От друга страна - вяра, която се сривала била от един тъп та вдлъбнат, както се твърди, филм - пукната пара не струва.


Не съм гледала филма, но в добрите стари традиции на филмирането на книги - съмнявам се, че е добър колкото книгата. Разбира се, ще се изкажа, когато го гледам. Но май не си зоразбрал - филмът тук няма нищо общо. Браун също. В книгата си той се е базирал на проучвания, извършени от други хора. Във всеки случай, сигурна съм, че Ватиканът крие много неща в подземията си, които не трябва да достигат до обикновените християни... така че истината със сигурност се знае - поне от някои. А като гледам, как скочиха, навеждам се на мисълта, че няма дим без огън. Иначе щеше да им е през...ъ-ъ, през.



Тема Re: Ъ-ъ-ъ-ъ... Моля?нови [re: Шapkaн]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано27.05.06 19:51



Упадъкът на религията се дължи на упадъка в Църквата. Тя никога не е давала отговори и хората започват да го осъзнават. Христос е давал отговори. Но не и Църквата.

А за турските кланета - съгласна съм с теб, макар че мен в Турция се опитаха да ме убедят, че турците са проявявали търпимост към нас в религиозно отношение и не са скланяли хората да я сменят чрез кървава саморазправа.

Редактирано от Prof.McGonagull на 27.05.06 20:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.