Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 28.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Забрава в нашата дъбраванови  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано01.05.06 16:00



Бавно и сигурно тоя клуб обезлюдява като селце в Сакар.
Пълно е с книги и филми, а ние не приказваме за нищо. Много сме заети, дааа.

Аз пък напук на мързела си продължавам да ям книжка подир книжка и дори не ме мързи да разказвам това-онова за прочетеното.
Това е странно. Че не ме мързи, де.

Ето тук има леки отзиви за СВЕТЪТ СЕ НАРИЧА ДЪБРАВА на Ле Гуин:

----->



Ако някой е бил пропуснат от пролетната умора, може да обели две думи.
Алелуя!

Животът и любовта са си живот и любов, a букетът от теменужки си е букет от теменужки.

Тема Re: Забрава в нашата дъбраванови [re: Alvin]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано01.05.06 17:52



Tova e naj-publicistichnata kniga na baba Ursula i vYpreki tova e tolkova hubava!
Kato ja chete chovek trjabva da ja postavi v konteksta na epohata - v kraja na 60-te
godini, kogato zhertivte na amerikancite v&v Vietnam stigat 60000+ (dalech nad
irakssktie 2000+), ima pik na vsjakakvi proitestni dvizhenija, hipitatata se razhozhdat
s folksvageni, a studentite se buntuvat. Po onova vreme naisitna se e hodelo pod
d&zhda pokraj policejskite kordofi i ne samo tova i baba Ursula, kojato vse oshte ne
e stanala baba (a e bila skuchaeshta s&pruga na amerkiaknski diplomat v Kitaj!)
sigurno se e vizhdala v sYnishtata si tochno po tozi nachin.

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема няма пролетна умора.нови [re: Alvin]  
Автор тиrъp (непознат )
Публикувано01.05.06 20:07



Една от любимите ми книги на Урсула, да уточня, че не харесвам Лявата ръка на мрака с изключение на заглавието (много поетично ми звучи) и направо драйфам от разни Грънчарски колела и н'екви други Пробудени или нещо подобно. Но историята в това книжле ми е страшно симпатична, звучи ми смътно по индиански с цялото това сънуване и противопоставяне на завоевателите и коренното туземно население. Сънуването не е точно по Кастанеда, но идеята е подобна, вероятно защото е измислена от други култури векове преди тях двамата. Заслужава си четенето, а и има нещо като хепиенд.

Редактирано от тиrъp на 01.05.06 20:09.



Тема Re: няма пролетна уморанови [re: тиrъp]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано02.05.06 11:46



Хм, учудвам се от 'драйфането' от точно тези книги, но... всеки си има право на мнение. Като казваш 'Пробудени' (такава книга няма) вероятно имаш предвид 'Освободеният'. Ако говориш точно за тази книга, много ще се радвам да си поговорим и да ми кажеш какво точно те дразни толково много.
Ако търсиш най-вече действие и пъргав сюжет с много случки, ясно ми е защо Ле Гуин не те радва. Аз уважавам баба Урсула заради идеите и заради стила (и то много), но не отричам, че някои от книгите й са малко по-мудни, отколкото би ми се искало.
Иначе 'Светът се нарича Дъбрава' си заслужава четенето. Аз лично съм я приела като една откровена критика на Виетнамската война (аналогиите даже не са далечни), разрушителното отношение към природата, страхът от непознатото, липсата на толерантност към различното и т.н.
Индиански привкус? Ми... може и да има нещо такова. Все пак баба Урсула си има афинитет и към тази тема.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Забрава в нашата дъбраванови [re: Alvin]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано02.05.06 12:14



Малко късно се си сетил да се вайкаш. Тоя форум отдавна падна на нивото на един обикновен кокошарник...



Тема Is There a COCK?нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано02.05.06 14:44



Е, може и така да е, ама за това не са виновни американските бази или цените на петрола. За положението в кокошарника си е виновен дивеча, иначе се получава нещо добре позато - "А, кой ми *ра в гащите?!"
Така че не гледай отвисоко, а кажи 5 думи (може и повече, няма да ги броя) за Ле Гуин или който и да е
То вече и за книги ако не можем да си говорим, баси скръбта...

Животът и любовта са си живот и любов, a букетът от теменужки си е букет от теменужки.


Тема Re: Is There a COCK?нови [re: Alvin]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано02.05.06 18:59



Хехе, Алви, извини ме, че се намесвам в разговора, но просто не можах да се сдържа: аз си дойдох тук, водена от желанието да науча нещо, а в крайна сметка се оказа, че с някои изключения клубарите са по-склонни да избиват комплески, показвайки мускули на тема фантастика, отколкото да водят нормална дискусия или да помогнат с нещо. Случайно да знаеш защо е така?

(Като че ли ще се впечатля от мускулите им... нали. Могат да се пробват на нея )



Тема Re: Охаа!...нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор hanko (непознат )
Публикувано02.05.06 21:48



Кога започваме пробите?



Тема Re: Is There a COCK?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор тиrъp (непознат )
Публикувано02.05.06 22:45



Елементарно, всъщност просташко.



Тема Re: Забрава в нашата дъбраванови [re: Alvin]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано02.05.06 22:54



Ами оня ден гледах "Йон Флукс". Забавно прекарване на времето, ама като цяло.. нищо ново.
А за книжки не съм имал време да се разходя по "Славейков" от не знам колко време веке....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.