Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 14.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема има надежда  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.03.06 21:23



винаги съм се възмущавал от логическата несъстоятелност и научна профанщина демонстрирана в повечето "нф" филми.

оказва се обаче, че в по-новите филми тя изглежда намалява (честно казано мислех, че нараства).

тия дни гледах някакъв стар филм (според мен началото на 70-те) който беше невероятно радващ с тъпотиите си.

представете си значи космически нашественици, които са "покорили" земята, става дума за нещо като мека окупация, даже се преструват че помагат на хората.

- причината - да използват хората за храна, нищо че могат да ядат всякакво земно!!! месо, а на човек му трябват почти 20 години за да натрупа достатъчно месце.

- нашествениците даже и помежду си се наричат с имена като джон, даяна и т.п. и си говорят на английски.

- въпреки че в космическия кораб надписите са с някакви странни символи (доста приличащи на иврит), цифрите са си съвсем нормални.

- едно маце е изчукано от нашественик (те са едни такива гущероподобни) и ражда близнаци, човешко бебе с раздвоен език и гущерче.

- героя за пръв път се качва на кораба и веднага започва да цъка по пулта за управление, без секунда замисляне, неувереност или да го разучава.



Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано15.03.06 21:50



Аз наричам този тип филми "Томас Танг".


Травмиращ детски спомен.....2

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано15.03.06 22:09



За този филм ли става на въпрос?



The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine

Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано15.03.06 22:29



И да, и не.
Продължава да се прави долнопробна халтура (вж. "Денят на независимостта" като изключително ярък пример), нопросто тоя тип сюжети вече са поизтъркани, та напоследък се прибягва или към долнопробно фентъзи (вж. "Ван Хелзинг"), или към псевдо si-fi комикси (вж всички филми с участието на Маrvel). Евентуално може да е и някоя конспиративно-мистична сапунена сага за НВО.
Раазбира се, има си и читави филми, но те са си изключение (пък то винаги е имало читави филми и те винаги са били открояващо се малцинство).

TANSTAAFL


Тема Re: има надежданови [re: Kopo]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано15.03.06 22:40



Абе не знам дали Константин беше на Марвел или на друга компания, но филма определено си заслужаваше. За всичките други "ала комикси" съм съгласен.

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: има надежданови [re: Dilithium]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.06 07:53



da



Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано16.03.06 11:02



"тия дни гледах някакъв стар филм (според мен началото на 70-те) който беше невероятно радващ с тъпотиите си. ..

- героя за пръв път се качва на кораба и веднага започва да цъка по пулта за управление, без секунда замисляне, неувереност или да го разучава."

oldschool mada faka, sichko mogat

една луна наеба звездата


Тема Re: има надежданови [re: Kopo]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано16.03.06 13:20



Опитваш се да кажеш нещо за любими филми като "Денят на независимостта" или "Ван Хелзинг"

Добре де не мога да разбера каква точно реалистичност търсите???

Научна издържаност? Ами дали ако филма е 100% научно издържан ще става за гледане?

Дай пример за такъв фантастичен филм, ако можеш!!!

Единственото, което ми хрумва в момента да се приближава към това, за което говориш е може би "Контакт", но дори и той е твърде нереалистичен, поради простата причина, че до този момент няма нито едно доказателство за наличие на извънземни, а и въпреки всички напъни да получим сигнали от космоса, резултата е отрицателен ...

Толкова за реализЪма и научната издържаност.

Кое междувпрочем не ти харесва във Ван Хелзинг??

Не виждам нито една причина полугола красива мома да не се превърне в грозен летящ полуприлеп - получовек .... поне не е по нериалистично от други "псевдо фентъзита", където ходещи и говорещи столетни дървета се събират на събрание за да решат дали да тръгнат на война ... как ли се справят с кълвачите особено когато ги накацат изотзадзе

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re:нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.03.06 16:06



Е, все пак трябва да консидерваш, че сериалчето е правено 1983-1985 за телевизията, а не за
големият екран с малък бюджет и за канала NBC.
Успя ли да гледаш всичките серии? Аз съм гледал май около 10-12, имах джоинт-венчър видеотека хехе, големи пирати бяхме, около 8-10 видеота имахме да работят нон-стоп (само превръзки на очите и дървени крака ни липсваха) и все пак "орташката работа и кучетата не я ядат".
Уви по-лошите пирати Александра Видео ни отровиха бизнеса. %^&%$#&^%#$(*&#$ <--тв'а е проклятие по техен адрес.

The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine


Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.06 17:34



това което гледах бяха 3 серии, общо около 4 часа.
не е въпроса в бюджета, въпроса е в тъпотиите.

можеш ли да си представиш извънземните да се дигнат от на пичка си лелина за да ядат хора.
или след секс с извънземен гущер, жена да роди близнаци?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.