Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 30.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема има надежда  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.03.06 21:23



винаги съм се възмущавал от логическата несъстоятелност и научна профанщина демонстрирана в повечето "нф" филми.

оказва се обаче, че в по-новите филми тя изглежда намалява (честно казано мислех, че нараства).

тия дни гледах някакъв стар филм (според мен началото на 70-те) който беше невероятно радващ с тъпотиите си.

представете си значи космически нашественици, които са "покорили" земята, става дума за нещо като мека окупация, даже се преструват че помагат на хората.

- причината - да използват хората за храна, нищо че могат да ядат всякакво земно!!! месо, а на човек му трябват почти 20 години за да натрупа достатъчно месце.

- нашествениците даже и помежду си се наричат с имена като джон, даяна и т.п. и си говорят на английски.

- въпреки че в космическия кораб надписите са с някакви странни символи (доста приличащи на иврит), цифрите са си съвсем нормални.

- едно маце е изчукано от нашественик (те са едни такива гущероподобни) и ражда близнаци, човешко бебе с раздвоен език и гущерче.

- героя за пръв път се качва на кораба и веднага започва да цъка по пулта за управление, без секунда замисляне, неувереност или да го разучава.



Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано15.03.06 21:50



Аз наричам този тип филми "Томас Танг".


Травмиращ детски спомен.....2

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано15.03.06 22:09



За този филм ли става на въпрос?



The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine

Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано15.03.06 22:29



И да, и не.
Продължава да се прави долнопробна халтура (вж. "Денят на независимостта" като изключително ярък пример), нопросто тоя тип сюжети вече са поизтъркани, та напоследък се прибягва или към долнопробно фентъзи (вж. "Ван Хелзинг"), или към псевдо si-fi комикси (вж всички филми с участието на Маrvel). Евентуално може да е и някоя конспиративно-мистична сапунена сага за НВО.
Раазбира се, има си и читави филми, но те са си изключение (пък то винаги е имало читави филми и те винаги са били открояващо се малцинство).

TANSTAAFL


Тема Re: има надежданови [re: Kopo]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано15.03.06 22:40



Абе не знам дали Константин беше на Марвел или на друга компания, но филма определено си заслужаваше. За всичките други "ала комикси" съм съгласен.

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: има надежданови [re: Dilithium]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.06 07:53



da



Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано16.03.06 11:02



"тия дни гледах някакъв стар филм (според мен началото на 70-те) който беше невероятно радващ с тъпотиите си. ..

- героя за пръв път се качва на кораба и веднага започва да цъка по пулта за управление, без секунда замисляне, неувереност или да го разучава."

oldschool mada faka, sichko mogat

една луна наеба звездата


Тема Re: има надежданови [re: Kopo]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано16.03.06 13:20



Опитваш се да кажеш нещо за любими филми като "Денят на независимостта" или "Ван Хелзинг"

Добре де не мога да разбера каква точно реалистичност търсите???

Научна издържаност? Ами дали ако филма е 100% научно издържан ще става за гледане?

Дай пример за такъв фантастичен филм, ако можеш!!!

Единственото, което ми хрумва в момента да се приближава към това, за което говориш е може би "Контакт", но дори и той е твърде нереалистичен, поради простата причина, че до този момент няма нито едно доказателство за наличие на извънземни, а и въпреки всички напъни да получим сигнали от космоса, резултата е отрицателен ...

Толкова за реализЪма и научната издържаност.

Кое междувпрочем не ти харесва във Ван Хелзинг??

Не виждам нито една причина полугола красива мома да не се превърне в грозен летящ полуприлеп - получовек .... поне не е по нериалистично от други "псевдо фентъзита", където ходещи и говорещи столетни дървета се събират на събрание за да решат дали да тръгнат на война ... как ли се справят с кълвачите особено когато ги накацат изотзадзе

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re:нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.03.06 16:06



Е, все пак трябва да консидерваш, че сериалчето е правено 1983-1985 за телевизията, а не за
големият екран с малък бюджет и за канала NBC.
Успя ли да гледаш всичките серии? Аз съм гледал май около 10-12, имах джоинт-венчър видеотека хехе, големи пирати бяхме, около 8-10 видеота имахме да работят нон-стоп (само превръзки на очите и дървени крака ни липсваха) и все пак "орташката работа и кучетата не я ядат".
Уви по-лошите пирати Александра Видео ни отровиха бизнеса. %^&%$#&^%#$(*&#$ <--тв'а е проклятие по техен адрес.

The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine


Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.06 17:34



това което гледах бяха 3 серии, общо около 4 часа.
не е въпроса в бюджета, въпроса е в тъпотиите.

можеш ли да си представиш извънземните да се дигнат от на пичка си лелина за да ядат хора.
или след секс с извънземен гущер, жена да роди близнаци?



Тема Re:нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.03.06 18:40



Абе cheesy е филма, обаче може да се очаква, като се види коя година е правен.
То ако тръгнат да се търсят кусури на СТАР УОРС например мога да намеря хиляди, най пресни спомени от епизод 3 оръдейните палуби, липсата на вакуум, гасенето на пожар докато кораба пада и тн. и тн.
Мен ме учудва защо си очаквал да видиш нещо по специално от подобен филм?!?

Принципно всички филми с нашествия на извънземни (без тези с тематика Марс) нямат много резон, не че марсианските имат де. Та мисълта ми с нашественическите филми е, че обикновено нашествениците искат едно от тези 4 неща или комбинация от четирите:

1. Трявба им Земята да живеят зашото техният свят(планета) умира.
2. Използват ни за храна или нещо подобно.
3. Трябват им ресурси метали например.
4. Тва прилича на 3, трябва им вода защото при тях свършва е замърсена.

Ха кажи сега, цивилизация която се е справила с над светлинните скорости, не би ли могла да се справи с такива тривиални неща като горните 4, че да опира до нас.

The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine


Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.06 19:16



ами напротив, кефя се че има прогрес

а иначе в сарварс, определено имат силови полета дето да държат въздуха вътре, ако си спомняш и доковете за совалки се отварят към космоса без шлюзове и хората си стоят без скафандри.



Тема има нещо такованови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано16.03.06 19:27



и аз забелязвам че по-новите филми са повече изпипани и то не само нф. например, преди 20 години много трудно ще намериш филм, в който героите говорят на езика си. преди 10-15 години, всикчи компютри по филмите бибипкаха на поразия и имаха някакви безумни шелове, днес почти няма такива. разбира се, има още какво да се желае. например очаквам първия филм, в който някой като го удари ток, просто да подскача, а не да се обвива в бягащи виолетови светлини.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: има надежданови [re: V. Grig]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано16.03.06 19:56



Бъркаш реалност с реалистичност. Разбира се, че когато става дума за фантастика, не може всяко нещо да е 100% истина, и то доказана. Дори не трябва.
Но си има някои граници на логичното, които като се прекрачат, става нелепица.



Тема Re: има надежданови [re: else]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.03.06 23:35



Apsolutische!

TANSTAAFL


Тема Когато излезенови [re: V. Grig]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано17.03.06 11:06



"денят на независимостта" същата година списание "PC magazine" му даде първа награда за "най-нелепа идея в научно фантастичен филм".
Сещаш ли се за какво става въпрос?

Жокер: компютърен вирус

БТВ, започвам да разбирам част от изявите ти в другия форум. След като това елементарно пропагандно филмче ти е любимо.



Тема Re: Когато излезенови [re: Kyle Katarn]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано17.03.06 14:10



Аз пък започвам да се чудя те наистина ли нямат консултанти, които да им окастрят вихрите на въображението или пък нарочно правят такива тъпотии, защото публиката така си представя нещата и така би могла да ги смели.
Сещам се за филма Хакери, който не е фантастика (уж), ама като се сетя онези как плуваха във виртуалното пространство тип "блондинка влиза в интернет", фантастика си е отвсякъде.
Там до един момент се ядосвах на глупостите, дето бяха по 10 кила една връз друга, но като стигнаха до елитните хакери-пънкари и чатнах. Средностатистическия американски пуканконабивач точно така си представя хакерите. И ако кинаджиите му покажат нещо прекалено различно, той няма да може да го осмисли и ще сметне филма за тъп и wtf.

Та и с Денят на независимостта е същата работа. Там например даваха как американският президент говори великата си реч и целият свят слуша - от Мексико до Хималаите (примерно). Явно те така си го представят.



Тема Re: Когато излезенови [re: Kyle Katarn]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано17.03.06 14:31



Kyle,

я сега дай от твоя гледна точка кое казваш е недоразумението с компютърния вирус ...

Иначе ако искаш можем да се преместим в другия форум и надълго и нашироко да ти обясня защо се кефя на американски филми, в които например мускулестия Рамбо прави голямо БАГА-БУМ играейки си на "пиле" с руски генерал психопат ...

Разбира се този тип пропагандни филмчета може и да не задоволяват големите ти изисквания за стойностно кино, но за мен са добро забавление и приятен начин да си прекараш времето ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: има нещо такованови [re: zaphod]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано17.03.06 14:41



И на мен ми е смеховито, когато героя си говори с компютъра направо в двоичен код, и по екрана му течат, нули и единици или дори и по-странни символи ... но не трябва ли да си зададем въпроса как би изглеждало киното, ако например колите реалистично не избъхват след 2рия куршум изстрелян по тях или дърветата не можеха да вървят и говорят ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Едва ли си в entertainment business-aнови [re: Kyle Katarn]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.03.06 15:54



Тъй като гледам доста неща не са ти ясни, например как се прави blockbuster movie.

Още по малко пък познаваш американската публика и нация.

The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine


Тема Re: Когато излезенови [re: else]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.03.06 16:07



В отговор на:


Средностатистическия американски пуканконабивач




Eййй, мнго американофоби еййй.

Да ти кажа честно американците като нация ми се виждат много по стойностни хора от българите, въпреки че е неумоестно да се правят генерализации. Дори елементарни неща като лична хигиена и обществена отговорност са на много по-високо ниво от българските.
Както и да е де, свят широк хора много.

Преди 2-3 месеца си идвах до БГ. Аз сега какво да кажа, средностатистическия българин
мизерник* чалгаджия. И к'во става на практика все "каймака" на БГ обществото ходи по чалга концерти така ли?? Щот' гледам не е к'вот да не са посещавани чалгаджийските мероприятия. Ей т'ва ми се наби на мен в очите.
Изненадите започнаха още на летището. Ама да не изпадам в подробности.



мизерник*- бел.авт -нямам предвид материално, а по-скоро като състояние на духа и тялото (със спорт се занимават много малко хора)

The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от Dilithium на 17.03.06 16:09.</EM></FONT></P>

Редактирано от Dilithium на 17.03.06 16:09.



Тема според мене нещата са по-сложнинови [re: else]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано17.03.06 19:33



разбира се че тези които правят филмите, значт че това са дивотии. най-малкото тези ефекти в хакери са били направени от компютърджии, които със сигурност знаят че са дивотии. самите сценаристи също знаят че са дивотии, дори без консултанти. предполагам че повечето зрители също знаят че са дивотии, но тука идва трудната част - как да съгласуваме последното със факта че въпреки всичко филма се прави точно по този начин. няма да се опитвам да го обяснявам, но ще дам пример, който касае същото нещо - пазара на храните. ако попиташ хората един по един, всички ще ти кажат че предпочитат вкусни домати пред добре изглеждащи, но факт е че добре изглеждащите се продават повече. всеки един човек сам за себе си е убеден че това е заради другите, а не заради него, но аз не съм убеден в това. има един момент в книгата "дванадесетте стола", където това свойство на хората беше използвано за майтап. само заради тоя момент, книгата си удвои точките в личната ми класация.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема не се палинови [re: Dilithium]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано17.03.06 19:40



нали знаеш че хората просто ги е яд на тези които стоят по-високо от тях. политиците тъпи, холивудските звезди тъпи, богатите тъпи. но пък както се казва във вица, айде сега лапай на мама чурката. така че, позволявай им да те наричат както си искат, стига да ти лапат чурката,




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Когато излезенови [re: Dilithium]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.03.06 21:09



Аз не се прекланям пред българите така, както ти към своята втора родина и няма да ме раниш в сърцето, като ги наречеш чалгаджии. По-скоро ще се съглася с теб.
Относно чалгата. Но не и относно факта, че тя има място в този разговор.
Ако бях описала в предишния постинг всичко, каквото ми беше на ум по темата, нямаше как да не спомена един свой университетски преподавател, който си държеше монитор в кабинета, правейки се, че има компютър и обясняваше колко много се възхищава на тези... момчета... хакерите, като не правеше разлика между програмист, системен администратор, хакер и човек, който може да открие от къде да пусне компютъра.
Аз не деля масата по етнически принцип и когато някой не разбира или не му влиза в работата да разбира от дадена материя, която обаче много се раздухва от медиите, той придобива по темата точно тази представа, която му е наложена от тях.
Това се отнася както за българските и американските, така и за италианските, мексиканските и холандските пуканконабивачи.
Споменах американските по-конкретно, защото именно със техните представи е съобразено това, което показаха във филма. Колкото и чалга да има тук, никой не е дошъл да ни пита нас как точно си представяме хакерите, за да ги изографисат точно така.
Надявам се да ти стана по-ясно и да ми простиш, че накърних горещите ти чувства към майката (втора) родина.



Тема Re: има надежданови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано20.03.06 00:59



Поръчкова концепция, написана за около седмица на принципа - на ти 1000 долара, дай ми 20 страници ръкописче, ма без много специални ефекти.

Top Vampire Writer

Редактирано от Prof.McGonagull на 20.03.06 01:00.



Тема FLAME ONнови [re: else]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано20.03.06 15:51



В отговор на:


не се прекланям пред българите така, както ти към своята втора родина




Ще покажеш ли къде точно съм казал, че мразя България и се отричам от българското?!?!

Забележи, че може и да живея в чужбина, но по душа си оставам българин и сърцето ми принадлежи на България. Америка просто не е и не може да бъде моята родина.

Това което исках да ти кажа е да не говориш наизуст за неща които дори не си видяла.
Представите ти за америка и американците са ти май само от холивудските продукции.
Има ли смисъл да говорим въобще??

The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine

Тема Re: FLAME ONнови [re: Dilithium]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано20.03.06 16:22



Не, защото говорим за различни неща очевидно.



Тема Re: FLAME ONнови [re: else]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано20.03.06 17:29



Тъй ли?

И за к'ви неща говорим?!?!

The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine


Тема Ами работата снови [re: V. Grig]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано21.03.06 18:04



вируса е много проста - как така вирус направен за земен компютър ще проработи на чуждоземен!??!?!?
Дори и да приемем че извънземните компове работят на същия принцип като нашите (премаме универсалноста на математическите закони) остава въпроса с операционната система и входящото устройство....
Знаеш че вирус писан за Линукс обикновено не работи под Виндоус и обратното, що остава за компютър на извънземна раса.....

Знаеш ли, за Рамбо и аз съм го гледал с кеф като бях 12 годишен и много ми пасваше с неприязънта към т.нар. комунистическа система, която бях попил от околната среда. Някъде на 17 години обаче разбрах че подобни бълвочи са си чиста проба "руски филми за войната" с обратен знак. И още осъзнах че подобни изпълнения са вредни и опасни - типичен пример - отношението и ентусиазмът на редовия янки в подкрепата на войските в Ирак и отношението на самите войници които са били там. Разликата иде от простичкия факт че пуканкоядеца е гледал Рамбо и му е ПОВЯРВАЛ. Докато войника са му скъсали гъза на фронта и а е рекъл да си дезинфекцира раната като изгори барут от патрон в нея а е умрял от отравяне на кръвта!

Капакът дойде когато гледах веднъж прочутия филм с участието на Жорж Ганчев със стрела в гъза (помниш ли кукувците го скъсаха от майтап). Та ставаше въпрос за едно средно училище някъде в Америка, чийто ученици станаха партизани, понеже Русия нападна и окупира Америка !?!?!? Та смелите средношколци с Патрик Суйзи начело избиха половината руска армия, започвайки с Жоржи..... особено ценен момент е как една гърла от мажоретния отбор стреляше с руско РПГ а зад нея на 2 метра имаше солидна скала...
Този специално филм го гледах с двама военни които се спукаха от смях.

Пак за Рамбо (извинявам се на другите форумници че излизам от темата) - знаеш ли че има проект за 4-та серия? Замислен е още през 2002 година този път нашия пак е в Афганистан, но познай кои са "лошите"? И до ден днешен на западното издание на Рамбо 3 има надпис на ДВД-то "посвещава се на храбрия народ на Афганистан". Ако на теб такива неща не ти правят впечатление и си готов да ръкопляскаш на Рамбо и в двата случая нямам какво повече да кажа....



Тема Re: Едва ли си в entertainment business-aнови [re: Dilithium]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано21.03.06 18:34



Нищо против блокбастърите нямам. Имам против когато хората започват да ги възприемат буквално и да им вярват. И да си определят моралните/икономически/политически възгледи на базата на филми.

Има и още нещо, което аз пък бих ти казал на теб - останал съм с впечатлението че се занимаващ с наука и/или технологии, прав ли съм?
Надявам се, ти е известно че нито една система не може да бъде акуратно обяснена от субект който се намира вътре в системата и който изпозва постулати и/или данни достъпни единствено в самата система. Гьодел го е започнал, други са го развили. Отнася се не само за научна, но и за обществена/социална система. Не гарантирам акуратност на определението ми, ако някой знае по-точно да каже....

Първото интересно проявление за валидноста на горното всеки емигрант изпитва на гърба си (ако си прави труда да мисли). Не ти ли е направило впечатление че си получил и формулирал много по-трезва оценка за България и мястото и в света едва след като си излязъл навън? Когато имаш достъп до инфо, което или не циркулира в системата (България) или е минало през 20 "развалени телефона" докато стигне до българската публика. Когато можеш адекватно да сравниш поне две системи от личен опит (България и държавата където си). Сигурен съм че ако се замислиш ще се убедиш че си минал през подобен процес.
Така, ако продължим в този ред на мисли ще излезе че дефакто ти си по-способен от мен да направиш трезва преценка на Холандия, а аз - по-трезва оценка на САЩ. Съмнявам се обаче, че теб живо те интересува Холандия (няма и защо), но ако си направиш труда вероятно ще я оцениш по-акуратно от мен. Аз съм попил някой от тукашните митове и нагласи без да си правя труда да анализирам, защото ми липсва външния поглед. Ти, от своя страна вероятно си направил същото с Америка.

Накратко : това че живееш в САЩ не те прави по-способен да оценяваш обективно живота там, дори напротив.
Ей затова процента българи тип "от Витоша по-високо нема" е в пъти по-висок в България, отколкото измежду българите в чужбина.
Същото важи за коя да е държава вкл. САЩ.

Примери за САЩ - изборите през 2000 година. Първите репортажи че има нещо гнило с вота във Флорида дойдоха от чужди на САЩ медии - ББС в този случай. Тази информация не достигна веднага до американеца и когато достигна беше вече пречупена съобразно редица интереси - виж "развален телефон" по-горе. Сигурен съм че подобни примери са многобройни.

Допълнителен бонус - поради факта че САЩ са единствената суперсила в момента вниманието е насочено екслузивно към тях - ерго получаваме информация от кого ли не (Европа, Русия, арабския свят и прочие), което само спомага за акуратния анализ - можеш да направиш крос-реферънс с много и най-разнообразни източници.
Ако ти решиш да се образоваш за Холандия ще имаш по-трудна задача защото Холандия рядко се появява в международните новини, няма за какво.

Заключение: не искам да твърдя че рабирам САЩ повече от теб, но все пак чисто научно имам по-голям шанс от теб да разбера къде е ключа от палатката.....



Тема Re: Едва ли си в entertainment business-aнови [re: Kyle Katarn]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано21.03.06 19:04



недей да позлваш ежедневни думи в научен контекст и после да правиш изводи все едно важат за ежедневния смисъл на думите. имам предвид това: Надявам се, ти е известно че нито една система не може да бъде акуратно обяснена от субект който се намира вътре в системата и който изпозва постулати и/или данни достъпни единствено в самата система.
никой не се нуждае от акуратно описание, а от приблизително някакво. а приблизително описание разбира се по-добре ще получиш ако си вътре....




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.