Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 27.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Четири български разказа - публикувани в Щатитенови  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано17.01.06 11:44



Пускам нова тема, защото старата се задръсти с прекалено много... мнения, на които не им е там мястото...
Разказите на:
Ани илиева (Йоан Владимир) - "Атентатът"
Ивайло Г.Иванов - "Татко"
Христо Пощаков -"10000 долара повече"
Велко Милоев - "Вятър Работа"
са публикувани в американското издание Oceans of the Mind, което ги е избрало измежду 22 разказа на добри наши фантасти.

Повече информация, както и списъка с 22-та разказа, измежду които е избирано, можете да видите

.



Тема Re: Четири български разказа - публикувани в Щатитенови [re: else]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано17.01.06 11:47



Докато мъдрите се намъдруваха, лудите се налудуваха.
Шапка свалям на Калин за цялата организация и работа.
П.С Писмото за публикациите висяло три месеца бе някой да го прочете, затова накрая се наложи опълченски шурм.
Ама сме в България все пак.




Тема Oceans of the Mind - linkнови [re: else]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано17.01.06 13:09





Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)

Тема И каква стана тя...нови [re: else]  
Автор Oйreн фoн Maйepщaйн (кръстоносец)
Публикувано18.01.06 12:46



Благодаря ти, else

Ало, всезнайковците? К’во се умълчахте, бре?
Като е за друго, сте толкова гласовити, а сега нещо загубихте дар-слово.
Де си бе, Алвине? Да не цамбурна в дупката не кенефа?
Тигре, Тигре... Къде бродиш – пътеките днес са опасни. Я пак да се изревеш, че някой издател публикува нещо, без да те пита! К’ви тъпи американци, а (в темата за Пощаков са и руснаците) – да не се съобразяват с вкусовете на българския фендъм! Възмутително!
Ами след като за формирането на вкусовете на т. нар. “български фендъм” четенето на българските автори не само че не е единствено, но дори не е и задължително условие, от кого очакваш да съобразява с такива вкусове?
Къде е Копо да изкаже някое компетентно мнение на индивид, прочел хиляди книги, но не разбрал и една? Литературата, Копо, е за хора, при това – за хора с интелект. Какво тук значи някакво си синьо говедо?
Лейди, що не ми хвърлиш още някое въже, на което да да се обеся?
Боби не се е появявал отдавна във форума, но тъй като той обикновено има обяснения за всичко, с неописуемо любопитство чакам да чуя обясненията му.
То се знае, с най-голямо нетърпение очаквам коментара на Робин! Нещо повече – бих дал половината от живота си, само за да можех лично да му снимам физиономията в момента, в който научава новината.
“Не ми казвайте, че Фат Джим е прав за каквото и да е, защото няма да го преживея!” Какво беше това? Заплаха за самоубийство ли? Не бой се, няма да държа да си стоиш на думата. Влизам ти все пак, в положението: в много трудна ситуация си – нямаш кого да нарочиш за виновник. В “оня списък” има клубни любимци, има те и теб самия, но американците сами си избраха кой да “представлява българската фантастика”, както се изразяваш.
Остава ти или да приемеш моята теза – че авторът представлява само себе си и че и да иска, пак не може да представлява цял един жанр; или пък да преглътнеш факта, че ако българската фантастика действително може да бъде представлявана в чужбина, то шансът на фендъма да налучка “правилните автори” е около 25% - тоест фендъмът е неспособен еднолично да излъчи нейните представители – дори приблизително. Така, че имаш да избираш между два горчиви хапа.
С удоволствие си спомням думите ти, казани по повод изучаването на “Наследници” и “Пълноземие” в онзи колеж в Италия: “Току-виж в чужбина решили, че това е дереджето на родната ни фантастика”.
Ами... явно наистина е това.
Но ти си под него.
........
Ето затова активистите на клубното движение не обичат непредубедения читател и игнорират мненията му - защото те обикновено са шамар за фендъма.
........
Не очаквам някой от тия хубостници да си промени мнението и трудно бих повярвал, че това изобщо е възможно – категоричната неспособност за преосмисляне е отличителна черта на всички глупаци.
Давайте, бре – какво си глътнахте езиците?

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: И каква стана тя...нови [re: Oйreн фoн Maйepщaйн]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано18.01.06 13:52



Фат Джим, много е забавно, че използваш случая в жалки опити да хвърляш прах в очите.
Дай да се разберем. Никой, никога (поне по мои впечатления) не е твърдял, че пишеш лошо, тъкмо напротив. Което по никакъв начин не променя факта, че си си пълно лайно като личност . И горният ти пост го доказва

I sometimes fancy myself as an evil, which exist to opose other evils


Тема Re: И каква стана тя...нови [re: Oйreн фoн Maйepщaйн]  
Автор dhalgren ((одеяло)развит)
Публикувано18.01.06 14:41



Една година близо не пиша в този форум, но сега не мога да си затрая да не ти го кажа в очите Фатец- да се правиш на високомерно сдухано лайняно паве не ти е за първи път, вземи го патентовай ! Дори и първозачатъчен питекантроп би имал малко свян да вие срещу фендъма с който имаше наглостта да се изгаври на една Таласъмия !!! Да ти я припомням ли , поведението ти на презрян комплексиран мек капут там, доста други самовгледани в пъпа изявления, заради които не си желан в нито едно организирано И РАЗНОЛИКО (забележи!) общество на съпричастни съидейници в малката ни държава. Уважавал съм те като писател, все съм се мъчил да те разбера защо държиш да ни бройкаш като въздушни мелници, ти Дон Кихоте на Вечната Твоя Правда, но явно си много рядко птиче грипно щастие! Защото другите 18 разкази не са ги избрали и мрачния ти нарцисизъм е получил душевен оргЪзъм ?! Ами радвай се, ти си Пъпа на БГ мирозданието...колкото и да си кух откъм човешко общуване! Вей гордия си памфлет с дръзновение на Неразбран глист и хич не се опитвай да ми пускаш лични...окончателно почнах да съжалявам, че не те изгоних от онази Таласъмия !

Когато се взираш в бездната и Бездната се взира в теб...


Тема Re: И каква стана тя...нови [re: dhalgren]  
Автор Oйreн фoн Maйepщaйн (кръстоносец)
Публикувано18.01.06 15:08



Нищо не си чактисал
Кеф ми е не чак толкова защото аз и още трима сме избрани, а още по-малко - защото други 18 не са.
Кефя се (ама искрено се кефя!) на това, че фендъмът се изживява като врачка, която хем пробва да познава на принципа "тука има - тука нема", хем обаче претендира за едва ли не ясновидски способности.
Виж го, колко е елементарно, а ти "... все си се мъчил да го разбереш"
Организирано И РАЗНОЛИКО (да забележа!) общество?
Забелязал съм, че ако едно организирано общество стане РАЗНОЛИКО, то или престава да бъде организирано, или престава да бъде общество.
Което е едно и също.
Да, ама спомена ли нещо от това - или ме обявяват за нарцисист, или почват да изполват по мой адрес думи, които не съм използвал никога и за никого.
Или и двете.
Фендъмът.... защо ли Христо Пощаков фигурира във френска антология за световна фантастика, след като разказите за конкурса в Нант са били изпратени (дори без негово знание) от испанския му колега по перо Хуан Мигел Агилера? Ако разчитаме на фендъма, кога това ще се случи в България - някой БГ клубен активист и автор да прати разказ на друг писател на конкурс, защото го намира за добър?
А?
Та къде са, казваш тези "организирани и разнолики" общества.... които не могат да се организират дори дотолкова, че да преглътнат факта, че някой може нещо да постигне, без да им дължи каквото и да е?

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от Oйreн фoн Maйepщaйн на 18.01.06 16:01.



Тема Re: Четири български разказа - публикувани в Щатитнови [re: else]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано18.01.06 15:25



Честито на всички!
Дай Боже повече такива новини!
Нека чуят хората и нещо добро за България и българските писатели!


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш

Тема Тоя вика "Мецо!"...нови [re: Oйreн фoн Maйepщaйн]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано18.01.06 16:24



Ивчо мамин, ще настъпиш котката по опашката, така си мисля.
Не съм писал нищо по темата, защото мой разказ е измежду преведените и изпратените. Затова се задоволявам само да се израдвам самостоятелно за успеха нашего брата. Ти какво искаш да направя?
Между другото, ако продължаваш да изваждаш думи от контекста и да ги сглобяваш както е угодно на червивия ти мозък, ще се наложи да ти върна със същото. И тоя път като вземеш да ми цивриш като изпуснала се ученичка в Лични Бележки, няма да ми мине.
Ако мислиш, че ще си променя мнението за Пощаков, защото негов разказ ще се появи онлайн, много грешиш. Нито пък ще го променя заради издаването му в Русия. Да е жив и здрав, дано не съм го засегнал - да пише още и все по-хубаво, пък дано някой ден ми хареса.
На В. Милоев съм чел няколко разказа, бяха прекалено чувствени за тогавашното ми състояние. Иначе той е майстор, когато си служи с думите, надявам се разказът му да е добър.
За Й. Владимир няма да говорим, всичко е ясно.
Слушал съм и твоя "Татко", Джимец. Да си жив и здрав, задето ще го има официално в нета. Ама това не променя факта, че отвътре си една вмирисана душица - инфантилна и озлобена.
Препоръчвам ти да не се заяждаш с Копо, Лейди, Робин, Боби или който и да е тук, защото тяхното мнение така или иначе тежи в пъти повече от твоето. Да, Ивчо, ние сме част от фендъма и искрено не те харесваме. Когато започенем да те позабравяме, ти се появяваш изневиделица и изписваш с фекалии името си на видно място, така че всички да си спомним защо аз не мога да цамбурна в дупката на кенефа - защото ти си там от дълго време и около думите ти се усеща само смрад.

Ако пък си искал постинга ти да се възприеме като връх в чувството за хумор и здравия сарказъм, тогава се примири, че не те бива като хуморист.


PS - Самият факт, че някой може да си помисли, че хората, които обичат фантастиката и пишат тук, са се умълчали и помръкнали, задето теб и Пощаков ще ви има на английски в интернет, е крайно обиден. Спестявай си подобни мозъчни полюции занапред.

Животът и любовта са си живот и любов, a букетът от теменужки си е букет от теменужки.


Тема Eла, Мецо... да те гръмна!нови [re: Alvin]  
Автор Oйreн фoн Maйepщaйн (кръстоносец)
Публикувано18.01.06 17:54



С риск да стана още по-отвратителен, отколкото е нормално (което от моя гледна точка не е никакъв риск, но нейсе), все пак мисля, че се умълчахте - все пак, преди да изразя злорадото си задоволство от поредния провал на фендъма, в темата май нямаше такъв наплив от посещения.
А и кой знае защо и Лейди, и dhalgren, та даже и ти, предпочетохте да коментирате не новината, че няколко творби от български писатели са издадени накуп в САЩ, а именно това мое злорадо задоволство.
Хмммм... кой знае защо... - абе, много добре знам аз защо, ама трябва ли пак да го казвам (щото го казвам доста често)?
Виж сега - мнението на Копо, Лейди, Робин и Боби може и пред теб да тежи. То си твоя работа. Мен обаче изобщо не ме е еня за техните мнения. Викал съм бил "мецо".... какво зависи от Копо, Лейди, Робин или Боби?

Si deus pro nobis, quis contra nos?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.