Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 07.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Пътеводителя..."  
Автор Били Дъ Kид (Supersonic Kid)
Публикувано07.01.06 21:32



Не знам кога е излезнал на ДВД, обаче ме е яд, че не си взех нещо стойностно и проверено ("Взвод" се каня да си го припомня от цяла петилетка и пак пропуснах). Много слаб филм. Поне мацката да беше каматна, ама и тя не става. Марвин малко по-иначе си го представях (като четвъртит герой с винтчета и болтове от списание "Дъга" примерно). Ще се изненадам ако тоз филм си покрие разходите. Баси... ако някой се сети да направи игрална версия на "Бенджи Закс и звездния принц" ще е по-интересно.
Отивам да гледам "Белязаният" (Say hello to my little friend....о, йес).

-------------------------------------
In baseball you know nothing


Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: Били Дъ Kид]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.01.06 13:29



"Бенджи Закс и звездния принц" си е игрален филм.



Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: else]  
Автор Били Дъ Kид (Supersonic Kid)
Публикувано08.01.06 15:11



Сериен филм е.

-------------------------------------
In baseball you know nothing


Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: Били Дъ Kид]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.01.06 19:48



Не виждам как това го прави анимационен.



Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: else]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано09.01.06 13:38



Абе явно му бяга думата пълнометражен на човека.5



Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: ss_]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано10.01.06 11:25



Моля, моля - дълги години държавната телевизия налагаше точно този модел - игрален филм=игрален пълнометражен филм и сериал=игрален филм, който свършва с 'to be continued'
Може да не е успяла кой знае колко в начинанието си, но с Били явно е имала успех!

Животът и любовта са си живот и любов, a букетът от теменужки си е букет от теменужки.


Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: Alvin]  
Автор Били Дъ Kид (Supersonic Kid)
Публикувано12.01.06 19:19



Стига словесна еквилибристика...моля ви се. Всичко тръгна оттам, че "Пътеводителят във вариант моушън пикчърс яко sux и туйто.

-------------------------------------
In baseball you know nothing


Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: Били Дъ Kид]  
Автор sAmurai jacK47 (баничар)
Публикувано13.01.06 00:52



На мен пък страшно ми хареса екранизацията на Пътеводителя! Бях настроен много негативно, влизайки в киносалона, но останах приятно изненадан.

Аку не Аку, все мирише.


Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: sAmurai jacK47]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано13.01.06 22:23



От к'во?!

TANSTAAFL


Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: Били Дъ Kид]  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано15.01.06 02:14



Gledah go predi 2 dni, mnogo dobre e napraven.

Top Vampire Writer



Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Били Дъ Kид (Supersonic Kid)
Публикувано15.01.06 14:43



Кое ти хареса?

-------------------------------------
In baseball you know nothing


Тема Като сенови [re: Били Дъ Kид]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано17.01.06 12:56



изключи "холивудската" любовна история между Артър и Трилиън, всичко останало ми хареса. Предполагам, че на днешно време е невъзможно да направиш скъп филм без да включиш някоя стандартна лиготия за да си върнеш парите от пуканко-хрупачите. За справка - Стар Уорс (новите), Лорда и т.н.

А песента на делфините кърти мивки. И вогоните. И Зейфод, особено ако забележиш кои президенти имитира. И "point of view" оръжието. Култът към голмия зелен как-му-беше-името и цялата роля на Малкович - отново кърти.
Движещата сила на еволюцията на Вогсфера кърти.

Доста от геговете са на Адамс. Той винаги е искал да се филмира нещо по-различно от книгата като се спази горе-долу повествованието.
Според мен правячите на филма много добре са схванали отношението и посланието на Адамс и са го пипнали леко за да го нагодят към днешна дата, бъзикайки се с хора и събития които не са се били случили когато книгите са писани.

За справка - аз съм върл фен, не съм заблуден "фен-бой" на филма - чел съм всичко на Адамс на български и английски, слушал съм многократно всички радио-пиеси (даже и новите по третата книга, които се излъчиха миналия Август по ББС радио 4), стария филм на ББС и новия филм. Всичко ме кефи максимално, но ако трябва да посоча фаворит, това са радио-пиесите (старите).



Тема Re: Като сенови [re: Kyle Katarn]  
Автор ty^iga (новак)
Публикувано18.01.06 18:53



В отговор на:

Предполагам, че на днешно време е невъзможно да направиш скъп филм без да включиш някоя стандартна лиготия за да си върнеш парите от пуканко-хрупачите



Абе защо всички са решили, че филма е скъп .
Доколкото знам Пътеводителя... е нискобюджетка ...



Тема Re: Като сенови [re: ty^iga]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.01.06 22:23



Това не е оправдание за скуката.

TANSTAAFL


Тема 50 милионанови [re: ty^iga]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано19.01.06 12:59



На днешно време това може и да се води нисък бюджет, не знам
На мен ми звучи по-скоро като среден. "Лорда" беше 300 милиона за 3-те серии.



Тема Честно казанонови [re: Kopo]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано19.01.06 13:05



аз съм малко шокиран от преобладаващите негативни мнения, не само тук, но и по други форуми и държави.

В същото време "Батман започва" или "Кинг Конг" се харесва масово дори на хора, които претендират за по-изискан вкус към киното. За мен това е загадка.

Тъй като дори англичаните не почетоха "Пътеводителя" с почетно място в годишната класация на зрителите, приемам че "грешката" е в моя телевизор.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Kyle Katarn на 19.01.06 13:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от Kyle Katarn на 19.01.06 13:07.



Тема Re: Честно казанонови [re: Kyle Katarn]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано19.01.06 21:21



Не казвам, че има "грешка", но филма поне моята честота хич не я улучва. От много, много отдавна не ми се беше случвало на кино да ми е толкова беумно СКУЧНО, че да ми се иска да изляза от залата още по средата.
А аз харесвам Дъглас Адамс.

TANSTAAFL


Тема Re: "Пътеводителя..."нови [re: sAmurai jacK47]  
Автор Comfortably Dumb (!Champions!)
Публикувано20.01.06 02:13



ми и аз. гледах го вкъщи, де, но е много готин филм. книгата съм я чел 10-15 пъти, не искам да гледам книгата, ама с картинки. исках нещо забавно, по темата на книгата просто. и останах много доволен

...
Was caught red-handed showing feelings.
Showing feelings of an almost human nature.


Тема Re: Честно казанонови [re: Kopo]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано20.01.06 09:09



Аз пък взех, че направо си тръгнах по-средата!
Това беше един безумно скучен филм и според мен духа на романа просто се беше изпарил някъде, изобщо не го усетих от екрана


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш

Тема Е, здраве да е,нови [re: Kopo]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано20.01.06 10:25



поне книгите и радиопиесите ще пребъдат във времето



Тема Re:нови [re: Kyle Katarn]  
Автор firefox (mice-elf)
Публикувано20.01.06 21:53



значи да се разберем, за Btaman Baggins (Shiree... Preciousss...) лоша дума да не чувам! :)

All the king's horses and all the king's men can't put the past together again.


Тема Re: Честно казанонови [re: Kyle Katarn]  
Автор Amos Trask (ценител)
Публикувано23.01.06 01:49



Хич да не ти пука какви са преобладаващите мнения. Филмът и на мен ми хареса, а съм почитател на книгата от доста години вече. Свежо беше направен, а Зейфод беше умопомрачително готин! Мисля да си взема DVD-то...

---
Here's looking at you, kid.


Тема Аз си го взехнови [re: Amos Trask]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано23.01.06 11:21



ДВД-то от Англия, там излезе най-рано.

В момента се опитвам да внуша на създателите, че са пропуснали да реализират ползи от един определен тип "мърчъндайз" който аз с удоволствие бих си купил.

Спомняш ли си че "Златно сърце" има една синя лента, която го опасва?
Това е историята на създаването на невероятностния двигател като комикс. Същата лента я има и на бутона който включва нев. двигател. Идеята е взета от чаша за чай и съответно бих искал да имам чаша с този комикс и да си пия чая или кафето от нея. Ама май няма да ме огрее.

И Адамс го има в комикса, вдигайки наздравица за домакинята на изискано парти, чието бельо (на домакинята) току-що е отскочило 30 см вдясно. Има го и съответно студентът който остава да почисти лаба след неуспешното парти на физиците и т.н.

Мен като учен много ме забавлява този епизод, най-вече заради умната задявка с физиците. Пък и аз все още съм в състояние да организирам успешно парти....така че не съм изпаднал много



Тема Много слаб филмнови [re: Били Дъ Kид]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано29.01.06 21:20



Типична холивудска кашичка,твърде бездарен хумор-на светлинни години от Адамс,актьорите едва ли са чели "Пътеводителя"...иначе не мога да си обясня участието им.

Това,което може да се измери,е обхватно;това,което не може-е безкрайно



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.