Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 02.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Представяне на нова българска фантастиканови  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано30.10.05 18:10



Вчера, 29.10, се проведе представяне на новата българска фантастика.
В добре уредена видеозала, с осигурен мултимедиен прожектор, пред две коли хора, Йоан Владимир представи новата си книга - добре изглеждаше на екран.
Мога единствено да съжалявам, че поради огромната ми заетост около Събора на книгата, не можах да доведа външни зрители извън фендъма.
След това събитие, лично за себе си приемам, че клуб за фантастика и прогностика "Иван Ефремов" е несъществуваща и ефимерна организация и прекратявам всякакви опити за организационна работа с тях.
Към стартиращата наскоро литературна борса, ще разработим и раздел за фантастика, който да продължи това, което започнахме с конкурса.
Това изказване е в ролята ми на председател на Фондация "Буквите" и няма нищо общо с личните ми пристрастия към бг фендъма.
Темата е чисто информативна - на постинги от типа източване на клуба, 20 години организация, славна история и всичко останало не възнамерявам да отговарям.
Който има желание - прави нещата, който не си намира оправдание.

Извинявам се още веднъж на Йоан Владимир за празната зала и поемам задачата следващата и премиера да е пред доста по пълна.




Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: Ивaнyшka]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано30.10.05 18:45



Сега като започне пак едно безмислено дърляне...
И защо вината за празната зала да е на клуба?

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: valio_98]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано30.10.05 19:00



Не точно на клуба, но това няма значение.
Имаше тема по въпроса.
Останалото не ми се коментира.
"Глупако глупав, насила можеш само да вземеш, не да дадеш".
Из любимата книга на Гоа.




Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: Ивaнyшka]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано30.10.05 19:11



Маи вие с Гоа-та си говорите нещо, което само вие разбирате. Чувствам се - и едва ли само аз - като генерала от филма на Кевин Костнер за Карибската криза - където секретарят по отбраната му обясняваше на висок глас, че размахването на оръжие около Куба е всъщност "разговор" между президента и генералния секретар...

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: Ивaнyшka]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано31.10.05 15:54



Поздравления за организацията.
Само не разбрах как клуб Иван Ефремов ти попречи да осигуриш публика. Четох я и предишната тема но и там не намерих обяснение...

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: else]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано31.10.05 18:55



Нямам какво да добавя.
След всички приказки, че нищо не се прави за фантастиката и никой не си мърда пръста, при осигурени зала, техника и медии никой не се размъдра и малко да организира събитие.
В момента нямам интереси към БГ пазара на фантастика и цялата идея бе по скоро удряне на едно рамо.
Като си организирам събития с/за фондацията, си пълня залите.

БТВ - постинга ми бе насочен към клуб "Ефремов" като организация - съществува ли такова нещо?




Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: Ивaнyшka]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано01.11.05 14:37



Аз ни най-малко не съм запозната с подробностите около това, което делите, но ми звучиш така, все едно някой ти дължи пари...
Казваш "Клуб Ефремов", все едно това е някой конретен човек, от който очакваш някакво конкретно действие. Например да напълни някаква зала за събитие, организирано от друг. Защото доколкото разбирам, организатор на това не е "Клуб Ефремов", не знам кой е.
Не знам дали ти е ясно, че "Клуб Ефремов" не може да напълни залата на собствените си регулярни сбирки, така че не виждам основания за претенциите ти. Много ме съмнява да са ти дали обещание, че ще напълнят залата, което после не са спазили.
И аз не гласувах за Гоа да стане председател на клуба. Защото той нямаше желание да се занимава с това и клубът му беше натрапен. Много е лесно да прехвърлиш отговорността на някого - хем да не се налага ти да се занимаваш, хем да си имаш някой дежурен за обвинения. И да можеш да си изкажеш всички недоволства, ама без да включваш себе си в групата на носещите отговорност.

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: else]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано01.11.05 15:13



Всъщност доста хора имаха желание да поемат отговорността за създаване на организиран вариант на клуба, вместо текущата аморфна маса, в която никой не знае кой-кой е. Беше им отказано с оправданието, че ще "източат" клуба, каквото и да значи това.

Както и да е, да не подхващаме пак стария спор.

The leaves they were withering and sere;
It was night in the lonesome October


Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: lady Marian]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано03.11.05 01:29



Една от причините да не искам да съм председател на клуба беше и тая, че за състоянието на клуба можеше да бъда /и бях/ упрекван аз. Исках да се види, че нещата не са толкова субективни, колкото обективни. С интерес гледам сега как няма-няма и почнат да се дъвчат ташаците на клуба. Много съм спокоен за бъдещето на клуба. Той прилича по нещо на САЩ. Като иде някой там за пръв път и му се струва, че едва ли не всеки момент ще почне война и всичко е много пяантово. Верно е паянтово, ама си върви. Та така и клуба: колкото и да му се дъвчат ташаците - ще го има. Е, може да не съответства на представите на някой, ама такъв е живота - не винаги съответства на представите ни за него.
А като искаха някои хора да променят нещата - защо не бяха предложени, та да оправят всичко и да цъфне и върже? Ами трябваше да се предлага Сашо Бавния? Това говори колко сериозно се е гледало на други предложения, освен настоящия председател.
А това за "източването"...какво да ви кажа. Стана ми интересно, защото усетих малко болезнена реакция у Иванушка на тая тема. Та ще споделя нещо много просто. Какво правя аз? Препоръчвам го на всички, които не са се сетили. Като ви интересува някой - напишете му името в чичо Гугъл и гледайте какво излиза. Много е поучително. Та няколко дни след въпросния мухабет за "източване", регистрации и други подобни, седнах и написах в чичо Гугъл Иван Богданов. И като се елиминира някакъв руснах и един наш историк излизат много поучителни работи. Това ми бе достатъчно да си ОБЯСНЯ болезнената реакция нат ема "източване". Та който се интересува - нека направи тая хватка, ама да чете не 5-10 минути, а да се задълбочи. Ще му светнат доста неща.
Аз разбира се предварително знам, че всичко това, дето седи в гугъла - "Архивите са живи" не е истина, а е плод на параноя и световен хазарски заговор и по въпроса имам мнение, с което не съм съгласен, но ако има и други, които искат да имат мнение, с което не са съгласни - да си направят труда и да напишат Иван Богданов в Гугъла и да четат на воля. Това може да се направи и с много други имена, към които се проявява интерес.
Лейди, нищо лично към тебе, честно! Просто като видях пак думичката "източване" и се пресетих едно-друго.



Тема Re: Представяне на нова българска фантастиканови [re: Гeнepaлa]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано03.11.05 03:53



Добър вечер Генерале, или може би добър ден.
Темата за лошия Богданов е толкова дискутирана в нета, че вече и аз съм и изтървал дирите. На всеки конкурентен сайт пише какво ли не за мен, дори и в моя собствен форум има сума ти работи. До едно време ми беше интересно да ги следя клюките, сега ми е все тая.

Но са ме учили, че когато аргументите в един спор се изчерпят се минава към лични нападки. Моята личност и митовете към нея нито имат отношение към клуба, нито ще решат проблемите му.

А и темата не беше затова, а за нещо по просто - защо след като толкова време се вайкахте, че никой нищо не прави, аз се разтичах намерих зала, осигурих условия, но никой не се заинтересува да представи нещо в нея.
Чест и прави на Йоан Владимир, че има малко по-сериозно мислене и си вдигна задника чак от Варна за да представи книгата си.

П.С Генерале - а ти защо си толкова чувствителен към тази дума?

Редактирано от Ивaнyшka на 03.11.05 04:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.