Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 29.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Класациянови  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано22.09.05 20:12



Моля ви (наистина моля, защото ми е нужна) за вашето мнение за 10-те най-добри фантастични филми. Моля ви все пак (повтарял съм го милионократно не разделям НФ и фентъзи - за мене всичко това е фантастика!) не делете НФ и фентъзи.

П.П. Предварително се извинявам ако някога е имало такава тема. Но на мене в момента ми е нужно мнението на всеки, който поиска да се включи в класацията!

Фокси, ако наистина се повтарям с подобна тема бъди по-снизхоздителна с мене!


"Красиви сме, но бодем!"


Тема Re: Класациянови [re: Mag]  
Автор sinsky ()
Публикувано22.09.05 23:21



1. Машината на времето
2. Терминатор 2
3. Двестагодишният човек
4. Фарскейп (има и филм бе)
5. Шотландски боец
6. Уилоу
7. Титаник
8. Батман
9. Дързост и красота
10. Разкази от криптата



Тема Re: Класациянови [re: Mag]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано23.09.05 09:34



аз трудно ще се сетя за десет фантастични филма, които въобще да са ми харесали, но ще пробвам.
на първо място май е зов за завръщане
на второ уилоу.
на трето...а сега де. филми които са ми харесали като малък и не се знае колко ще ми харесат днес не ща да пробутвам, обаче все пак....
може би на трето ще сложа междузвездните войни, старите. новите сега ако някой ме накара, въобще не мога да ги преразкажа - биха се там някакви, това си спомням само. значи те въобще не влизат в класацията. старите според мене са най-добре направения фантастичен филм, но все пак са направени предимно за детски вкус и не са кой знае какво предизвикателство за мозъка.
така, на четвърто място...
извънземното предполагам и днес да го бях гледал, пак щеше да ми хареса, така че слагам него.
на пето... абе не се сещам. що така? има сума ти книги, които толкова са ми харесали, че съм ги чел по над 5 пъти, а филм такъв няма. филмите просто не стават толкова добре за фантастика и това е.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Класациянови [re: Mag]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано23.09.05 10:24



Много трудна задача... Ок, списък с десет фантастични филма, които много са ми харесали, но да уточня, редът, в който ги пиша е е редът, в който ги подреждам в евентуална класация. По-скоро редът, в който се сещам за тях.

Уилоу
Лабиринт
Легенда
Зов за завръщане
Извънземното
Дюн (новият, квото искате казвайте)
Терминатор 2
Старгейт
Тринайстата годеница на принца
ГОРА

Абе де да знам, сега просто не мога да се сетя за други добри, но със сигурност има още.
Умишлено не съм включила разните поредици, но ако тярвба да са вътре, може да се каже, че Стар Уорс (всичките, все пак са една история) и Завръщане в бъдещето също се класират. Сериали няма да споменавам, не ми се струва правилно.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Благодаря за отзивчивосттанови [re: sinsky]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано23.09.05 11:17




Наистина ми трябва такава "класация". Или подредба да я наречем.
Ще изчакам повече мнения.
Но имам някои въпроси:
- Шотландски боец е оня, първия, нали?
- Титаник, Дързост и красота... - не оборвам виждането ти (нали точно това очаквам - различни мнения), но аз говорих за фантастични филми.
- Машината на времето. Има няколко екранизации. За коя ти е думата?

"Красиви сме, но бодем!"


Тема И на тебе ти благодарянови [re: lady Marian]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано23.09.05 11:23



Но защо казваш "трудна задача"?
Искам просто мнения.
Фантастиката не е "точна наука". Всеки има право на собствено предпочитание.


"Красиви сме, но бодем!"


Тема Re: И на тебе ти благодаря [re: Mag]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано23.09.05 11:34



Трудните моменти са два
1. Да се сетиш поне 10 фантастични филма от прима виста
2. След като си започнал веднъж да се сещаш, да отсееш само 10

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Разбирам те [re: zaphod]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано23.09.05 11:43



И на тебе ти благодаря за съдействието.
А защо казвам "Разбирам те".
Май това сме го дъвкали но все пак ще преразкажа мненията (обобщени от всички теми за "книга-филм") от този (а и други клубове, не само за фантастика):
Почти винаги екранизацията на една книга "разочарова". А то (по обобщеното мнение) е поради поради факта, че четейки една книга всеки създава _собствена_ представа. Своя, лична, индивидуална. Дори тази "представа" може да бъде различна във времето.
Докато филмът е "визуализация" и "натрапва" такава представа от вижданията ("представите") на създателите на филма. Т.е. книгата е "поливариантна" (ако мога така да го кажа), докато филмът е в много стеснени граници за да създаде лична представа у зрителя.

"Красиви сме, но бодем!"


Тема Хе! [re: lady Marian]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано23.09.05 11:48



Малко за закачка.
Правили са ми такива анкети, както казваш ти на "прима виста".
И му викам на анкетьора "Ама моля ви се. Може ли да взема анкетния лист и да си го попълня у дома на спокойствие". Пък той се смее "Господине, аз искам вашето _моментно_ мнение".
И двамата се смеем. Ама попълвам анкетата. Защото тя ще бъде елемент от някакво решение, чийто резултат пряко или косвено ще дойде до мене.

Лек ден!

"Красиви сме, но бодем!"


Тема не говоря за екранизациите [re: Mag]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано23.09.05 12:16



говоря за филмите по принцип. не стават нещо.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.