Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 03.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема тц, тц каква деградация!нови  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано21.08.05 22:18



купих си тъкмо "прашинка в божието око" на лари нивън и не знам си още кой. книгата е излязла 74та и започва със хронология, за да знае читателя за какви събития се споменава. ето как почва хронологията:
1969 - нийл амстронг стъпва на луната
1990 - поредица от договори между сащ и ссср водят до образуване на кондоминиума (не че чудете: пента-пентиум, кондом-кондоминиум)
2008 - първи успешни изпитания на междузвезден двигател...

сега грубата действителност:
от 30 години никой не е ходил на луната, освен ако не вярваме на откачалниците които твърдят че извънземните са ги водили там. освен че никой не е ходил на луната скоро, все повече хора смятат че въобще никой никога не е ходил, като разбира се правят изключение за откачените контактьори (защо да отричаме нещо което не можем да обясним, бля бля знаете нататъка). совалките ги спират, а руснаците и американците вместо кондоминиум, каквото и да значи, строят колкото да не е без хич, някаква орбитална станция, нещо което през 70те може и да е било голяма работа, но днес трудно ще ме впечатли.
а аз като бях малък, си представях как като стана на 30 ще ходя на излет на марс. разочарован съм, искам си парите обратно!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема хе хенови [re: zaphod]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.08.05 01:10



те наскоро излитането на совалката във клуб фантастика го отбелязаха, ти - на марс



Тема я да те питамнови [re: zaphod]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.08.05 01:14



втората час на прашинката излезла ли е на български, че нещо ми е скучно да я чета на английйски, от три месеца я чета докато сера и съм само до средата.



Тема Re: я да те питамнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано22.08.05 04:16



Възможно е да не е заради езика: поне на мен вторта част
ми изглеждаше доста по-слаба.

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: я да те питамнови [re: valio_98]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.08.05 05:53



не е заради езика , тия които са ми интересни, бързо ги вадя от кенефа



Тема хм тя втора част ли имала?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.08.05 07:18



ако знаех можеше и да не я купя. все по-критично настроен съм към книги на повече от една част. а продавача не знаеше това и се опита да ми набута амнайста част на ендър - никакъв шанс! ако беше успял, щяха да го вземат в асоцияцията на майсторите търгаши, това е като да продаде свинско на главния мюфтия!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: хм тя втора част ли имала?нови [re: zaphod]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.08.05 09:20



прав си, трябва да се забрани издаването на продължения.
за сега, до средата втората част не си заслужава.



Тема Всяка мечта,нови [re: zaphod]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано22.08.05 10:49



подчертавам - всяка, дори и най-смелата ВИНАГИ се сбъдва! Но най-често много по-бавно, отколкото ни се иска.



Тема Re: тц, тц каква деградация!нови [re: zaphod]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано22.08.05 16:00



Това е писано скоро след лунната програма, когато пове4ето хора (вкл. А. Кларк - спомнете си неговата таблица) са си мислели, ºе господ е дошъл на земята... Програмата на НАСА е била в пъти над днешното ниво. Изобщо, искай си парите ор Рейган и Горби, 4е упадъка в космонавтиката до голяма степен се дължи на крайа на студената война.

Наскоро 4етох за ТКС (Тяжелъй Корабль Снабжения) , конструкция на 4еломей (това е име на главен конструктор, като Королев): 3-местен, с 4асти4но многократно използване. Програмата я закриват в края на 70-те. По нея има няколко безпилотни полета до Салйутите. Изстрелват корабите с Протони. Една от при4ините да закрият програмата е минатйуризацията - нйама нужда от космонавти в орбита, малки спътници-фотографи са достатъ4ни за шпионаж. Един от първите слу4аи, когато прагматизмът надделява - 70-те не са 60-те, когато великите сили си мерят ония работи, т.е. икономиките публи4но.

На луната и на Марс за сега няма нужда (дори пропагандна) да се ходи. Изжестна надежда дава тезкийат изотоп на хелийа на Луната, който потенциално мозхе да се превърне в ценен изто4ник на енергия, но за сега няма технологийа за ползването му. За пове4е (на руски):



Колкото до Марс... Технология за полет до там има поне от 10-ина години, ако не и от поже4е, но да ре4ем след като Аждееж прекара г. в безтегловност - това е най-критицхния проблем. Отново - няма защо. Пд-жоляма 4аст от това, което могат да направят хората, го правят автоматите. На подядък по-евтино.

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)

Тема Re: тц, тц каква деградация! [re: valio_98]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.08.05 20:36



да ги разправят на баба ми тия че автоматите били по-изгодни и нямало нужда от хора. разбира се, ако е за две снимки по-изгодни са, но на кого са му притрябвали снимки? космоса не е дойна крава, че да ми обясняват че доилния апарат бил по-изгоден от доячка, космоса е новата америка. чака си да се засели и да се водят войни за него, а не да се умува. нищо не е вечно, в това число и човечеството, ако не заселим космоса, просто ще си умрем, като някоя стара мома, дето се самонавива че "и така и е добре".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.